atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ko domājat par nu jau bijušā Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskapa metropolīta kardināla Jāņa Pujata izteikumu
Vardarbe
Iesūtīts: 2010.08.27 14:36:50
2004.gada 18.augustā: “Nedomājiet, ka kāds cilvēks neiemantos pestīšanu nepareizas ticības dēļ .. Vēl vairāk – katoliskā baznīca uzskata, ka cilvēks tiek izglābts jau ar to vien, ka viņš tic Dieva eksistencei un tam, ka viņam būs jādod atskaite par savu dzīvi.”
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.28 19:59:02
Ctulhu
kas taa par buutni - to Papucs pateikt nevar
Teicu jau - Dievs Tēvs.
Jautājumu uzdevu: "vai Tu esi - tāds mīlošs Dievs un Tēvs kā māca kristīgā baznīca?"
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.28 20:02:57
Ctulhu
Ja kādai pārdabiskai būtnei ir atļauts spekulēt šajā sakarībā, tad, protams, jēgas vairs nav nekam, bet es ticu, ka spekulācijas šajā sakarībā nav pieļautas, turpretī domāju, ka spekulācijas ar izpausmēm, kas Bībelē aprakstītas Svētā Gara sakarībā, ir pieļautas - harizmāti.
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.28 20:07:59
- Kas, beidzot, esi tu?
- Es spēka daļa, kas vienmēr ļaunu grib, bet vienmēr dara labu.
/Fausts.
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.28 20:12:31
incognito
Spēks lai ir ar Tevi!
Es jau liecinu tikai to, ar ko pietiek manai dzīvei!
Nevaru apgalvot, ka pietiek Tavai ...
(un citu dzīvēm - vēl jo vairāk, ja tā ir tikai tāda personiska, līdz ar to, objektīvi apšaubāma liecība)
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.29 14:55:52
Lasīju par hinduistu konvertēšanos uz kristietību. Lūk, interesanta liecība:
"“I converted to Christianity about 8-10 years ago because I was offered Rs750 every month by the missionaries for which I only had to attend church on Sundays,” said Bisraba Digal, 37, of Minia village.
“Now, I want to come back to Hinduism because I want to live in peace in my village and not at some refugee camp”."

Avots: http://www.livemint.com/2008/09/04002155/Hindus-use-Christian-conversio.html

Interesanti, šīs diskusijas kontekstā, vai cilvēks, kas kļuvis par kristieti šādā veidā, var tikt uzskatīts par pestītu?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.30 10:55:12
incognito , Iespēja, ka būtne, kas radījusi zemi, nav ne laba, ne pilnīga, liekas visai loģiska - pietiek paskatīties apkārt.
Tāds spriedums neapšaubāmi būtu absolūti loģisks,
ja mums nebūtu darīts zināms pirmo cilvēku Grēkā krišanas notikums, būtībā visaptveroša kosmiskā katastrofa .
Tikai šādā kontekstā varam saprast apkārt notiekošo un kristietības glābšanas vēsti kā šīs kosmiskās katastrofas seku pārvarēšanu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.30 14:56:12
Iebildums par briivo gribu neiztur kritiku, jo vareeja jau taisiit tikai buutnes, kuras briivi veic pareizaas izveeles, a kuras veiktu nepareizaas- netaisiit.

Nevar... buutnes "pareiziiba" ir iespeejams noteikt tikai tad kad vinja shiis izveeles izdara... Kaameer taas nav izdariitas, nav pamata liegt taas dariit
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.30 15:12:11
Ugu... Buutne izveeles izdara kur? Laikaa. Dievs ( juusu modelja) atrodas kur? Aarpus laika. Znacit - redz visu izveelju kjeedi vienlaiciigi.

Bet tikai tad ja shii izveelju kjeediite IR... Dievs neredz to kaa nav nekur un nekaadiigi Respektiivi, lai Dievs to vareetu redzeet ir jaabuut kaadam, kas sho kjeediiti iegribina realitaatee! Ja taada frukta nav, nav arii kjeediites un Dievs to neredz

Papucs
# Labojis Papucs: 2010.09.04 14:32:57
Ctulhu
Jeega Tev kaa autonomai SB paliek, kaada ir - pilniigi neatkariigi no visa sjii.
Objektīvi jā, bet subjektīvi - tomēr atkarīgi.
Ja es zinu, ka esmu kontaktējies ar Dievu Tēvu, tad varu izdarīt arī attiecīgus tālākejošus secinājumus attiecībā uz dažādām citām lietām, ja pastāv varbūtības, es secinājumus izdarīt nevaru, jo esmu par vāju.
Sal.: Jāņa 20:29
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.09.07 12:55:28
Kardinālam Pujatam, kā lielam vairumam katoļu nav absolūti nekādas izpratnes par Kristus upura nozīmi, citiem vārdiem - katoļu mācība burtiski vai kliedz, ka Kristus upuris ir nepietiekams, vajadzīgi cilvēka labie darbi. Taču pāris konkrētas rakstuvietas apgāž visu katoļu katehismu un tāpēc arī katoļi balstās pārsvarā uz cilvēku izdomātām mācībām, bet bībele tiek izmantota, lai ar no konteksta izrautiem pantiem pierādītu aplamās mācība patiesīgumu.

Uzskatāms piemērs ir kaut vai te pat forumā izskanējušās frāzes, kā "sievas dzimums", kas acīmredzami vienā otrā diskusijā tika lietota pilnībā ārpus bibliskā konteksta. (Bībelē "sievas dzimums" tiek domāts kā Kristus, bet dažs labs te forumā to skaidroja kā Marijas bērnus garīgā nozīmē)

Lai nu kā šie un citi dažādu katoļu garīdznieku izteikumi liecina vien to, ka katolicisms ir herētiska sekta, vien iekšējā atjaunotnes kustība "efata" tur ir vienīgā oāze. Visādi citādi lielākā daļa no katoļu dogmām ir kliedzoši nebibliskas, herētiskas un pat ķecerīgas (piemēram Marijas statuss debesīs). Ir jābūt vai nu analfabētam vai velna apsēstam, lai nepamanītu tik uzskatāmas neatbisltības ar bībeli
Ingars
# Iesūtīts: 2010.09.07 13:04:06
Ctulhu
Nav pat nepieciešams būt kristietim, lai saprastu, ka lielākā daļa katoļu mācību neatbilst tam, ko mācīja pravieši, Jēzus un apustuļi
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.07 13:10:31
Trilo, savukaart mees esam vajaati RKB forumos Alleluja... taa mees visi esam vajaati... un taa kaa vajaashanas ir garants debesiim... tad ij mees debesiis buusim ij visaadi skinhedi, kurus arii tachu laiciigaas greeciigaas varas vajaa par vinju nacionaalajiem uzskatiem...

Ka tik vajaa... debeess atveras

A rakstos ta staav rakstitis - Sveetiigi taisniibas deelj vajaatie Diez vai juus vajaa taisniibas deelj
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.07 13:16:27
Ingar , nesaki nu, ka katoļu nav absolūti nekādas izpratnes par Kristus upura nozīmi, vnk Romas katoļiem vēl no Reformācijas filozofēšana Aristoteļa garā brīžam pārmāc elementāru Rakstu pārlapošanu.
Un būsim objektīvi - nebibliska katoļiem ir dogmu mazākā daļa, viss , kas tur ir patiesi katolisks, ir arī biblisks.
Bet Marijas statuss debesīs - ķēniņiene, nebūtu nekas nebiblisks, jo zinām, ka visi kristieši ir ķēniņi un priesteri tam Kungam, kāpēc lai Jēzus mātei tur nebūtu goda vieta starp cilvēkiem.
Vienīgi, Marijas kults gan brīžam ir uztraucošs savā pārdrošībā, nerunājot nemaz par līdzpestītājas herēzi .
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.07 13:20:46
Trilo, nu tur aatri nobano
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.07 13:22:20
Ctulhu, nu mani nokilloja Kopsh tiem laikiem neiru naacis...

Principaa tu jau RKB neiri biistams...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.09.07 14:21:14
Ctulhu

Salīdzini konkrētas mācības.

indriķis (labs)
Formāli skatoties es tev varētu piekrist, bet iedziļinoties pašā būtībā novirzes no bībeles ir acīmredzamas. Par Mariju runājot - katoliskās konfesijas mācības kontekstā tas noteikti nav domāts, ka viņa ir ķēniņiene, kā visi Dieva bērni, konteksts tur ir pavisam cits un līdz ar to arī jēga cita.

Trilobīte

Neviens tevi nelamā un nevajā, tā ir tikai vēršanās pret cilvēku aplamo izpratni, ne pret pašiem cilvēkiem - ne pret miesu un asinīm, bet pret dēmonu mācībām.

Un neviens mani nepiespiestu palikt par sektanti=protestanti, alleluja!

Nav nekāda pamatojuma protestantus visus kopā nosaukt par sektantiem, bet jāizvērtē katrs virziens atsevišķi. UN nav uzreiz jāapvainojas un jāraud, ja izrādies, ka esi sektants, vienkārši jāatzīst sava maldīšanās un sektantiskā vide jāatstāj, tas arī viss.

Kas ir sekta? Citēšu no wikipēdijas

Sekta (lat. sekta - domāšanas veids, mācība):

antrop. Labi organizēta, autoritāra un slēgta reliģiska kopa, kas nošķīrusies no kādas lielākas denominācijas.
teol. Draudze vai draudžu grupa, kas atšķēlusies no valdošās Baznīcas un kam raksturīga neiecietība pret citādi domājošajiem.

--------------------------------------------------------------------------------

Sekta parasti rodas kā opozicionārs, "pareizāks" kādas jau esošas mācības traktējums. Izteikta tendence uz garīgu renesansi (revivalisms), kura ārējās pazīmes ir īpaša tikumiskā kodeksa un rituālu strikta ievērošana. Psiholoģiski lielāko tiesu saistīta ar savas izredzētības iztēlošanos. Bieži noved pie izolacionisma, norobežojoties no "nepareizi" domājošajiem", pie fanātisma uzskatos. Lielākā daļā sektu bastās uz līdera/līderu harismu, izredzētību, no Providences saņemtu svētību, neatzīst hierarhiju un klēra institutus, dažkārt sludina mantas kopību. Sektas ģenēzes sākuma posmā uzsvērta visu tās locekļu vienlīdzība, brīvprātība, pievēršanās pirms uzņemšanas. Atsevišķi ņemot daudzas no šīm pazīmēm piemīt daudzām reliģijām, taču viss kopums raksturīgs sektām (kaut modificējas, atkarībā no sektas izcelsmes kultūrvides un tradīcijām).


Tātad klasiskajā izpratnē kristietība pati par sevi (ietverot visas konfesijas un kustības) ir sekta, taču bibliskajā kontekstā, ja runājam par sektu, kā herētisku kustību, tad protestantisms (vismaz tā iesākumā) ir patiesībā nevis jauna kustība, bet atgriešanās pie oriģināla, savukārt katolicisms tieši ir sekta, jo, ja papētam vēsturi, tad skaidri ieraudzīsim tendenci novirzīties no sākotnējā kursa, novirzīšanās no tā, ko mācīja pravieši, Jēzus un apustuļi. Diemžēl tas pats pamazām pārņēma arī vienu otru protestantisma kustību. CItiem vārdiem sakot - jo vairāk kāda kustība novirzījusies no oriģināla, jo sektantiskāka tā ir. Un šeit ir pie kājas - veca konfesija vai jauna kustība - vis viens, ja neatbilst oriģinālam, tātad sekta

Ejot dziļāk, redzam, ka jebkura reliģija, kā arī visi neticīgie pēc bibliskā konteksta skaitās sektanti, jo ir nošķēlušies no sākotnējās kārtības - tas protams no bibliskā viedokļa, ja ticam, ka bībelē rakstītais ir patiesība un tiešām vienīgais Dievs JHWH radīja pasauli
rudensvilks [94.246.126.138]
# Iesūtīts: 2010.09.07 15:28:19
Ingars
klau, Ingar, izsakies ar lielāku cieņu pret citu ticības pārliecību, labi? tu vari apliecināt savējo, bet foruma noteikumos nav paredzēta citu ticības pārliecības noniecināšana vai mēģinājumi citus no viņu ticības atrunāt, īpaši, ja viņi ir piederīgi kādai citai kristīgai konfesijai.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.09.08 10:04:19
Ingar , nu ir Romas katoļiem dogmatiskas problēmas, bet kuriem to nav.
Labi, mums , luterāņiem ir bibliskie LTA teksti ( ar lielo polemisko apjomu ) , bet viens otrs harizmātu sludinātājs jaucas pa bībeli uz nebēdu.
Palasi Romas katoļu labākos pienesumus, piemēram, "Dievam Tuvu" ( ir tāda ikmēneša lūgšanu grāmata ) priesteru tekstus bez aizspriedumiem un atzīsi, ka tie ir visai bibliski,
neskatoties uz tur pat klātesošo Marijas kultu.

Un vai Romas katolicisms, kas līdz Reformācijai ir visu mūsu eiropiešu kristiešu šūpulis, ir lielāka sekta par cvinglijiešu, kalvinististu un radikālās reformācijas protestantu novirzīšanos no oriģināla jau no Reformācijas iesākuma, tik ļoti aizraujoties ar Vakarēdiena un dievkalpojuma kritiku, ka no tā saglabāja vien pašu elementārāko rituālu?
Un ar ko mūsdienu herētiķi luterismā vai atkal viena otra hiper pareizā luterāņu kustība ir mazāki sektanti?
Un arī tie pūlējās Evaņģēliju pasludināt savu atziņu robežās.


Aleksandrs Bendiks [80.246.31.4]
# Iesūtīts: 2019.08.07 23:28:04
Tam, kurš šodien lasa šo liecību, vajadzētu svinēt kopā ar mani un manu ģimeni, jo tas visiem sākās kā joks, un daži teica, ka tas nav iespējams. Mani sauc Aleksandrs Bendiks, es esmu no Rīgas, bet kopā ar sievu pārcēlos uz Beļģiju. Esmu laimīgi precējusies ar diviem bērniem un skaistu sievu. Kaut kas briesmīgs notika ar manu ģimeni, es pazaudēju darbu un sieva aizgāja no mājas, jo es nevarēju parūpēties par sevi un ģimeni. viņai un maniem bērniem tajā laikā. Man izdevās deviņus gadus, neviena sieva mani neatbalstīja, lai labi rūpētos par bērniem. Es cenšos nosūtīt testa ziņojumu sievai, bet viņa neļauj man ar viņu runāt. Es cenšos aprunāties ar viņas draugu un viņas ģimeni, bet es joprojām zinu, ka kāds varētu man palīdzēt, un es vēlāk esmu nosūtījis pieprasījumu tik daudziem uzņēmumiem, bet tik un tā nezvanu man, līdz pienāk kāda uzticīga diena, kuru es nekad savā dzīvē neaizmirsīšu . Kad es satiku vecu draug
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 36203