atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dieva griba un cilvēka griba tajā
Gaida Sniedziņa
Iesūtīts: 2008.12.10 17:39:14
vai Dieva Griba var izpausties tikai tad, ja mēs negribam neko?
Vai tomēr Dievs atļauj cilvēkam arī gribēt kādas lietas?

temats radās no:
artos-a
Cilvēks grib baudīt, un kā likums - pāri mēram. Baudkāre cilvēku iedzen pārsātinatībā, bet pārsātinātība viņu iztukšo pavisam. Tā gribēdams visu, cilvēks nedabū beigās neko. Bet tas, kurš negrib neko, tas dabū visu.

EzītisMiglā # Iesūtīts: 2008.12.10 13:51:16
artos-a
Bet tas, kurš negrib neko, tas dabū visu.
Negribēt neko nav iespējams. Var gribēt ļoti maz.


artos-a # 2008.12.10 13:54:40
EzītisMiglā
Es to teicu ciešanu sakarā. Viena lieta gan mums ir pavēlēta, lūgt, lai Dieva griba notiek. Viss. Šī ir vienīgā cilvēciskā gribēšana, kas neizsauks ciešanas.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Gaida Sniedziņa
# Labojis Gaida Sniedziņa: 2008.12.10 19:17:27
Bet tas, kurš negrib neko, tas dabū visu.

un + tad vēl.. sanāk konflikts! es gribu atrisināt to, nevis padzīt no mājas kādu konfliktā iesaistītu personu(man ir šādas tiesības)... vai arī kā man negribēt(pēc Tevis sacītā) atrisināt šo konfliktu un ļaut lai cilvēks mani nepatiesi apsūdz, nepatiesi apvaino(jo cilvēks ir harizmātiskā draudzē un domā, ka viss cits ir nepareizi un it īpaši konservatīvs luterānis)
domāju ne man no nepatiesiem apvainojumiem, ne tam otram cilvēkam no saviem spriedelējuimiem nekāds labums nav! tas viss tikai maļās uz riņķi, ja negribu neko darīt! un interesanti kā būtu noticis Dieva prāts/griba? nolaidies uz mākoņa un visu atrisinājis?

vispār es domāju, tas ir atkarīgs no tā ko cilvēks grib! ja tas ir pretrunā ar Dieva Vārdu, tad labāk negribēt neko un dabūsi daudz ko labāku!
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.10 21:22:38
Ir grūti saprast, ko nozīmē negribēt neko. Manuprāt neviena relīģija neaicina cilvēkam tapt bezdomu un bezvēlēšanos dārzenim. Cita lieta ir, ka cilvēka vēlmes var būt gan saprātīgas, gan nesaprātīgas un pat destruktīvas.
Apskatāmajā piemērā vēlme, lai harizmātu draudzes pārstāvis domā tāpat kā konservatīvs luterānis un iecere to panākt, patriecot minēto harizmātu no mājām, nešaubīgi pieder pie destruktīvajām vēlmēm.
Mirga
# Iesūtīts: 2008.12.10 22:37:08
Gribēt iekļauties Dieva gribā.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.12 13:36:35
> Dieva griba? Tā ir izteikta Kristus bauslī - mīli Dievu un savu tuvāko!

Tas nav "Kristus bauslis." Šī doma jau pirms J.K. gadu tūkstošus bija klejojusi pa pasauli. Ir rakstiskas liecības, ka pirms J.K. to ir skandējis arī kāds rabīns Hiliēls.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.12.12 13:39:00
artos
no šī piemēra nevar secināt, ka labāk ir negribēt nekā gribēt, jo tavs paziņa taču vēl joprojām grib kļūt par mācītāju. Es to redzu drīzāk kā norādei, ka katrai lietai ir savs nolikts laiks.

Jautājums cik ļoti tālu var aiziet dzīvojot tikai lai piepildītu otra gribu. Cilvēks nevar izslēgt prātu, lai izvērtētu un norādītu otram to, ka viņa iegribas var nedaudz pagaidīt. Manuprāt ir normāli, ja var pateikt, ka šobrīd mīļā labāk ir pagaidīt ar "floristikas kursiem" gadiņu vai divus un nekas ļauns no tā nenotiks. Tagad izskatās pēc tā, ka sieva sajutās vainīga ... varbūt ka tā arīvajdzēja
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2008.12.12 13:51:08
Ctulhu
Nu, bet Dievs jau vienmēr grib vislabāko. ;-)
Ja to saprot, tad jau nekas cits neatliek, kā darīt visu, ko Dievs grib.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.12.12 13:55:16

artos
Kā Tas - "Tagad viņš grib vienīgi to, ko grib viņa Kungs", iet kopā ar "Viņš ilgojās piepildīt vienīgi savas sievas gribu"? Kāds tam ir sakars?


Var aiziet līdz pat krusta nāvei, ja Kungs tā grib.
Tas ir pavisam kas cits, līdz krusta nāvei var arī nonākt piepildot savus sapņus un joprojām pēc tā Kunga prāta.
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.12.12 14:06:44
artos
Vai tagad iet kopā?

Nē, jo tam ar otra cilvēka gribas beznosacījuma piepildīšanu nav nekāda sakara.
Es nelieku vienlīdzības zīmi starp mīlestībā rūpēties un dzīvot dzīvi, lai piepildītu otra gribu.
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.12 14:18:34
Dona Eriksone
shaads staavoklis tiek devets par visaugstaakaas apskaidroshanas staavokli, tajaa pashaa budismaa.

Tas ir pārpratums, manuprāt. 20.gs sākuma eiropiešu pētnieki, liekas, domāja, ka budistu mērķis ir izšķīdināt sevi neesamībā un uzskatīja, ka budisms ir nihilistiska mācība. To varētu izskaidrot ar tukšuma (šunyata) jēdziena nepareizu izpratni, ieliekot šajā vārdā rietumniecisku jēgu.
Bet ar "tukšumu" (tukšumu no neatkarīgas eksistences) budismā tikai apzīmē patieso veidu, kā viss eksitē, pateicoties atkarīgās rašanās procesam.
Līdz ar to "svētlaimes un tukšuma vienība", kas piemīt visaugstākās apskaidrošanās stāvokli sasniegušajiem, diez vai ir bezdomu eksistence.

Ak, bet laikam šī nav īstā vieta, kur diskutēt par budismu.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.12.12 14:28:18
Gribēšana neko negribēt arī ir gribēšana. Pilnīgs tupiks ceļā uz augstāko svētlaimi.
incognito
# Iesūtīts: 2008.12.12 14:32:52
Dona Eriksone
Var jau būt. Skaidrs, ka atsacīšanās no gribēšanas sniedz cilvēkam lielu brīvību. Tomēr kaut kāda gribēšana ir vajadzīga, lai jebko sasniegtu. Vēlme, plāns un rīcība. Tai skaitā arī, lai sasniegtu Debesu valstību, domāju.
incognito
# Labojis incognito: 2008.12.12 14:34:31
Man nupat ienāca prātā, ka varbūt negribēšana ir kāds periods, posms garīgajā ceļā. Teiksim, viss sākas ar gribēšanu, tad ir negribēšanas fāze un tad- ...
Un tas nozīmētu, ka dažādiem cilvēkiem ir dažādi
vnk dassy
# Labojis vnk dassy: 2008.12.12 15:55:10
artos

skaisti jau runāt Tu māki, bet es būtu priecīgāka, ja Tu to piemēru no savas dzīves būtu minējis!

nezinu .. es parasti rīkojos, daru cik maksimāli no savas puses pēc tīrākās sirdapziāns un ja nesanāk man tas nemaz neapbēdina...

nezinu par to ģimeni, bet man patīk labāk kompromisi!
apmēram tā: ja 2 cilvēki mašīnā brauc - viens grib runāt otrs grib klusumu un klusēt! tad abi sarunā laikus, kad klusēs un laiku, kad runās!
abi visu nevar dabūt, bet daļēji dabūn viens un daļēji otrs! un abi gandarīti!
Juventus
# Labojis Juventus: 2008.12.12 15:57:33
Deižuk, Dievs cilvēkam deva prātiņu, lai cilvēks pats izvēlētos, ko gribēt.
vnk dassy
# Iesūtīts: 2008.12.12 15:58:42
es ar tā domāju... Juventiņ!
Juventus
# Iesūtīts: 2008.12.12 15:59:35
Nu, redz - tad jau jautājums noskaidrots.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2008.12.12 16:03:24
vnk dassy

ruksītis vai pareizāk sakot rausītis nu točna nav ne viņš, ne no arī neticīgo klubiņa

manuprāt artos domāja gadījumu, kad personīgā gribēšana kļūst par elku un tas, protams nav labi. Tas attiecas uz MTL - Tavs prāts lai notiek!

Savukārt es domāju ikdienišķo gribēšanu (tai skaitā tās lieta, kuras luters piemin savos sprediku skaidrojumos), kuru varētu iekļauties - Mūsu dienišķo maizi dodo mums šodien. Ir tak ok gribēt dienišķo maizi, kuru dod Dievs saskaņā ar Viņa gribu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.12.12 16:03:47
Gribēt Dieva ne savu gribu ir pareiza griba, kas vislabāk aizved cilvēku pie tā, kas dara viņu laimīgu!
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.12.12 16:20:01
a_masiks
tikai labu. viss pārējais ir detaļas
Ruksīša draugs [87.110.177.11]
# Iesūtīts: 2008.12.12 16:26:05
a_masiks
Televizors pats par sevi nav nedz labs nedz slikts!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 28 , pavisam kopa bijuši: 33728