atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību dazi jautajumi par kristietibu...
sniegaodzina
Iesūtīts: 2008.03.02 17:17:23
pienemot, ka ir Dievs, nevis kads cits augstaks spēks:
1. Vai kristieši negaida pārāk daudz no Dieva? Sanāk taču ka Dievs visu kristiešu vietā ir izdarījis, atliek tikai to pieņemt un akli bez jautājumiem sekot kā aitai..
2. kāpec gan dievam būtu vajadzīgi kristieši paradīzē, vēl pietam tādi kas klausa uz katra vijna vardu? lai būt kompānija? un ja visi klausa uz varda- vai nav garlaicigi- visi vienadi, neviens neiebilst...(jo pēc Bibeles tad sanāk ka Dievs ir 1, tātad laik palaikam sim spekam varetu palikt vientuli, vai ari vins pļapa ar Sātanu?)
3. No kā radies ir Dievs?? no nekā taču nekas nerodas...
4. Kapec Dievs pielava greka rasanos? lai pasam butu darbins, nebutu jagarlaikojas? vai ari nebija gan specigs lai nepielautu greka rasanos?
5. kapec Dievs ir devis izveles brivibu? lai atkal butu ko pasam darit?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
sniegaodzina
# Iesūtīts: 2008.03.05 20:50:33
rausit, nju es domaju ka tas ir loti individuali, cik katrs var izturet, ko dara lai parvaretu grutibas. es domaju ka personigi es pati varu izturet loti daudz, bet gan jau ka mana izturiba ari nav bezgaliga (es gan ceru ka ir ). nu un par "Nevar atrast sevi, meklējot sevī " -tad jau man dzive rādis vai tas ir iespejams. es vismaz pameginasu a bet to par milestibu pasaki citadak- nesaprotu kada sakara tu to saki...
Rausītis
# Iesūtīts: 2008.03.06 11:02:47
nu labi, par "iekšējo spēku" es Tevi nepārliecināšu ... Bet tā jau ir tikai pakārtota tēma ...
Kā tad ir kopainu - kas Tu esi, kāpēc Tu esi un kas Tu būsi, jo no tā ir atkarīga Tava attieksme pret dzīvi un apkārtējiem.
Tu taču negaidi, ka šajā forumā Tev kāds stāstīs, ka cilvēks ir visu lietu mērs, pats par sevi un viņam nav vajadzīga pestīšana. Tu uzdod jautājumus, uz kuriem atbildes ir daudz dziļākas un būtiskākas nekā Tu pagaidām gribi dzirdēt.
Ja cilvēks ir egoists (un tāds vēlas būt) viņš/a neprot mīlēt, lai arī pašam šķiet, ka prot. Tāda cilvēka domas vienmēr "uzmet riņķi" un nonāk pie tā kas ir pašam labāk, jo nekur citur viņš/a atbildes nemeklē kā tikai sevī. Tur nav vietas mīlestībai un mīlestības darbiem. nu un kāda tur vairs laime ... ilūzija, bet ikdienā kamēr ir labi, to nemaz nemana. tas tā pārdomām...
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 11:10:36
sniegaodzina
vispar skaista ticiba,tomer ar minusiem- vardarbiga cilveku sodisana par grekiem, ciadiem uzskatiem ,jāignoret ari, krusta karus, slikto kas notiek pasaule utt. , var tacu ticet kam grib, tacu es personigi neticu Dievam, jo prieks manis tas ir daudz par nereali, neicami un neiespejami.
Ir varianti, ārpus populārajiem kristiešu skaidrojumiem, kur Dievs sanāk žēlīgāks un taisnīgāks.
Nevari atrast Dievu kristietībā, meklē citur. Varbūt ka atnāksi pa riņķi atpakaļ pie Kristus.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 12:02:20
sniegodziņa, bet kā jau teicu, tas ko tu GRIBI un tas kas tev LIEKAS, nu nekādīgi nemaina realitāti!

Tu vari iedomāties ka klintis ir mīxtas un skriet ar galvu sienā, bet lai cik ļoti tev neticams šķistu klints cietība, tu ielauzīsi galvu neatkarīgi no tā vai tici vai netici klintij!
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.03.06 12:09:11
p.s. Dieva meklēšana nenozīmē sacensību, kurš izgudros "jaukāku" un "labāku" Dieva ideju, kas vislabāk tirgojas... tā nav sacensība, kurš labākas kedas uzražos vai labāku lidmašīnu uzkonstruēs!

Tas ir jautājums par šī Visuma un personīgi manas dzīves jēgas meklēšanu un atrašanu! Objektīvās Realitātes izpētīšana un saprašana!

Ja Kristieši gribētu "ticamu Dievu", tad pirmais kas no Kristietības būtu jāizmet ir tieši tas, kas Kristietību padara par Kristietību - Jēzus Kristus - cilvēks-Dievs, kas pie krusta nomiris un trešajā dienā augšāmcēlies! Dievs kas kļūst par cilvēku. Dievs kas mirst pie krusta, Cilvēks, kas no miroņiem augšāmceļās... Ja kāds var izdomāt vēl neticamāku Dievu, lai stiepj šurp!

Augustīns vispār labi teica - pats fakts, ka TIK DAUDZ cilvēku tic TĀDAM BLEFAM, pats par sevi jau ir brīnums un spēcīgs arguments tam, ka tas nav blefs! Lai ticētu kaut kam tādam ir jābūt īpaši "aptaurētam" un jā mēs Kristieši esam jukuši pasaules acīs!

Da kaut vai Trīsvienība... koncepcija ko vispār retais kristietis var apjēgt, kur nu vēl paskaidrot neticīgajam... Un tomēr Kristietis par šo koncepciju stāvēs un kritīs! Jo viņš tic, ka tāda ir patiesība, tāds ir Patiesais Dievs...
Ja Dievs būtu "saprotams" un "izskaidrojams", tad tas ir pirmais, kas liecina, ka tas ir tikai cilvēku konstruēts Elks!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 12:14:23
Mulders
Ja kāds var izdomāt vēl neticamāku Dievu, lai stiepj šurp!
Ta lūdzu - "Viss ir Viens" Dievs. Atsevišķas SB ir tikai ilūzija, patiesībā eksistē tikai Viens, un tas ir Dievs! Mēs esam kā tā Viena Dieva sapņa tēli, mūsu eksistence ir šķietama. Vienlaicīgi mēs esam Dievs (jo nekā cita nav), un esam atsevišķas būtnes (jo apzināmies sevi kā atsevišķu būtni). Paskaties apkārt, un visur esi tikai TU, tas ir, Dievs, bet vienlaicīgi arī Es, un visi citi.

Augustīns vispār labi teica - pats fakts, ka TIK DAUDZ cilvēku tic TĀDAM BLEFAM, pats par sevi jau ir brīnums un spēcīgs arguments tam, ka tas nav blefs!
Mazums kam tic daudz cilvēku! Vajag konkrētus piemērus?
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 12:15:59
Ja Dievs būtu "saprotams" un "izskaidrojams", tad tas ir pirmais, kas liecina, ka tas ir tikai cilvēku konstruēts Elks!
No otras puses, kāpēc lai Dievs nemācētu sevi paskaidrot cilvēkam pietiekami saprotamā veidā?
Par to pašu Trīsvienību - nekur tak Rakstos pats Dievs neskaidro, ka lūk Trīsvienība ir tas un tas. To mēģina skaidrot cilvēki - Rakstu lasītāji.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 12:19:35
No otras puses, kāpēc lai Dievs nemācētu sevi paskaidrot cilvēkam pietiekami saprotamā veidā?


Bezgalīgu infu nevari iebāzt galīgā nesējā Loģika! Bet izskaidrot nozīmē saprast visu par konkrēto lietu, extrahēt pilnīgu informāciju!

Par to pašu Trīsvienību - nekur tak Rakstos pats Dievs neskaidro, ka lūk Trīsvienība ir tas un tas. To mēģina skaidrot cilvēki - Rakstu lasītāji.
Bet Rakstos Dievs paskaidro, ka viņš nav saprotams cilvēkiem! Kas ir loģiski! Tāpat kā bērns nesaprot vecāku darbību, un nereti tas nav iespējams pat paskaidrot, kāmēr pats bērns nav attiecīgās pieredzes liecinieks!
Tāpat izskaidot Dievu nav iespējams cilvēkam!

Tieši tamdēļ Dievs kļuva par cilvēku... tas ir tas kā Dievs ar sevi iepazīstina cilvēku - cilvēkam vispieņemamākajā veidā... tā kā cilvēks to spēj saprast, pietiekoši lai varētu veidot ar Dievu attiecības un tapt pestīts!
Tālākā "saprašana" jau sekos tad, kad traucējoši faktori kā maldi, grēks un tumsa, būs pagaisuši!
Vispirms smadzenes jaāttīra no liekas maldīgas infas, tikai tad var mācīt tīro mantu!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 12:23:12
Mulders
Bezgalīgu infu nevari iebāzt galīgā nesējā
... pietiekami saprotamā veidā, ne jau VISU paskaidrot. Līdz tam jau dadomājušies arī muslimi, hinduisti un citi - ka Dievu pilnībā nevar izprast.

Bet Rakstos Dievs paskaidro, ka viņš nav saprotams cilvēkiem!
Tad kāpēc kristieši mēģina skaidrot Trīsvienību, ja jau pats Dievs to nav spējīgs izdarīt?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 12:27:22
Tad kāpēc kristieši mēģina skaidrot Trīsvienību, ja jau pats Dievs to nav spējīgs izdarīt?

Jo cilvēiem vienmēr ir bijusi doma, ka veidot attiecības var tad, ja otru tu pazīsti... jo vairāk jo labākas attiecības veidojas! Tas, manuprāt, nav gluži tik acīmredzams!

Alkas pēc zaudētās paradīzes! Vēlme iepazīt Dievu kāds Viņš ir! Kā ari, ja tu zini īsto naudu, tad viltoto tev vairs neiesmērēs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 13:40:27
a_masiks, tieši tamdēļ jākoncentrējas veidojot attiecības ar Jēzu Kristu, nevis mēģināt visu Dievu satūcīt savas izpratnes kvadātiskajā domāšanā!

To nevar!

Tamdēļ Dievs pats pazemojās un atnāk pretīm! Iepazīsti Kristu un veido attiecības ar viņu, tad arī viss pārējais būs kedās. Dievs neprasa no mums sevis saprašanu, tas būtu apsurds, ja viņš pēc tam, kad pateicis, ka mani ceļi nav jūsu ceļi, prasītu, lai mēs Dieva funktieri saprastu visās detaļās un sīkumos!

Iniciatīva šais attiecībās ir Dievam... Viņš piedāvā savu draudzību un aizgādību, mēs šeit esam pasīvā puse...

Tas tāpat kā lielais brālis piedāvā mazajam bērniņam savu draudzību! Mazais nevar atnākt pie lielā, jo viņu nesaprot un pat īsti nezin kā nākt...
sniegaodzina
# Iesūtīts: 2008.03.06 16:33:12
kukulit, ``Tu uzdod jautājumus, uz kuriem atbildes ir daudz dziļākas un būtiskākas nekā Tu pagaidām gribi dzirdēt.`` ok, es pierakstisu tas dzilās atbildes un pec 10 gadiem apskatisos.
KN, `` tu doma sektas? vai ari religijas citas? man piemeram samera jedzigs skiet budisms, tacu ari tur ir sis tas neticams un nepienemams...
sniegaodzina
# Iesūtīts: 2008.03.06 16:44:50
mulder, nju laaabi, nespeju apstridet "tas ko tu GRIBI un tas kas tev LIEKAS, nu nekādīgi nemaina realitāti", bet " pats fakts, ka TIK DAUDZ cilvēku tic TĀDAM BLEFAM, pats par sevi jau ir brīnums un spēcīgs arguments tam, ka tas nav blefs!" absoluta bezjega. tad es piemeram varu apgalvot ka mans kaimins ir Dievs. visi parejie tic viltus Dieviem, bet to ka vijns ir Dievs var redzet tikai vijnam ticigiem, vijns veic parpasauligus labus darbus, bet atkal to,ka tiesi vijns tos veic var redzet vijnam ticigie. Mans kaiminam ir miljoniem ticigie, tacu vijns ir aizliedzis atklat savu veidolu neticigajiem, lai pielugtu nevis tikai vijna varu, bet vijna labo butibu. vins ir visapkart, katra labaja riciba , tacu -atkal to visu redz tikai ticigie. vijns paradas neticigajiem kad tiek veikts brinums,ko kristiesi pieraksta Dievam. Pirms daudziem tukstosiem gadu vijns paradijas visiem bez iznemuma, bet tad dzesa so bridi cilveku atminas, jo vni vel nebija vijnam gatavi. Vijns ir pacietigs un zin ka ar laiku vijnam izradis atbilstoso cienu visi, bet ka jau teicu, vijnu var redzet tikai tad ja vijnam grib ticet. un tas ka neticigie apgalvo, ka vijna nav, nemaina faktu ka vijns ir istais dievs.
(neparprotiet, sito es nerakstu kā zaimus kristietibai , bet vienkarsi lai pamatotu savu viedokli- nedusmojoties )
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 17:00:25
sniegodzinja, nu? Un es varu izstiepties vai srauties es nevarēšu atspēkot drošticami šos tavus apgalvojumus! Tad jau tā mana izvēle tam ticēt vai neticēt... Bet kā jau teicu, arī mana izvēle nu nekādīgi nemainīs īstenību... neatkarīgi no tā vai tavs kaimiņš ir dievs vai nav dievs, mana ticība to neietekmē!

Tamdēļ kudī interesantāk ir painteresēties kas IR Patiesība... iepazīt to un tad tā teikt salīdzināt ar visiem kaimiņiem, kas sakās dievi esam!
sniegaodzina
# Iesūtīts: 2008.03.06 17:12:28
nu bet nevar jau zinat kas ir patiesiba, vai tā patieiba ko piedava Bibele toč ir tā ista patieisba. viss jau ir atkarigs vai tu tam tici vai ne. reāli istenibā tik pat labi Dievs var but, bet tikpat labi nebut.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 17:15:50
sneigodzina... kā tas joks

- Ja Dievs nav, tad paldies Dievam, bet ja Dievs ir, tad nedod Dievs
sniegaodzina
# Iesūtīts: 2008.03.06 17:18:48
apmeram
Mulders
# Iesūtīts: 2008.03.06 17:30:59
sniegodzinja, un tu shajaa loterijaa esi izveeleejusies likt uz biljeti "Dieva Nav"?

Hmm... Nu paskatamies visus variantus

- Ja tu liec uz šo biļeti un Dievs patiešām NAV, tad tu to nemaz neuzzināsi, nomirsi un apziņa izdzisīs, tu nevarēsi apzināties šī sava pieņēmuma patiesumu un tā teikt, aiziesi mūžības nebūtībā klusi
- Ja Dievs tomēr IR, bet tu neesi viņam Ticējusi, tad pēc Nāves tu to uzzināsi un tā teikt tiksi feisota ar šo tev nepieņemamo realitāti, šādā formā tu būsi tā teikt "Realitātes akkritums" un Dievs tevi tiesās pēc saviem likumiem. Aceries, likuu nezināšana vai ignorēšana, neatbrīvo no atbildības
- Ja tomēr tu liec savu cerību uz Dievu un Dieva tomēr nav, tad atkal... 1) Tu to neuzzināsi 2) Vienalga ir iespējams nodzīvot laimīgu dzīvi
- Ja Dievs ir šai situācijā, tad tu iemantosi mūžīgo dzīvošanu pēc Nāves un arī Mūžīgu neizsakāmu laimi!

Ehhh... es gribētu lai īstā rulete ir tik viegli izrēķināma... visi būtu miljonāri!
sniegaodzina
# Iesūtīts: 2008.03.06 17:43:56
mulder, skaisti esi sarekinajis un salicis pa karbinam ta teikt. es lieku uz- butu jauki ja Dievs butu bet Dievs tomer nav un tavis pieliktie pienemumi "1) Tu to neuzzināsi 2) Vienalga ir iespējams nodzīvot laimīgu dzīvi`` man tiri labi der.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.03.06 17:49:02
Mulders
Ja tu liec uz šo biļeti un Dievs patiešām NAV, tad tu to nemaz neuzzināsi...
Aha, atkal vacā Paskāla kļūda!
Patiesībā ir tā: tev ir N-tie varianti, kur tikai divi no tiem ir "ateisms" nu "kristietība Muldera izpratnē". Vēl ir "Jehoviešu kristietība", "katoļu kristietība", "jaunās paaudzes kristietība", "islāms sunnītu", "islāms šiītu", "budisms", "vaišnavisms", "saentoloģjia", utt. utt. utt

Ja tev salasās kādas 100 ticības, tad tev ir jāizveido liela tabula, kur ticības iet pa horizontālēm un vertikālēm, bet krustpunktā ir "Kas ar tevi notiks, ja TicībaPaHorizontāli ir pareizā, bet tu ticēji TicībaiPaVertikāli".

Tā ka te tev ir liela, tiešām Rulete. Jāatcerās vēl, ka varbūt īstā ticība nemaz vēl nav zināma ....
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 8 , pavisam kopa bijuši: 22029