atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai lasaam Veco Deriibu?
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2011.01.20 10:51:43
Tads jautaajums, droshi vien jau kristieshiem, bet, protams driixt atbildeet arii nekristieshi.

Cik lielaa meeraa lasaam Vecas Deriibas mozu, pravieshus? Psalmus?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
bitukas
# Labojis bitukas: 2011.01.24 10:53:42
Valoda un kultūra(sadzīve) - tās ir VD atslēgas.
<asd> [46.5.45.112]
# Iesūtīts: 2011.01.24 12:39:10
Ctulhu piebilde - tā nav grāmata, bet dažādu laiku vairāki desmiti jūdu reliģisku tekstu.
<asd> [46.5.45.112]
# Iesūtīts: 2011.01.24 12:54:34
Ctulhu visas grāmatas no VD nevar uzskatīt par eposiem - tur ir arī likumu krājumi, priekšraksti, dažāda veida sekulāri sakāmvārdu apkopojumi. OK, par Mozu, Dāvidu&Zālamanu u. c. valdniekiem vēl tas iet cauri - tos dēvēt par eposiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 13:28:23
laiku un kjeeninju graamatas burtiski ir veestures hronikas
pich_
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:15:08
Jošs Mulders
laiku un kjeeninju graamatas burtiski ir veestures hronikas

kas tad ir pārējās?
pich_
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:16:18
kā tad paliek ar manu jautājumu (atbilstošu šai tēmai)? iekopēšu vēlreiz, ja neviens vēl nav izlasījis:

bet interesanti ar to VD. es saprotu, ka JD ir domāta globāliem mērķiem un tā, bet vai pašu kristiešu vidū nav viedoklis, ka VD tomēr ir likumu grāmata, kas bija paredzēta tikai vienai konkrētai tautai? kā dzīvot, ģērbties, ko ēst, kad lūgties utt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:17:56
kas tad ir pārējās?

Kaada shkjirba, pietiek ar vienu kas nav "eposs" lai pieraadiitu, ka Ctulhu versija par VD ir nepatiesa.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:19:37
bet interesanti ar to VD. es saprotu, ka JD ir domāta globāliem mērķiem un tā, bet vai pašu kristiešu vidū nav viedoklis, ka VD tomēr ir likumu grāmata, kas bija paredzēta tikai vienai konkrētai tautai? kā dzīvot, ģērbties, ko ēst, kad lūgties utt?

VD ir tikai kaadas 3-4 graamatas, kas kvalificeesies kaa "Likumu graamatas" A VD ir bik vairaak par 4aam graamataam... Taakaa uvi... Varbuut tomeer ej un izlasi? Un driixti skippot 3,4 un 5 mozus graamatu, kas tieshaam ir tas pac kas lasiit kriminaalkodeksu Saac ar Jozua un uz priekshu... citas var vispaar neatkariigi lasiit - piemeeram Zaalamana pamaaciibas un Zaalamana maaciitaaja graamatu.
Aivars
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:23:54
pich_
Nejauc visu VD ar dažiem bauslības aspektiem. Bet tiktāl, ka arī pašu kristiešu vidū ir dažāda attieksme pret VD var piekrist.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.01.24 14:25:26
pich_
kā tad paliek ar manu jautājumu (atbilstošu šai tēmai)? iekopēšu vēlreiz, ja neviens vēl nav izlasījis:

bet interesanti ar to VD. es saprotu, ka JD ir domāta globāliem mērķiem un tā, bet vai pašu kristiešu vidū nav viedoklis, ka VD tomēr ir likumu grāmata, kas bija paredzēta tikai vienai konkrētai tautai? kā dzīvot, ģērbties, ko ēst, kad lūgties utt?


Ir arī tāds viedoklis.
Vai tavs jautājums ir atbildēts?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2011.01.24 18:03:13
pich_!
"VD tomēr ir likumu grāmata, kas bija paredzēta tikai vienai konkrētai tautai?"
Iesaku palasīt Jonas grāmatu, tad var redzēt, cik VD ir vienai tautai.

Tiem, kas nepamana VD universalitāti: tiesa, VD izseko vienai cilvēku līnijai Ābrahāms-Īzāks-Jēkabs un viņu pēcnācējiem, caur kuriem Dievs pasaulei dod Pestītāju, tomēr, VD tālu pārsniedz tikai šo asinsradniecības saikni. Viens no paradoksālakajiem piemēriem ir fakts, ka VD nevis slēpj, bet izceļ ķēniņa Dāvida ne-ebrejisko izcelsmi caur viņa tēva māti Rūti.
Īsumā, ja kāds domā, ka VD ir rakstīta vienai tautai (isralēam), tie nav īsti pievērsuši uzmanību ļoti daudz norādēm uz Dieva rūpēm par citām tautām.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.01.25 14:22:36
Voldi, par VD neebrejiskumu es piekriitu, ibo viens no spilgtaakajiem evangjeelija gabaliem ir pasludinaats no Iijaba, kursh Izraeeli pat redzeejs nebij... Vai tas pats Melhisedeks... imo shams nebij Izraeelju frukts.
Erbijs [95.68.84.188]
# Iesūtīts: 2011.09.02 21:01:39
Man gan nav skaidrs, kā var saprast JD (nu kaut vai Atklāsmes grāmatu), ja nelasa VD
betīna
# Iesūtīts: 2011.09.03 20:28:49
Esmu tikusi līdz Jesajas grāmatai, ir nodaļas pie kurām esmu ilgi kavējusies un uz priekšu netieku, ir nodaļas kuras lido un tās pārlasu vēlreiz un vēlreiz (piem. visas Salamana gr. protams Psalmi,) nu tādā garā..
Zane Neimane
# Iesūtīts: 2011.09.03 23:43:36
Tieši pašlaik iedziļinos VD. Lasot nezinu kāpēc ir tāda sajūta, ka varu ļoti iejusties, ka cilvēki VD ir tādi paši kā mēs (es) pirms intereses par Kristu, tāpēc domāju, ka jālasa
Aivars
# Iesūtīts: 2011.09.22 16:21:37
Ctulhu
Muļķadesa, izlasi Zanes rakstīto un tad padomā, kādēļ tava iepriekšējā komenta redakcija bija tikai kašķa celšana
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.09.23 13:03:04
Ctulhu, bet imo tie tur chudjiki ieksh www.bibele.lv kaut ko teicaas esot uzmargojushi.

Buutu man shamo izejas texts, es ar taadu uzmargotu... A taa piljiit iekshaa rakstus un full-text-search implementeet... vlom.
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 2771