atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Esi uzticams! (1.Kor.4:1-5)
Raimonds
Iesūtīts: 2011.06.01 21:19:02
Draudžu dienām ir dots skanīgs nosaukums - esi uzticams! Vai uzticībai šajos laikos vēl ir kāda nozīme? Un ja, ja sakām - esi uzticams, ko ar to domājam?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.06.01 21:21:22
Bieži šo vārdu ikdienā nedzirdam... vai tas nozīmē, ka tās ir par maz vai par daudz?
Aivars
# Labojis Aivars: 2011.06.01 21:31:15
Vai tad modernie bērni vairs salavečiem tic?
http://www.youtube.com/watch?v=61VSkYLragA
we lied to each other so much
that in nothing we trust
...
God help me please...


Gandrīz vai jāpārfrāzē Pilāts - Kas ir uzticība?

lasu šo [46.109.54.118]
# Iesūtīts: 2011.06.01 21:47:48
Raimonds Bieži šo vārdu ikdienā nedzirdam... tad tu esi rets foruma viesis viens foruma iemītnieks regulāri par sevi runājot uzsver, ka viņam var uzticēties!
Zive.
# Iesūtīts: 2011.06.01 21:58:32
Kā nu tur bija, tikai Viens ir uzticams?
Nu un tā arī ir. Mūsdienās egoisms dominē pār uzticību. Uzticība prasa baigo piepūli, gan attiecībā uz Dievu, gan uz līdzcilvēkiem. Cik nu kuram tā atbildības sajūta ir ielikta, tik ir.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.01 22:25:09
Zive.
Uzticība jau ir jautājums par lojalitāti ļoti konkrētās attiecībās, nevis vispārīgi. Šķiet, Pāvils arī runā vispirms par uzticību, uzticēšanos Dievam, neatkarīgi no cilvēku (tai skaitā viņa paša personīgā) sprieduma un vērtējuma. Vai iespējama uzticība bez uzticēšanās? Vai tur, kur ir uzticēšanās un mīlestība, uzticība vairs ir problēma, kas prasa baigo piepūli? Vai paniski cenšoties pierādīt, ka esam uzticami, tiešām uzticamies Dievam`, un neesam tie, kas drīzāk sevi vēlas pierādīt un apliecināt vairāk, tā vietā lai būtu Viņam uzticīgi?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.06.01 22:27:41
Aivars Zive.
Tuvojoties Draudžu dienām par to būs jādomā. Uzticība, uzticamība, kas noteikti iet komplektā ar godīgumu, ko sagaidām no tuvājiem. Brenans Menings savā "Skrandaiņa Evaņģēlijā" par to ļoti naglaimojoši izsakās. Piemēram, cik viegli un ātri var sevi pieskaitīt pie izredzēto kārtas labajiem ļaužiem.
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.01 22:31:12
Raimonds
"ja sakām - esi uzticams, ko ar to domājam?"

Es ar to saprotu aicinājumu palikt ticībā. Dažādi pārbaudījumi ir jāpiedzīvo kristieša dzīvē, un nereti mēs krītam. Dažkārt pat ļoti smagi krītam. Mēs varam pat ciest pilnīgu māceklības sakāvi, kā tas ir gadījies pat apustuļiem. Taču, ir viena lieta, kuru mums nevar atņemt, tā ir mūsu ticība evaņģēlijam. Ja sakām esi uzticams, tad domājam - paliec ticībā Kristus evaņģēlija spēkam!
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.06.01 22:41:48
armilo
Paliec ticībā Kristus evaņģēlija spēkam!

Kā Tu to vairāk sadzirdi, kā bausli vai kā evaņģēliju?
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.01 22:50:36
Raimonds

Kad esi izsalcis, un Tev dod ēst, kā Tu to uztver, kā pavēli vai kā dāvanu?
Zive.
# Iesūtīts: 2011.06.01 23:13:43
Aivars Redzi, problēma jau ir tajā, ka cilvēka mīlestība nav pilnīga un līdz ar to cilvēkam ir problēmas pilnībā uzticēties Dievam, jo Viņš ir vienīgais, kam var pilnībā uzticēties, kur mūsu cita pieredze liecina, ka nevienam nevar pilnībā uzticēties, jo viss pārējais ir vairāk vai mazāk nepastāvīgs.
Un joks jau ir tajā, ka mēs varam pūlēties būt uzticīgi do pokjerji puljsa, bet tas nav mūsu spēkos, līdz ar to es īsti nesaprotu Tavu jautājumu par pierādīšanu... Cik Dievs var atļauties mums uzdāvināt ko, lai mēs nesalepotos, tik saņemam.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.01 23:16:27
Zive.
No Tava teksta redzu, ka saprati gan
Tieši par to arī minētās Sv. Rakstu vietas kontekstā nākas domāt
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.06.02 00:00:09
armilo
Kad esi izsalcis, un Tev dod ēst, kā Tu to uztver, kā pavēli vai kā dāvanu?

Atkarīgs - kas un ko vēlas iebarot.
Ja nopietni, tad Tu dzirdi evaņģēliju. Bet var būt arī tā, ka šajos vārdos dzird bauslību, kas apsūdz mazticībā - jums pat uzticēties nevar! Ja godīgi, kurš var teikt par sevi, ka ir 100% uzticams?
Raimonds
# Iesūtīts: 2011.06.02 00:16:08
Aivars
ὧδε λοιπὸν ζητεῖται ἐν τοῖς οἰκονόμοις ἵνα πιστός τις εὑρεθῇ

Pēdējo daļu var tulkot kā - lai uzticībā/ticībā tas paliek/tiek atrasts
Tavu domu var labāk sadzirdēt orģinālā. Uzticība varbūt priekš latvieša ausīm ir pārāk smagnējs vārds.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.02 13:07:25
esmu uzticams!
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2011.06.06 22:15:16
Jošs Mulders
Esmu uzticams

Ko ar to vairāk domā - ticības cīņa? ticības turēšana? t.i garīga disciplīna, vai tomēr kaut kā citādi, jo sakot - esmu uzticams , tas var izklausīties pēc trakotas lielīšanās?

Ctulhu
Savējos nepamet...

Jā, bet kāpēc nepamet? Altruisms, godalieta, biedriskums, brālības un solidaritātes gars, jo tas citreiz spēj pārmāk egoistiskos izdzīvošanas instinktus. Noslēpumaina tā lieta ar to uzticību?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.07 09:25:29
Raimonds... nenopietni runaajot - man driixt uzticeet patureet savu alinju, kaameer sasien kedai shnjores.

Nopietni - un jaa es trakoti lielos Lai kaads nepadomaa, ka esmu greecinieks. Domaaju ka no tevis nosauktajiem vistuvaakais buutu - ticiibas tureeshana.
dafne
# Iesūtīts: 2011.06.07 09:48:04
Uzticams,skiet ir tads,uz kuru var palauties....katra zina Dievs mums uzticas daudz vairak neka mes Vinam

Jošs Mulders
tikai tas snoris kedai diezgan liela atruma jasien,ne
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.07 09:54:20
dafne... nee nu... pat manai uzticiibai ir robezha...
dafne
# Iesūtīts: 2011.06.07 10:55:29
Ctulhu
gan jau ari tava skapi kads apslepts skelets
Aivars
# Iesūtīts: 2011.06.07 13:16:18
klau! Cieniet Raimonda tēmu!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 37 , pavisam kopa bijuši: 35037