atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Splits no vainas apziņas
Mulders
Iesūtīts: 2008.04.25 13:18:06
Grēkatziņa ir atbrīvojoša!

Dorinda rakstīja:

cik nu man ir nācies ar nekristiešiem runāties (man varbūt nav trāpījušies tie paši gudrākie exemplāri, šeitan laika var gudrākus atrast, bet tomēr) vaina ir starp tām 2 pamatlietām, ko viņi pārmet kristietībai: 1) ir: baznīca esot liekulīga un 2) kristietība liekot cilvēkam justies slikti un vainīgam ( un nesaprot, ka tieši caur to nāk brīvība )
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:43:18
KarotesNav, un kas viņus no dzimšanas uzsēdina? Tu savus bērnus (ja tādi tev ir) esi kristījis? Ja neesi, tad kurš vainīgs ka uzsēdini šos uz šā konveijera? Atkal... personīgo neizdarību, slinkumu un nevarēšanu uz Dievu krāmē!
Dievs pac uz tā konveijera uzkāpa un nogāja to līdz galam un no paša Elles gala nāk pretīm un aicina kāpt nost... A ko viņam atbild - da ko tu tur muldi... mums te feins konveijers... vējiņš sejā... viegla vizināšanās... kopā jautrība, skat kā tie duraki nolekuši smiltīs grūti velkās kaut kādā hvz kādā virzienā... ķerdami mirāžu! Es te dzimis un te palikšu... nu jā mazliet slāpst... bet reku pa konveijeri staigā visādi limonādes pārdevēji... tik vaig papūlēties un līdz šiem aizrāpot un arī slāpes uz laiku mitējas!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.25 15:52:35
Mulders
kas viņus no dzimšanas uzsēdina?
Vispār jau sistēmas Autors. Tas, kurš izdomāja, ka vaina pārnesīsies no paaudzes uz paaudzēm.

Tu savus bērnus (ja tādi tev ir) esi kristījis? Ja neesi, tad kurš vainīgs ka uzsēdini šos uz šā konveijera?
Es tak pats sēžu uz tā konveijera, neapzinādamies, ka sēžu. Kāpēc - tāpēc ka mani vecāki tāpat sēdēja? Un viņu vecāki, utt? Nu labi, iebraucām jau kristiešos, jo vairākas paaudzes atpakaļ visi tādi bija.
Otrkārt, vai ar kristīšanu pietiek? Taču jau, ka nepietiek!

Dievs pac uz tā konveijera uzkāpa un nogāja to līdz galam
Neredzēju savām acīm. Ir tikai stāsti, ka esot tāds konveijers, un ka Dievs pa to esot gājis. Grūti tam noticēt, jo tad jāpieņem, ka Dievs nevarēja visu ar tikai vienu domu salabot.

mums te feins konveijers... vējiņš sejā... viegla vizināšanās... kopā jautrība, skat kā tie duraki nolekuši smiltīs grūti velkās kaut kādā hvz kādā virzienā.
Tas vispārībā nav taisnība, jo kristiešiem un vispār ticīgajiem pašsajūta un apmierinātība ar dzīvi var būt pat augstāka nekā parastam ierindas neticīgajam.
Es nekādus "labumus" nezaudētu, ja kļūtu par kristieti.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.25 16:07:57
Vispār jau sistēmas Autors. Tas, kurš izdomāja, ka vaina pārnesīsies no paaudzes uz paaudzēm.

Nuja... un gravitācija vainīga ka šļopņī tevi pret zemi, ja tu dumš esi!

Es tak pats sēžu uz tā konveijera, neapzinādamies, ka sēžu.
Nu es tev saku! Tu sēdi, kāp nost!

Kāpēc - tāpēc ka mani vecāki tāpat sēdēja?
A tu kur gribēji sēdēt... Vecāki te, a tu uz Marsa? Nu sorry, tev patiešām neviens neprasīja atļauju dzimt... vot vaino Vecākus ka šie tevi dzemdēja ne tur kur tu gribēji pēc tam, kad biji jau piedzimis un secināji, ka citur ir labāk/savādāk? Nu sorry, bet tā iekārtota šī pasaule, ka tu tās parametrus neizvēlies, tava existence patiešām nav tavas izvēles rezultāts, jo izvēlēties var tikai existējošas būtnes... bet savu existenci mēs neizvēlamies! To mūsu vietā izvēlās mūsu vecāki!

Neredzēju savām acīm.
Un? A otro pasaules karu redzēji?

Ir tikai stāsti, ka esot tāds konveijers, un ka Dievs pa to esot gājis. Grūti tam noticēt, jo tad jāpieņem, ka Dievs nevarēja visu ar tikai vienu domu salabot.

Dievam izvēle bij, vai nu visu ar vienu domu salabot un tad dzīvi paliek tikai tie, kas var pastāvēt jaunajā pasaulē (apaļa 0 cilvēku) vai arī ielikt visu ilgstošā laika mašinērijā, kura lēnām bet stabili izfiltrē tos, kurus neapmierina šis konveijeris, kas grib ūdeni nevis tuxnesi! Kādam paiet 10 gadi kāmēr viņš atskārts, ka viņa slāpes nevar veldzēt limonāde! Citam vajag 50 gadus... citam paveicas un viņa vecāki viņa vietā, kāmēr šis vēl mazs, noceļ no konveijera! Patīk tev tas vai nepatīk, bet tu esi saslēgts šai pasaulē ar citiem cilvēkiem, tava griba ietekmē viņu likteņus un viņu griba ietekmē tavējo, tu neesi viens pats šajā pasaulē... tas ko tu dari ietekmē citus, gan labais gan ļaunais! UN otrādi, citi var ar savu rīcību tevi ietekmēt, pietam nereti tev neprasot atļauju - līdzīgi kā ar tavu piedzimšanu!

Es nekādus "labumus" nezaudētu, ja kļūtu par kristieti.

Zaudē... savus elkus! Tie vairs nedos tev preieku, un jo ilgāk būsi kristietis, jo mazāk tavi elki tevi priecēs... un ja tava iepriekšējā dzīve sastāvēja no vieniem elkiem, tad kristietībā tu vienā brīdī nonāc bezdibeņa malā, kad tev vairs nekas nerada prieku, jo Dievs ir atņēmis visu, kas tevi priecēja tuxneša dzīvē! Tu esi nonācis pie jūras, kurā nekad kāju neesi spēris, tu pat nezini ko nozīmē "daudz slapja ūdens", ko nozīmē "peldēt šajā dzestrajā ūdenī" Tā kā... nesaki viss, ka tu nezaudē "labumus" - no pasaules viedokļa pat ļoti daudz labumus zaudē... tomēr tas, ko iegūst atsver jebkādas šīs pasaules dārgumus! Jo kas ir visas šīs pasaules labumi pret mūžīgo dzīvošanu?

Kristietībā - Dievs tevi pieņem tādu kāds tu esi, bet viņš neatstāj tevi tādu kāds tu esi. Kristietības Dievs ir tāds stomatologs, kurš ne tikai salabo tavu sāpošo zobu par kuru tu sūdzies, bet pāriet pāri VISIEM taviem zobiem un VISUS salabo, pat tos, par kuru caurumiem tu nemaz nenojaut... un protams, daudzi atkrīt, ka tas mudaks urbinās viņprāt veselā zobā un liekas sāpes izraisa!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.25 16:25:06
Mulders
Nuja... un gravitācija vainīga ka šļopņī tevi pret zemi, ja tu dumš esi!
Gravitācija - akls spēks, odnako.
Bet vesels materiālais Visums ar tajā iespējamajiem notikumiem un stāvokļiem, un Būtnēm, kas tai Visumā dzīvo = viss līdz pēdējam kvarkam ir Autora, saprātīga Intelekta, radīts!

sorry, tev patiešām neviens neprasīja atļauju dzimt...
Tātad, kristietībā uzskata, ka Cilvēka sākumā NAV, tad tas rodas, saplūstot dzimumšūnām, un pamazām attīstās? Kaut kur šī procesa gaitā pamazām rodas apziņa?
Tas ir, fiziskais ķermenis ir Cilvēka primārais cēlonis?
Ja tā, tad - kas tā dvēsele tāda?

Citam vajag 50 gadus...
... bet 35 gadu vecumā viņam uzkrita ķieģelis uz galvas :-( ... kaut kā tā stulbi sanāca...

kristietībā tu vienā brīdī nonāc bezdibeņa malā, kad tev vairs nekas nerada prieku
Domāju ka ne tikai kristietībā tas notiek, bet arī parasta cilvēka dzīvē var gadīties. Turklāt, beigās ta tev iedod nesalīdzināmi vairāk!

Zaudē... savus elkus! Tie vairs nedos tev preieku, un jo ilgāk būsi kristietis, jo mazāk tavi elki tevi priecēs...
Tas notiek vienmēr pie vērtību sistēmu maiņas. Kristietība tādā ziņā nav nekas īpašs.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.25 16:37:13
Bet vesels materiālais Visums ar tajā iespējamajiem notikumiem un stāvokļiem, un Būtnēm, kas tai Visumā dzīvo = viss līdz pēdējam kvarkam ir Autora, saprātīga Intelekta, radīts!

Baidos, ka notikumus, kurus rada tava brīvā griba, nav Dieva radīti! Tā ir tava dāvana tev no Dieva - iespēja būt autonomai būtnei, autonomam unikālam unikālu notikumu avotam šajā Visumā! Tava Dievišķās līdzības viena no dāvanām! Neizķēzī to!

Tātad, kristietībā uzskata, ka Cilvēka sākumā NAV, tad tas rodas, saplūstot dzimumšūnām, un pamazām attīstās? Kaut kur šī procesa gaitā pamazām rodas apziņa?

Ņemot vērā, ka cilvēka mūžīgums ir stara bezgalība iepretīm Dieva "taisnes" mūžīgumam, tad atbilde būtu, ka cilvēks VISS rodas kad tiek iedarbināts tēva/mātes gribas darbības rezul`tats - tātad savienojoties divām šūniņām, varbūt pat mazliet agrāk... jo arī Dievs ir līdzdalīgs šai procesā un galu beigās viņš ir pēdējais Vārds tavas existences "jā" "nē" gadījumā!

Ja tā, tad - kas tā dvēsele tāda?
Dvēsele ir tas, kas domā "Es domāju, tātad esmu" Cilvēks (ar vieglu ietrenēšanos) var domāt pats sevi bez ķermeņa, bet nevar domāt pats sevi bez sevis Lūk šitais "ES" ir tā dvēsele!

... bet 35 gadu vecumā viņam uzkrita ķieģelis uz galvas :-( ... kaut kā tā stulbi sanāca...

Nav iespējams, jo tad teikums "Vajag 50 gadus" ir bezjēdzīgs un bez satura, jeb citiem vārdiem - nevarētu tikt pateikts! Limitus nosaka Dievs, individuāli... ja tev vajag 50 gadus, tad tam kuram ķieģelis uzkrita 35 gados, acīmredzot, Dievs bij noteicis šādu limitu un pamatoti! Kāpēc... nu mums viņš neatskaitās... sorry! Bet prasīt vienādu attiexmi pret dažādiem cilvēkiem ir komunisma netaisnības viens no cēloņiem! Aceries Kristus "relatīvismu" - kam daudz dots, tam daudz prasīs, kam maz dots, tam mazāk atprasīs! Katram mērīs pēc viņa mēra, nevis pēc tava! Tur tava nelaime, ka tu gribi visus novienādot pasaulē, kur vienīgi fotoni var ieņemt vienu kvantu stāvokli!

Domāju ka ne tikai kristietībā tas notiek, bet arī parasta cilvēka dzīvē var gadīties. Turklāt, beigās ta tev iedod nesalīdzināmi vairāk!

Dievs nav beidzis dot savas dāvanas. Kā Kristus teica - DIevs ļauj līt lietum pār ļauniem un labiem cilvēkiem... vēl!
Tamdēļ, kāmēr ir žēlastības laiks, lec no konveijera un seko Kristum!
KarotesNav
# Labojis KarotesNav: 2008.04.25 16:56:48
Mulders
Baidos, ka notikumus, kurus rada tava brīvā griba, nav Dieva radīti!
Ir! Tikai un vienīgi Dievs nosaka iespējamo notikumu kopu. Tava brīvība ir izvēlēties konkrēto notikumu, to "aktualizēt", radīt "notikuma instanci".
Es varbūt varu daudz ko gribēt, bet tāda notikuma, ko es gribu, tai kopā nav, un cauri! Es gribēju ar domas palīdzību materializēt sev nelielu planētiņu, bet nesanāca!
Tā ir šaha spēles brīvība - ir radīts galdiņš, figūras un noteikumi, un līdz ar to automātiski visas iespējamās kombinācijas. Tava brīvība ir izvēlēties no neliela saraksta, uz kuru kombināciju tu gribi virzīties tālāk. Pašā sākumā tev ir 20 iespējamie gajieni, pēc tam atkarībā no tekošās kombinācijas, vairāk vai mazāk. Nav tev notikumu "pielikt vēl vienu bandinieku", "dāma iet arī kā zirdziņš", u.c. Nevari tādus pats saražot.

cilvēks VISS rodas kad tiek iedarbināts tēva/mātes gribas darbības rezul`tats -
Diezgan bieži tēvi un mātes nemaz negrib šo rezultātu.

Dvēsele ir tas, kas domā "Es domāju, tātad esmu"
Kad rodas dvēsele? Uzreiz kopā ar ķermeni? Vai, pareizāk, vispirms aizsākas ķermenis, un tad automātiski uzrodās dvēsele? Dievs skatās, aha, rekur apaugļota olšūna, hops - radām tai dvēseli?
Un tie, kas mirst pavisam mazi, vēl embrija posmā? Kāda jēga viņiem bija no tā ķermeņa? Starp citu, ievērojams daudzums zigotu neizdzīvo. Tām bija dvēseles vai nebija? Vai arī zigota bija vajadzīga tikai signāla padošanai "Radi dvēseli!"? Kaut kāds sviests!

Limitus nosaka Dievs, individuāli... ja tev vajag 50 gadus, tad tam kuram ķieģelis uzkrita 35 gados, acīmredzot, Dievs bij noteicis šādu limitu un pamatoti!


Aha, tātad Dievs sadala cilvēkus pa kopām: "Šim pietiks ar 50 gadiem", "šim - ar 25", utt!

Tādā gadījumā, visi, kas iet bojā karos, - parasti tie ir jauni vīrieši - visi kā viens tīri nejauši ir no vienas kopas "šiem pietiks ar jaunības gadiem"?
Skolēnu klase, kas nositās ar lidmašīnu, tie visi nejauši ir no "šiem pietiks ar 12 gadiem?"
Vai arī, ja nav nejauši, tātad Dievs šos speciāli ir radījis īsai dzīvei un karam? Ja tā kara nebūtu, tātad viņiem paliktos pāri liela laika rezerve?

Kari, dabas katastrofas, epidēmijas - viss, kur iet bojā pārsvarā jauni cilvēki, viss tas ir Dieva ieplānots? Ja jau cilvēki ir tādi sagatavoti...

Vai arī .. Dievs skatās - aha, rekur pēc 10 gadiem ies gaisā Vulkāns, nonesīs pusi salas. Tātad - konfigurējam pašlaik tur dzimstošos bērnus tā, lai viņiem pietiktu ar 10 gadiem ticības pieņemšanai?

Vai ir vērojami intensīvi ticības meklējumi un lielāks ticīgo procents šādu bērnu un jauniešu grupās?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.25 18:10:41
KarotesNav
Ir! Tikai un vienīgi Dievs nosaka iespējamo notikumu kopu. Tava brīvība ir izvēlēties konkrēto notikumu, to "aktualizēt", radīt "notikuma instanci".

Tu laikam esi programmētājs vai kas līdzīgs?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.25 18:19:17
Tā ir šaha spēles brīvība - ir radīts galdiņš, figūras un noteikumi, un līdz ar to automātiski visas iespējamās kombinācijas. Tava brīvība ir izvēlēties no neliela saraksta, uz kuru kombināciju tu gribi virzīties tālāk. Pašā sākumā tev ir 20 iespējamie gajieni, pēc tam atkarībā no tekošās kombinācijas, vairāk vai mazāk. Nav tev notikumu "pielikt vēl vienu bandinieku", "dāma iet arī kā zirdziņš", u.c. Nevari tādus pats saražot.

Diez vai vispār ir sarēķināms, cik daudz ir iespējamās kombinācijas šaha spēlē? Pat spēlējot ar laika limitu. Gan jau, ka rezultāts, būtu bezgalība. Vai arī "bezgalīgi tiecas uz bezgalību". Un pieskaitam tam klāt jebkādu skaitu papildu izvēļu (pielikt bandinieku). Faktiski nekas nemainās. (Lai gan matemātikā arī bezgalības salīdzina)
Morāle tāda: dod vienalga cik gribi, tik vai tā vajadzēs vēl.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.27 16:54:38
Mārtiņš
Tu laikam esi programmētājs vai kas līdzīgs?
Jā, ar Mulderu runājam vienā valodā!

Diez vai vispār ir sarēķināms, cik daudz ir iespējamās kombinācijas šaha spēlē?
Sarēķināms ir, jo fugūru skaits un lauciņu skaits nav bezgalīgi.

Bet labāk par šaha spēli derētu piemērs par "Cirka" spēli, tikai bez metamā kauliņa, bet ar paša izvēli. Viss laikums jau ir sazīmēts, arī tās riebīgās kāpnes, kas ved uz leju.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2008.04.30 00:14:35
>>Tu laikam esi programmētājs vai kas līdzīgs?
>Jā, ar Mulderu runājam vienā valodā!


Es ar šo valodu saprotu.

>>Diez vai vispār ir sarēķināms, cik daudz ir iespējamās kombinācijas šaha spēlē?
>Sarēķināms ir, jo fugūru skaits un lauciņu skaits nav bezgalīgi.


Es biju domājis dinamiski, t.i., spēles gaitā nav noteikts minimālais laiks gājiena izdarīšanai, līdz ar to nav noteikts max. gājienu skaits, kā arī ir pieļaujama gājienu atkārtošana.

>Bet labāk par šaha spēli derētu piemērs par "Cirka" spēli, tikai bez metamā kauliņa, bet ar paša izvēli. Viss laikums jau ir sazīmēts, arī tās riebīgās kāpnes, kas ved uz leju.

To jau Mulders visu laiku cenšas izskaidrot, ka laukums ir skaidri iezīmēts, aizpildīts, noteikumi pateikti, mērķis skaidrs. Tācu cilvēki grib pavizināties pa garajām kāpnēm un nez kāpēc brīnās, ka visu laiku ir lejā.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.30 09:03:10
Mārtiņš
Es ar šo valodu saprotu.
Valoda laba, var teikt, radīšanas valoda. :-)

Mulders visu laiku cenšas izskaidrot, ka laukums ir skaidri iezīmēts, aizpildīts, noteikumi pateikti, mērķis skaidrs.
Hmm, manuprāt, Mulders cenšas kā reizi iestāstīt, ka trepes sazīmē paši cilvēki.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.04 23:25:18
Mulders
Grēkatziņa ir atbrīvojoša!
Tieši tā! Iesākumā tā atbrīvo no nepamatotās vainas apziņas.
Un vēl tālāk ejot, grēkatziņa izrādās atziņa, ka grēks pastāv tik lielā mērā ārpus cilvēka atbildības, ka faktiski par to atbildīgs galu galā ir pats Dievs. Mums atliek tikai skumt par to, ka tāds grēks vispār ir ienācis pasaulē, bet nevajadzētu atbildību uztvert pārāk personiski.
Balss
# Iesūtīts: 2008.05.05 22:06:18
Papucs
Mums atliek tikai skumt par to, ka tāds grēks vispār ir ienācis pasaulē, bet nevajadzētu atbildību uztvert pārāk personiski.
Nebūs taisnība. Mēs katrs izdarām savu izvēli - grēkot vai nē. Tu nevari atbildību novelt uz Dievu, jo pats esi tas, kurš izvēlas.
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.05 23:46:27
Balss
Tu nevari atbildību novelt uz Dievu, jo pats esi tas, kurš izvēlas.
Varu tā iemesla dēļ, ka pirmcēlonis visām manām izvēlēm ir Dievs, kurš mani radījis ar tādām vai citādām īpašībām un spējām izvēlēties. Galu galā Viņš ir visvairāk atbildīgs par to, ka mani ietekmē "iedzimtais grēks"(sk. masika diskusiju par Ādamu).
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 00:11:37
a_masiks, Papucs, jums būt arguments, ja cilvēks būtu dzīvnieks... tak Cilvēks by-design ir radīti ar brīvu gribu, tas ir, gribu, kura ir atkarīga no tevis paša, no tā kas un kāds tu esi bez ārējas ietekmes... (teorētiski)!!!

Tas kaķis nevar kontrolēt sevi, jo viņa daba ir ekvivalenta ar viņu gribu, viņš ir kā biorobots, ierauga peli un ķer to lai apēstu!

Cilvēks ar to ir brīvs, ka var overraidot instiktus un tādējādi būt brīvs... Un tas nozīmē arī morāli atbildīgs! Jā pirmo izvēli - piedzimt - tavā vietā izdara vecāki, kā arī daudzas citas izvēles bērnībā... un tomēr ar laiku šī atkarība izplēn, un tas nozīmē, ka tu iegūsti vairāk brīvības bet līdz ar to vairāk atbildības... atbildība ir pakārtota tavai brīvajai gribai! Ja Papucs, uzskata, ka viņš nav atbildīgs par to ko dara un to ko izvēlās, tad ar to viņš pasaka, ka viņš nav brīvs principā... Līdz ar to tu zaudē visu to, kā dēļ tu vari tikt sauks par cilvēku! Tu pats sevi pazemo dzīvnieka kārtā...
Tomēr esmu pārlieināts, ka Papucs gan grib atkratīties no atbildības, bet negrib atkratīties no sava statusa kā cilvēks!
Sandis
# Iesūtīts: 2008.05.06 03:13:03
Mulders,pie tām pamatlietām piemirsi pierakstīt 3)personības kults. 4)disfunkcionāla sugestija. 5)Jēzus mācības pārgrozīšana,jeb pielāgošana politiskām vajadzībām.

Runājot par grēkatziņu,te jāmin tas,ko pats Jēzus saka atbildot uz farizeju dzelīgo jautājumu par gavēšanu.
Vai kāzu ļaudis var bēdāties,kamēr līgavainis pie viņiem?Bet nāks dienas,kur viņiem atņems līgavaini,tad tie gavēs.

Patiesi,patiesi jums saku,jūs,kas pie grēka.Ar jums nav līgavainis,tapēc jūs gavējat.
Tāpēc jau jūsu vecās drēbes ar jaunu vadmalas ielāpu neaizlāpīsi.
Tāpēc jūsu vecajos traukos jaunu vīnu neieliesi,jo apziņa jums kliedēta.Tāpēc zūdaties nākamā rīta dēļ.
Bet,kas savu roku liek uz arkla un skatās atpakaļ,tas neder Dieva valstībai.Tapēc jau jūs lūdzaties kā liekuļi ielu stūros un sinagogās(baznīcās)

Un kāpēc jūs zūdaties apgērba dēļ?
Kādu apgērbu piemērosiet uz apziņu,tādu velkāsiet,jo ar kādu tiesu jūs tiesājat,ar tādu jūs tapsit tiesāti;un ar kādu mēru jūs mērojat,ar tādu jums taps atmērots.

Negaužās grēcīgie kristieši,kas dzīvo grēka apziņā,jūs līdzīgi triekas ķertajam uz gultas guļat un gaidat,kad jums tik pavēlēts"Celies,un ej uz mājām"
bet neviens nepavēl.Tikai grēkus atlaiž
Tā arī dzīvojat grēkā,jo sugestija ir uz slimīgumu,nevis uz veselīgumu.Ticība ir uz sevis slimu apzināšanu,nevis uz sevis veselu apzināšanu.Tā slimi minat Dieva zemi,brēcot pēc veselības.
Visam pāri ticības mērs.
Ar kādu mēru jūs mērojat,ar tādu jums taps atmērots.
Neapskaidrotie.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.05.06 08:04:40
Lūk tas arī ir cilvēka vislielākais grēks, ka viņš tā domā, jo ir sacēlies pret Dievu. Mēs vainojam Ievu un Ādamu, taču viņi kā redzams smagi nožēloja un iespējams pat raudāja, bet mūsdienās cilvēki ir vēl sliktāki par Ādamu, viņiem pie kājas viss, ka tik vēders pilns, ka tik pašam labi.

Liekulība - vai tā neraksturo pašus ateistus?
Kurš no diviem sekojošiem ir lielāks liekulis
1 - tas kurš atzīst savu liekulību, nožēlo to un mainās
2 - tas kurš neatzīst savu liekulību un turpina liekuļot

Kurš ir lielāks muļķis
1 - tas kurš pazemīgi to atzīst un sāk mācīties lai kļūtu gudrs
2 - tas kurš ir par gļēvu lai nomestu savu lepnumu un paliek labāk muļķis, nekā atzīst to, ka viņu vajag pamācīt

kurš ir lielāks *****s
1 - tas kurš saslimis iet ārstēties
2 - tas kurš saslimis tēlo varoni un izliekas ka ir vesels
------------------------------------------------------------------------

kristietība liekot cilvēkam justies slikti un vainīgam

pareiz pareiz - tagad jau moderni nosmacēt sirdsapziņu, ups sabļāvu uz mammu, bet neesmu jau vainīgs, pati uzprasījās, ups palūrēju porņiku, nu nekas, tas jau ir dabīga cilvēka tieksme, ups bišku nošmaucos, aj da visi jau šmaucās, tas ir normāli, ups mazlietiņ samelojos, aj bet melot jau vajag (nav runa, ja kādu vajag pasargāt, tad tā nav melošana), ups nolamājos mataniem vārdiem, a bet tā ir manas emocijas un tas ir dabīgi, normāli, ups, kļūdīties jau ir cilvēcīgi, neesmu jau vainīgs - lūk tāda ir pasaules attieksme pret grēku, iesākas ar mazumiņu un pēc tam jau ups, nositu cilvēku, bet pats vainīgs, nepatika man viņa viedoklis

Un tik uz priekšu savāram ziepes, nodaram citiem pāri un jūtamies vienkārši brīnišķīgi, lai jau tie muļķa kristieši krīt izmisumā par savu grēcīgumu, es tik grēkoš vien tālāk uz vella paraušan
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.05.06 10:03:15
a_masiks, ja neesi pamanījis, tad tie ir cilvēki nevis dzīvnieki kas spēj veidot civilizācijas! Tā kā tīri objektīvi cilvēks ir pārāks par dzīvniekiem! Savukārt instikti, protams, arī cilvēkam vajadzīgi vismaz līdz brīdim kad cilvēks iemācās lietot savu prātu! Taču, ja cilvēks pakļautos akli saviem instinktiem, tad visai ātri pārstātu existēt, jo degradētu prātu, kas ir galvenais, kas viņu izceļ pāri pārējai dzīvajai radībai!

PS - briivaa griba nav radiita kopaa ar cilveeku. Tas, ko mees saprotam ar briivo gribu - tas tiek ieaudzinaats.

Nevar ieaudzināt to, kas nav! Tu nevari ieaudzināt pērtiķim, sunim, kaķim brīvo gribu... bet ja tu vari ieaudzināt to cilvēkam, tas nozīmē, ka viņā ir iebūvēts šis brīvās gribas mehānisms. Protams, tas implicē arī to, ka tu no tās vari atteikties... brīvā griba ir tieši tas mehānisms kas ļauj tev pašam iestūrēt dajebkur kur tu gribi, vai pērtiķa vai cilvēka statusā! Tikai, izmantojot gribu, lai no tās tiktu vaļā, ir visai riskanti! Var neatgūt!

Visa mūsu tiesību sistēma stāv tieši uz postulāta, ka cilvēkam ir brīva griba, tādējādi viņš ir morāli atbildīgs par savu rīcību! Kā arī, ja ir pierādīts, ka cilvēks par savu rīcību neatbild (piemēram traks, un vadās pēc saviem instinktiem) tad viņš arī nav morāli atbildīgs, bet tai pat laikā viņš tiek izolēts no cilvēku ikdienas dzīves neļaujot pieņemt viņam lēmumus pat attiecinātus uz sevīm!

Redzi, brīdī kad tu atsakies no morālās atbildības, tu implicē atteikšanos no brīvās gribas, un ar to tu nodod tiesības lemt par tavu rīcību un visu tavu likteni - sabiedrībai! Griba un Morālā atbildība ir cieši saistītas, savukārt Griba ir cieši saistīta ar tavu statusu kā cilvēkam! Bez gribas tu esi prosto dzīvnieks, un jebkura būtne AR gribu, overraido tavas tiesības! Zaudējot gribu tu zaudē vienu lielu daļu cilvēktiesību!
Papucs
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:15:52
Ingars
Esmu vainīgs un to atzīstu, bet esmu vainīgs nevis tāpēc, ka ļoti gribu būt vainīgs, bet tāpēc, ka esmu radīts vainīgs pēc definīcijas. Un meklējot saknes šai vainai, nonākam pie Dieva (sk. diskusiju par Ādamu).
Mulders
Cilvēks by-design ir radīti ar brīvu gribu, tas ir, gribu, kura ir atkarīga no tevis paša, no tā kas un kāds tu esi bez ārējas ietekmes... (teorētiski)!!!
Tieši tā, esmu radīts ar jau iepriekš samaitātu brīvo gribu, kas nespēj pirecīzi atšķirt labu/ļaunu, un ja spēj, tad ne vienmēr gūst uzvaru pār mani, jo miesa pārāk cietusi no grēka (Mat. 26:41).
Nekādi nevaru uzņemties pilnu atbildību par šo situāciju.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.05.06 10:18:02
Papucs, šitāds jautājums... kad tu dari grēku, tad šo grēku GRIBI tu vai Dievs? Kā griba ir grēka cēlonis? Tava vai Dieva griba?
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 45 , pavisam kopa bijuši: 41998