atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Splits no vainas apziņas
Mulders
Iesūtīts: 2008.04.25 13:18:06
Grēkatziņa ir atbrīvojoša!

Dorinda rakstīja:

cik nu man ir nācies ar nekristiešiem runāties (man varbūt nav trāpījušies tie paši gudrākie exemplāri, šeitan laika var gudrākus atrast, bet tomēr) vaina ir starp tām 2 pamatlietām, ko viņi pārmet kristietībai: 1) ir: baznīca esot liekulīga un 2) kristietība liekot cilvēkam justies slikti un vainīgam ( un nesaprot, ka tieši caur to nāk brīvība )
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:42:13
Mulders
"labo, ko gribu, es nedaru, bet ļauno, ko negribu, to es daru"
= kas ir tas, kurš dara un kāpēc?
Viss ir gļuki psihē! :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:45:29
KarotesNav, tur taču ir atbilde! Izlasi visu kontekstu un pilnīgi!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:47:17
Mulders
Bet, ja tas "ļaunais manī" ir tāds, ka viņa dēļ nemaz nepielec ideja par Kristus glābjošo lomu, tad - ko darīt?
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:52:16
Ja es to daru, tad parasti negribot, jo:
1. vai nu apzinos to kā grēku tikai pāc izdarīšanas (uzreiz vai vēlāk, vai nemaz),
2. apzinos, ka grēkoju, bet nespēju rīkoties citādi (starp citu, bija jau runa arī par samaitāto vainas apziņu, kas dažkārt sagroza patiesību).
Tātad var būt runa par manu rīcību kā manas gribas aktu, bet tā ne vienmēr būs mana brīvā griba. Mana brīvā griba ir negrēkot, bet Dievs man nav devis līdzekļus pilnīgai šīs brīvās gribas realizēšanai.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:53:44
KarotesNav, un atkal atbilde tajā pašā rakstu vietā

To pašu jautājumu uzdod Pāvils retoriski

"Es, nožēlojamais cilvēks! Kas mani izraus no šīs nāvei lemtās miesas?"

Un pats arī atbild

"Pateicība Dievam mūsu Kungā Jēzū Kristū!"

Dievs ir tas kas glābj un pestī! Viņš Jēzu Kristu ir sūtījis mūsu grēku izpirkšanai, tas ir Dieva Darbs ne cilvēku! Kā stāv rakstīts "Tit 2:14 Viņš Sevi par mums nodevis, lai atpestītu mūs no visas netaisnības un šķīstītu Sev par Savas saimes ļaudīm, dedzīgiem labos darbos."

Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:58:09
Papucs,

Tātad TU esi tas, kas grib darīt grēku? Dievs tevi nespiež grēkot, bet tieši otrādi saka - "Atgriezies no Grēkiem"

bet Dievs man nav devis līdzekļus pilnīgai šīs brīvās gribas realizēšanai.

Šeit tu staigā pa ļoti ļoti ļoti plānu ledu un šauru asmeni, kas robežojas ar zaimiem!

2 Kor 3:
5 Ne ka mēs paši no sevis būtu spējīgi ko labu domāt; bet, ja esam spējīgi, tad tas ir no Dieva,
6 kas mūs darījis spējīgus kalpot jaunajai derībai : ne burtam, bet garam; jo burts nokauj, bet Gars dara dzīvu.

Rom 8:

3 Jo, ko bauslība nespēja, nevarīga būdama mūsu miesas dēļ, to ir darījis Dievs: sūtīdams Savu paša Dēlu grēcīgās miesas veidā un grēka dēļ, Viņš grēku, kas bija miesā, pazudinājis uz nāvi,
4 lai bauslības taisnība tiktu piepildīta mūsos, kas nedzīvojam vairs miesai, bet Garam.
5 Jo miesas cilvēki tiecas pēc miesas lietām, bet Gara cilvēki pēc Gara lietām.
6 Miesas tieksme ved nāvē, bet Gara tieksme - uz dzīvību un mieru.
7 Jo miesas tieksme ir naidā ar Dievu: tā neklausa Dieva bauslībai, jo tā to nespēj.
8 Miesas cilvēki nevar patikt Dievam.
9 Bet jūs neesat miesā, bet Garā , tik tiešām, ka Dieva Gars mīt jūsos. Bet, ja kādam nav Kristus Gara, tas nepieder Viņam.

Izcēlums mans!

Izskatās, Papuc, ka tu vai nu netici Dievam Kristū Jēzū, vai esi miesas cilvēks... tātad šķirts no Dieva, bez Dieva Gara! Tad steidz un saņem šo garu - liecies kristīties!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.06 11:29:38
Papucs
Dievs nav vainīgs, ka tu esi samaitāts. Jo matērija, no kā tu esi radīts, tika samaitāta ne Dieva vainas, bet civlēka vainas dēļ, taču Dievs vienkārši turpina radīt no tās samaitātās matērijas, nevis aiz dumsām uzreiz visu iznīcina un rada pa jaunu - tas tikai pierādītu Viņa nespēcību, taču tagad Viņš pierāda ne tikai Savu spēku, bet arī lielo mīlestību, ka pat kad esam samaitādi un nekam nederīgi, Viņš grib mūs no šī kļūmīgā stāvokļa atpestīt, Viņš dod mums iespēju, nevis iznīcina
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.06 18:07:27
Mulders
Pārspīlē, esmu visnotaļ radikāls kristietis ar 19 gadu stāžu.
Un visam, ko citēji, pilnībā piekrītu. Tikai runa ir par ko citu. Kāpēc cilvēki turpina mirt, ja jau viņiem ir visi gara līdzekļi, lai dzīvotu? Laikam jau iedzimtā grēka dēļ. Un ja Tu tagad teiksi, ka mirst miesa, lai augšāmceltos, bet gars dzīvo mūžīgi, tad man Tev jājautā, par kādu grēkošanu Tu runāji?
Grēka darīšana miesā vai grēka darīšana garā?
(ja man izdevās pietiekoši skaidri izteikties)
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.06 18:13:44
Ingars
Viņš grib mūs no šī kļūmīgā stāvokļa atpestī
Viņš vispirms ļoti palīdzēja mums šajā kļūmīgajā stāvoklī nonākt! Protams, ka Viņš dod mums iespēju, nevis iznīcina !
Mana garīgā pieredze liecina, ka Dievs ļoti vēlas, lai mēs Viņam piedotu, ja neesam viņa rīcībā ko sapratuši.
Ījaba gadījums. Ījaba draugi aicina Ījabu nožēlot un izlūgties Dievam piedošanu, taču šis aicinājums izrādās ir pilnīgi garām, jo Dievs no Ījaba prasa samierināšanos, kas ideālā gadījumā sakrīt ar Ījaba piedošanu Dievam.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 34 , pavisam kopa bijuši: 41870