atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu konfesiju nosaukumu likvidēšana
vilks
Iesūtīts: 2008.07.17 10:48:11
Hmm, interesanti, par šo, manuprāt ir vērts parunāt:
Ingars
būtu mana teikšana sinodē, es pieturētos pie Pāvila vārdiem, ka nav sevi jāidentificē ar Pāvilu, Apollu vai kādu citu, bet gan jāsaucas visiem par kristiešiem un punkts. Lai tad ir Latvijas kristīgā baznīca, pasaules kristīgā baznīca. Tādas un tādas pilsētas kristīgā draudze

Ko sakāt par šo ieteikumu?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.17 10:49:27
Problēma, kuru es saskatu šai ieteikumā - ko darīt ar abām Saulkrastu draudzēm (vai, piemēram, ap 100 Rīgas draudzēm)?

Visas saukt vienādos vārdos un lai cilvēki iet, kur vēlas, pat ja tajās māca pilnīgi dažādas lietas?
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.17 10:55:11
ou man domāt, ka rīgā ir vairāk nekā 100
tad būtu viss atkal vienkāršots. katoļielas baznīca, jēkabielas baznīca, deglavielas... (ou bet deglava ielā man liekas ir vairākas:D)
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 10:55:44
vilks

tad būtu pirmāmkārtām visiem jāpieņem viena mācība un tas ir neiespējami, jo

Visas saukt vienādos vārdos un lai cilvēki iet, kur vēlas, pat ja tajās māca pilnīgi dažādas lietas

ir neiespējami

vilks
# Iesūtīts: 2008.07.17 10:59:05
Ingars
Hmm, bet kuru baznīcu tad saukt par pasaules kristīgo baznīcu?

Būtu taču smieklīgi saukt kādu mazu draudzi Rīgā par Rīgas kristīgo draudzi, ja īstenībā Rīgā ir vesels pulks citu konfeisju kristīgo draudžu, kuras sauc mazliet savādāk.

Starp citu, ja nekļūdos, dažas jaunās kristīgās kustības (nu, tas, kur drusku velk uz sektas pusi) sauc sevi par "kristiešu draudzi tādu un tādu".
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 10:59:06
Trilobīte
izlabo lūdzu
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 10:59:49
vilks

tas patiesībā nebij ierosinājums, bet gan vēlamais neiespējamais
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:02:06
Ingars
Nu jā, man šķita interesanti. Ar šo ideju var smuki paspēlēties.
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:04:42
Trilobīte
He he, to, ka visi atdalījušies no katoļiem, ir izdomājuši paši katoļi.
Vēsturiski tik viennozīmīgi tas vis nav.
Protams, par dažām vēsturiskajām Rietumu konfesijām kā luterāņi, kalvinisti un anglikāņi tā varbūt varētu teikt, bet attiecībā uz Austrumu baznīcām noteikti ne, kā arī jaunajām kristīgajām konfesijām šī saikne ar katoļu baznīcu ir krietni jāpiedomā.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.07.17 11:25:10
Es gan nedomāju, ka <nosaukumu> nomaiņa ir galvenais... t.i. plika nosaukumu nomainīšana būtu bezjēdzīga. Savukārt, teoloģiju saskaņošana - neiespējama principā, ibo kā zināms, tad baznīcā visai svarīga lieta ir tradīcija un dažādas konfesijas cita starpā balstās uz atšķirīgām tradīcijām.
Balss
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:07:10
Nu re, Šeksna arī ko prātīgu zina un kādreiz pasaka!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:46:33
Trilobīte
kas, apistulis????

vilks
jā diemžēl tikai skaista ideja....
vilks
# Iesūtīts: 2008.07.17 12:47:34
Ingars
jā, diemžēl, tas nozīmē konkrētu VB lietotāju. Tiesa, par viņu nevajag runāt, nav vērts.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:01:38
vilks

nu labi, tad ar nerunāsim
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:33:33
Konfesija tieši tamdēļ ir "konfesija" ka aiz tās ir konkrēta ticības apliecība. Piemēram, ja es parpasu - kas tu esi - un man pasaka - Kristietis, tas ir viens. Ja man pasaka "esmu Baptists" man ir apmēram skaidra konkrētā cilvēka teoloģija.
Dažreiz ir svarīgi konfesija un ticības artikuli kurus tu pārstāvi - da kaut vai tamdēļ, lai neapgrēkotu ticībā vājākos, vai varbūt pats neapgrēkotos, ja pretīm ir kāds lielāks ticībā cilvēks... Bet dažreiz pietiek, ka pasakām - esam Kristieši!
Atšķirt kad ko vajag teikt - nezinu nemāku vēl!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:34:50
Trilobīte, atdalīšanās ir relatīvs jēdziens, kas no kā atdalījās... to pat noskaidrot nevarēs, jo strīdā nebūs kopīga pamata uz ko stāvēt. Tas uz ko stāv Luterāņi atšķirās no tā uz ko stāv RKB!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.07.17 13:35:46
Mulders
atdalīšanās ir relatīvs jēdziens, kas no kā atdalījās.
Sevišķi labi tas parādās katoļi - pareizticīgie. Kurš no kura, nudien nav saprotams.
sicilia
# Iesūtīts: 2008.07.17 14:16:58
Mulders

nu tur nav nekas relatīvs. jo Luters atdalījās no RKB. tas, ka viņa mācība stāv uz citiem pamatiem, nenozīmē, ka viņš nav bijis RKB sastāvdaļa bija bija un to noliegt jūs nevarat, tādēļ mums ir tiesības teikt, ka Luters un visi pārējie pirmie luterāņi atdalījās no RKB

KarotesNav

nu ja ka nav saprotams, bet tam nav lielas nozīme, jo abi vecas kā pasaules un man piem. vienalga, jo abi man mīļi un tuvi un pie abiem es kā mājā
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.07.17 14:21:40
sicilia
kādu neticīgo Luterāni arī ir noevaņģelizējuši!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 15:02:09
sicilia
Luters neatdalījās, viņu izslēdza, jo lūk pāvestam derdzās, ka visiem tagad zināma tā šmuce, kas notiekās katoļu garīdzniecībā. Vieglāk ir aiztaisīt muti patiesībai, nekā aiz sevis visu satīrīt
Ingars
# Iesūtīts: 2008.07.17 15:02:30
Bet tā smaka, jau tik un tā spiedās cauri visām liekulības segām

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 143 , pavisam kopa bijuši: 2141