atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ticība vai darbi - tāds ir jautājums
Ingars
Iesūtīts: 2008.01.18 09:52:02
Romiešiem 3:20 Jo ar bauslības darbiem neviens cilvēks nevar kļūt taisnots Viņa priekšā. Jo bauslība dod - grēka atziņu.
21 Bet tagad neatkarīgi no bauslības atklājusies Dieva taisnība, ko jau apliecina bauslība un pravieši.
22 Šī Dieva taisnība dota ticībā uz Jēzu Kristu visiem, kas tic. Jo tur nav nekādas starpības;
23 jo visi ir grēkojuši, un visiem trūkst dievišķās godības.
24 Bet Dievs Savā žēlastībā tos taisno bez nopelna, sagādājis tiem pestīšanu Jēzū Kristū.
25 Viņu Dievs tiem, kas tic, nolicis par grēka izpircēju Viņa asinīs, tā parādīdams Savu taisnību;
26 jo Viņš piedod visus agrāk, dievišķās pacietības laikā, nodarītos grēkus, lai tagadējā laikmetā parādītu Savu taisnību, pats taisns būdams un taisnodams to, kas tic Jēzum.
27 Kur nu paliek mūsu lielīšanās? Tā ir zudusi. Caur kuru bauslību? Ar darbiem? Nē, bet ar ticības bauslību.
28 Jo mēs spriežam, ka cilvēks tiek taisnots ticībā, neatkarīgi no bauslības darbiem.
29 Jeb vai Dievs tikai jūdu, ne arī pagānu Dievs? Protams, arī pagānu!
30 Tik tiešām, ka ir tikai viens Dievs, kas taisnos apgraizītos no ticības un neapgraizītos caur ticību.
31 Vai bauslību iznīcinām caur ticību? Nekādā ziņā ne, mēs bauslību nostiprinām.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2008.01.30 11:24:36
Vahtangs "djelo govorit"
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.30 12:50:00
nu dzirdēju tādu sprediķi, ka augļu trūkums sāk vājināt ticību, tā jau arī ir.

Taču diez vai Luteram bija šāda problēma, kad viņam radās šie jautājumi - drīzāk jau viņš bij līdzīgs Pāvilam - bauslības lietās nevainojams farizejs, uzcītīgs katoļu mūks un kārtīgi pildīja visus priekšrakstus, bet kaut kā debesis tuvākas nekļuva un vienalga sajuta elles svelmi pakausī
Vahtangs (misionārs)
# Labojis Vahtangs (misionārs): 2008.01.31 14:12:15
Oho-ho! Ingars
Luters elles svelmi pakausī sajuta...
Vai tad ta uz sajūtām, ka kaut kas nav lāga, Luters rīkojās jeb kā citādi to atšķetināja? Man būtu interesanti dzirdēt par to!
Kundali
# Iesūtīts: 2008.01.31 14:46:09
Interesanti - ka Pāvila teikto apšaubīja mans paziņa pravoslāvs. Laikam tomēr darbi vajadzīgi, ne tikai "plika ticība" Jo tas taču ir tik vienkārši, pateikt citiem, ka es ticu.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.01 12:23:46
Kundali, a bet "ticība` un "apgalvojums ka ticu" nav viens un tas pats Neputro!
ari luteranis [91.200.66.80]
# Iesūtīts: 2008.02.02 12:21:04
``ja man būtu ticība ,ka es varētu kalnus pārcelt,bet man nebūtu mīlestības,tad es neesmu nekas`` sk.1. kor.13.nod
``no tā pasaule jūs pazīs ka jūs esat mani mācekļi ,ja jums būs mīlestība savā starpā`` sk.Jāņa ev.
Grēciniece
# Iesūtīts: 2008.02.04 20:26:27
Kāds salīdzinājis ticības dzīvi ar vaska sveci, kur ticība ir deglis, bet vasks - ticības darbi. Bez vaska deglis izdeg dažās sekundēs, savukārt vasks bez liesmojoša degļa tā arī paliek tik ar skaistu smaržu, bet auksts un nesildošs...
Abus vajag un pareizās proporcijās.
Vahtangs (misionārs)
# Iesūtīts: 2008.02.04 23:31:46
Grēciniece
Skaista doma!
No kāda atziņu krājuma tas izlasīts?
ari luteranis [91.200.66.80]
Tātad ne tikai sola fide, bet arī sola agape?
Te tik daudz jauku atziņu...
Batseba
# Iesūtīts: 2008.02.05 16:50:35
Ticība vai darbi. Kristietim nav ticības bez darbiem un darbu bez ticības. Bet dziļāk ņemot - Marta vai Marija? Jēzus teica, ka Marija ir izvēlējusies labāko daļu. Arī - manuprāt.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.05 17:30:45
Batseba waw... nekad nebiju par Martu/Mariju šitā domājis... Paldies!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 09:20:30
Aivars Lapšāns...

Rom 4:5 Kam darbu nav , bet, kas tic Tam, kas bezdievīgo taisno, tam viņa ticība tiek pielīdzināta par taisnību.
KarotesNav
# Iesūtīts: 2008.02.19 11:22:57
Mulders
Kam darbu nav , bet, kas tic Tam, kas bezdievīgo taisno, tam viņa ticība tiek pielīdzināta par taisnību.
Vai te nav domāti cilvēki, kuri nevar veikt darbus? Piemēram, cietumā ieslodzītie vai invalīdi?
Vai tas nebūtu dīvaini, ka tu tici tam, ka tantiņu pārvest pār ielu ir labi, bet nekad tā nedari?
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.19 11:32:05
KarotesNav, uzsvars ir uz to kas ir primārs!

Protams, ka darbi nekad neizpaliks, ja būs ticība! Vienkārši ir būtiski saprast kas dzemdē šos darbus?

Darba "labums` nāk no darītāja labuma!

Aceries Kristus vārdus... labs koks nevar dot nelabus augļus un nelāgs koks nevar dot labus augļus... Tobiš augļu labums nāk no koka labuma. Ja koks saindēts, augļi dala šo indi!
Protams es te runāju figurāli, lai ideju saprstu kamdēļ ticība ir primārais, bet sekundārais ir darbi, kuri, protams, nevar nebūt!

Balss
# Iesūtīts: 2008.02.19 21:28:09
KarotesNav
Varbūt ar Rom 4:5 ir domāts tāds, kas atgriežas varbūt pēdējos dzīves mirkļos kā no uguns izrauta pagale , kam labie darbi vairs nav iespējami pie labākās gribas?
Bet arī cietumnieks un invalīds var veikt labos darbus. Darbi jau nav vienmēr taustāmie darbi. Tie varbūt ir laipnība, smaids, nesavtība, dalīšanās, pazemība, izpalīdzība... u.t.t. Tādi iespējami jebkuram cilvēkam, kamēr tas dzīvs.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.19 21:30:34
galvenais atšķirt ticības labos darbus no miesas labajiem darbiem, jo šīs īpašības var attiecināt arī piemēram uz budistu mūkiem, taču nebūt tas nenozīmē, ka viņiem tāpēc pestīšanai kristus nav vajadzīgs
Vahtangs (misionārs)
# Labojis Vahtangs (misionārs): 2008.02.20 11:58:07
Ingars O-jāa! Ūdens malka pasniegšana Kristus vārdā, stāv rakstīts, ka taps pieminēta, bet diez vai lamas skriešana pa ūdens virsmu.. Tas gan!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.20 12:02:53
Vahtangs... btw es īsti neizprotu to kontextu, kad Kristus runāa... bet kas uzņem šo manā vārdā, tam būs tas un tas? Kas uzņem pravieti pravieša vārdā, tam būs tas un tas... !

Neizprotu! Moš valodnieciski neķeru... vai kā?
Vahtangs (misionārs)
# Labojis Vahtangs (misionārs): 2008.02.20 12:31:27
Es tik, mīļais, par to labo veikumu salīdzinājumu. Proti, ka viens var Tibetā savu kalnu ezeru kājām pāriet un nekā, bet kurš ticībā un glāzē Kristus vārdā, t.i ticībā Kungam un tuvākajam kalpojot, ūdeni no tā ezera padod, tam alga debesīs paliek. Man tie ūdens daudzumi un proporcijas iepatikās.
Jolanta [89.242.83.199]
# Iesūtīts: 2008.03.28 20:40:46
Kaadeelj tik daudz uzmaniiba tiek veltiita lai tiktu glaabtam? Glaabtam no kaa?
Jeezus paraadiija ka Kristus var tikt sasniegts vienas dziives lakaa! Un Vinja dziive ir mudinaajums sekot Vinja piemeeram. Es domaaju ka nav daudz cilveeku kas saprot kas ir Kristus !!!
Balss
# Iesūtīts: 2008.03.28 23:53:47
Jolanta [89.242.83.199]
Es domaaju ka nav daudz cilveeku kas saprot kas ir Kristus !!!
Tik tiešām - šai ziņā tev pilnīga, acīm redzama un lasāma taisnība...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 21548