atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai matērija ir samaitāta?
Mulders
Iesūtīts: 2008.05.06 11:40:23
Tēmā par vainas apziņas splitu ingars izsaka šādus vārdus

Dievs nav vainīgs, ka tu esi samaitāts. Jo matērija, no kā tu esi radīts, tika samaitāta ne Dieva vainas, bet civlēka vainas dēļ, taču Dievs vienkārši turpina radīt no tās samaitātās matērijas, nevis aiz dumsām uzreiz visu iznīcina un rada pa jaunu - tas tikai pierādītu Viņa nespēcību, taču tagad Viņš pierāda ne tikai Savu spēku, bet arī lielo mīlestību, ka pat kad esam samaitādi un nekam nederīgi, Viņš grib mūs no šī kļūmīgā stāvokļa atpestīt, Viņš dod mums iespēju, nevis iznīcina

Mēs zinām, ka sākotnēji matērija bij laba, jo pats Dievs to tādu redzēja esam! Bet pēc grēkā krišanas? Vai matērija ir samaitājusies? Kādas ir jūsu domas, pirmkaŗt jau gribētos kristiešu domas, ja jūs piekrītat, ka matērija ir samaitājusies, tad kā tas izpaužas?

Protams aicināti izteikties visi, tēma par matērijas "ļaunumu" vai tas ir leģitīmi teikts?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:10:13
Sheksna
Daļiņu īpašības te nav no svara.
Kāpēc ne? Ja tās kodolreakcijas būtu sataisītas tik viltīgi, ka mēs tās nevarētu kontrolēt?

eksistējot enerģijai, VIENMĒR būs iespējams to izmantot dzīvā spēka vai priekšmetu iznīcināšanai.
Jā, bet vienā gadījumā lielākā, bet otrā gadījumā - daudz mazākā mērā.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:16:19
KN, manuprāt tu atkal mēģini kaut kā konstruēt nesabalansētu pasauli... Atkal gribi izbēgt no 3ā ņūtona likuma!

Es gan nevaru pierādīt, bet ar pakaļu jūtu, ka nesabalansēta pasaule bez 3ā ņūtona likma būtu visai dīvaina... Tas ja tu ar kuvaldu sit pa sienu, kas ir paredzēta nojaukšanai, tad tas darbojas, bet ja to pašu kuvaldu sit pa to pašu sienu, ja tā paredzēta celšanai un saglabāšanai, tad kaut kāds dabas likums prasa no tevis daudz lielāku spēku, vai pat vispār par neiespējamu padara. Manuprāt nekonsekventa fizika sanāk!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:17:02
Ctulhu
Ja mums buutu materija, ko nevar struktureet nekaadaa potenciali launaa veidaa, tad taa buutu vispaar nestruktureejama materija.
Nevis " nekādā ļaunā veidā", bet "daudz daudz mazāk iespēju matēriju sastrukturēt ļaunā veidā".
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:20:16
Mulders
Es te šoreiz cenšos pamatot "matērijas sabojāšanos". Pieņemot, ka pēc grēkā krišanas matērija ir sabojāta. Diez ko jau man ar to neveicās...
Šķiet, ka atliek variants, ka fizikas likumi pirms grēkā krišanas bija savādāki.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:22:36
KarotesNav
Kāpēc ne? Ja tās kodolreakcijas būtu sataisītas tik viltīgi, ka mēs tās nevarētu kontrolēt?
Aclēgas vārds būtu nevis KONTROLĒT, bet INICIĒT. INICIĒT ir daudz vieglāk nekā KONTROLĒT. Sk. piemērus - atobumbu uzbūvēja vispirms, un AES tikai pēc tam. Līdzīgi ar iekšdedzes dzinējiem - vispirms bija lielgabals (mazkontrolēts sprādziens) un tikai pēc tam - iekšdedzes motors (kontrolēts sprādziens).

Jā, bet vienā gadījumā lielākā, bet otrā gadījumā - daudz mazākā mērā.
A kāda Tev sopssno starība, vai Tevi nosit ar rungu, vai sadedzinā ar stormtrūperu blāsteri?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.07 11:24:11
KarotesNav, es nedomāju, ka pirms Grēkā Krišanas ja Ādams sistu ar kāju pa klinti, viņš nesadauzītos... sadauzītos un tas sāpētu! Taču es šoreiz esmu neticīgo pusē... "ļaunais/labais" ir apziņas kategorija! Es pat piekristu, ka fizikas likumi nebij īpaši savādāki (bet neuzstāju) un tomēr ļaunums nebij iespējams, dēļ tā ka pats cilvēks bij labs! Bet ej nu... tas lāsts pār matēriju un zemi tomēr tika uzlikts, acīmredzot kaut kur ir pamats domāt, ka fizika pamainījās tā, ka cilvēks "klūp un krīt" ik uz soļa pac savas vainas dēļ!

Kā arī... var jau būt ka fizika nemaz nemainījās, vienkārši šis Dieva lāsts pār matēriju pasaka tikai to patiesību, kas izriet no cilvēka ļaunuma, ka tamdeļ ka viņš ir ļauns, viņš pats klups un kritīs tur, kur būdams labs nepakluptu! Ka daba pret grēku saceļās tāpat kā suns pret dzērāju! Ka daba pati bij radīta kā laba un ļaunums tās vidū ir pretdabisks un automātā izraisa pašas dabas pretreakciju... un tā top nepakļāvīga cilvēkam, kas ir ļauns! Cilvēkam pašam šķiet, ka Daba ir ļauna kļuvusi, jo viņš par atskaiti ņem sevi un šo ļaunuma-šiftu nemaz nepamana, tik nezkamdēļ pamana, ka visa pasaule pret viņu sadumpojas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:27:06
Sheksna
Pirms iniciēšanas un kontroles ir pētīšana. Nesamaitāta matērija būtu uztaisīta tā, ka arī iniciēšanas ir grūtākas.

Ar rungu nosit tikai mani, bet ar blāsteri vēl nosvilina citus, un ar jadrjono bumbu vēl vairāk.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:31:53
Mulders
KarotesNav, es nedomāju, ka pirms Grēkā Krišanas ja Ādams sistu ar kāju pa klinti, viņš nesadauzītos...
Tas jā, bet pirms grēkā krišanas urāna rūdas iegulas nebija tik koncentrētas. :-)
Apmēram tā var saprast matērijas sabojāšanos - tā kļūst bīstamāka cilvēkam. Ja vēl mainās fizikas likumi, tad efekts ir daudz pamanāmāks.

Tu tā pārleci no "matērijas" uz "dabu". Matērija mums ir tikai pamata ķieģelīši, tas pats urāns kaut vai, un fizikas likumi.
Daba - tas ir nākamais līmenis. Sākas ar vējiem, karstumu, lietu, u.c. Pie sabojātas dabas tas viss atkal ir cilvēkam bīstamāks.
Vēl nākamajā līmenī - baktērijas, kukaiņi, utt. Vai tie arī skaitās vai neskaitās?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:32:59
Ctulhu
Izglābt SB - no kā tieši? Labajā, vēl grēkā nekritušajā Visumā meteorīti visi lido garām zemei. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:39:26
KN, es drīzāk domāju, ka pirms grēkā krišanas Urāns tāds pats vien bij, taču nekaitēja cilvēkam un dzīvajai dabai tādā mērā kā tagad!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:40:30
a_masiks, laikam nesapratu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:42:33
Ctulhu
Urāns nebija koncentrēts vienuviet, bet izsmērēts pa zemi tā, lai nevienā vietā starojums nebūtu bīstams. :-)
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:43:33
Ctulhu
Taatad tur kaads vinjus kontroleeja.
Tas varēja būt arī automātisks likums. Pēc grēkā krišanas jau stājās spēkā cits likums.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:46:43
Ctulhu
Nezinu. Tā ir versija par citiem fizikas likumiem - labvēlīgākiem cilvēka un citu dzīvu būtņu eksistencei.
Ne tikai urānam, bet arī citiem elementiem varēja būt citas īpašības. Cits fizikālo likumu komplekts.

Nāk atmiņā Azimova "Paši dievi...", tur arī bija paralēlais Universs ar citiem likumiem. :-)
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.07 11:47:34
Bija taads pats, bet nakaiteeja? Taatad cilveeki sastaaveeja nevis no proteiiniem, bet no kautkaada radiaacijas drosa neseeja?

Nezinu Ja frukts pat pēc tam, kad ir sabojājies novelk 900 gadus, es teikšu, ka ar imūnsistēmu un reģenerācijas spējām viņam ir tīri OK!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:47:54
Ctulhu
Tas pats. Remontnieki kritusji greekaa - izlaidusies - neremontee laikaa automaatiku.
Nē. Tika padots signāls: "Auglis apēsts!", un visās remonta stacijās tāpēc ieslēdzās "Režīms 2".
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.07 11:48:41
a_masiks, nu jā... prosto arī garīgajā pasaulē ir "relativitātes teorija" tb bilde mainās, mainot atskaites sistēmu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:12:09
Ctulhu
Lai varētu realizēt brīvās izvēles darbību "apēst augli".
e-talyc [195.20.127.1]
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:12:22
kā Dieva tēls mūsos var atgriezties?
http://www.ebaznica.lv/?page_id=744#_163
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.07 13:26:31
Ctulhu
Manis izprastās Kristietības ietvaros nevaru atbildēt uz taviem jautājumiem.
Bet kristiešu atbildes interesē. :-)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 36 , pavisam kopa bijuši: 943