atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Evaņģelizācija
vilks
Iesūtīts: 2008.01.25 15:24:55
Kā stāstīt par Dievu tiem, kas Dievam netic?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.30 15:41:51
Jā,pareizi.Paldies,ka ļāva sataustīt domu.
Tu iepriekš biji uzsvēris domu,kuru izliki man.
Kad lasīju,sapratu.
Bet tagad iesaistīts dialogā,zaudēju atmiņu,ja tā drīkst izteikties.
Es atzīstu,ka kļūdaini noformulēju doma.Ja reiz nejūtu,kā teicu,evaģelizētājā Svēto Garu,tad Svētais Gars evanģelizētājā nav.
Ar to domājot,ka tas frukts man te stumj batonus ausīs.
Bet patiesībā Svētais Gars evangelizētājā ir un tieši Svētais Gars stumj uz Dieva prāta atklāšanu,sludināšanu utm.
Tas,ka evangelizētājs,manuprāt,ir tāds glumš tips,tas ir tikai viņa nepilnības atspoguļojums.Bet tam nav svara,kad jāliek uzsvars uz Svēto Garu,kam,es nedrīkstu piešķirt savus virspusējos uzskatus par cilvēka dabisko stāvokli,jo Svētais Gars,ir virs cilvēka dabiskā stāvokļa,jo ir cilvēka dabiskā stāvokļa sākums un turpinājums.
Cits jautājums,cik lielā mērā evangelizētājam ir šis kontakts ar Svēto Garu,kas atsaucas uz viņa prāta un gara spējām,gan mani vest sapratnē,gan vest sapratnē pašam sevi.
Vai pareizi saprotu tevi,Murder?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.30 15:43:53
Precizējums;atvainojos par gramatiku,Mulder.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.30 15:48:42
Sandis, nu preizi vai nepareizi to es nezinu, bet pēc mana grēcīgā prāta izpratnes manuprāt visai pareizi saprati... es jau vispār nemaz nedomāju, ka tu ko šķērsām runā... tik kaut kā dikti jocīgi runā, tā ka man grūti uztverās... bet tā jau toč mana problēma...

Un jā... mērķis jau būtu tāds, ka mēs varētu Evanģelizēt paši ar savu būtību/dzīvi/uzvedību... un ja galīgi visi striķi trūxt, tad ar vārdiem... Jo patiesi, cilvēki jau vispimrs skatīsies uz tevi pašu... un ja tas, ko tu runā un tas ko tu dari ir pretrunā, cilvēki var neķert Sv. Gara messagi! Tamdēļ jau ir tomēr labāk, ja pats Evanģelizētājs ir gana krietns cilvēks, ka viņš nerada kognitīvo disonansi klausītājā... Jo nu ir maķenīt jocīgi, ja es guļu uz netikles viņu drāžu un sludinu evanģēliju

Tas ir vēlamais stāvoklis, ka pats Evanģelizētājs kļūst par šo Evanģēliju, bet tas nav nepieciešamais lai Sv. Gars darbotos vispār... Dievs tāpat atmetīs tādu evanģelizētāju, kurš ar savu uzvedību noslāpē to Vārdu, ko pats sludina... jo pats tak zini, ka grēks un Sv. Gars nevar kopā sadzīvot... aceries Dāvids kā raudāja un baidījās, kad bij Sv. Garu pazaudējis grēkojot... ja tu grēko, Dieva Gars var tevi atstāt... un tieši tamdēļ ir šis teiciens, kas man dikti patīk

"Pielūkojat kā jūs dzīvojat, jo var gadīties, ka jūs būsiet vienīgā bībele, ko kāds cilvēks lasīs..."

Tamdēļ arī Baznīca tomēr uzstāj uz evanģēlista amatu kā atsevišķu amatu, lai vārda sludinātāji var tapt pārbaudīti/disciplinēti un paši apmācīti!

Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.30 15:55:19
Ingar,es negribēju uzsvērt uz grēkā vešanas izņemšanu,no tavas apziņas,vai no kāda cita apziņas.
Tas,ko es sacīdams domāju,domādams sacīju,ka man ir nepieņemama šāda veida provokācija.
Jo kā provokāciju,es to tā arī saprotu.
Ir uzskatu sfēra,kuru,es nedrīkstu piecūkot.
Tad nu lūk,grēkā vešana piecūko manu uzskatu sfēru.
Bet ko tu dari ar savu uzskatu sfēru,tā jau ir tava alga.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.30 15:58:56
Tamdēļ arī Baznīca tomēr uzstāj uz evanģēlista amatu kā atsevišķu amatu, lai vārda sludinātāji var tapt pārbaudīti/disciplinēti un paši apmācīti!

Katrā ziņā,alternatīva varianta nav.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.30 16:14:20
Ingar,es atļaušos līdzībā izteikties.
Ja,tu ielaid savā mājā zagli,ar kuru dzīvo kopā,un zaglis tevi katru dienu apzgog,bet,kad tu satiec savus draugus,tad draugiem kurus satiec stāsti,ka tavā mājā dzīvo zaglis,kas tevi apzogs.Kas tu tādā gadījumā esi?
Līdzībā izsakoties,grēkā vešana,manā skatījumā,ir analogija ar līdzībā mīnētās morāles būtību.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:26:48
Vai tomēr reālajā variantā nesnāk tā pati piramīda un centieni ģeometriskā progresijā palielināt adeptu skaitu?

Vairāk resursu vairāk var izdarīt
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:30:15
... gan ateistiem
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:41:06
Ctulhu, neveido, vai tu par tādām neko dzirdējs neesi!

http://www.atheistsforhumanrights.org/
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:43:59
Mulders
Daudz viņu tur ir tai "baznīcā"?
Vai ir arī citas baznīcas?
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.14 17:46:56
KN, nu pietiek jau ar vienu... Pietiek ar to, ka Ateisti organizējas un čupojas... Nu tā kā šie ir minoritāte, nu tāda maza čupošanās sanāk... Kā arī dēļ ateistu hedoniskā pasaulskata un katu kādā ziņā anarhiskās pasaules uztveres, viņi diez ko nevar saorganizēties... kas, protams, padara dzīvi vieglāku mums...

Protams, pietiek vienā ateistu bariņā kādam kristietim uzrasties, kā visi ateisti kā zaldāti jeb kā kompasa adatas momentā pagriežas vienā virzienā un nostājas identiskā pozā

Tač kaut vai tad kad tu no ateistu forumiem kopē pretkristīgus materiālus, nu tu esi šīs baznīcas loceklis... lej ūdeni uz organizētā ateisma dzirnavām... Nu un... tā teikt... jo vairāk jūs esat, jo vairāk taisāt putekļus... q.e.d.

Protams, ka ateistiem nav Svētdienas BezDievkalpojumi Tač... nu reku skaties... Darvina Dienu jau amerikā šķiet kādu otro trešo gadu svin, un uz Darvina 200 gadu jubileju vispār saziepējušies riktīgi nosvinēties... ar visu kas piederās kārtīgai reliģijai
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:49:34
Ctulhu, nu neticēt nekam jau arī ir ticēt brīvdomībai... jeb ticēt anarhijai Tak kā zināms... šitāds lietu kārtība nav konstruktīva, tamdēļ nav bīstama un kaitīga... nu tāds fona troksnis! Nekas vairāk!

Tomēr Ateisti organizējas... par laimi vēl ne Eiropā, bet pavisam drīz!

Kā arī īstenībā Eiropas cilvēktiesību tiesu mierīgi var zīmēt par Ateistu varas ieroci... tā teikt... ja vajag, tad varam atmest visas vārda, apziņas un reliģijas brīvības un uzspiest mūsu ateistiski-materiālistisko viedokli... ij iepūt
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.14 17:50:44
Eu, kas tas taads??? Es vrodje esmu ateists, bet par hedonistu kautkaa sevi neuzskatu...

Tu esi rets ateistu brīds... gana domājošs, tač arī tu esi deklarējis vēlmi par Dievu tapt... tamdēļ tu esi gatavs mazliet iespringt un sev ko ērtu laupīt, nākotnes ērtību labā... nu tas pat ir tīri jēdzīgi! Tak tu esi šāda minoritāte!
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.14 18:05:18
Ctulhu
Vai precīzāk - īsti kādas ideoloģijas piekritēji, kas to pārzin, un tādi, kas nepārzin tik labi, un tādi, kas ir pieslējušies vairāk tradīcijas pēc.

Katrā ideoloģijā būtu tādas 3 grupas.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.14 22:38:02
Evanģelizācijas pieredzei augot saprotu ka neticīgiem lēnu garu un tad ja sāk atvērties var turpināt.Ziniet cilvēki vispār ir izslāpuši vai noguruši no negācijām un grib dabūt stiprinājumu un iedrošinās arvien vairāk klausīties un dzirdēt par Dievu.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.15 23:09:25
Tie ir teorētiskie kristieši. Praksē kristīgās valstis - Eiropa, ASV, ir bijušas lielākās patērētājas. :-)

šeit vajadzētu atcerēties, ka kristieši nav svēti paši no sevis un paši par sevi, kristieši nav eņģeļi un nav vēl sasnieguši pilnību. Patiesībā kristietis nop ateista atšķiras tāpat kā ievainots kareivis, kurš laimīgi ticis lazaretē no cita ievainota kareivja kurš vēl joprojām ievainots guļ kaujas laukā viens un neaizsargāts

lai gan mēs esam uzvarētāji un svētie Kristū, tomēr pievērsiet uzmanību - Kristū, nevis paši sevī. Ārpus Kristus ikviens kristietis, lai cik labs būtu, ir un paliek ļauns un samaitāts grēcinieks, bet Kristū ikviens ir uzvarētājs un svētais

kristieši ir garā saņēmuši pilnību, bet ne miesā, tāpēc ar miesu mēs vēl cīnamies
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.15 23:13:03
Man bij tāds variants, ar galīgi neticīgiem un nesakarīgi par Dieva lietām runājoši ļaudis . Atlika tik ,pa starpām viņu tukšām pļāpām, ar humoru iestarpināt kādu vēsts fragmentu.Nestāstīt vispār neko nespēju.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.15 23:38:33
kā Pāvils saka - dajebkāds (nu lab tā teiktu Domburs raidījumā "kas notiek Latvijā" Pāvils teiktu jebkurš veids, kā tiek pasludināts evaņģēlijs ir labs, ja vien kāds tiek izglābts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.15 23:40:10
tomēr vajadzētu izvairīties no bezkaunīgām anekdotēm - diezgan viegli panākt arī tādu priekšstatu, ka tev tā tik tāda paviegla izklaide ar to kristietību
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 19:13:40
Ingars
Brāl nepaliec par farizeju labāk stiprinam viens otru ne rājam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 21151