atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Viss par glābšanu
meitene
Iesūtīts: 2011.05.31 15:35:55
Un meitene atkal ir atpakaļ ar kārtējiem jautājumiem... (kā vienmēr lūgums būt iecietīgiem :D)
Jautājumi ikvienam , kuri spēj paskaidrot luterāņu nostāju šajos jautājumos. Ja jūsu domas nesakrīt ar luterāņu nostāju, lūdzu pasakiet, ko pārstāviet

1. Kas ir piedzimšana no augšienes un atgriešanās no grēkiem ?
2. Kad un kā tas notiek?
3. Vai tas ir tikai vienreizējs pasākums?
4. Kas ir glābšana ?
5. Kas garantē glābšanu?
6. Kā var zināt, ka cilvēks ir izglābts?
7. Kā var būt pārliecināts, ka cilvēks paliks izglābts?
8. Kāda
• Piedzimšanai no no augšienes
• Atgriešanās no grēkiem
• Glābšanai
ir saistība ar ticību, kristību un Svēto vakarēdienu?

Un vēl nesen ienāca parātā doma (nedaudz oftopiks), kā cilvēki var būt pārliecināti, ka pēc tam, kad viņi būs debesīs, nenotiks atkal kas līdzīgs ar Ādamu un Ievu, un viss nesāksies no jauna, jo cik saprotu pēc Dieva ieceres cilvēki nav marionetes, un vai tad arī Ēdenes dārzā dzīve nebija paredzēta „mūžīgi”?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
meitene
# Iesūtīts: 2011.06.07 17:25:33
Jošs Mulders
Tu mani nepazīsti. Un forums ir iespēja palikt anonīmam, vai vismaz tā bija ilūzija, kamēr nebija jāsāk izskaidroties, kāpēc redz neeju pie mācītāja. Ja tik ļoti vēlaties zināt, tad mana līdzšinēja pieredze ar mācītājiem nav bijusi patīkama.

Laikam jau jūs pierunāt atgriezties pie tēmas ir bezcerīgi, un pārējo atstāt manā ziņā.
παλαιό ανόητος
# Iesūtīts: 2011.06.07 19:31:26
meitene
Man liekas, tas, ka mēs esam tik slinki izteikties par tevi interesējošām tēmām, ir aiz tā, ka reliģiska pieredze ir ļoti personiska lieta un citam cilvēkam tā nav viegli nododama. Es pats esmu nekristietis un pirms kāda laika Aivars man laipni mēģināja izstāstīt, kas ir pestīšana. Cik atceros, viņš teica apmēram, ka pestīšana ir kā izeja no neauglīga tuksneša; šāds formulējums, lai cik nozīmīgs tas būtu pašam autoram, man atstāja vien iespaidu, ka pestīšana ir līdzīga antidepresantiem.
Savukārt katrai konfesijai piemītošās dogmas patiešām vislabāk uzzināt pie attiecīgas konfesijas mācītāja; žēl, ka tev ir slikta pieredze, taču vispār mācītāji parasti ir laipni cilvēki, jo nodošanās garīgai praksei atstāj savas pēdas. Protams, taisnība ir arī Papucim , kas vienā diskusijā teica, ka no dogmām kāda jēga cilvēka dzīvē ir vien tad, ja cilvēks tās ir līdz asteskaulam izjutis kā patiesību.
Jebkurā gadījumā - reliģija ir ceļojums, kurā vari doties vien pati un ko nevar aizvietot ar ceļojuma aprakstu lasīšanu.
svētais
# Iesūtīts: 2011.06.08 08:49:58
meitene
nu labi, ja atpakaļ pie tēmas... Vai nav tā, ka jau esam mēgīnājuši atbildēt? varbūt ir vēl kādi citi jautājumi tev? es gan neesmu luterānis, bet man atļauj izteikties šeit.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.08 09:21:54
meitene, sheit tu nesanjemsi vislabaakaas atbildes... savukaart "pashkompileeta kristietiiba" bez adekvaatas izgliitiibas shajaa jomaa parasti noved pie visai prikoliigiem rezultaatiem... Laigan mees visi zinaam, ka ikviens "anoniimais jautaatais" pirms uzdod jautaajumu JAU ir absoluuti kompetents un visu zin, taapeec uzskata sevi par kristietiibas un teologjijas expertu...

Teixim taa... tev nav labaakaa pieredze ar maaciitaajiem, man (mums sheit) nav labaakaa pieredze ar "anoniimajiem Dieva mekleetaajiem" Uz sho briidi (esmu forumaa un taa pirmgaajeeja vairaak kaa 5-6 gadus) neesmu redzeejis neivenu "anoniimo Dieva mekleetaaju" kas tieshaam shaadaa veidaa jelko buutu atradis jeedziigu... kaa vien kljuvis par pashpaarliecinaatu "kristietiibas expertu" kas no kristietiibas nezin absoluuti neko, bet anekdotes un karikatuuras zin daudz... un Ziecgeist tipa filmas no galvas citee un uzskata par patiesiibas kalngalu... nu vot taada man pieredze ar shaadiem anoniimajiem mekleetaajiem.

Kas meklee, tas atrod... mees tev tikai sakaam, ka sheit tu vari atrast tikai paliidziibu ar noraadeem kur mekleet taalaak... Kaa Davinchi Kodaa
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.06.08 09:23:06
meitene, devonas reksis dreebi runaa

meitene
# Iesūtīts: 2011.06.08 14:15:45
Jošs Mulders
meitene, sheit tu nesanjemsi vislabaakaas atbildes
Protams, ka nesaņemšu tas tak ik vienam skaidrs, bet forumu taču var izmantot kā palīglīdzekli vai ne?
Es ļoti labi saprotu, ka uzticēties cilvēkiem interneta vidē ir grūti. Pati to nekad nedaru. Esmu pilnīgi un galīgi par sarunu ar cilvēku aci pret aci. Bet diemžēl reliģija ir tā tēma, ar kuru nav tik vienkārši.
Jā, forumu lasu jau vairākus gadus. Tavos un Ctulhu diskusijās esmu atradusi diezgan daudz ko noderīgu. Tāpēc vēlreiz lūdzu neuztveriet mani, kā to aprakstīja Jošs Mulders. Nekādā gadījumā nedomāju uzspiest nevienam savu viedokli un jautājums jautāju, jo tiešām interesē, nevis, lai pastrīdētos.

svētais
Paldies par atsaucību, patīkami vismaz, ka kāds ir gatavs veidot sakarīgu diskusiju, bez uzbraucieniem. Nav svarīgi, kādai konfesijai piederi, diskusija jau ir paredzēta visiem.

Paldies arī pārējiem ar ieteikumiem
meitene
# Labojis meitene: 2011.06.08 14:18:45
Ctulhu
Kas to lai zin.
meitene
# Iesūtīts: 2011.06.08 14:26:25
Ctulhu
Neko objektīvu pateikt nemācēšu, tikai subjektīvas sajūtas.
Tici man sakarīgas diskusijās ar tevi un Mulderu iesaistīties nevarēšu, zināšanu trūkuma dēļ, tāpēc jau šeit uzdodu pamatā tikai jautājumus.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.06.08 15:49:13
meitene, tad klausies labus padomus... ej pie maaciitaaja...
Galu galaa, vari ar to pashu Aivaru sarunaat personiigi satikties un parunaaties, jeb, ja neesi vinjam pieejamaa tuvumaa, tad vinjsh noteikti tev var iedot konkreetu cilveeku adreses ar kuriem var runaat...

Kristietiibu nesapratiisi staavot malaa...
meitene
# Iesūtīts: 2011.06.08 16:15:21
Sasmīdinājāt ar jūsu pilnīgi pretējiem pēdējiem postiem

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01297/money-graphics-exc_1297860a.jpg
armilo
# Iesūtīts: 2011.06.08 16:18:49
meitene

meitene izrādās ir onkulis pensijas gados
dafne
# Iesūtīts: 2011.06.08 16:20:43
meitene
es tevi nepavisam neuztveru ka cilveku,kurs velas izraisit stridusjautajumu uzdevu tapec,lai zinatu vai tev ir kada jega no tam atbildem,kuras sanem seit.
Tev nav varbut uzreiz jaiet runat ar macitaju,ja negribi...aizej vienkarsi uz kadam iesvetes macibam..paklausies,tur pa sito visu runa...un tur bus vel cilveki,nebusi viena
dafne
# Iesūtīts: 2011.06.08 16:28:46
Ctulhu
ar ko..ar kaartibu..seit atbild..ne tikai luterani,ja neesi pamanijis..un ja ir nopietna interese par luteranu macibu,tad ari jaiet ir macities luteranu macibu.Pie reizes ta ir iespeja iepazit macitaju..ka ari citus cilvekus.
meitene
# Labojis meitene: 2011.06.08 16:44:08
Iemesls ļoti vienkāršs, neliekas loģiski norobežoties, un neapsvērt visas iespējamības. Bet laikam jau jums taisnība, tā viss sajaucas kopā.
dafne
# Iesūtīts: 2011.06.08 16:45:08
Ctulhu
nu tad meitenei vienkarsi jatiek skaidriba vai grib dzirdet luteranu nostaju vai ateistu nostaju par luteranu macibu..
meitene
# Iesūtīts: 2011.06.08 16:48:14
dafne
Tur jau tā lieta, ka abu, lai var salīdzināt un nonākt pie pieņemamākajiem secinājumiem. Jo ļoti daudz, ko pasaka ateisti un tik pat daudz ko pasaka ticīgie sakrīt arī ar manām domām.
dafne
# Iesūtīts: 2011.06.08 16:49:08
meitene
tu uzdevi gandriz 10 nopietnus jautajumus..tie tiesam ir svarigi un nopietni jautajumi un ja tu patiesam gribi dzirdet luteranu nostaju,jeb luteranu macibu,tad ludzu dodies uz tuvejam luteranu iesvetes macibam.
Ja tu gribi dzirdet dazadu kristiesu un ari ateistu viedokli par siem jautajumiem..tad ta ari vajag uzstadit jautajumu
meitene
# Labojis meitene: 2011.06.08 16:54:18
dafne
Izskatās, ka būs jāapsver tāda doma
Atvainojos, ja neesmu skaidri izteikusies, bet kā jau teicu visu, tai skaitā luterāņu.

Ctulhu
Nevarēšu diemžēl pašlaik uz doto momentu konkrēti uzskaitīt, jo ik reizi kaut ko lasot, vai klausoties, ir lietas kam piekrītu un, kam nē. Parasti apzināti nepiefiksēju.
Bet lielos vilcienos ticu, ka Dievs eksistē, problēma ir tikai tā, kā viņu apraksta. Lai gan kristietības versija šķiet pieņemamāka par citām reliģijām. Var jau būt, ka tas ir saistīts ar to, ka dzīvojam Latvijā un tuvākā baznīca ir luterāņu, nevis piemēram Ķīnā.
dafne
# Iesūtīts: 2011.06.08 17:01:57
meitene
vienkarisi tas "luteranu" boldaa baigi aciis kriit
meitene
# Iesūtīts: 2011.06.08 17:08:41
dafne
Tieši tā boldā, jo tomēr uzsvaru vēlējos uz luterāņiem, bet apakšā taču rakstīts, ka nav pretenzijas pret citiem, ja vien norāda savu piederību.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 135 , pavisam kopa bijuši: 37003