atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību par ticību
Gnostiķis
Iesūtīts: 2011.07.28 22:49:48
kas nosaka Jūsu ticību?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.07.29 11:13:42
Gnostiķis
kas nosaka Jūsu ticību?

Man liekas, ka neviens uz to nevar atbildēt, un neko racionālāku kā "ticība ir no Dieva" izdomāt nav iespējams.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.29 11:31:09
vilks
Jā, tu rakstīji pirmā, bet neizvērsi, ka tām jābūt īpaši kvalitatīvām ilgām, jo pretējā gadījumā tur tā vai šitā! Pilnīgi piekrītu, ka svētas ilgas un dziņas ir Sv. Gara darbs, kā jau tas arī Rakstos teikts, piem. vēstulē Galatiešiem.
Bet par to līdzību.. Tēva mīlestība tajā parādās jau no paša sākuma, kad viņš cūciskajam pastarītim sasmērē sviestmaizes un ļauj meklēt savu ceļu dzīvē. Principā, pastarīša prasība pēc mantas dalīšanas, tajā kultūrā nozīmē mājienu, ka viņš vēlētos, kaut vecais ātrāk nomirtu, atstātu mantojumu un netraucētu viņam dzīvot. Kā kultūras zinātāji norāda, par šādiem tekstiem ne tikai pa muti dod. Vecākajam brālim, ja reiz šis tik mīlošs dēls, te vajadzēja iešaut pa ausi pastarītim, un steigt kalpot par izlīdzinātāju ģimenē, bet tas ņerga arī acīmredzot labprāt parakstās uz papīriem. Bet mīlošais tēvs, pretēji normālam austrumu patriarham, liek sevi kaunā visas pasaules acīs, un lutina savas nepateicīgās atvasītes, nevis praktizē tradicionālo ritu, ar ko šie tiktu izdzēsti no ģimenes un ciema komūnas uz mūžīgiem laikiem
Kad nu pēc personīga bankrota pastarītis velkas mājās, tēvs jau no tālienes (!) viņu redz un SKRIEN (!) kā tāds puišelis viņam pretī, atkal jau riskēdams izskatīties necienīgs, un krīt šmurgulim ap kaklu, gatavs zem sava spārna ievest šo namā, ka tam nav jāvelkas kā nopērtam sunim caur visu sādžu, kur viņa virzienā varētu lidot ne tikai asas replikas, bet arī kāds smagāks arguments. Un tikai jau šīs tēva mīlestības satricinājumā, šmurguļa sirdī piedzimst īsta grēknožēla, kur nav nekāda aprēķina, bet vienkārši atziņa, ka čalītis ir grēkojis un patiesi nav sava tēva cienīgs

Īstenībā šī Jēzus līdzība ir dinamīts, kas grauj ideju, ka Dievs tevi mīl tādēļ, ka tu esi tāds un šitāds; ka ja tu no sirds nožēlosi, Dievs tevi pieņems; ja tavas ilgaas būs pietiekami kvalitatīvas, Dievs to ievērtēs..
Jēzus līdzība netiek atvasināta no pierastās konfliktu risināšanas tradīcijas, bet tā rāda vienu neprātīgu mīlestību, kas nebaidās pazemojuma sniedzoties pretīm tiem, kas varētu nebūt tās cienīgi, kas varētu to nenovērtēt utt. Protams, Kristus krustā to redzam visai uzskatāmi, un kā Luters labi saka Lielajā Katehismā runājot par Tēvreizes `piedodi mums mūsu parādus`, tad Dievs jau ir piedevis pirms mēs Viņu lūdzam un Kristus Krusts ir tam liecība.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.29 11:32:49
Vispār, šo līdzību ļoti lieliski skaidro austrumu tradīciju pazinējs un eksegēts Kenets. E Beilijs. Noteikti arī Lutera Akadēmijas bibliotēkā būs atrodamas kādas viņa grāmatas
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2011.07.29 12:03:38
Vienkārši Balss

Man jau pašam grāds teoloģijā! Tajā pašā akadēmiskajā! Manuprāt, akadēmiskā teoloģija tieši piederas pie tiem racionālajiem instrumentiem, kas reizēm spēj izšaubīt, tad ir tas jautājums par to sinepju graudiņu, cik ļoti Tu sevī uz to paļaujies, jo izaugušāks tas ir, jo grūtāk ir šo ticību izšaubīt... Bet pašlaik man ir baznīca, kurā jūtos labi un kā mājās, tā kā tā Ja sākšu just, ka Gars mani velk citur, sekošu , bet pašlaik paldies par piedāvājumu
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.29 12:14:07
Gnostiķis
Vai drīzāk nav tā, ka akadēmiskā teoloģija var izšaubīt ticību akadēmiskām autoritātēm, nemaldīgām tradīcijām, paša erudīcijai, `kultūrkristietībai`, utt?
Zināma ikonoklastija jau pat var būt pat vajadzīga, lai Dievs mūs satvertu ticībā.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2011.07.29 12:29:57
Aivars
Nu, ja to pagriež tā, tad tā arī var būt..
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.07.29 12:59:00
Mana ticiiba ir Dieva daavana... Dievs vienkaarshi mani panjeema un vairs valjaa nelaizh! Un mani tas absoluuti apmierina, ibo buut piederiigam Radiitaajam ir baigi coini. Discounti uz alu meedz gadiities ;P

Muga... bet protams, ka taa ticiiba ir mana... Dievs man to iedevis un taa ir mana... Dievs, kad daavina, tad vinjsh daavina pa iistam... taa ka mees peec tam sho daavanu varam saukt par savu!

Ticiiba nav gribas akta rezultaats... tieshi taapat kaa tava piedzimshana nav tavas gribas akts... un tomeer mees sakaam - "mana dziiviiba"
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:12:42
Ctulhu παλαιό ανόητος
Cienītie, kas savas ausis esat aizdarījuši nedzirdēt un sirdis apcietinājuši neticēt, lūdzu, atstājiet šo diskusiju tiem, kam ir kāda pieredze ticības jomā.
Kad savu bankrotu apzināsities un nerādīsit stūrgalvīgi Dievam savu ziemeļgalu, bet, kā tas pastarītis paskatīsities uz Māju pusi, var gadīties, ka par pārsteigumu atklāsit, ka Viņš visu laiku ir bijis tieši aiz muguras
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:37:05
Ctulhu
Diskusijas autors uzdod jautājumu `kas nosaka Jūsu ticību?` , teorētiski gan tas varētu attiekties uz antikristticīgajiem, kā Tu, bet tālāk autora teksts norāda, ka viņu interesē uz Kristu vērstas ticības pieredze.
Diemžēl, jūs nekvalificējaties šai tēmai
muga34
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:42:28
Ctulhu - diskusijā piedalās vismaz divi...
dafne
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:43:42
Ctulhu
neesi apdomajis tadu variantu,ka tai var ari nebut "logisks gals"
muga34
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:44:50
Ctulhu - nu tad - open your mouth...
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:46:33
Aivars
bet tālāk autora teksts norāda, ka viņu interesē uz Kristu vērstas ticības pieredze.
diemžēl autora teksts nenorāda, ka viņu interesē tikai uz Kristu vērsta ticība. Šo ticību viņš piemin bībeles lasīšanas sakarā. Bet ar bībeles lasīšanu viņš neaprobežo savu jautājumu.
Acīm redzot nebūsi kārtīgi sapratis tēmas autora jautājumu, vai arī vienkārši tev sagribējās pakašķēties ar "ne savas" ticības pārstāvjiem, ieviešot pats savus tēmas atbilstības filtrus.
muga34
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:49:26
Ctulhu - bez truda nevitashish ribku iz pruda...
a-masiks [87.110.184.238]
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:50:48
muga34
bez truda nevitashish ribku iz pruda...
taisnība. Un to jāapzinās abiem dialoga dalībniekiem.
muga34
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:54:30
Ctulhu - lai tu saprastu relativitātes teoriju vajadzēja atvērt grāmatiņu pastudēt u.t.t. bet Dievu sadzirdēt gribi skatoties TV un graužot popkornu...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:55:45
Vēl jo dīvaināk ir tas, ka kontaktēšanai ir nez kāpēc dots ierobežots laiks. Kurš nepaspēja, pac vainīgs. Pie kam sekas ir briesmīgas un neatgriezeniskas.
Tādos apstākļos tiešām nav saprotams, kāpēc stiprākā un varošākā puse klusē.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2011.07.29 14:57:28
Jošs Mulders
Ja ticība ir dāvana un nav no tevis atkarīga, tad tā ir atkarīga tikai un vienīgi no dāvinātāja?
Jo pat tas, ka tu pieņem to dāvanu, ir tavas gribas izpausme.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.07.29 18:42:06







Gnostiķis
Tu vari atslēgt diskusiju, uzspiežot uz ikonas ar slēdzenīti.
Lai pasaudzētu diskusiju un spameri pārāk neiekarstu ar tēmas aizbēršanu, diskusiju noslēdzu līdz tās autors var teikt savu vārdu.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 15 , pavisam kopa bijuši: 35311