atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai Dievs var melot?
Mulders
Iesūtīts: 2008.04.03 15:22:30
Šitādas pārdomas!

Teixim ir zināms skaidrais Kristietības pasludinājums, ka Dievs nevar melot...

No vienas puses šķiet jocīgi, kā tā... vai tad Dievs nevar pateikt "2x2=5"... Un izrādās, ka nevar viss! Tobiš VAR, bet tad tie nebūs meli!

Jo ar Dievu ir viena fīča, viņš kad paver muti (labi labi zinām, ka viņam nav mute) tad tas, kas nāk ārā ir patiesība un realitāte vienlaikus!

Dievs runā realitāti un patiesību kā vienu veselu.

Tamdēļ, ja Dievs pateiktu "Apaļš Kvadrāts" tad realitāte izmainītos tā lai ietvertu šādu koncepciju. Tas ir ja kāds ir mēģinājis HTML lapas rakstīt... Runāt "HTML" kodu nozīmē mainīt to realitāti, ko mēs uztveram caur Browseri!

Tā nu mūsu apziņa ir tas browseris kas uztver dieva zirunāto HTML kā realitāti!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.03 15:24:30
Īpaši man patika mana mācītāja piemērs... kamdēļ cilvēki var melot, bet Dievs nē...

Kad cilvēks pasaka "Uz galda ir 10 gaļas pīrādziņi" bet to tur nav objektīvi, tad tie tur arī nebūs... cilvēks būs melojis.

Taču ja Dievs gribēdams izāzēt mūs pateiktu uz tukšu galdu "Uz galda ir 10 pīrādziņi" tad tie tur veinkārši BŪTU...

Dievs nemaz nevar gribēdams melot, jo viss, ko viņš saka top par īstenību!

Tātad Dievs var runāt tikai divas lietas...

Vai nu to kas JAU ir pateikts, un ir 1:1 saskaņā ar realitāti... Tātad faktiski atkārtot jau pateiktus vārdus "Uz galda ir 10 pīrādzīņi" vai pateikt kaut ko, kas pirms tam nav bijis, tad šie vārdi radīs šo realitāti "no nekā"

Vot kādas pārdomas!

Un tad "ticēt" Dievam un "savienoties ar Dievu" ir faktiski ar saviem vārdiem un savu būtību it kā sasinhronizēties ar to ko Dievs saka... tapt par īstenās Dievišķas realitātes daļu! Faktiski ticēt Dievam nozīmē BŪT/Existēt objektīvi!

Neticēt Dievam tas ir kaut kas tāds pats kā "apaļš kvadrāts" - it kā izteikt var, bet faktiski nekā tāda nav... tā ir tikai ēna... tikai realitātes surogātatrauga!

Tamdēļ... ar Dievu līdzīgi kā ar Draugiem.Lv, ja jūs neesat Draugos.Lv, tad jūsu nav vispār
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.03 15:36:31
Un kas ir, ja jams pasaka kautkaadu apgalvojumu un peec tam preteeju ?

Nevar! Teicu!

Jeb faktiski, tu nekad nevarētu to uzzināt... jo gan pirmā gan otrā gadījumā tu pats tiktu "pārrakstīts" atbilstoši "jaunajai realitātei" saskaņā ar to, kas neietver iepriekšējo, ja tā ir pretrunā... Iļi vienkāršāk - tu pārstātu existēt


Tas ir tā, ka ja es uzrakstu softu, kas dara vienu... Bet pēc tam to pārrrakstu kas dara ko citu, tad pirmais vairs nav un nav arī nekas no tā palicis pāri! Tobiš nav nekāda "no malas vērotāja" kas var "piefixēt" izmaiņas un atšķirības! Tikai Dievs to varētu teorētiski zināt, bet man ir pamatotas bažas, ka Dievs, kad ko pasaka, tad tas ir mūžībā... jo Dievs būdams mūžīgs arī runā mūžīgu Vārdu... Tā kā arī tas "10 pīrādzīņi uz tukša galda" ir nevis pateikts tajā mirklī, bet mūžībā... tik Dievs jau runā visās realitātes dimensijās vienlaicīgi lai cik tās būtu!
Sheksna
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:39:35
Kad cilvēks pasaka "Uz galda ir 10 gaļas pīrādziņi" bet to tur nav objektīvi, tad tie tur arī nebūs... cilvēks būs melojis.

Taču ja Dievs gribēdams izāzēt mūs pateiktu uz tukšu galdu "Uz galda ir 10 pīrādziņi" tad tie tur veinkārši BŪTU...

Kā tad ar Leviatānu jūrā? Dievs caur bībeli apgalvo, ka tāds tur ir. Un tad vēl zvaigznes, kas piestiprinātas pie debesu velves...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:42:15
Sheksna
Kā tad ar Leviatānu jūrā? Dievs caur bībeli apgalvo, ka tāds tur ir.
Uz to brīdi bija. Bet tad Dievs pateica, ka Leviatāna nav, un šis izčibēja.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:44:18
a es nekad nav sapratis kas Leviatāns ir? Nelieto jau Raksti korektu paleontoloģijas vārdnīcu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:45:49
Mulders
Ir līdzīga doma par to, ka viss kas ir, ir tas, ko Dievs domā. Tikko Dievs sāk domāt citādāk, tā viss izmainās.
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.04.03 15:46:52
KN, nu būtība tā pati... Vārds rada realitāti!
Tik te ir tas, ka Dievs "domā" mūžībā... Dievam tas, ko mēs uztveram ar vakar, tagad, rīt... ir mūžīgs "Tagad"

Logoss!

Un pamēģini tagad šādā gaismā pārlasīt Jāņa evanģēlija prologu 1-18 pantam!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:47:46
"Tikai sievietēm un ārstiem ir zināms, cik nepieciešami un derīgi ir cilvēkiem meli." /A.Franss/ .. . Dievs nav ne viens, ne otrs. Dievs vienkārši nav. Kas nav, tas arī nemelo.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:48:44
Šaubos vai kāds te var kaut ko zināt par Dieva būtību. Tāpēc tāda zajava.... mazliet pāspārliecināti sanāk...

Jo Dievs ir a) Patiesība (Raksti apstiprina) b) Nevar melot (Arī raksti explicitly pasaka)

Patiesība ir Dieva atribūts un vienīgais faktiski leģitīmais iemesls kamdēļ mēs vispār vārdam "Patiesība" varam paģērēt kādu nozīmi!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:49:38
Duksis, un cik daudz šis "Neesošais Bolcmaņa Tukšums" (da zinu, ka oriģinālā ir Toričelli) ir ietekmējis Vēsturi
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.03 15:52:06
Mulders Nu un? Ja pat arī tā, kas, protams, no materialistiskā viedokļa ir vienkārši absurds apgalvojums. Bet, vai nu mazums muļķību ir sarunāts?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:56:00
a_masiks
Un vēl mums ir jāuzticās tam, ka tieši Mozus vai kurš tur VD autors tiešām pierakstīja visu vārds vārdā, ko Dievs diktēja.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2008.04.03 15:57:44
...ir ietekmējis Vēsturi... Vai tas ir attiecināms arī uz Konstantinopoles ieņemšanu, kas savulaik notika zem Krusta kara zīmes, kad vieni kristieši Kristus vārdā močīja citus kristiešus?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:57:47
Duksis, a man patīk muļķības, kuru dēļ vismaz cilvēkus vairs need!
*Duksis
# Iesūtīts: 2008.04.03 15:58:28
Mulders Tavas problēmas... .
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:01:03
KN, Dieva inspirācija nav diktēts texts. Raksti nav nokrituši no debesīm kā to apgalvo Korānisti!

Bet gan Dieva Vārds ir izmantojis praviešus lai sevi "pierakstītu"... un ikviens raksts nes arī šī rakstītāja zīmogu.. Tas nenozīmē, ka katrs no sevis piekabināja kādu figņu, bet gan tas "stils" un "forma" ir unikāla katram autoram un tomēr kaut kādā meta-līmenī var saredzēt patieso Dieva tēlu... Tā unikālā vienotība un saskaņotība kas vijās cauri Rakstiem ir unikāla, laigan autori ir bijuši pa 3 kontinentiem, n-tajiem gadsimtiem un no visdažādākajiem sabiedrības slāņiem un izglītības līmeņa! Tas vien parāda kādu putru Dievs no cirvja prot vārīt!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:01:21
Mulders
Duksis, a man patīk muļķības, kuru dēļ vismaz cilvēkus vairs need!
Ir tak visai daudz muļķību, kuru dēļ cilvēkus neēd.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:02:13
vilks, man pēdējā laikā arī notiek šī cilvēks-izteiktais vārds izpratnes konversija... Eimanis labi pateica un ietekmēja mani, sakot, ka nevar runātāju un runāto vārdu aplūkot nesaistīti un paģērēt, ka esi visu sapratis!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:02:53
Ir tak visai daudz muļķību, kuru dēļ cilvēkus neēd.

Nuja.. un uzsvars ir uz vārdiņu "IR", kas Duksim nepatīk nezkamdēļ! Šis saka - NAV!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.04.03 16:02:54
Mulders
autori ir bijuši pa 3 kontinentiem, n-tajiem gadsimtiem un no visdažādākajiem sabiedrības slāņiem
Tu to par kuru darbu?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 82 , pavisam kopa bijuši: 21061