atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par kataru "ķecerību"...
Juventus
Iesūtīts: 2010.08.06 14:55:02
Vēlējos dzirdēt Jūsu viedokli par šīs te senās kristietības sektas idejām!
Ja kāds nezina, par ko tieši ir runa, tad piedāvāju kataru pamatidejas (mans, brīvs formulējums):
1) Ir divi dievi. Labais dievs un ļaunais dievs (sātans, viņš arī Jahve),
2) Labais dievs, cita starpā, ir radījis ļauno dievu.
3) Bet ļaunais dievs (t.i., vecās derības dievs Jahve) ir radījis zemi un cilvēkus.
Šis pēdējais apgalvojums tiek pamatots ar to, ka pasaule, tās iekārtojums un tajā valdošais ļaunums nevar būt laba dieva roku darbs, t.i., labais dievs kaut ko tik netaisnu nekad nepieļautu.
4) Tie, kas pielūdz labo dievu (t.i., katari) ir kristieši, tie, kas pielūdz Jahvi, - sātana pielūdzēji.
5) Katari noliedz laulības institūtu un, lai cik tas nebūtu dīvaini, arī seksuālās attiecības: vīrietis ar sievieti drīkst pa savu dzīvi uztaisīt vienu bērnu, vairāk ar seksu nav jānodarbojas - tas ir nešķīsti. Jebkura iekāre ir grēks.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Juventus
# Labojis Juventus: 2010.08.06 14:59:32
Turinājums:
6) Katari noliedz jebkādu vardarbību (arī pašaizsardzības nolūkos; vēsturē gan ir bijušas zināmas atkāpes); netiek nogalināti un lietoti pārtikā dzīvnieki.
7) Katari neatzina Romas katoļu baznīcu - uzskatot to par liekulībā, grēkā un greznībā grimušu nešķīstu cilvēku veidojumu.
8) Katari ticēja Jēzum Kristum kā pravietim. Kā cilvēkam, kurš dzīvoja paraugtikumīgu dzīvi un kuram atklājās tas, kā jādzīvo saskaņā ar dieva gribu. J.K. nav bijis dieva dēls. Viņš bija cilvēks. (Šeit varētu vilkt paralēles ar musulmaņu uzskatiem par Muhamedu. J.K., kataru izpratnē, bija aptuveni tas pats.)
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:03:16
Juventus
pasaule, tās iekārtojums un tajā valdošais ļaunums nevar būt laba dieva roku darbs, t.i., labais dievs kaut ko tik netaisnu nekad nepieļautu.
Tad jau viņi nonāk pretrunās, jo labais dievs tad ir pieļāvis, ka ļaunais dievs rada pasauli. Vai arī viņiem Dievs nav visuvarens?
Juventus
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:07:58
Šis un tas no vēstures:
Katari radās un darbojās aptuveni 12. - 13. gs. tagadējās Francijas teritorijā (toreiz tās bija atsevišķas zemes), pie tam katari bija visu sabiedrības slāņu pārstāvji. Pastāv uzskats, ka viņu ticībai par pamatu bija ne tikai vilšanās RK baznīcā, bet arī dažādi senie dokumenti, kas tika atrasti pēc krustnešu iebrukuma Jeruzalemē un kurus templiešu ordeņa pārstāvji izveda no Svētās zemes.
Kā zināms, katari tika izkauti. To, pavēsta mudināti, izdarīja toreizējās Francijas muižniecības pārstāvji (kas ieguva visus kataru zemes īpašumus).
Tāpat katarus saista ar templiešiem. Pastāv visai pamatots vēsturisks uzskats, ka templieši rekrutējās tieši no kataru provinču dižciltīgo ģimeņu pārstāvjiem.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:08:08
Juventus
Klau, tā nebūs `senā kristietība` nekādā veidā. Papildini virsrakstu ar atbilstošo gadsimtu, un vispār kaut kur piemini arī ekstrēmo askēzi, ko vismaz daļa sludināja.
Juventus
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:10:57
EzītisMiglā
Ja es pareizi sapratu, tad labais dievs radīja otru dievu, bez mērķa padarīt viņu ļaunu. Viņš pats tāds kļuva, sadumpojās. Un jā, labais dievs nav tik visvarens, lai iznīcinātu slikto dievu (sātanu).
Tradicionālajā kristietībā jau arī ir tāpat.
Juventus
# Labojis Juventus: 2010.08.06 15:12:04
Aivars
O, jā, to piemirsu minēt - katari sludināja pilnīgu askētismu! Gadsimtus var izlasīt pāris komentārus augstāk (runa šajā diskusijā ir nevis par vēsturi, bet gan par pašām idejām).
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.06 15:14:37
Juventus
kaut kur jau biju lasījis versiju, ka VD Dievs (Jahve) ir sātans, jo „Es zinu tavus grūtumus un nabadzību, bet tu esi bagāts, un ka tevi zaimo tie, kas saucas par jūdiem un nav tādi, bet ir sātana sinagoga” ( Atkl.)

un ko teica Jēzus? „Jūs esat no sava tēva - velna, un jums gribas piepildīt sava tēva kārības. Viņš no paša sākuma ir bijis slepkava un nestāv patiesībā, jo patiesības nav viņā. Melus runādams, viņš runā pēc savas dabas, jo viņš ir melis un melu tēvs” ( Jāņa ev.)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:19:29
pich_
Paga, paga, šie gan nebūs teksti, kas liek vienlīdzības zīmi starp jūdaismu un sātanismu. Ieskaties Mateja 16 Pēterim teiktajos vārdos!
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:21:57
Aivars

ko Jēzus bija ar to domājis (tēvs- velns)?
Juventus
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:25:11
Jā, un katariem bija vēl viens pamatojums, tam, kāpēc bībeles Jahve nav labs - neviens tēvs apzināti neļaus nogalināt savu dēlu. Ja viņš to ļauj, tad viņš nevar būt labs. (aptuveni tāds bija idejas formulējums)
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:26:06
To pašu, ko Pāvils ar `nepaklausības dēliem` , vai Jēzus Jāņa 17 ar `pazušanas dēlu`. Pats taču redzi, ka ir aizrādījums, ka vīri nerīkojas tā, kā pienāktos Ābrahama dēliem.
godwit
# Labojis godwit: 2010.08.06 15:31:49
Juventus
„runa šajā diskusijā ir nevis par vēsturi, bet gan par pašām idejām”

Vispār jau idejas ar vēsturi ir cieši saistītas. Kataru idejas nav nekas jauns. Tā ir kārtējā gnosticisma atdzimšana ariānisma mērcē. Ja katari būtu bijuši pazīstami ar nīkajas koncila ticības apliecībām, tad saprastu, ka ar savām idejām paši sevi ir izslēguši no katoliski apustuliskās Baznīcas.
Juventus
# Labojis Juventus: 2010.08.06 15:41:55
godwit
Nu, un? Daudzi cilvēki savu dzīves piepildījumu saskata ārpus katoliski apustuliskās Baznīcas.
Kristieši NEKAD nav spējuši pamatot šādu lietu - kā tas nākas, ja labais dieviņš ir radījis gan pasauli, gan cilvēkus, bet rezultāts ir tik nelāgs? Varbūt te arī būtu visai loģiska atbilde - pasauli nebūt nav radījis tik labiņš personāžs. Lūk, par šo lietu es biju domājis padiskutēt.
Tāpat arī ideja par augšāmcelšanos (es tiešām atvainojos tiem, kuru dzīves galvenā būtība ir nešaubīšanās par šo ideju) - diez kādu kritiku viņa neiztur... Kas tad redzēja J.K. pēc augšāmcelšanās - 3 vecas tantes (kuras pašas īsti nesaprata, ko viņas redzēja) un Svētais Pēteris, kurš dibināja baznīcu, kura prasīja 10. tiesu - tātad stipri ieinteresēta persona!

P.S. vilks, pirms ķeries pie baniem - es nevēlos nevienu aizvainot, es tikai vēlos noskaidrot patiesību! Baznīcai vajag, lai visi ticētu tam, kā vēlas baznīca, bet, manā skatījuma, sākumā ir jānoskaidro patiesība un tikai tad jāsāk tai ticēt.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:44:09
godwit
Diez vai tā būs.
Re kur interesants links par katariem:

http://smiltis.blogspot.com/2010/02/katari.html
/jāspiež uz turpinājumiem..../
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:45:12
Juventus

nu un kas notiks, ja kaut kad atklāsies, ka tā `patiesība` nav diez ko glaimojoša?..
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:45:55
Juventus
Klau, ja saki, ka gribi noskaidrot patiesību, tad arī pacenties neblefot. Teiksim par Pēteri kā 10 tiesas savācēju utt.
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:52:53
Nu, doma par to, ka labs Dievs nebūtu radījis tik štruntīgu pasauli arī man ir ienākusi prātā. Jo tiešām, pasaule eksistē uz nepārtrauktas cīņas, ciešanu un nāves bāzes. Vieni kukaiņi ēd otrus, putni ēd visus, citi putni ēd pirmos putnus un tā tālāk.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:57:19
incognito
ja nu tik pasaule kā - cietums / skola / trenažieris.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.08.06 15:59:01
Kristieši nekādi nespēja atzīt kataru mācības pamata apgalvojumu, ka materiālā pasaule nekad nav bijusi Dieva radīta - to radījis Sātans. Arī cilvēks viņuprāt, ir Sātana roku darbs. Taču Ļaunuma Gars nav spējis radīt dzīvību un palūdzis Dievu iepūst dvēseli māla ķermenī. Un Dievs apžēlojies par nemākulīgo radītāju. Taču Dievišķā Gara daļiņa vēlējās izkļūt no rupji darinātā Sātana līdzinieka. Pateicoties dažādām viltībām, Dēmons kādu laiku turēja to gūstā, bet pēc tam pamudināja mūsu pirmvecākus Ādamu un Ievu padoties miesīgai vienotībai, tādējādi liekot Garam pilnīgi ieslīgt matērijā. Saskaņā ar vairāku skolu doktrīnu, paaudžu reproducēšanas aktā Dieva Gars [tāpat kā liesma] izšķīst bezgalīgi daudzās dzirkstelītēs. Šādas teorija pieņemamākais skaidrojums ir, ka Lucifers vai nu aizstiepa vai aizmānīja [dažādi kārdinot] sev līdzi daudz Dieva radīto dvēseļu, kas līdz tam dzīvoja blakus viņam svētlaimē. Te arī ir neizsīkstošais avots, kas dod sākumu neskaitāmām dvēselēm, kam lemts smagi ciest tādēļ, ka ieslēgtas ķermenī. Kataru kosmogonijā materiālā pasaule ir realitātes zemākais veids, kas visvairāk attālinājies no Dieva.

Labais Dievs ir pati skaidrība un prieks. Viņš zina par šīm atrautajām dvēselēm un vēlas tās atgriezt. Taču viņa spēkos nav tām palīdzēt; viņus šķir bezdibenis, un viņam nevar būt nekādu attiecību ar pasauli, ko radījis Ļaunuma Kungs. No apkārtējām būtnēm viņš izvēlas Starpnieku, kurš varētu nodibināt kontaktu ar kritušajām debesu dvēselēm. Un sauc Jēzu, kurš, saskaņā ar kataru mācību, ir vai nu pilnīgākais starp eņģeļiem, vai otrais Dieva dēls aiz Sātana. Termins "Dieva Dēls" neparedz vienlīdzību starp Tēvu un Dēlu; Jēzus nav nekas vairāk par emanāciju, viņš ir Dieva tēls.

Jēzus nonāk nešķīstajā materiālajā pasaulē aiz līdzcietības pret dvēselēm, un viņa pienākums ir norādīt atpakaļceļu uz debesu dzimteni. Tomēr tīrība nevar pa īstam mijiedarboties ar matēriju, tādēļ Jēzus ir ķermenisks. Bet viņa ķermenis ir drīzāk šķietamība jeb "ēna", nevis iemiesojums. Lai iemidzinātu Dēmona modrību, viņš pakļaujas zemes likumiem. Dēmons atpazīst Sūtni un cenšas viņu nogalināt, un citi Kunga nelabvēļi savā aklumā uzskata, ka Jēzus patiesi cieš un nomirst krustā. Patiesībā bezķermeniskais Jēzus nevar ne ciest ne mirt, ne atdzimt. Viņš neskarts atgriežas debesīs, norādot saviem sekotājiem glābšanās ceļu. Viņa misija ir pabeigta, un viņš atstāj uz zemes Baznīcu, kurai piemītošais Svētais Gars mierina sagūstītās dvēseles.
a_masiks
# Iesūtīts: 2010.08.06 16:10:08
Jāsaka ka spēcīgs kopsavilkums,

Taču masiks kaukā pamanīja dīvainu pretrunu...

no vienas puses teikts, ka SliktaisDievs nevarēja radīt dvēseli (tb - dzīvību), abet drusku tālāk - "Glābšanās ceļa nav dvēselēm, ko radījis Dēmons. "

mja... un arī viņi nespēja bez pretrunām kauko uzbliezt...
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 1183