atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Laidiet bērniņus pie manis! ©
Sheksna
Iesūtīts: 2008.04.17 09:14:27
Visi zin šo fundamentālo frāzi. Jautājums: kurā brīdī beidzas bērniņš un sākas pieaudzis cilvēks, vai eksistē starstadija, ja jā, tad kad sākas, kad beidzas un kāds ir starpstadijas statuss `laidiet bērniņus pie manis` © kontekstā.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:15:19
Sopssno šie arī varētu būt tie 3 jautājumi, uz kuriem es gribētu S.R. apsolītās pareizās atbildes blakus tēmā :P
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:17:57
Sheksna - būs alus, būs arī atbildesjoks)
es neko neesmu solījusi - piedāvāju tikai pasapņot.
Varbūt
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:22:22
Dieva priekšā mēs visi esam bērniņi, jo kā teikts-un viņi kļūs dieva bērni
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:22:46
un kāpēc bērns sāk apšaubīt pieaugušā sacīto? vai ne melu dēļ?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:24:10
S.R...
es neko neesmu solījusi - piedāvāju tikai pasapņot.
Nu un attiecīgi - šis ir mans <sapnis>

Artos
Droši vien būsi novērojis, ka maziem bērniem piemīt īpašība visam ticēt ko saka pieaugušie.
Un vai tas ir labi...?

Tad kad bērns sāk apšaubīt pieaugušā sacīto, tad iestājās starpstadija, jeb pāreja uz pieaugušo fāzi.
Un šajā starpstadijā SAGLABĀJAS <laidiet bērniņus>, vai tomēr vairs ne? Arī tad, ja pacmit gadus sasniegušie bērniņi jau ir pamēģinājuši i zāli. i tabletes, i šo to no seha? :/
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:28:04
Bērns kļūst pieaudzis tad, kad viņš kļūst spējīgs kritiski vērtēt. Kritiski vērtēt apkartējo paasauli, mammu un tēti, to, ko viņam saka dažādas tantes un dažādi onkuļi, mācītājonkuli ieskaitot.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:29:06
Es domāju, ka Jēzus gribēja sacīt: laidiet visus (arī bērniņus) pie manis! Vienkārši tajā brīdī mācekļi izdomāja, ka zīdaiņi un viņu vecāki saceļ pārāk lielu jezgu.
Otrs gadījums ir tad, kad naudas mijēji un baložu pārdevēji traucē pagāniem pielūgt Dievu Templī. Arī tad Jēzus sadusmojas un izdzen visus laukā no Tempļa pagalma...

Ja jautājums ir par vecumu psiholoģiju, tad jājautā ekspertiem...
Anima
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:29:14
Sheksna,

Vai ir brīdis, kurā Tu pārstāj būt savu vecāku bērns? Šī varētu būt atbilde uz Tavu jautājumu.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:31:30
vai tad nav tā - mammīte bērniņam saka - re, kāds ruksītis - apaļš, rozā, mīlš - pakasi viņam aiz austiņas... un tad dod desiņu un saka - ēd, mīļumiņ, tas ir garšīgi... un viss ir skaisti. tikai kad bērniņš saprot, šī desiņa ir tas pats ruksītis! ko tad? kā lai savieno šīs lietas? nu,tad bērns sāk domāt.
viņam pašam ir jāsāk izsķirt - kas ir labs, kas slikts.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:36:15
varbūt Jēzus domāja tā - laidiet visus, kuri nav pārstājuši ticēt labajam, pie manis? pavisam vienkārši.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:37:26
Laidiet visus, es teiktu...
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:37:40
vilks
Vai tas ir labi, kā jautā Sheksna - jā, tas ir labi, jo citādi cilvēks visu mūžu paliktu pieskatāma un vadāma būtne (kas gan diemžēl laiku palaikam gadā,s ja cilvēks nav adekvāti izgājis cauri pusaudža vecumam un daļēji palicis kaut kādā bērna attīstības fāzē - teiksim, fiziski un zināšanās nobriedis, bet ar neattīstītu gribu un emocijām)
Sheksna jautā drusku ko citu
1) No fundamentālās fāzes turpinājuma `jo tādiem pieder debesu valstība` © izriet KAS? Teorētiski - 2 lietas: a) bērniņi pestīšanu saņem automātā, bez kristības un ticības apliecinājuma; b) bērniņa stāvoklis = ideāls ticīgā stāvoklis.
2) Izskatot šīs lietas tālāk, mēs nonākam pie tā, ko es gribu noskaidrot/izspiest no <ekspertiem>:
a) kurā brīdī bērniņam beidzās statuss <saņemam pestīšanu automātā>?
b) Vai ideāls, bērniņam līdzīgs ticīgā stāvoklis - IR vai NAV labi?
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:41:39
vilks
varbūt cilvēks vairs nespēj... bet ļoti vēlās. nu, paliek šī cerība.
bet Jēzus gaida visus, pilnīgi visus.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:43:12
vilks Vai tad bez Jēzus "labais" nav iespējams?
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:46:09
vilks
Tipa - teksts ir vairāk par to "laidiet arī bērniņus pie manis, nevis atstājiet malā, kamēr viņi pieaugs."
Vainīgs - vajadzēja uzreiz pierakstīt arī <jo tādiem pieder debesu valstība> =)
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:49:54
Sheksna,

Ok.
1) "tādiem pieder Dieva Valstība" saistās ar skumīgo faktu, ka Jēzus lielākie oponenti ir sava laika reliģiskie līderi; viņiem ir savi, gatavi pieņēmumi par Dievu un ticību, un Jēzus tiek nevis uzklausīts, bet kritizēts, nepieļaujot pat teorētisku iespēju, ka Viņam varētu būt taisnība; mācekļi, atraidot vecākus, kas atnesuši zīdaiņus, lai saņemtu tobrīd slavenā rabbi svētību, kultivē aplamu priekšstatu par to, kas ir Dieva Valstība; DValstība nepieder kādiem "pareizajiem" vai "gudrajiem", bet gan tiem, kuri pieņem Dieva žēlastību/svētību;
2) bērniņi nesaņem pestīšanu automātiski, tieši tāpēc Jēzus saka: laidiet viņus pie manis; viņiem, tāpat kā pieaugušajiem, tas ir nepieciešams;
3) bērna statuss beidzas tad, kad viņš pats ir spējīgs pieņemt lēmumus un izdarīt izvēles; tajā brīdī viņš vairs netiek nests (kā notikumā aprakstītie bērni) pie Jēzus, bet katram jānāk pašam.
4) saglabāt bērnam raksturīgo uzticīgumu, vienkāršību, spēju augt un mācīties - tas ir arī "pieaugušo" kristiešu ideāls.
S.R...
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:55:34
Vai tad bez Jēzus "labais" nav iespējams?
>>>
ja pieņemam, ka viss labais nāk no Dieva un J.K. ir pilnīgā Dieva Atklāsme, tad labais bez Jēzus nav iespējams.
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:56:57
S.R... Paranoiska mācība. Pat nepelna mācības nosaukumu.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:58:34
Noasveidīgais
2) bērniņi nesaņem pestīšanu automātiski, tieši tāpēc Jēzus saka: laidiet viņus pie manis; viņiem, tāpat kā pieaugušajiem, tas ir nepieciešams;
Un kas tad pēc nāves notiek ar nekristītajiem bērniņiem?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2008.04.17 09:59:43
Kristības trūkums nevienu nepazudina...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 746