atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību dziedināšana
rainars
Iesūtīts: 2008.02.10 11:31:52
Tikpat sekmīgi Jēzus sagatavoja šim kalpojumam Savus mācekļus, tā ka tie atgriezās, gavilēdami par savu uzvaru: “Kungs, pat ļaunie gari mums padodas Tavā Vārdā!” (Lk 10,17) Pēc augšāmcelšanās Viņš pilnvaroja apustuļus: “Ejiet pa visu pasauli un pasludiniet Evaņģēliju visai radībai. (…) Manā Vārdā tie ļaunus garus izdzīs (…), neveseliem viņi rokas uzliks, un tie kļūs veseli.” (Mk 16,15-18) Viņš apsolīja, ka tie saņems Svētā Gara spēku, un apstiprināja, ka paliks kopā ar tiem uz visiem laikiem (Apd 1,8; Mt 28,20). Tā viņi spēs veikt tos pašus darbus, ko Viņš darīja, un pat vēl lielākus (Jņ 14,12). Un pēc Vasarsvētkiem, kad viņi visur sludināja, Jēzus, kurš tagad apsēdies pie Dieva labās rokas, darbojās kopā ar viņiem un apliecināja Vārdu ar līdzejošām zīmēm (Mk 16,20). Šī apbrīnojamā pavēle, kas reizē ir gan cildena atbildība, gan neticama privilēģija, šodien joprojām paliek tā pati, un šis evaņģelizācijas veids pašlaik ir svarīgāks nekā jebkad agrāk.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.17 15:43:38
rainars
šis evaņģelizācijas veids pašlaik ir svarīgāks nekā jebkad agrāk Kāpēc?!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 16:15:45
šis jau ir kopēts raksts ,bet domāju ka caur dziedināšanu aiziet prom pasaules uzliktas lietas kuras neiederas ka būtu līdzīgi Dievam .Dievs mūs radījis pēc savas līdzības.vai tad tas nenozīmē ka arī bez veselības traucēkļiem un ja tādi rodas vai tad tas nav Dievam noņemams.Protams JESUS vārdā un ar Svētā gara spējām.Par cig ir daudz netīcīgi un mazticīgi tādā veidā tas varētu arī nozīmēt stiprinājumu.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 21:28:09
Ingars
izlasiet Jāņa pirmās vēstules 4.nod. Te tev būs atbilde uz garu atpazīšanu.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2008.02.17 22:28:17
rainars

Man Tev jautājums no citas operas? Tās daudzās gramatiskās kļūdas, ieskaitot ar mazo burtu rakstīto vārdu Dievs, un kaudzēm interpunkcijas un ortogrāfijas kļūdas vai katrā otrajā vārdā - vai tās būtu izskaidrojamas ar to, ka raksti šausmīgā tempā un vienkārši kļūdies, taustiņus sizdams? Varbūt raksti mazliet lēnāk, padomā par loģisku teikumu uzbūvi, būs vieglāk un labāk saprast, ko tu gribi pateikt. Man arī būtu daudz ko sacīt tēmas sakarā, bet man žēl ziedot laiku, lai atšifrētu domu Tavos teikumos.

Gadījumā, ja neesi latvietis, nekautrējeis rakstīt krieviski vai kādā citā valodā, kurā Tev ir vieglāk izteikties loģiski un saprotami. Es vienlīdz labi pārvaldu krievu, angļu un vācu valodas.

Ceru, ka šī mazā replika Tevi neaizvainoja. Ja tomēr, tad izlūdzos piedošanu.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 23:32:19
Jānis Kalniņš
Paldies ,kristīgais brāl, par stiprinājumu un manis pilnveidošanu .Es esmu latviešu kristietis un pareizi jau saskatīji- raksti šausmīgā tempā un vienkārši kļūdies, taustiņus sizdams man kauns par sevi ka Dievs esmu uzrakstījis ar mazo burtu tas tiešām tā karstuma ietvaros.Vēlreiz paldies,neko tādu nepateici aizvainojošu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 11:57:51
šis evaņģelizācijas veids pašlaik ir svarīgāks nekā jebkad agrāk

ok, respect, taču ļausim tomēr Dievam izlemt, kas ir svarīgāks un kas ne. Vienkārši jābūt iedrošinājumam un jāļauj lai Dieva vārds pārveido mūsu prātus, ka spējam ticēt brīnumiem, ko dara Dievs un mums ir jātic, ka Viņš var visas lietas, tomēr galavārdu pienākas atstāt Dieva ziņā.

rainar šī rakstuvieta 1.Jāņa 4.nodaļa ir ārkārtīgi spēcīgs ierocis pret patvaļīgiem brīvdomātājiem. ņemiet vērā kontekstu, kad lasat par gariem, kuri apliecina un kuri neapliecina, jo ļaunie gari var arī viltīgā veidā apliecināt Jēzu (kurš zaglis gan neprot atkārtot noklausītu pieejas paroli), tāpēc jāsaprot, ko nozīmē "apliecināt Jēzu Kristu miesā nākušu" ne tikai to automātiski atkārtot, bet paturēt to tīro mācību, kas apliecina visu patiesību par Jēzu un ko Viņš darījis.

Par mīlestību brāļu un māsu starpā - tā nāk no Jēzus, jo pats par sevi bez Jēzus palīdzibas neviens nespēj patiesi mīlēt. Runa nav tikai par jūsmošanu un palīdzīgas rokas pielikšanu, kā to dara arī pagāni un neticīgie. Kristīgā mīlestība no pasaulīgās atšķiras kā diena pret nakti.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.02.18 12:40:02
Visiem mīļajiem, mēģināšu te kaut ko par dziedināšanu uzrakstīt.

Vispirms mums jāsaprot, kāpēc Jāzus dziedināja - tā bija zīme, apliecinājums viņa varenībai, citur viņa līdzcietībai (atraitnes vienīgais dēls). Mērķis tam visam bija modināt jūdiem un pārējiem ticību, ka viņš ir Dieva Dēls, Mesija.

Tagad man ir jautājums - cik nepārprotami mūsdienās dziedināšana ir Jēzus varenības zīme, cik lielā mērā tā demonstrē Viņa varenību? Man jāsaka, ka es pats tiku izglābts vairākas reizes no lielām gan miesīgām, gan garīgām nepatikšanām, starp citu, pirms man vēl kāds bija pasludinājis Evaņģēliju, bet es pats sāku domāt, kurš gan tas ir, kas mani tā sargā un tikai pēc Evaņģēlija saņemšanas sapratu - tas bija Jēzus!

Savā dzīves gājumā esmu daudz sastapies ar brīnisķīgām dziedināšanām, bet ļoti reti man gadījies piedzīvot, ka tās ir bijušas par stiprinājumu ticībā vai pamudinājušas atgriezties no grēkiem. Starp dziedinātajiem cilvēkiem ir apmēram tikpat daudz atkritēju, kā starp nedziedinātajiem, kuri kādu laiku ir bijuši ticīgi. Tādi nu ir mani vērojumi.

Ir cita dziedināšanas gadījumu grupa - cilvēki tika dziedināti pēc savas vēlēšanās, to lūdzoties. Visos šajos gadījumos šiem cilvēkiem ir bijusi ticība, milzīga paļāvība uz Jēzu, viņus nevajadzēja pārliecināt, ka Jēzus ir Dieva Dēls, viņi to paši zināja - nu kaut vai tā asinsērdzīgā sieva, kura aizskāra Jēzus drēbju vīli lielā pūlī.
Tiešī šī tipa gadījumi ir tie, ar kuriem mēs ikdienas satopamies draudzēs. Un tomēr arī daudzi ticīgie netop dziedināti. Vai tas mums dod tiesības viņiem pārmest nepilnīgu ticību, paļāvības trūkumu?

te vietā ir jautājums - kādēļ gan cilvēks vēlas tikt dziedināts? Laikam jau tāpēc, ka nevēlas nomirt. Bailes no nāves - vai tā nav mazticības pazīme? Man šķiet, ka šis ir tāds liels kontroljautājums ikvienam kristietim, jo vai gan Pāvils nerakstīja, ka viņš ilgojas būt atraisīts, kas ir daudz labāk (!), bet to daudzo ticīgo dēļ, kuriem ir vajadzīgas viņa pamācības un padomi, viņam vēl ir jāpaliek! Mūsu eksistences jēga uz zemes pēc pestījošās ticības atziņas saņemšanas ir: sludināt Evaņģēliju tālāk, būt par Kristus lieciniekiem. Bieži vien tie, kuri tā ilgojas pēc dziedināšanas, nebūt nav tie aktīvākie kristieši!

Tomēr slimo un pat mirst arī ļoti aktīvi kristieši. Kādu laiciņu atpakaļ ar plaušu karsoni (!) mira ļoti aktīva vasarsvētku draudzes ticīgā, viņa tiešām izaudzināja brīnišķīgus bērnus, liecināja par Kristu. Bet viņa neārstējās, uzskatīja, ka Dievs izārstēs un nav vajadzīgs iet pie ģimenes ārsta. Tas tiešām bija traģiski. Man draudzē ir ļoti mīļa un aktīva māsa, diemžēl viņa sirgst ar sirdskaiti. Mēs lūdzamie, viņa pati arī lūdzas, bet tomēr vēl tāda pilnīga dziedināšana nav notikusi, viņa tiek uzturēta ticībā, viņa nekurn, bet ir pilnīgi paļāvīga savam Kungam. Kāpēc gan tik ticīgs cilvēks netiek dziedināts?

Mēs nevaram ielīst neviena cilvēka srdī, prātā, Tas redzams vien Visuvarenajam Dievam. Bet cik gan nav tādu gadījumu, kad cilvēks nāk pie Dieva vien lielās grūtībās, slimībā? Ar šo māsu arī bija tāpat. Vai Jēzus reiz neteica, ka labāk, lai cilvēks ir tizls un kropls, bet ieiet Debesu valstībā, nekā kad viņam visi locekļi veseli, bet dvēsele iet pazušanā?

Tādēļ es galīgi nepiekrītu, ka dziedināšana ir svarīgākais evanģelizācijas veids pašlaik. Es teiktu tā - pašlaik svarīgākais evaņģelizācijas veids ir personīgais paraugs - lai apkārtējie tevī ierauga Kristus atspulgu, tad viņi ticēs taviem vārdiem, redzēdami tavus labos darbus un krietno dzīvi, viņi dos godu Dievam!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.18 12:41:55
Citāts: "Tādēļ es galīgi nepiekrītu, ka dziedināšana ir svarīgākais evanģelizācijas veids pašlaik. Es teiktu tā - pašlaik svarīgākais evaņģelizācijas veids ir personīgais paraugs - lai apkārtējie tevī ierauga Kristus atspulgu, tad viņi ticēs taviem vārdiem, redzēdami tavus labos darbus un krietno dzīvi, viņi dos godu Dievam!"
-------------------------------------------------------------------------------------
Interesanti, ar ko kristieši var lepoties, rādot paraugu
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 12:46:44
katrā gadījumā kristiešiem ir daudz vairāk ar ko lepoties, nekā nekristiešiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 12:50:14
Kundali, ar Krustu, kas ir zaimi jūdam un ģeķība grieķim
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 12:51:39
lūk tieši to es arī domāju
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:00:42
Jānis Kalniņš
Tur jau tā lieta, ka Dievs piešķir dziedināšanu ne vienmēr pēc aizlūdzēja jeb slimnieka ticības mēra. Mums jāakceptē Dieva suverēnā griba un Viņa zināšana par to, kas mums katram šajā brīdī nāk par labu. Bet lūgšana pēc dziedināšanas nav vienmēr bailes no nāves un mazticība (es pēc atgriešanās kāroju ātrāk nokļūt Dieva tuvumā!) - tā drīzāk ir vēlēšanās spēt normāli funkcionēt. Nu jā, nejust sāpes vai ciešanas, tas protams, arī...

Ārstu zināšanas un zāles esot Dieva dāvana mums, tādēļ tās atraidīt neesot pareizi - dzirdēju šādu tēzi. Bet zinu kādu kristieti, kas atmeta antidepresantus un sāka dzīvot uzticībā Dievam. Paldies Dievam, veiksmīgi!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:02:15
Kundali

Ar to, ka viņu vārdi sakrīt ar darbiem, ar to, ka pasaulei nevarētu būt iemesla piedauzīties viņu dzīvei.

Redz, tur jau tā problēma, ka nebūt visi kristieši tādi nav, tādēļ arī Dieva Gars nebūt nedarbojas, kā daždien gribētos.

Cilvēkiem ir raksturīga viena kļūda - viņi Dieva darbus mūždien jauc ar cilvēku darbiem. Nevar pēc cilvēku darbiem spriest par Dievu! No otras puses - tāda pieeja jau ir gluži cilvēcīga un psiholoģiski pamatota - ja vislabāko ideju man pasniegs cilvēks, kuram es neticu ne tik cik melns aiz naga, tad es arī nepieņemšu pašu ideju (starp citu, tieši tā ir arī ar mūsu algu projektu manā gadījumā!). Tādēļ arī Jēkaba vēstulē ir rakstīts, ka ticība bez darbiem ir nedzīva un piedācā no saviem darbiem rādīt ticību. Šis temats gan citā diskusijā tiek apspriests.

Ctulhu

Man Tev jautājums: Ja Tu kļūtu liecinieks gadījumam, kad kāds evaņģēlists Jēzus vārdā izdziedinātu kādu kropli un tev būtu iespēja pārliecināties par šīs dziedināšanas patiesīgumu, vai Tu pievienotos kristus sekotājiem?
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:02:26
Ctulhu
Šeit tēma ir par dziedināšanu. Ja tu vēlies tikt dziedināts (varbūt no savas neticības?), tad OK. Es tikai brīdinu no aizbraukšanas beztēmā.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:04:33
Balss

Āmen!

Tātad mēs esam vienisprātis, ka šajā jautājumā nekas nevar būt tehnoloģija un primārais ir un paliek pestīšana. Svētīgs tas cilvēks, kurš arī miesīgās ciešanās dod godu Dievam un galā sasniedz savas ticības galamērķi - pilnīgu dvēseles pestīšanu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:06:08
ctulhu neko nevajag prasīt, šobrīd viņa vienīgais nodoms ir uzjautrināties un paņirgāties, ā un vēl paspīdēt ar savu pārgudrību
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:14:09
Ctulhu, a nevar saprast šo būtību neesot tās daļa! Paliekot ārpusē, tu neiegūsi to, kas ir iekšpusē!

Tādējādi tu arī pasaki... tu negribi paklausīt Dievam, bet labprāt ļautu, lai viņš tev paklausa Tu neesi gatavs atteikties no tā, kas tev ir, lai iemantotu to, kas ir Dievam

Tad kāpēc brīnies, ka Dievs tev nesūta brīnumus, ja viņš jau tāpat zin, ka no tā nekādas jēgas nebūs... A bet apmierināt tavu ziņkāri... nafig viņam? Ko tu viņam tādu vari piedāvāt, lai viņam uz tevi jāiespringst būtu, zinot, ka tu apriori šamo gribi tik izmantot pats sava intelekta celšanai, savas varaskāres palielināšanai uz Dieva tehnoloģiju rēķina!

Tu ko... savas tehnoloģijas izdalītu kādam mežonim, kam apriori būtu uzstādījums, tās izmantot pret saviem pretiniekiem, ij vēl tehnoloģiju devēju "iztiesāt"?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:15:20
ctulhu - tā ir tava vislielākā kļūda, tu nekad neko nesapratīsi no kristietības, ja šādā veidā mēģināsi to saprast vai izpētīt. Kristietība neoakļaujas racionāliem prāta spriedumiem, tajā nedarbojas neviena filozofiskā sistēma. Princips, tehnoloģija un mehānisms ir tik daudz pārāki par cilvēka prātu, cik akmens laikmeta cirvis no mākslīgā intelekta ESM
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:16:18
Ctulhu
Tur jau tā lieta, ka tava vienīgā interese ir saprast principu, mehanismu un tehnoloģiju.
Ja tu vēlētos saprast un pieņemt to, kas ir daudz vairāk - mūžīgā dzīvība no Dieva - bet tā ir ārpus tavas un manas pieredzes un iespēju loka. Tā nav izpētāma un eksperimentāli pierādāma, tikai saņemama ticībā.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:32:20
Ctulhu
Priekš tevis neatklātā likumsakarība ir Dieva suverēnā griba, kuru tu nekad nespēsi pakļaut savai materiālistiskajai izpētei.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 61 , pavisam kopa bijuši: 21980