atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu konfesiju nosaukumu likvidēšana
vilks
Iesūtīts: 2008.07.17 10:48:11
Hmm, interesanti, par šo, manuprāt ir vērts parunāt:
Ingars
būtu mana teikšana sinodē, es pieturētos pie Pāvila vārdiem, ka nav sevi jāidentificē ar Pāvilu, Apollu vai kādu citu, bet gan jāsaucas visiem par kristiešiem un punkts. Lai tad ir Latvijas kristīgā baznīca, pasaules kristīgā baznīca. Tādas un tādas pilsētas kristīgā draudze

Ko sakāt par šo ieteikumu?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Iesūtīts: 2008.07.17 15:21:07
Trilobīte - tavi Romas katoļi ir 16.gs. beigu kontrreformācijas blakusprodukts un pretendēt uz vispārkatolisko var tikai tik pat cik ikviena kristīga konfesija.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.17 15:58:43
Sicilia,

nu tur nav nekas relatīvs. jo Luters atdalījās no RKB. tas, ka viņa mācība stāv uz citiem pamatiem, nenozīmē, ka viņš nav bijis RKB sastāvdaļa bija bija un to noliegt jūs nevarat, tādēļ mums ir tiesības teikt, ka Luters un visi pārējie pirmie luterāņi atdalījās no RKB

Joprojām tas ir relatīvi!

Institucionāli varbūt Protestanti arī atdalījās no RKB, bet doktrināli sanāk tieši otrādi, RKB ir sen atdalījusies no Baznīcas... Taču tā kā pati "Baznīcas" jēdziena definīcija RKB nav bibliska, bet faktiski institucionāla - kā definē kaut kādas organizācijas - tad joprojām, kopēja pamata nav. RKB pamats ir Apustuliskā roku uzlikšanas sukcesija, Luterāņiem un Kristiešiem vispār tā ir Doktrinālā sukcesija, tas ir, ka Kristietis ir nevis tas, kuru kāds cits kristietis ir iecēlis par Bīskapu, bet gan tas, kurš pārstāv un māca Apustulisko Doktrīnu un Kristus mācību kā to ir mācījusi un ticējusi Baznīca visos laikos un visās vietās! Tā kā RKB doktrīnas ir attīstījušās un dažas labas vispār pat pēdējos 2os gadsimtos un šīm doktrīnām nav atrodama nedz Apustuliska nedz Vēsturiska sukcesija, tad atvaino - RKB pretenzijas uz The Church ir nu tā... suņa personīgās astes celšana, jo neko jau par šo zajavu - mēs esam Baznīca - RKB nevar pateikt... doktrināli tā sen vairs nav tāda kāda tā ir bijusi visos laikos un vietās - šeit es domāju doktrināli nevis ārējo rituālu vai izpildījumu formā!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 16:17:25
rainars
# Iesūtīts: 2008.07.17 21:36:11
Re te jau ar pašlepnumi iesākas esno luterāņiem un ttt un tp.Aizmirsies ka jebkuras draudzes galva ir Jēzus Kristus,kurš arī ir teicis ka būs šķelšanās ,starp cilvēkiem kuri cer uz Kristus labvēlību, vidu viņa vārda dēļ.
1.kor 12:25 lai neceltos miesā šķelšanās, bet locekļi saticīgi gādātu cits par citu.
Liekas ka visas draudzes ir Kristus miesas sastāvdaļas.Visu konfesiju mērķis tak ir izpildīt pestītāja pavēli.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.18 23:13:26
Trilobīte
hjū, varēšu vismaz vēlos vakaros neskatīties pār plecu un nebaidīties, kas sagaida aiz nākamā (nu nevarēju nociesties neuzrakstot kaut ko tādu, neņem ļaunā

rainars
nuja un ko mums tagad visiem darīt būs?
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.18 23:14:25
Ingars
Mīlēt Dievu pāri visām lietām un savu tuvāko (īpaši no citas konfesijas) kā sevi pašu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.18 23:35:23
vilks
to visu esmu pildījis jau kopš mazotnes - kā vēl man trūkst?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.18 23:40:33
Ingars
Ej un pārdod visu, kas tev pieder un dodi nabagiem, tad tev būs manta debesīs, tad nāc un staigā Jēzum pakaļ.

tad Ingars noskumis aizgāja, jo viņš bija ļoooti bagāts. Bet cik grūti bagātam ieiet debesīs. vieglāki kamielim caur adatas aci izspraukties, nekā bagātam ieiet debesīs.

A kurš ta var tikt pestīts ar tik smagiem nosacījumiem?

neviens - nav neviena taisna it neviena

Ko mums būs darīt?

paļauties uz Jēzus Kristus nopelnu, kas mums tika piedēvēts kristībā

jā tagad gan es spēju mīlēt Dievu pār visām lietām un savu tuvāku kā sevi pašu, īpaši jau harizmātus un katoļus, ak jā - arī baptistus un metodistus

ļoti labi mans bērns, tad lai nu Dievs tevi uz to svētī un vada
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.18 23:56:18
Ctulhu

tā tikai no malas šķiet. Izrādās, ka šī paļaušanās nes pārmaiņas. Te jau parādās atšķirība starp ticīgu un neticīgu cilvēku. Neticīgs dara labu jo tas ir izdevīgi - vai nu baidās no soda, vai arī dzenas pēc atalgojuma, bet ja tam ko dod par velti, tad viņš to nemaz nenovērtē un vēl ļaunprātīgi to izmanto - tā tu draudziņ arī spried, pēc sevis, jo pats acīmredzot tā rīkojies

bet atdzimušam cilvēkam ja tiek dots par velti un vēl piekodina, ka tu tāpat neko nevari nopelnīt, viņš tomēr dara labu cik vien spēj, bez ārēja stimula, jo tāda ir viņa jaunā būtība, viņš nekad ļaunprātīgi neizmanto nepelnīto žēlastību.

Saproti atšķirību? ticīgajam vairs neeksistē - ja man dod par brīvu, značit pašam nekas nav jādara, bet gan pretēji - ja man dod par brīvu, tad arī es gribu dot tālāk citiem, par brīvu, tad es grību būt pateicīgs
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.19 00:11:10
Ctulhu
un vēl kas - tu acīmredzot neesi saskāries ar tādām sirdsapziņas mokām, kas burtiski paralizē prātu, tā ka otrreiz sāc piedomāt pirms grēko. Tev nav ne jausmas, kas tās ir par sāpēm un cik briesmīgi ir tā justies dienām un pat nedēļām ilgi, reizēm pat šķiet, ka var sajukt prātā, nav miera ne dienu ne nakti, līdz kamēr izdodas emocionāli pieķerties pie piedošanas Jēzū Kristū, lai gan tā jau sen ir saņemta.
Zaurs
# Iesūtīts: 2008.07.19 10:58:57
sicilia
par Lutera atdalīšanos gan ziņu nav.
bet visiem romas katoļiem zaurs iesaka izlasīt Augsburgas ticības apliecību. lielisks katolisks dokuments.
zauru visā konfesiju stāstā uztrauc nezināšana, nevēlēšanās zināt un nemīlestība, pret kuŗām nav citu zāļu kā vien Jēzus Kristus.
indriķis
# Iesūtīts: 2008.07.19 14:19:51
Trilobīte , indriķis - pats tu esi LELBa blakusprodukts, bet pēc tam vēl - KLB- blakusprodukts.
Karoče - blakusprodukta blakusprodukts

bet es taču to nenoliedzu. Es nemēģinu iebarot foruma dalībniekiem pasaciņu, ka fiziski esu apustuļu mantinieks, kā tu ar RKB .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.19 16:56:51
Citiem vaardiem - halyava? passam nekas nav jaadara? Tikai jaapalaujas?
Vai ku eerta maaciiba.....


Ugu!

Un kas interesanti. Šī mācība izfiltrē tos, kas tic labajam un tiešām spēj noticēt, ka Dievs ir labāks un žēlsirdīgāks par jebkuru cilvēku, kurš vienmēr prasa "kas man par to būs"... tas ir cilvēki, kas tic labajam un patiesai beznosacījuma agapei.

Otrāmkārtām... ticēt šādai "ērtai mācībai" nespēj kurš katrs Pats pie sevis vari redzēt, tas nepadodas gribas kontrolei, tā ir dāvana... spēt ticēt kaut kam tik neparastam un tādam - ne kā pie cilvēkiem!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.20 08:17:17
indriķis
a ko tu zin, varbūt kāds no apustuļiem ir tavs vecvecvecvecvecvecvecvecvecvec...............vecvecvec................vecvecvecvec...............tēvs
indriķis
# Iesūtīts: 2008.07.20 13:58:57
Trilobīte - ej nu ej, mēs uz pāvesta nemaldību nepretendējam vnk ja godīgi izlasīsi Konkordijas grāmatu, tur ieraudzīsi visnotaļ skaidru un patiesu mācību.
aristolohs
# Labojis aristolohs: 2008.08.30 08:59:50
Trilobīte "Bet vispār jau pārējie ir atdalījušies no katoļiem"

Katolji atdaliijaas no pareizticiigajiem. Taa vismaz vinji staasta.
Bet tas nekas, katoljus var saukt par paavestieshiem.

Luters neatdalijaas, vinju atdalija. Tapat vinjsh nepameta klosteri un muka kaartu, bet vinju ordenja priekshnieciba pec savas iniciativas. atbrivoja no solijumiem. Daudz tadu aplamu nostastu par Luteru un reformatoriem.
aristolohs
# Labojis aristolohs: 2008.08.30 09:21:42
Bet varetu parunaat par jautajumu, vai tad, ja ir kaut kaadas atshkiriibas maaciibaa, tuulit ir jaatdalaas, jaaekskomunicee, jaadibina sava "baznica"? Baznicaa nekad nav bijusi pilniga vienpratiba macibas jautajumos. Shi foruma terminologijaa, apustulju baznica shkiet butu jasauc par heterodoksu.

Vai nebija taa, ka maaciibas jautajumus baznica buutu varejusi ilgaakaa vai iisaakaa laikaa izdiskuteet un atrisinaat, bet lielajaam bazniicas shizmaam Rietumu/Austrumu, Romas/protestantu atzaros pamataa bija paavesta pretenzijas buut par visas kristietiibas galvu, un shajaa pretenzijaa svarigakais bija nevis macibas, bet varas aspekts? Un vai nav taa, ka tieshi paavests visvairaak vareetu kalpot baznicas vienibas atjaunoshanai, atsakoties no shiis nerealistiskaas pretenzijas? Taa tachu nekad praksee nav darbojusies, pat ne apustulja Petera dzives laikaa, ja kaads tiesham grib vinju saukt par pirmo pavestu. Ja paavests uztur pretenzijas, ka ir visas Kristus bazniicas galva, tad vinjam arii nekas cits neatliek, kaa nospraust Baznicas robezhas gar savas paavesta jurisdikcijas robezhaam, izveidojot Romas katolju jeb pavesta shizmu. Vai tieshi pavesta primaata dogmats visvairak neuztur sashkjeltu baznicu?
Harry
# Iesūtīts: 2008.09.01 00:33:20
es saku,ka Tev ir Leijas Organas Solo

bilde!

vilks
# Iesūtīts: 2008.09.01 09:24:13
Harry
un ko tas maina attiecībā uz konfesiju nosaukumiem?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.09.01 09:35:12
Harry
es saku,ka Tev ir Leijas Organas Solo bilde!
Ārprāts!!! KO tagad lai dara?
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 129 , pavisam kopa bijuši: 2236