atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kāpēc baznīca nepieciešama kā starpnieks?
Juventus
Iesūtīts: 2008.12.23 08:22:47
Godātie kristieši, izskaidrojiet, lūdzu, tādu lietu - kādēļ mūsdienās ir nepieciešama baznīca kā starpnieks starp Dievu un cilvēku? Jebkurš mūsdienu cilvēks ir spējīgs gan izlasīt bībeli, gan arī izteikt savu lūgšanu... tad kāpēc ir nepieciešama vesela garīdznieku šķira, kas jaucas pa vidu un kas pie tam ir vēl kādam jāfinansē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Juventus
# Labojis Juventus: 2008.12.23 10:42:47
vilks
Domājams, Vecajā derībā ātri vien uziesi vietu, kur aprakstītas nodevas priesteriem, bet par kontaktiem ar Dievu: nu, kaut vai Izraēla (ceru nekļūdos ar godātā kunga vārdu) nakts cīnīšanās (laušanās) ar Dievu - lauzās veselu nakti ar Dievu... bet kāpēc lauzās? Ko no tā kāds ieguva? Da i kāpēc Dievam vispār šitāda ampelēšanās būtu bijusi vajadzīga? Nekādu konkrētu paskaidrojumu - lauzās i viss, Dievs pārbaudīja, vai jaunietis gana stiprs...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:43:08
a_masiks, a es pateikšu - Nav iespējams atbildēt uz tavu jautājumu par optimumu, jo kā to māca luteriskā baznīca, tad ticīgo skaits un ticības dziļums nav atkarīgs no nekustamo īpašumu izmēriem vai cenas.
Es zinu piemērus, kur greznas baznīcas stāv tukšas dievkalpojumu laikā, bet piepildās tikai ar tūristiem ārpus šī laika un citas baznīcas kas ierīkotas izbijušā garāžā ir stāvgrūdām pilna un cilvēki vēl spiežās iekšā!
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:44:00
a_masiks
Mana kristīgā dzīve negrozās ap baznīcas ēku. Mana kristīgā dzīve ir 1) lūgšanas 2)Bībeles lasīšana 3)dievkalpojumi un Sakraments (un tas var notikt jebkurā ēkā. protams, mana draudze tiekas vienā konkrētā, bet, kā jau teicu, no ēkas nekas nav atkarīgs) 4)kopība ar citiem kristiešiem - arī lūgšanās, Bībeles lasīšanā un sadraudzībā - tās ir dažādas aktivitātes. 5)Kā arī palīdzība citiem pie iespējas un nepieciešamības.

Īpašumi un ēkas ir tikai līdzekļi, mērķis un saturs ir kas pavisam cits.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:45:08
Domājams, Vecajā derībā ātri vien uziesi vietu, kur aprakstītas nodevas priesteriem, bet par ķontaktiem ar Dievu: nu, kaut vai Izraēla (ceru nekļūdos ar godātā kunga vārdu) nakts cīnīšanās (laušanās) ar Dievu - lauzās veselu nakti ar Dievu... bet kāpēc lauzās? Ko no tā kāds ieguva? Da i kāpēc Dievam vispār šitāda ampelēšanās būtu bijusi vajadzīga? Nekādu konkrētu paskaidrojumu - lauzās i viss, Dievs pārbaudīja, vai jaunietis gana stiprs...

Ahā... nu redz, atkal kārtējais piemērs, kas sanāk, kad Lasa Bībeli bez izpratnes!

Nu vismaz googli varēji izlasīt, kas IR Kristīgā Ticība!

Es zinu, ka tu neticēsi, bet mans pienākums ir tevi informēt, lai nākamreiz kad tu līdzīgi spriedīsi, es varētu teikt, ka tu neklausies, ko tev māca - Kristīgā Ticība ir Jēzus Kristus mācība kā tā attēlota Jaunajā Derībā!
Tagad tavs uzdevums, aiziet un parādīt, ka šajā mācībā ietilpst obligātas nodevas un maxājumi Kristiešu priesteriem, kā arī parādīt, ka attiecības ar Dievu šajā mācībā ir minimāli skartas!
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:45:16
Juventus
Par maz būsi lasījis.. palasi vēl.
Juventus
# Labojis Juventus: 2008.12.23 10:47:51
Mulders
Lūdzu parādi to vietu Jaunajā derībā (vai kur citur), kur kristieši būtu atzinuši veco derību par muļķībām un nodalījuši to no kristietības?
Mana atsaukšanās uz veco priesteru nodevām vairāk tika domāta kā principa demonstrēšana, uz kura pamata veidojās baznīca kā organizācija.
vilks
# Labojis vilks: 2008.12.23 10:48:22
a_masiks
Tēma vispār ir par organizāciju, nevis par ēkām. Vispār par ēkām Mulders jau visu pateica.

Par organizāciju un tās veidošanos lasi Apustuļu darbu grāmatā.

Juventus
Tev arī varu vienīgi ieteikt izlasīt un mēģinat saprast Apustuļu darbu grāmatu, ja gribi ko saprast vairāk par Baznīcu.
Par Vecās un Jaunās Derības attiecībām ir bijušas citas diskusijas.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:48:43
Tieši par kristiešu organizāciju un par ēku kristiešu organizācijas vajadzībām? Tas būtu baltais palnkums manās nezināšanās. Apgaismo - kuŗā vietā tas tā ir rakstīc? Nu, tjipa, Jēzus vārdi?

Nav tādu vārdu. Ir vārdi sludināt Dieva Vārdu un izdalīt sakramentus un kalpot nabagiem un grūtdienīšiem. Dievs pavēl saturu, cilvēki ir brīvi veidot formu! Tāda tā ir izveidojusies kā tu to pazīsti šodien, tā ir kalpojusi gadu tūkstošiem un kalpojusi labi, tad kāpēc to atmest? Bet principā tas nav akmenī iekalts, tā ir adiafora, ja konkrēti tavā vietā un telpā un laikā ir vajadzība pēc cita modeļa kā šos pašus uzdevumus veikt, tad nekas tev to neaizliedz!

Pastāsti... kādi ir modeļi iespējamie šo uzdevumu veikšanai un es (un vilx) tev pastāstīsim Vēsturiski kur un kā šādu modeli var atrast praksē!

Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:54:58
Lūdzu parādi to vietu Jaunajā derībā (vai kur citur), kur kristieši būtu atzinuši veco derību par muļķībām un nodalījuši to no kristietības?

Filipiešiem 3:1-10, īpaši izlasi 8 pantu... Kur Pāvils saka, viss tas, kas man bijis līdz Kristum viņš uzskata par mēsliem Tieši tādiem vārdiem!

Ebreju 8 nodaļu izlasi, īpaši 7 pantu, kur Vecā Derība tiek atzīta ar trūkumiem - nepilnīga.

Tas pats Romiešu 8 nodaļā, sākums!

1 Korintiešu 9 nodaļas 20,21 pants

Kolosiešu 2 nodaļa - īpaši 14-16 panti

Romiešu 14 nodaļa, kur Pāvils runā par brīvību un to, ka mūs nesaista dietiārie Vecās Derības noteikumi...

2 Korintiešu 3 nodaļa par to vien runā...

Bet mēs abi zinām, ka tu nelasīsi šīs rakstu vietas Jo tev neinteresē iepazīt Kristīgo ticību, bet interesē to noniecināt... un tas, ka mēs tev to ļaujam kristīgā forumā ir tāpēc, ka mēs zinām kam esam uzticējušies un ka tā ir patiesība, tāpēc arī mums nav jābaidās no troļļiem

Juventus
# Labojis Juventus: 2008.12.23 10:57:22
Mulders
To pantu par mēsliem es gan pameklēšu. Visai interesanti.

tev neinteresē iepazīt Kristīgo ticību
Mani interesē saprast šo ticību, ticība bez loģiskas saprašanas ir tumsonība.
Bez tam, vairāk par visu mani interesē patiesības noskaidrošana.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 10:59:55
Juventus, pameklē gan... lasi arī kontextu! Pameklē arī citus pantus, ko norādīju, citādi izskatās, ka Bībeli gan varbūt esi lasījis pirms gadiem 10 bet sapratis neesi neko! Tāpēc arī vajadzīga Baznīca, lai cilvēkus izglītotu un vadītu.
Citādi arī likvidēsim Universitātes un Skolas, izdalīsim visiem grāmatas, lai lasa, un kas ir izlasījis, tam piešķiram diplomu un liekam pie Atomreaktora vadības sistēmām vai Lidmašīnu Vadīšanas!
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:13:22
a_masiks
Man šķiet, masik, Tu esi saputrojies. Apsēdies, pārlasi visu vēlreiz, padomā, pamēģini saprast. Un tad pajautā vēlreiz un konkrēti. Citādi Tavi jautājumi pa apli vien iet.
Juventus
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:20:57
Labi. Atgriezīsimies pie sākotnējā jautājuma - vai kristietis nevar vērsties pie Dieva pa tiešo? Jeb šāda vēršanās ir mazvērtīgāka, ja netiek izmantots starpnieks?
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:21:02
a_masiks
Šim konkrētajam jautājumam nebija sakara ar diskusijas tēmu. Un katrā konkrētā situācijā atbilde uz to var atšķirties. Draudze/baznīca jau nav biznesa uzņēmums. Lai gan kristīgajā namturībā zināmi aprēķini noteikti ir, es tikai par tiem neesmu interesējusies un pētījusi.
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:21:28
Juventus
Vai Tev neizdevās šo trīs lappušu gaitā atrast nevienu atbildi?
Juventus
# Labojis Juventus: 2008.12.23 11:25:13
vilks
Zini, nē. Ja cilvēks ir spējīgs tik vien kā pateikt " ej, palasi vēl un padomā ", tad es to interpretēju kā " es pate īsti nezinu/nesaprotu ".
Muldera uzskaitītos pantus piefiksēju, būs jāpskatās, ko kristieši paši domā par Veco derību.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.12.23 11:29:09
Labi. Atgriezīsimies pie sākotnējā jautājuma - vai kristietis nevar vērsties pie Dieva pa tiešo? Jeb šāda vēršanās ir mazvērtīgāka, ja netiek izmantots starpnieks?

Var un viņi to dara Dievkalpjumos
Tas RKB ievieš starpniekus - Svētos un Mariju Pietam Marija kā starpniece pestīšanā un līdzpestītāja faktiski RKB stāv uz galda kā pasludināma dogma... pagaidām tā ir tā... "ieteicama"
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:31:06
Juventus, tev atbildējām gan pietam jau pirmajā lapā... sorry, citas atbildes nebūs. Tādējādi gan šķiet ka arī "lasīšana" tev ir problēmas, jo tu nelasi! Tu tikai raksti... Kā čukča "Ja ne čitatjeļ, ja pisateļ"
vilks
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:34:05
Juventus
Lūdzu piedošanu, ja Tu tos jautājumus tiešām domāji nopietni. Tu esi pārāk sens diskusiju dalībnieks, lai es spētu noticēt, ka tās nav vienkārši provokācijas. Ja Tu nedzirdi atbildes, kas rakstītas sākumā, diez vai dzirdēsi jebkuras citas, kuras es Tev varētu uzrakstīt.
Kas meklē, tas atrod, tas tiesa, bet atrod tomēr tikai tas, kurš nopietni meklē.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.23 11:41:19
atgriežoties pie tēmas - tad kāda te loma baznīcai kā organizācijai?

Es uz to atbildēju vismaz divas reizes!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 17036