atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Turpinot par Meditāciju
Mulders
Iesūtīts: 2009.01.05 11:56:12
Mazliet reflexējot par Rubeņa grāmatu, sekojošas domas uzradās te nesen... Bet nevis lasot Rubeni, bet gan Dekartu. Tāpat, šķiet būs jāpalasa bik baznīctēvi un vispār Baznīcas Vēstures lielie vīri un sievas, no šī mistiskā aspekta. Tas ir, spriedumi par pasauli, Dievu un cilvēkiem nevis no diskursīvās loģikas un sintēzes veidokļa, bet gan no meditatīvā viedokļa...

Turpinājums zemāk...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:37:25
Mulders Es kaut kur piekritīšu Olitai...redzi, cilvēkam vispirms tiek pasviesta pati ideja, nojausma, kaut kāds zibsnis...bet smadzenes ir priekš tam, lai to uztvertu un apstrādātu
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.01.07 10:39:13
Jony, es nestrīdos vai nesaku ka tā nav... Es iebilstu pret to, ko Olita uzskata par pierādījumu! Redz man nav problēmas pašam ticēt kaut kam, bet tai pat laikā es varu saskatīt citu argumentos trūkumus potenciālus, pat ja viņi mēģina pierādīt to, kam es pats ticu!

Personīgi man ir visai vienaldzīgi vai manas inovatīvās domas ir mans nopelns, vai mana Dieva nopelns... Jo kas man ir tāds, kas man tāpat nav dots?
No otras puses, aceramies Ādamu, kad Dievs deva viņam autoritāti un autonomiju nosaukt dzīvniekus vārdos... un pats Dievs ar interesi skatījās, ko tad šis nosauks kā... Te tad jautājums, vai Dievs dod Ādamam un pats iebaro viņam informāciju, jeb mums ir darīšana tomēr ar būtni, kas radīta pēc Dieva Tēla un Līdzības, un kura savā augstākajā pakāpē tāpat kā Dievs spēj no nekā kaut ko radīt - ja ne matēriju, tad vismaz informāciju
Lūk par ko ir interesanti padomāt! Jaunrade manuprāt ir šī Dievišķā dzirxt cilvēkos!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:42:27
S.R. A kāpēc domā, ka šamā vispār ir orgānā kādā...

Dvēsle jau nav materiāla lieta, kam var piedēvēt koordinātes vai dislokāciju... Līdzīgi kā Olita jau te saka... a kur atrodas Televīzijas Raidījumi kad tu televizorā šos skaties... Raidītājā, Studijā, Televizorā, vai tajos TV Viļņos kas pa gaisu lido?
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:42:59
Mulders Ā, skaidrs...tev tāpat kā daudziem primātiem patīk ieskāties Tas ir , meklēt blusas cita kažokā...šutka
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:46:07
Mulders Un par tiem dzīvniekiem...redz, tā jau ir tā smadzeņu darbība...tie dzīvnieki jau bija...tas pats ar ideju...tu vari to realizēt dažādi
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:50:48
Mulders
a kur atrodas Televīzijas Raidījumi kad tu televizorā šos skaties... Raidītājā, Studijā, Televizorā, vai tajos TV Viļņos kas pa gaisu lido?
kā, kur? tajā kastē, ko par televizoru sauc. vai arī manā galvā. viens no divi.

ai,nu labi. manuprāt tas ir skaidrs - cilvēks nav dalāms kādās sastāvdaļās - miesa,prāts,dvēsele. viņš vienmēr ir vesels. tikai mums nezkadēļ gribās tā dalīt un prātuļot - principā tādas nodarbes neko nedod un nemaina. cilvēks ir vesels un viss.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:57:26
a_masiks Tur tas āķis, ka nebija tie vārdi...tā jau cilvēka jaunrade. Ja Olita uzskata (jeb tu tā viņu saproti), tad tā viņas darīšana.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:58:20
a_masiks, esmu jau daudzkārt stāstījis, ļoti labi šajā visā prikolā iederās informācijas un informācijas nesēja dalījums...
Smadzenes ir hardware, bet reālā dvēsele ir software, vai pat software, kas darbojas vēl augstākā līmenī virs OS...

Līdz ar to tas vismaz parāda to kā Softs ir neatkarīgs no Hardwares. Tu gan jau ar Mobžiem darbojoties zini, ka viens un tas pats softs darbojas uz dažādiem mobilajiem telefoniem, kuriem var atšķirties pats hardwares implementācija... Svarīgi ir lai šī implementācija atbilstu abstraktām specifikācijām, kas neizriet no mikročipu fiziskajām īpašībām. Tieši otrādi mikročipi tiek pieskaņoti un programmēti lai tie implementētu bāzes funkcionalitāti, tiem pa virsu uzliek OS, kas bāzes funkcionalitāti "translē" augsta līmeņa komandās, savukārt ĪSTAIS softs, ir rakstīts šajā augstajā līmeņa valodā, kad tas nemaz neredz mikročipu uzbūvi...

Jo teorētiski mikročipa darbība ir precīzs algoritms kuru izpilda izmantojot kaut kādas matērijas īpašības. Taču to pašu teorētiski var izpildīt arī ar lampām būvēta mašīna. Softs no tā nedz mainās, nedz dati mainās nekā...

Jo teorijā šodienas dators savā fiziskajā uzbūvē atšķiras no tiem, kas bij pirms tranzistoru izgudrošanas, tomēr softs praktiski var darboties arī uz lampiniekiem... Tb ja atmet laika faktoru, tad gan uz viena gan otra datora viens un tas pats softs var izpildīt konkrētu algoritmu - piemeŗam kārtošanas algoritmu!

Līdz ar to softs ir neatkarīgs no hardwares fiziskajām īpašībām... Analoģiski var traktēt dvēseles un smadzeņu atšķirību! Un tieši tāpat kā datorā, kad tu salauz hardwari tu novēro nepareizu softa darbību, bet kļūda nav softā jeb neesi sabojājis softu, bet gan hardwari!

Nu un tas parāda arī to kā dvēsele var trascendēt smadzenes... Ja existē mehānismi un mums vēl nezināmi infas nesēji, tad tas pats dvēsles softs var tikt izpildīts uz cita hardware, kas var atšķirties pēc būtības no smadzenēm, bet, varbūt pietiek, ka viņš pilda smadzeņu specifikācijas standartu (lai kāds tas būtu) rezultātā tagad tu darbojies uz lampinieka, bet pēc nāves tevi pārnes uz smalka kvantu datora Softs pats no sevis to nemaz nepamana... jeb pamana, ka spēj izpildīt daudz ātrāk to vai citu algoritmu!
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 10:58:21
a_masiks
cilvēks ir nedalāms kamēr dzīvs, kad atdod savu dvēseli,garu Dievam - tad miesu norok. bet kamēr dzīvs - viss ir ciešā mijiedarbībā un tās manuprāt ir lietas, kuras nav dzīves laikā nošķiramas.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:13:37
a_masiks
Atrodas ilūzijā. Tb - acss tīklenes inercē.
Nu, bet ja neviens neskatās, bet televizors ieslēgts, kur tad atrodās raidījumi?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:15:47
a_masiks
pirms dzīves visas dvēseles, gars ir pie Dieva. kad tiek ieņemts bērniņš tad tajā brīdī notiek miesas savienošanās ar dvēseli,garu - jo neviens cilvēks nedzimst tikai no vīra gribas, tā ir Dieva dāvana.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:17:23
S.R...
pirms dzīves visas dvēseles, gars ir pie Dieva. kad tiek ieņemts bērniņš tad tajā brīdī notiek miesas savienošanās ar dvēseli,garu
Kāpēc ir vajadzīga dvēseles savienošanās ar miesu?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:29:21
a_masiks
gan PC ir tieši pretēji tevis teiktajam. Softs ir pārceļams praktiski tikai identiskas arhitektūras kompī.
nu, bet Javas aplikācijas? ;-)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:31:04
negribu pārāk plaši izplūst, tomēr nākas iebilst - gan mobžos, gan PC ir tieši pretēji tevis teiktajam. Softs ir pārceļams praktiski tikai identiskas arhitektūras kompī.

Nē... Identiska arhitektūra nevis pēc hardwares fiziskajām īpašībām, bet gan pēc implementācijas. Es pats ļoti labi zinu, ka manis rakstītais softs uz Windows platformas tiks darbināts uz Linux as is bez pārkompilācijas... Ja tā lieta darbojas uz mana datora, tad tā darbosies uz Linux... Savukārt Hardware vispār var atšķirties... vai tur ir Intel vai AMD procesors, tas nevienu nekrata, kāmēr tie implementē atbilstošus abstraktus augsta līmeņa standartus! Vēl vairāk, Linux darbojas arī uz Solaris datoriem, tie pēc hardwares vispār atšķirās no Intel platformas...

Rezultātā uz Intel platformas un Windows OS rakstīts softs, darbojas perfekti bez pārkompilācijas uz Solaris platformas un Linux... Ja vēl paņem prikolu, ka tur Amerikā tālajā ir distributētā sistēma, tad vispār neviens nezin no kā Nodes sastāv... var būt dažādu arhitektūru un dažādu OS softs, kas viss implementē vienu un to pašu abstrakto augstā līmeņa specifikāciju, kura vienīgā ir man saistoša...

Tb - tomēr ir softs atkarīgs no hārdvāres īpašībām. Būs grūti, piemēram, bināro kodu izpildīt analogajā skaitļotājā, vai otrādi....

Bet es runāju par 3o līmeni... vai pat 4o

Ir Hardware, kurš ATBILST augstākām specifikācijām. Mikročipi tiek salodēti tā lai tie izpildītu kādas bāzes operācijas.
Tad virs tā ir mašīnkoda softs, kurš tiešām ir TUVU hardwarei, bet jau tajā līmenī to extendē...
Virs mašīnkoda ir assemblers, tas jau ir mazliet augstāka valoda
Virs assemblera kā likums jau sākās zemā līmeņa OS daļas - draiveri utt utjp... Un tie jau mazāk atkarīgi no Hardwares. Bet uz tiem jau uzcelts ir OS... kuram OTRĀ galā vispār hardware vairs neparādās... Es rakstot JAVA pat nezinu uz kāda hardware tas darbosies, es zinu ka tas darbosies un darīs to kas tam jādara... Un šī mana programma ir neatkarīga no Hardwares īpašībām...

Piemēram... es uztrakstu komandu "PRINT SIN(x)" un mans softs darbosies uz visiem hardwarēm izdrukājot sīnusu no parametra. Mans softs darbojas virs hardwares un neatkarīgi no hardwares fiziskajām īpašībām!

Sīnusa vērtība nemainīsies, ja es šo programmu darbināšu uz Solaris vai Intel procesoriem!
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.01.07 11:40:10
a_masiks
cilvēciski nedalāmi. kā mēs to saprotam. kad sajauc šīs divas substances(vai kā nu labāk izteikties tad tās kļūst kā viens vesels - tāpat kā spermotozoīds ar olšūnu saplūšanas brīdī kļūst kaut kas viens - bērns. tāpar Dievs pieliek vēl klāt dvēseli,garu. ir radusies dzīvība - mūžīgi eksistējoša dvēsele ir iemiesojusies.
skaidrs tagad? bļin.
Ezicmiglā
Kāpēc ir vajadzīga dvēseles savienošanās ar miesu?
šito tu uzprasi Dievam. nekādu atbildību par Viņa darbību nevaru nest.
Mazliet domīgais Jony
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:47:34
a_masiks Tev ar nav vēlēšanās sniegu patīrīt?
S.R...
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:48:44
Trilobīte
iespējams. es tikai funktierēju, pašlaik runāju tīri intuīcijas vadīta. pasaki Tu pareizāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:49:42
a_masiks, neiet nevis tāpēc ka hardware mainījies, bet tāpēc ka mainījies ir SOFTS (specifikācija vai implementācija) uz kuru balstās tavs softs... Tad neies, loģiski!

Es te runāju nevis par nepilnībām, kuras pieļauj cilvēki un kas IR, bet par ne tikai teorētisko, bet praktisko fīču kā darbojas tā pati JAVA uz doto momentu manuprāt veixmīgākais šāds risinājums, jo jau sākumā tā tika precīzi tā veidota... ar tādu domu!

Tāpat visādi komunikāciju standarti... Ir pilnīgi vienalga vai signāli iet pa optiskajiem, vara vai kādiem kabeļiem iļi tos signālus pārvadā kurjeri ar velosipēdu... Infai tas ir po feņi, līdz ar to struktūrām, kas stāv uz šīs infas nevis uz hardwares, ir po feņi hardwares konkrētas fizikālās īpašības!

2+2=4 neatkarīgi vai tie divi ir elektroni, āboli vai planētas...

Java IES uz analogās mašīnas... tikai ir jāuzraksta starpsofts, tobiš Javas Virtuālā Mašīna!

Tur tas prikols, Java Virtuālā Mašīna ir softa, harda specifiska, taču pati JAVA (tā ko es rakstu) ir orietnēta uz šo JVM nevis uz hardwari... Līdz ar to, ja kāds dullais uzrakstītu uz analogās mašīnas JVM tad Java ietu arī uz tā...

Tāpēc ir Solaris JVM, Linux JVM, Windows JVM... dažādas virtuālās mašīnas, tāpēc sauc par virtuālām, precīzi lai padarītu neatkarīgas no smadzenēm!

Nu un tieši tāpat var būt "Gaļas Smadzeņu Virtuālā Mašīna" kurā darbojas Dvēseles Softs, tāpat var būt "Smalko Dievišķo Enerģiju Virtuālā Mašīna" kurā tas pats Softss darbojas!

Prikols ir tāds, ka es nesaku ka tā IR, es saku, ka pat šajā pasaulē mums ir redzami piemēri, ka Dvēsles, Miesas duālisms nav neloģisks vai irracionāls!

Protams, ka tad kad es to esmu pateicis tas tiešām būtu MANS pienākums šo hipotēzi pārbaudīt un pierādīt... Un ir daudzi neiroķirurgi un experimenti ar smadzenēm, kuri ļauj domāt, ka tieši tā ir, bet nu... šeit jā, pierādījums gulstās uz mūsu muguras... Taču man šķiet pat ļoti loģiski, zinot Smadzeņu Darbību un Neironu Tīklus, ka mēs esam softs, nevis hardware! Ka apziņai tuvāks ir Softa un Informācijas notācija, Process... nevis Gaļa un Neironu ķīmiskās reakcijas... Jo atkal... arī uz datora var impelmentēt neironu tīklus un tie noteikti savā implementācijā atšķirās no tā kā neironi ir smadzenēs...

Un tas ir liels zinātnes uzdevums izpe`tīt kā darbojas smadzenes, kā iespējama apziņa, kā tas softs darbojas un vai tas ir softs vai kaut kas cits, etc. etc.

Bet svarīgais no šīs diskusijas būtu tev saprast, ka mana un daudzu citu ticība dvēsles, miesas duālismā nav akla ticība, bet gan visai informēta ticība uz empīriskām analoģijām un ļoti pat racionāla... Tā nav neloģiska hipotēze... un noteikti ne mistiska!

Jo šobrīd informācijas jēdziens ienāk zinātnē arvien vairāk... šodien infa fizikā dara to pašu revolūciju ko darīja "enerģijas" jēdziens. Un enerģija jau arī nav kaut kāda substance, bet gan "Matērijas Poitenciāls Darīt Darbu" Tātad faktiski kaut kāda herņa, kuru izteikt var visai dīvainā formā... A infa... nu pagaidām arī pat tas nav tā ĪSTI nodefinēts...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.01.07 11:50:49
ij kās to konstatējis, ja jau tā tiek apgalvots?

Mmmm pagaidām, neviens to nav apgāzis...
Līdzīgi kā ar eneŗgijas nezūdamības likumu... Neviens to nav pierādījis deduktīvi, bet prosto to paziņo izejot no daudziem gadījumiem kad tas izpildās. Un neviens nav to apgāzis... Tātad leģitīms pieņēmums!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.01.07 12:02:23
Mulders
Ir instrukcijas kā panākt, ka māja ir funkcionāla, bet vispārīgas instrukcijas, kā panākt ka māja ir skaista... nav

Vispār ir gan, tikai Tu, acīmredzams, ka nezini un te cītīgi argumentē. Tas pats slavenais fen-šui, latviešu tradicionālais mājas plānojums un iekārtojums (it īpaši līdz 20.gs.sāk.) u.c. - tās ir metodoloģijas iegūt funkcionālu UN skaistu rezultātu. Ja interesē konkrētāk, jāpastudē visādas dizaina teorijas un prakses, ko, starp citu māca arī mūsu augstskolās.

Te ir jāizšķir jēdzieni skaists un māksliniecisks. Modernā māksla jau labu laiku kā ir deklarējusi, ka tai nav jābūt skaistai. Savukārt, ja papēta, ko cilvēki atzīst par skaistu, tad lielāko tiesu tas ir tikai prasmes jautājums spēt identificēt šo skaistuma komponenti vai atribūtus. Vēl tur nāk klāt klišejas, šabloni, vārda atpazīstamība, pieredze utt. - vesels psih. mehānismu komplekts.

Piem., precīzi identisks sižets var būt nofotografēts, izmantojot dažādus objektīvus (piem., Canon vs. Leica), taču vairumam viens (Leica) liksies skaistāks. Un tam ir gauži funkcionāls pamatojums, tīra optika (fizika, matemātika) un psiho vizuālās uztveres zināšana.

Tāpat skaisti spēlējošie mūzikas instrumenti ir nevis nejauši radušies tādi, bet gan rūpīgi konstruēti un izgatavoti.

Dzejā ne velti tiek izmantoti pantmēri, ar to pilnībā pietiek, lai parastu tekstu pateiktu skaisti. Jā, un mūsu baznīcas liturģijā dziedošā runa (aizmirsu kā to sauca) - praktisks veids kā darīt skaisti.

Iemesls, kamdēļ cilvēkiem skaistais liekas maģisks ir elementārs - objektīvās absolūtās atšķirības starp neskaistu un skaistu ir niecīgas, parasti pat nemanāmas. Nereti salīdzinājumi tiek veikti pēc neatbilstošas skalas, piem., lineāras vietā jāpielieto logritmiska.

Starp citu, kaut vai zelta griezums - ir funkcionāls un skaists.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 36545