atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Evaņģelizācija
vilks
Iesūtīts: 2008.01.25 15:24:55
Kā stāstīt par Dievu tiem, kas Dievam netic?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.27 20:55:23
Vilks - ja runāju no sevis, tad tas ir mans subjektīvs viedoklis, bet šo patiesību drīkst apspriest vienīgi bībeles gaismā. Noslēpums ir par to - kā kādā veidā, kāda ir tā "tehnoloģija" kad cilvēks kļūst ticīgs. Dievs neietekmē cilvēka brīvo gribu un tomēr ietekmē - tas ir paradokss cilvēka prātam un to cilvēks nevar saprast.

Svētais Gars un tikai un vienīgi Svētais Gars atver un dara mīkstu cilvēka sirdi.

Ar evaņģelizāciju daudziem ir tāda problēma, ka cenšoties apgūt lielas masas, kas būtībā ir labi, viņi pazaudē mīlestību uztverot savu misiju kā ķeksīša pēc sakrātos labos darbus un skatās uz cilvēkiem kā uz aparātiem, kuros jāievada pareizā programma - konveijera sistēma tā teikt, nekādas sirds ielikšanas tajā ko viņi dara, visiem pēc viena šablona bla bla bla, tjipa - savu pienākumu esmu izpildījis un nu automātiski visi būs kristieši
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 01:08:07
a_masiks
Tev patīk rotaļāties ar vārdiem, veidot kalambūrus. Un vēl - runāt garām un tīši pārprast (skat. tava saruna ar vilku).
Tas, ka tu vienreiz (vai 2x) mūžā esi bijis baznīcā un paklausījies, ko mācītājs saka (pie kam, tu kā ateists pēc būtības nemaz nekvalificējies par krusttēvu...) man atgādina seno radio ludziņu Sniegbaltītes skola , kur runcis lielījās, ka viņš esot ļoti gudrs , jo visu skolu izgājis. Tikai 9.klasē neesot ticis, jo vēdlodziņš esot bijis ciet...
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 01:51:30
Labvakar,Vilks.
Gribu sākt ar asāku vārdu,ka,tie citi,jeb neticīgie,par kādiem tie citi tiek uzskatīti,nav jāevangelizē.
Ja kristiešu klases kuplināšana steidz priekšā kristiešu klases pārstāvju gara stāvokļa satura rādītājam,tad neticīgo evangelizācija,ir bez savas praktiskās atdeves.
Piemērs,ja Vilks nodomās kāpt kalnos,Vilks būs ekspedīcijas kurators un organizātors,Vilks komandā ņems cilvēkus,kas ir prasmīgi strādāt komandā.Darboties komandas interesēs,kas komandas darbā vairāk iegulda,nekā prasa pretī.Papildus personiskajiem rādītājiem par atzīstamu tiks uzskatīta tā vai cita prasme,vai iemaņas,kas noderēs kāpjot kalnā.Kāpjot kalnā grupā.

Bet,kad Vilks grib evangelizēt neticīgos,kāds ir neticīgo iegūldījums komandas darbā?
Kāds ir praktiskais segums neticīgā evangelizēšanā?

Vai neticīgā evangelizācija,ir pienākums,aicinājums,misija,jeb dzīves uzdevums?

Vai Kristus nodarbojās ar neticīgo verbēšanu,jeb Kristum pa priekšu gāja viņa labie darbi,pēc tam tautas atziņa?

Vilks,šķiet,ir drūmi pārpratis savu lomu pasaulē!
Nosaki dzīvē prioritāti pirms soli sper.Nevis soli sperot prioritāti nosaki.


Balss
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:06:28
a_masiks
Tas, ka esi gudrs ar asu saprātu un labām argumentēšanas spējām, tev man nav jāpierāda. Tomēr tavs apgalvojums sejā man šķiet kā no šķiru cīnas laikiem - visi viņi (š.gadījumā kristieši) ir tādi, un mēs visi - šitādi. Nav visu vienādo. Vienīgā vienādība, ka mēs visi cilvēki bez izņēmuma esam aizšāvuši garām mērķim, novirzījušies (tā tulkojumā esot vārda grēks nozīme).
Es kā no slapjās vates partijas varu tev apgalvot, ka ne visi vatisti ateistus uzskata par cietsirdīgiem mērgļiem. Kas tā esot pieņemts. (C Masiks) Tas ir absolūti, diametrāli pretēji 1)realitātei, 2)pretrunā Kristus pavēlei - iet un meklēt šos pašus neticīgos un darīt tos par ticīgiem - lai arī viņi tiktu izglābti. (Ko laikam arī mēs šeit kaut kā mēģinām darīt...)
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:24:11
a_masiks un Balss.
Jums,ir jāzin,ka katrai kustībai obejktīvu iemeslu dēļ,ir sava pretkustība.
Uz katru rīcību,ir sava pretrīcība.
Katrā pestītājā,ir atpestāmais.
Un katrā atpestāmajā,ir savs pestītājs.
Ja,vien jūs neesat sajaukuši savas lomas dzīvē un izgajuši ārpus apļa.
Bet,vai esat?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:32:00
a_masika,ļoti nepieklājīgi no tavas puses apsaukāties.
Uz tavu jautājumu atbildēšu.
Ne viens,ne otrs.
Nedz,lai vāktu komandu,nedz lai pestītu.
Vai esmu atbildēji?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:40:16
Es nesaskatu nedz evaģelizācijā vajadzību,nedz evaģēlijā,kā tādā.
Vajadzība atrodas mūsos.
Ar to tad arī sāksim.
Esam sākuši no nepareizās puses,jeb,ejam atmugureniski.Tāpēc neredzam kur ejam un viens otram jautājam;"vai ejam pareizi?"
bet vai ejam pareizi?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:46:15
a_masika.
Par to ir teikts Marka Evangēlijā 2:27 Un viņš uz tiem sacīja:"Sabats or celts cilvēka dēļ un ne cilvēks sabata dēļ"

Izsmeļoši un atbilstoši tematikai.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:49:35
Ja evangelizēšana ir cilvēka dēļ,tad evangelizēšana ieņem strikti nepraktisku raksturu,jo iet pie tā,kas nenāk pretim.
Kam tādā gadījumā līdzīnās evangēlijs?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 02:59:27
Esmu pats gājis pretim evangēlijam.
Vai tā ir vajadzība?
Nē.
Vajadzība ir iešanā,bet iešanā vajadzība,ir nonākšana kādā punktā,kad ir vajadzība apstāšanās un pārdomāšanā turpināt vajadzību iešanā.
Evangēlijs,tas ir tikai viens no kontrolpunktiem,līdz kuram nonākot,ir jāapstājas un jāpārdomā.
Bet,ir jāturpina iešana,jo tā ir mūsu vajadzība,iet,iet pretim nakošam punktam,pie kura apstāties un pārdomāt.

Tāpēc,evangelizētāji līdzīnās pakaļskrējējiem,kas ir atpalikuši,jo ir apstājušies un neredz vajadzību iet uz priekšu.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 03:01:43
Precizējums:
Vajadzība ir iešanā,bet iešanā vajadzība,ir nonākšana kādā punktā,kad ir vajadzība apstāties un pārdomāt un turpināt vajadzību iešanā.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 03:11:49
Evangelizētāji līdzinās tiem,par kuriem Kristus saka Mateja 23:13 Bet vai jums,rakstu mācītāji un farizēji,jūs liekuļi!Jo jūs aislēdzat debesu valstību cilvēkiem;jūs paši neejat iekšā,un neļaujat tiem,kas vēlas,tur ieiet"
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:04:14
Tu veikli pārfrāzēji manu domu,kad,es biju teicis"apstāties pie kontrolpunkta,pārdomāt un iet tālāk"par domu,kad vajadzība turpināt iešanu sāk līdzināties bezmērķīgā kustībā"nafig rezultāts"
Rezons kustībā,fiziologiskā aktivitātē.
Ai,ai,ai!

Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:16:18
Turpretim,evanģelizācijai,ir janotiek strikti objektīvā gaisotnē.
Savādāk sanāk evangelizētāji skrien pakaļ gan garā veseliem,kam pestīšana un jaunpiedzimšana pēc definīcijas nav vajadzīga.Gan garā slimiem,ko Kristus ap sevi pulcināja.
Marka 2:17 "Veseliem ārsta nevajag,bet neveseliem.Esmu neesmu nācis aicināt[atgriezties no grēkiem]taisnus,bet grēciniekus.

Tie nāk klāt un sākotnēji uzrunā kā garā slimu,kam nepieciešama pestīšana un jaunpiedzimšana.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:20:16
Evangēlijs,tas ir tikai viens no kontrolpunktiem,līdz kuram nonākot,ir jāapstājas un jāpārdomā.
Vai,šeit,tavuprāt,es saku;rezultāts nav svarīgs?
Vai,tev apstāšanās un pārdomāšana asociējas ar stāvokli,kas ir bez rezultāta?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:25:23
Bet,varbūt,tomēr,evangelizētāji,ir gana zinoši un prasmīgi gara stāvokļa noteicēji.Prasmīgi prāta gaismā skatošie,kas no ķermeņa kustības,vai sejas mīmikas,balss intonācijas,dikcijas un tonalitātes prot noteikt,kas ir garā slimi,kam pestīšana Kristū vajadzīga?
Bet,kas garā veseli,kas taisni,kam ārsta nevajag?
Vai evangelizētājiem piemīt šādas,spilgtas,prāta un gara spējas,būt objektīviem un nelikt savam vārdam priekšā patiesības zīmolu,bet liekvārdību pietaupīt,neapvārdojot citiem labiem mērķiem,domām un rīcībām!
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:27:38
Es,protams,priecājos,kad pie manis nāk ar labu ziņu.
Bet man gribas raudāt,ja slims nebūdams,es par slimu tieku turēt.
vai tavuprāt evangelizētāji pieturas pie šādas ētiski pieņemamas evagelizēšanas?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:32:28
Es saprotu,jautājums nolikts neērti.
Bet tev,kam valoda raita un mēle asa,tas grūtības nesagādās.
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:38:10
Tas ir smags jautājums,par kuru esmu domu locīji,jo dažkārt,tas,kas acīs skatās īsti nesaprot atšķirību starp nosodīšanu un tiesāšanu.
Es sev jautāju;Vai Jēzus no Nācaretes,ir nācis,lai pasauli labāku darītu.
Vai Jēzus no Nācaretes,ir nācis,lai pasauli slikātu nepadarītu.
Kad evangelizētājs man nopakaļ skrien,es netieku gudrs,kas viņam prātā.
Vai viņš vēlas pasauli labāku darīt.
Vai viņš vēlas pasauli sliktāku nepadarīt.

Vai tev ir savs viedoklis?
Sandis
# Iesūtīts: 2008.01.28 09:56:55
Pirms,es atbildu uz tavu jautājumu,ļauj man tev atvainoties,par to,ka ieķēros tev nepamatoti krāgā.
Tas bija netaisni no manas puses.
Es atzīstu.
Vēlreiz,atvaino.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 20544