atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai Dievs var melot?
Mulders
Iesūtīts: 2008.04.03 15:22:30
Šitādas pārdomas!

Teixim ir zināms skaidrais Kristietības pasludinājums, ka Dievs nevar melot...

No vienas puses šķiet jocīgi, kā tā... vai tad Dievs nevar pateikt "2x2=5"... Un izrādās, ka nevar viss! Tobiš VAR, bet tad tie nebūs meli!

Jo ar Dievu ir viena fīča, viņš kad paver muti (labi labi zinām, ka viņam nav mute) tad tas, kas nāk ārā ir patiesība un realitāte vienlaikus!

Dievs runā realitāti un patiesību kā vienu veselu.

Tamdēļ, ja Dievs pateiktu "Apaļš Kvadrāts" tad realitāte izmainītos tā lai ietvertu šādu koncepciju. Tas ir ja kāds ir mēģinājis HTML lapas rakstīt... Runāt "HTML" kodu nozīmē mainīt to realitāti, ko mēs uztveram caur Browseri!

Tā nu mūsu apziņa ir tas browseris kas uztver dieva zirunāto HTML kā realitāti!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.03 16:33:27
Mulders Patiesība ir arī konvencijas rezultāts. Cilvēki vienkārši dažkārt savstarpēji vienojas, kas tiks uzskatīta par patiesību. Cik daudz šādai patiesībai ir saikne ar realitāti, var tikai minēt. Laikam jau ne īpaši daudz.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:39:34
Uz to brīdi bija. Bet tad Dievs pateica, ka Leviatāna nav, un šis izčibēja.
Kurā tad vietā tas ir pateikts? Jeb dievs to pateica klusībā pie sevis, tāpēc neviens pravietis arī par to nav dzirdējis?

attiecībā uz Leviatānu, jāatceras, ka ebreji dažādus jūras dzīvniekus varētu saukt par Leviatānu - un kopš 1000 BC vai senāk arī kādas sugas, iespējams, ir izmirušas vai mainījušas atrašanās vietu.
Izmiršana ir vienīgais valīdais arguments. Visādi citādi - aizinterpretēties var līdz dajebkam.

Ir līdzīga doma par to, ka viss kas ir, ir tas, ko Dievs domā. Tikko Dievs sāk domāt citādāk, tā viss izmainās.
Incanti kā tas korelē ar masas un enerģijas nezūdamības un ekvivalences likumiem...

Un vēl mums ir jāuzticās tam, ka tieši Mozus vai kurš tur VD autors tiešām pierakstīja visu vārds vārdā, ko Dievs diktēja.
Tādā gadījumā jautājums par to, kāpēc galu sānā sadiktēja tik daudznozīmīgi interpretējamus tekstus, par kuriem tagad mācīti teologi lauza galvas un nevar nonākt pie kopsaucēja...

Dieva inspirācija nav diktēts texts
Nu, INSPIRĀCIJA ir VĒL miglaināks termins nekā DIKTĀTS...

Vai reizēm viņi pieraksta savas atziņas par pasauli un Dievu (Leviatāns un zvaigžņu piestiprināšana kā reiz ir no pēdējām).
Un kā mēs varam zināt, kuras ir kuras?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.03 16:41:41
a_masiks, vo man ienācās laba līdzība!

Megabucis tas ir Globuss, bet Realitāte ir tas ko tu redzi stāvot portugāles krastā!

Ja tu kādam 11 gadsimta fruktam/zinātniekam globusu parādīsi un teixi - Šitais attēlo ĪSTENO Zemi un Kosmoloģiju, tad visticamāk prosto tevi par traku noturētu vai sadedzinātu!

Pats interesantākais šajā prikolā ir tas, ka, lai tu ieraudzītu Zemi tādu kāda viņa ir un saprastu, ka globuss nemelo, tev ir jāpamet Zeme!

Tagad atpakaļ... Megabucis ir Garīgās Realitātes globuss savā ziņā... (globusi arī ir dažādi) Tu stāvēdams uz zemes īstenībā nemaz nevari pārliecināties uz sitienu vai ir atbilstība... Tev ir divas iespējas a) Ticēt uz vārda b) Ņemt un sākt ceļot un veikt daudz daudz pētījumus un skatīties vai ir saskaņa vai nav! Kas pietrūxt kas nē...

Bet pa īstam ieraudzīt Realitāti tu varēsi tikai tad, kad tu no tās atkāpsies... tb, kad tu pacelsies pāri Realitātei... Tamdēļ ir leģitīms vārds "Augšā" ar to domājot Garīgo dimensiju nevis konkrētu virzienu telpā!

Un es ar globusu rokā tev nu nekādīgi nespēšu pierādīt, ka exitē amerika un ka zeme ir apaļa, kāmēr tu nebūsi gatavs ar mani kopā doties ceļojumā un uzticēties manai vadībai... bet tu man prasi tev atvest sniegu no antarktīdas un arī bik no zemes ass kādu kripatiņu! A es pat mēģinot to sniegu izkausēšu ij kazi pac noguršu no ceļojuma!

Kristietība vienmēr kaut kādā punktā būs ticības lēciens... Bet redzi, tie kas to ir darījuši ir dzīvi un veseli un vēl tev atļaujas dzīvot mācīt!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:42:31
vilks Man nekas nebūtu pretī sadzīvot gan ar kristiešiem, gan musulmaņiem, gan budistiem utml., ja kāds jeb kādi savas ticības nostādņu mudināti neliek man savu ķepu uz galvas. ... . Ar citiem cilvēkiem varot sadzīvot tikai tad, ja tie neuzskata sevi par labākiem par tevi jeb tu pats sevi neuzskati par labāku par citiem. Tas ir, ja neviens sevi neuzskata par "izredzētiem" jeb apveltītiem ar kādām ekskluzīvām tiesībām attiecībā pret citiem. Vai kristieši uz to ir spējīgi? Ir pamatotas šaubas.
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:45:43
Pats interesantākais šajā prikolā ir tas, ka, lai tu ieraudzītu Zemi tādu kāda viņa ir un saprastu, ka globuss nemelo, tev ir jāpamet Zeme!
Aha... ja gribi pārbaudīt, vai bībele nemelo, izkāp ārā no šamējās paustās paradigmas...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:48:16
Nu, INSPIRĀCIJA ir VĒL miglaināks termins nekā DIKTĀTS...


Nu es bieži ja ievēro, vienu un to pašu ideju cenšos visādi uzrakstīt no visādām pusēm... A kā oriģinālā tā ideja man galvā, to jau tu neredzi... Tikai izlasot 1000+1 manus attēlus tu vari sazīmēt īsto domu... Bet ja nē, tad es esmu slikti uzrakstijis, vai tu slikti sapratis!

Rakstu gadījumā Kristietība pieļauj tikai "slikti sapratis" variantu!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:50:00
Aha... ja gribi pārbaudīt, vai bībele nemelo, izkāp ārā no šamējās paustās paradigmas...

Nepareizi, doma tāda... lai saprastu, vai Raksti attēlo realtiāti tādu kāda tā ir, tev realita`te ir jāpamet un jāpaskatās "no augšas".
Tak ateistam realitātes pamešana ir ekvivalents ar "savsem mjortvim budeš". Kristietim tas savukārt liekas - BEIDZOT ieraudzīšu!

Kā tev šķiet, ko Magelāns būtu gatavs atdod, lai ieraudzītu KĀDA ir Zeme no augšas, tad kad atskārta, ka tai var apkārt apbraukt!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:52:30
a_masiks, nu es stāstu to līdzību un globuss arī iezīmē tikai kaut kādas robežas un parāda kādu visai interesantu faktu par Zemi, ka tā ir lodveida, nevis plakana pankūka...

Bet daudz kas cits, ko Globuss attēlo ir tā teikt "ar koeficientu" tādā ziņā, ka, kaut vai tas ir ierobežots instruments, lai veiktu dziļurbumus un meklētu derīgos izrakteņus!
Bet neticīgie kāreiz šo prasa... KUR uz tava globusa ir zelta raktuves ttēlotas... vēlams tuvāko 10km apkārtnē!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:53:33
vilks, a_masiks, jebkura paradigma saknē ir cirkulāra... Jeb citiem vārdiem, balstās kaut kādos postulātos, kas ir pasludināti par patiesiem un izejot no tiem tiek zīmēta pārējā patiesība un realitātes aina!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:53:44
Mulders
lai saprastu, vai Raksti attēlo realtiāti tādu kāda tā ir, tev realita`te ir jāpamet un jāpaskatās "no augšas".
...Rakstu gadījumā Kristietība pieļauj tikai "slikti sapratis" variantu!...
Kristietība vienmēr kaut kādā punktā būs ticības lēciens... Bet redzi, tie kas to ir darījuši ir dzīvi un veseli un vēl tev atļaujas dzīvot mācīt!


Tas viss skaisti izklausās, bet ja mēs atceramies, ka ar tām pašām metodēm brauc islāmisti vai krišnaīti, tad redzam, ka patiesību tās negarantē, bet tikai sajūtu ka zini patiesību.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:57:31
vilks
drošākais veids, šķiet, ir Dukša ieteiktais - primāri centies būt labs cilvēks, neatkarīgi no reliģijas vai pasaules uzskata, kuram piederi.
Es tam piekrītu, taču kristieši un daudzi citi uzskata, ka vari būt sazinck labs, bet ja neesi viņējo ticīgais, nekas vairāk par to pašu elli tev nespīd.
Varbūt, katls būs mazliet vēsāks.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:58:11
Tas viss skaisti izklausās, bet ja mēs atceramies, ka ar tām pašām metodēm brauc islāmisti vai krišnaīti, tad redzam, ka patiesību tās negarantē, bet tikai sajūtu ka zini patiesību.

Tas ko es gribēju teikt!

Situācijā, kad neexistē objektīvu patiesības kritēriju, kristietība tevi nenogalina. Tā teikt, empiriski redzams, ka no kristietības uzreiz nemirst, ka tamdēļ, ka Mulders reiz ir noticējis, viņš neraustās un nežagojas bet veixmigi turpina dzīvot...
Tātad vismaz no šāda aspekta nav jābaidās!

A bet par to KAS IR patiesība... tas ir Pilāta jautājums... Interesanti, ka Krsitietībā tas faktiski ir ārkārtīgi ironiska situācija... Pilāts to jautā tad, kad pati Patiesība stāv viņa priekšā un redzama ar neapbruņotu aci!
Tas tikai parāda (pat ja kristietība nebūtu patiesība) cilvēka pilnīgo impotenci ieraudzīt patiesību pašam no sevis! Bez ticības tu neiztiksi šā kā tā, jo tā ir vienīgā kas tevi pieslēdz kaut kādam realitātes avotam! Tā ir vienīgā iespējamā saikne starp tevi un patiesību, jo vai cilvēki patiesību tik ilgi meklētu, ja tā mētātos deguna galā tikv ienkārši!

Materiālisti noguruši galu beigās pateica - ES esmu patiesība - jeb cilvēks pats spēj to apjēgt no sava prāta... un tā manuprāt ir cilvēces viena no lielākajām kļūdām - ticēt, ka patiesība ir atrodama pašā cilvēkā un viņa prātā!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:00:48
jebkura paradigma saknē ir cirkulāra... tiešām? interesanti. bet laikam vairs nebūs pa tēmu

Jā... ne pa tēmu, bet tā tas ir... katrai paradigmai apakšā ir apgalvojumi, kuriem TIC, pat ja nespēj atzīt, ka tic... bet faktiski tie ir apgalvoumi kuriem cilvēks piekrīt apriori un tos neapšauba, tā teikt - tas ir patiess, jo es ticu, ka tas ir patiess... PAT Materiālisms un Metodoloģiskais Naturālisms uz to stāv...

Kaut vai lai sāktos zinātniskā izpēte ir JĀTIC zinātniskajai metodoloģijai, ka tā "zīmē" adekvātu bildi! Ir JĀTIC loģikas un izpētes postulātu īstenībai un patiesumam... Piemēram, Loģikas likumus nevar pierādīt, jo pierāda jau ar loģiku, bet loģiku ar loģiku pierādīt nozīmē cirkularitāti!

Bet toc... davai neextendējam šo tēmu, 100kārtīgi izmalta!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:02:07
Mulders
empiriski redzams, ka no kristietības uzreiz nemirst,
to pašu ver teikt par jebkuru reliģiju.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:03:24
Es tam piekrītu, taču kristieši un daudzi citi uzskata, ka vari būt sazinck labs, bet ja neesi viņējo ticīgais, nekas vairāk par to pašu elli tev nespīd.

KN, ja pameditēs par "patiesi labu cilvēku" sapratīsi, ka patiesi labs cilvēks noteikti "nepacels roku" pret Kristu, PAT, ja Kristus ir tikai pasaku tēls! Tā teikt, patiesi labs cilvēks, nevērsīsies pret tiem un nevajās tos, kas Patiesi Labu Cilvēku - JK, par pilnu ņem un cenšās pēc šā parauga dzīvot.
Jo patiesi Labs Cilvēks - noteikti rādīs citiem uz Kristu vai jebkuru citu patiesi labu cilvēku un teiks - seko viņam, jo tas ir labi!

BET... brīdī, kad tu JK "labumu" par pilnu ņem, tad āķis ir lūpā... un ir būtisks risks pazaudēt aizraujošu exkursiju pa Elles kambariem, bet nonākt garlaicīgajā Arfu aptaurētajā Paradīzē
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:03:50
Ctulhu
Abet citas religijas saka, ka Mulders raustiisies un zagosies peec naaves
Tādā ziņā simpātiskākas ir reliģijas un mācības, kas nedraud ar ftopkām pēc nāves.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:04:42
to pašu ver teikt par jebkuru reliģiju.

Nu tad kamdēļ mīņājies krustcelēs?

Kā jau reiz tev rakstīju - kad kada pilsēta kļūst par tavām mājām, tad vairs nav bail uz citām aizbraukt apskatīties kā tur dzīvo! Ar varu tevi neturēs... zato mājas būs!

Es saku, ka "Kristietības Pilsēta" ir visforšākā... te dzīvības ūdeni un maizi par velti dod lavočkās!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:06:23
Mulders
KN, ja pameditēs par "patiesi labu cilvēku"
Ā, tu domā Kristu kā "Kristus būtību"? Tais pašās Narnijas hronikās, kur tas muslimveidīgo princis aizgāja kopā ar Aslanu, kaut arī visu dzīvi piekopa kaut kādas tur Sliktās Raganas kultu = gan nesaprotot, ka viņa ir slikta?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:06:46
Tādā ziņā simpātiskākas ir reliģijas un mācības, kas nedraud ar ftopkām pēc nāves.

Tātad tās, kas stāsta to ko gribi dzirdēt... bet vai tam ir sakars ar realitāti? Nu... nezinu!

Kā atšķirt... vai texts ir par realitāti vai tikai triks, texts ko tu GRIBĒTU lai ir īstenībā, bet nav!

Nu tas tā... kā tās Nigērijas vēstules - atsūti mums 2$ un mēs noorganizēsim tev 1000$ pārskaitījumu...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 17:08:33
Mulders
Nu tad kamdēļ mīņājies krustcelēs?

Nu, pirmkārt jau nav pierādījumu.
Otrkārt, atbaida tas, ka citādi domājošos samet ftopkā. Nav laba pazīme.

Šobrīd, ja ar koku dzītu ārā no krustcelēm, visdrīzāk ka dotos pa Budas ceļu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 55 , pavisam kopa bijuši: 20770