atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai Vecās Derības Dievs ir ļauns un kā kristietim uz to reaģēt?
vilks
Iesūtīts: 2011.08.19 16:48:17
Šāds svarīgs jautājums pacēlās diskusijā par bērnu audzināšanu. Tā kā tur to apspriest īsti nebija vietas, aicinu turienes diskutētājus pārcelties uz šejieni. Protams, aicināti pievienoties arī citi.

Diskusija tikai kristiešiem - piedodiet, brāļi (un māsas, ja tādas gadās) ateisti, jums atliek šoreiz tikai lasītāju loma.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2011.08.19 16:50:43
Nu tātad - kā kristieši domā par Vecās Derības Dievu? Te ir vieta jautājumiem un atbildēm par visiem grūtajiem jautājumiem, ko šai ziņā rada Vecā Derība. Tikai diskusijas pa riņķi nav vēlamas, mēģināsim no tā izvairīties.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2011.08.19 17:07:21
Divu Dievu nav. Ir tikai divi laikmeti, periodi, un divas atšķirīgas situācijas, un atšķiras arī veidi, kādā Dievs ar cilvēkiem runā.
Atšķiras arī tas, ko cilvēki sadzird un kā reaģē uz Dieva domām un norādēm.
Cik un kā spēj saprast seno laiku ļaudis, un kā Dievs var runāt un savu gribu atklāt ļaudīm, kas jau ir apguvuši pamatskolas apmācību un aptvēruši, kas ir grēks un kādas ir tā konsekvences.
Papucs
# Iesūtīts: 2011.08.19 17:15:21
vilks
Es domāju, ka tieši brāļi ateisti jau vairāku gadu garumā ir ļoti labi šeit raksturojuši VD Dievu (JD Dievu viņi kaut kā nav pamanījuši reālajā dzīvē).
Viņu sniegtajam raksturojumam es arī pamatā piekrītu.

Kristieši bieži vien uz to reaģē ar klaju noliegumu, paziņojot, ka ir tikai JD dievs bijis un būs mūžīgi mūžos (VD Dievs mīklaini tiek ignorēts).

Pamatjautājums varētu būt nevis kā kristietim uz to reaģēt, bet gan kā šādu Dievu mīlēt?

Viens no atbilžu variantiem ir minēts Marka 7:28:
Bet viņa atbildēja un Tam sacīja: "Tā gan ir, Kungs; bet tomēr sunīši ēd apakš galda no bērnu druskām."
Resp., VD Dievu ir iespējams mīlēt tā kā suns mīl saimnieku.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.19 17:21:41
Pievienojos Vienkārši balss paustajam viedoklim.

VD un JD ir divas Dieva atklāsmes, viena pastarpināta caur praviešiem, liecībām utt., otra - tieši Dieva personīgas klātbūtnes liecība.
Jēzus atklāj to kāds ir Dievs un parāda cilvēku maldus, t.i. - pat tās tautas, kas it kā Dievam ir vistuvākā. Tas spilgti atklājas tādās rakstvietās, kur Jēzus, komentējot Mozus likumus, saka "no iesākuma tā nebija."
Papucs
# Iesūtīts: 2011.08.19 17:27:44
Mārtiņš
VD un JD ir divas Dieva atklāsmes
Principā jā, tikai kāpēc tik ļoti grūti tās abas salīmēt kopā (bez neskaitāmu faktu tīšas ignorēšanas) ?
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.19 17:49:43
Protams, savā dziļākā būtībā tas ir jautājums par to vai VD ir Dieva inspirēta utt. Bet ja pieņemam, ka Dievs runā arī caur VD lappusēm, ir vērts paturēt prātā, ka tik tiešām Viņa atklāsme bieži parādās dialoga formā ar viņa praviešiem, un arī tās saprašana ir kaut kāds dialogs ar lasītāju. Iespējams, Dievs kādam `izskatās` ļauns, bet vai tas nozīmē, ka Viņš tāds ir?
Teiksim, skatoties šai pašā forumā atrodamās žēlabas gan par to, cik ļauns liktenis varēja piemeklēt Lata meitas, gan par to, cik ļauns liktenis piemeklēja sodomiešus, ir skaidrs, ka Dievs tiek apsūdzēts gan par ļaunuma nenovēršanu, gan par ļaunuma iznīdēšanu, bet beigu beigās visļaunākais šajā ainā ir pats cilvēks.
Pilnībā pievienojos jau izteiktajam uzskatam, ka Dievu mēs tā īsti ieraugām vienīgi Kristus personā.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.08.19 17:52:52
Papucs
Šī tomēr ir diskusija kristiešiem. Nav laba prakse to pārvērst par simultantstrīdu ar bezdievi!
Papucs
# Labojis Papucs: 2011.08.19 17:54:13
Aivars
Atvaino, aizmirsu, ka kristiešiem...
Tad atver slēgto diskusiju!
Vai arī iesaki mums to atjaunot?

Pie tam tas nav strīds - es Ctulhu piekrītu.
svētais
# Iesūtīts: 2011.08.19 21:49:24
Nē, VD Dievs ir mīlestība un vienmēr tāds ir bijis. Cilvēki nesaprot Viņa motivāciju, tāpēc Viņu zīmē par ļaunu.
Uldis
# Iesūtīts: 2011.08.19 22:39:17
Dīvains jautājums. Vai tad VD Dievs ir citāds nekā JD Dievs! Vai tad ir divi dievi?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.08.19 22:41:29
Vecā derība bieži vien ir arī kā spogulis, kur varam ieraudzīt paši sevi. Grūti ir piekrist tam, ka cilvēki ir tik ļoti manījušies no tiem laikiem. Kaut vai ja paskatās grēkā krišanas, Kaina un Ābela uc. stāstus. Tāpat ne velti saka, ka VD dominē šī Iziešanas (Exodus) tēma, no vecā uz jauno, no nāves - dzīvībā, kura tā īsti caur Evaņģēliju visām tautām atklājas un piepildās vienīgi Kristū. Patiesībā Kristus nākšana - inkarnācija ir kā Dieva tieša ienākšana (iejaukšanās) vēsturē. Acīmredzot pats cilvēks Dievu nevar iepazīt, ja Dievs sevi neatklāj.
muga34
# Labojis muga34: 2011.08.19 22:54:21
Domāju ka nav tāda VD un JD Dieva - Dievs ir viens...

pirmkārt ja runā par Dievu ir jāsaprot ka Dievs nav kaimiņu sētas čomaks vai tavs labākais skolas draugs - Dievs - kristiešu izpratnē - ir radītājs - Viņš ir tas kas nosaka kas ir labs vai ļauns - kad kāds runā kā Dievs varēja daīrt tā vai šā pirmā doma man prātā nāk kāda šim cilvēkam ir izpratne par to kas ir Dievs un par ko viņš liek sevi - vai bērnībā mēs ļāvām kādiem no mūsu iedomu tēliem vai mantām mūs mācīt un komandēt...

runājot par Dievu šai kontekstā tiek minēti plūdi un tautu iznīcināšana taču pirms mēs šīs litas pieminam mums kārtīgi jāpastudē 1 Mozus 6 nod. - kas ir šeit minētie Dieva dēli... - enģeļi - kā to parāda tālākās Bībeles studijas - un kā homoseksuālisms tā arī šeit pieminētā Dieva dēlu tuvība ar cilvēkiem ir pretdabiska un ļauna un no šās nodaļas skaidri izriet ka Noa ģimene bija vienīgā kas bija palikusi šo pretdabisko atiecību neskarta un to tad Dievs arī ar šiem plūdiem pasargāja... tālāk tautu iznīcināšana ---> šī pati nodaļa pasaka ka neskatoties uz lielajiem plūdiem šo enģeļu + cilvēku pēcteči eksistēja arī pēc tam... 1 Mozus 6:4 Tanīs dienās milži bija zemes virsū, arī pēc tam , kad Dieva dēli bija gājuši pie cilvēku meitām un tās bija dzemdējušas bērnus. Tie bija varoņi, kas bija senlaikos, vīri ar vārdu. tālāk tautu iznīcināšana parasti tiek minēta diskusijās kad Israēls tiek ievests izredzētajā zemē bet parasti tiek aizmirsts tas kādu informāciju pēc šīs zemes izlūkošanas ļaudis saņēma un par ko Israēls kurnēja uz Dievu un par ko tika sodīts ar 40 gadiem tuksnesī... 4 Mozus 13:32 ... "Tā zeme, ko mēs kā izlūki esam pārstaigājuši, ir zeme, kas aprij savus iedzīvotājus , un visi ļaudis, ko mēs tur esam redzējuši, ir milzīga auguma vīri ;33 un tur mēs arī esam redzējuši milžus , Anaka dēlus, no milžu cilts ; mēs bijām savās acīs kā siseņi, un tādi paši mēs bijām arī viņu acīs." - ir skaidrs ka šīs tautas kas apdzīvo šo zemi nav vienkārši cilvēki - jāsaprot cik reāls ir Dievs tik reāls ir arī sātans un kad Dievs Ābrahamam apsolīja Kānana zemi sātans saprata ka viņam ir zināma vieta kur būvēt savu karaspēku lai cīnītos ar izredzēto tautu caur kuru pasaulē jānāk Kristum...

un tā caur šo it kā ļaunumu mēs patiesībā redzam to kā Dievs cīnās par mums... tikai bieži savās domās un analīzēs mēs esam ļoti virspusēji un pārāk koncentrējušies uz sevi un savu cilvēcisko izrpratni par to kas ir labs un ļauns bet nepaskatamies dziļāk uz to kā Dievs patiesībā mūs sargā...

Sodomas, Gomoras, slimības u.c. piemēri ir ļoti līdzīgi... ļoti viegli ir nosodīt... kurnēt... bļaut... bet izprast - tas ir savavādāk - tur jāpastudē... jāpadomā...

P.S. - Dievs ir labs jo nav neviena cita kas nosaka likumus, izmērus, nozīmi un jēgu... - nezaimojiet Rdītāju...
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.20 00:54:13
svētais
Nē, VD Dievs ir mīlestība un vienmēr tāds ir bijis. Cilvēki nesaprot Viņa motivāciju, tāpēc Viņu zīmē par ļaunu.

Nav jau brīnums, ka pēc šādiem paziņojumiem cilvēkiem riebj kristietība.

Uldis
Dīvains jautājums. Vai tad VD Dievs ir citāds nekā JD Dievs! Vai tad ir divi dievi?

Un nav liels pārsteigums, ka arī šādi paziņojumi neko nepaskaidro.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.20 00:58:44
Sākotnēji tiešām var šķist, ka ar VD un JD kaut kas, maigi sakot, neklapē, jo veids, kādā Dievs "tiek pasniegts" daļā VD ("vardarbīgais Dievs" ) un JD (Kristus upuris) ir diezgan atšķirīgs. Un to nepamanīt var tikai aklais vai apmātais.
Tomēr Raksti arī mums saka, cik tieši (vai pastarpināti) pie mums nonāk informācija par Dieva gribu. VD galvenokārt tas notiek caur praviešiem, kā arī cilvēkiem, par kuriem teikts, ka tie klausa Dievam. Savukārt JD - tās ir liecības par paša Dieva (Jēzus) nepastarpinātu darbību.

Man izskatās, ka VD laikā cilvēki (parasti) neatklāj Dieva mīlestību, bet Dieva gribu interpretē tā kā to tur redzam. Un Jēzus šos maldus atklāj, Viņš ir bez vainas, un tomēr pilnīgi atšķiras no priesteru (un ne tikai) tēlotā Dieva, un tamdēļ Viņš tiem galīgi nav paciešams.
biča
# Iesūtīts: 2011.08.20 01:02:20
muga34
Nu skaidrs, jāžmiedz nost visi, par kuriem mēdz teikt, ka viņu māte/tēvs ir eņģelis zemes virsū
Bet, ja nopietni, mūsdienu cilvēki arī pret viņiem būtu milži - draņķīgākos dzīves apstākļos cilvēki izaug daudz īsāki. Viduslaiku bruņinieku bruņas tagad der bērniem un jauniņiem pusaudžiem. Nav brīnums, ka vergu tautiņa ir savus 30 cm īsāka par "zemes, kur piens un medus tek" iedzīvotājiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.08.20 01:02:38
muga34
Dievs - kristiešu izpratnē - ir radītājs - Viņš ir tas kas nosaka kas ir labs vai ļauns

Dievs, manuprāt, nosaka kas ir labs.
Ļaunumu nosaka grēks.
Bible reader [81.198.232.53]
# Iesūtīts: 2011.08.20 01:07:10
Mārtiņš grēks ir kkas personificēts un varens, ka var noteikt, kas ir ļauns?
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2011.08.20 01:10:22
Bible reader [81.198.232.53]
Tu to saki.

Varu pārfrāzēt: ļaunumu nosaka cilvēks, vai - ļaunumu nosaka velns (sātans, nelabais).

Bet būtība ir, ka Dievs, radot, visu rada labu. Dievs nerada ļaunumu, attiecīgi, nenosaka.
Bible reader [81.198.232.53]
# Iesūtīts: 2011.08.20 01:19:41
Mārtiņš vai radīt tavuprāt nozīmē to pašu, ko noteikt?
vilks
# Labojis vilks: 2011.08.20 08:49:31
Gnidrs [90.130.182.16]
tu sajauci arī diskusijas - šī ir tikai kristiešiem

pārcēlu tavus komentārus uz līdzīgo tēmu.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 358586