atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Harizmaatu (shroeiz Adonikas) Kristologjija?
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.07.14 14:28:26
Nu luuk arii atbraucaam...

A mees briinaamies, ka Adonika & Co. pinaas pa Kristietiibu kaa pliks pa naatreem, a izraadaas... (sic.) Inkarnaacijas Noliegums JAU ir noticis

Adonikas vaardi (un ljoti ceru, ka tie izriet no pashas Adonikas absoluutaas neizpratnes, nevis taa ir vinjas maaciiba vinjas draudzee, jo tad es ieteiktu muusu patriarhiem paarskatiit sadarbiibu ar shiim draudzeem)

Taatad... Inkarnaacijas noliegums tiiraa formaa no Adonikas puses...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 17:27:54
Pietiek izvēlēties pēc vairākuma principa. Redz man galvenais vispār ir rema nevis logos. Pēdējais noder vien teoloģiskajiem spriedelējumiem un matu skaldīšanai (kā šeit :D).

Nu tad ko mees te runaajam par origjinaalu, ja arii origjinaalu tu nemaz nelieto Rakstos orijginaalaa staav rakstitis "Logos" un tas ka tu tur ieraskti kaut ko citu, tas ir tikai TAVS voluntaars gaajiens ar zirdzinju... kaa tu pati saki "MAN galvenais", bet runaa kaut ko par Muldera Ego, kur izraadaas, ka visu tavu teologjiju vada Adonikas Ego...

Ja tu atveertu tagad visas "Vairuma Biibeles" kaut vai to pashu Jaanja 1:18 pantu... tad ieraudziitu tur kaareiz aplamu textu, kas origjinaalaa nemaz nav Bet tieshi shis texts ir klupshanas akmens, piemeeram Jehovas Lieciniekiem, un vinji tieshi taapat kaa tu - izveelas nevis Rakstu Valodu, kuraa Sveetais Gars ir veeleejis Rakstus pierakstiit... bet gan izveelaas peec "vairaakuma principa", kas noziimee ko - ka tu iisteniibaa uzticies nevis Dieva Vaardam, bet CILVEEKIEM - pietam peec vairaakuma principa. Jautaajums, vai Elijas laikos tu arii buutu Vairaakuma pusee... jeb to 7000 pusee... Redz kaa... jo dziljaak rok, jo vairaak kljuust skaidri tavi Rakstu izpratnes principi... rodas vispaar jautaajums - cik tavaa pasaulee no Rakstiem tieshaam pashi Raksti paliek paari?

Tu sevi nostādi augstāk par Dievu?
Nee... bet es arii esmu lasiijis Mediicinas Enciklopeediju, taapat kaa tu esi lasiijusi Dieva Vaardu... un ja tava Dieva Vaarda izpratne kvalificee tevi par kompetentu Kristus maaciibaa, tad mana pashdarbnieciskaa Mediciinas Enciklopeedijas lasiishana kvalificee mani kaa aarstu! Nu tachu... tikai aarsteet miesu ir daudz vienkaarshaak nekaa aarsteet dveeseles

Btw manas draudzenes vīrs uzbūvēja perfekti māju no A līdz Z pats ar savām rokām un izglītojoties netā un grāmatas lasot. ne visiem vajag lai kāds kaut ko ielej ar karoti mutē.
Lai vinjsh pamegjina kaadaa Valsts buuvnieciibas konkursaa uzvareet ar savu izgliitiibu Tad parunaasim ja?
Sadurta pirxta dezinficeeshanu un aptiishanu diez vai mees kvalificeesim kaa kjirurgjijas augstaako pilotaazhu!
Bet uz jautaajumu jau tu neatbildeeji... jautaajums bij vai TU speetu peec graamataam uzbuuveet taadu pashu maaju. Jo tu pati teici, ka tev pietiek ar "origjinaalu" ko izraadaas, tu nemaz nelieto... Taatad kaa tu vispaar zini ko tu lasi un ka tas ko tu lasi ir tas kas tur rakstiits?

Atkal Tu izlasīji to, ko gribēji, nevis to, ko es uzrakstīju visnotaļ skaidri.
Varbuut... izlasiiju to, ka tu negribi atziit savu maldiishanos taapeec, ka tad izraadiitos, ka Mudleram bij taisniiba, bet tas shkjiet nujau tev ir tabu... tobish Mulders var viegli tevi vadiit, ja es gribu, lai tu ej pa labi, man tikai jaapasaka, lai tu ej pa kreisi un tu iesi pa labi, neskatoties ne uz ko, jo tavaa pasaulee shkjiet taisniiba ir preteejais tam, ko saka Mulders Viegli vadaams drons esi!

Citi atšķiras ar to ka spēj vismaz par tēmu ko uzrakstīt nevis tikai mētāties ar epitetiem no savas augstās pozīcijas.

Principaa man ir vienalga ko tu par mani domaa... ja taa buutu tik vien maza cena par to, ka tu ieguutu Kristus atzinju... tad esmu gatavas atlikusho muuzhu no tavas puses tikt uzskatiits par peedeejo meergli Paradiizee jautri pasmiesimies
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.14 17:29:06
indrikjis, nu buus jaapazondee tuvaak... te ir vismaz veel Sveetais un Rainars, jaaparunaa ar shiem...

neaceros preciizi kuri... bet mosh arii tikai Adonika... apliecinaaja arii to, ka Sv. Gars nav pieluudzams un vinjam nevar veltiit luugshanas un pieluugsmi... kas arii ir pretrunaa Niikajas TA artikulam.
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.14 17:38:05
Jošs Mulders , kadreiz izlasīju ne vienu vien U.Ekmaņa, K.Heigena & Co brošūreli.
Adonika ir visai precīza to atstāstītāja.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.14 17:50:31
Nu tad ko mees te runaajam par origjinaalu, ja arii origjinaalu tu nemaz nelieto
vai tiešām manis citētās rakstu vietas neatpazīsti Bībelē lasītas???

Ja tu atveertu tagad visas "Vairuma Biibeles" kaut vai to pashu Jaanja 1:18 pantu... tad ieraudziitu tur kaareiz aplamu textu, kas origjinaalaa nemaz nav

Tev ir orģināls mājās??? Es atveru biblos.com un tur parādās visi tulkojumi un izdevumi. man ar to pietiek. Nav Dieva vārds tik sarežģīts un šifrēts - laikam tāpēc tradicionāļiem tas jāsarežģī ar miglainiem interpretējumiem un svešvārdiem, kas piedod gudrāku skanējumu.

Lai vinjsh pamegjina kaadaa Valsts buuvnieciibas konkursaa uzvareet ar savu izgliitiibu Tad parunaasim ja?
kam tas vajadzīgs? Cilvēkam vajadzēja kvalitatīvu māju, kurā ekonomiski un ērti dzīvot nevis konkursu atzinība. Kas ir svarīgāks - tituls vai rezultāts?

jautaajums bij vai TU speetu peec graamataam uzbuuveet taadu pashu maaju
Mājas būvniecība nav nekas tik sarežģīts kā Tev gribas iedomāties. Nē nu es saprotu, ka Tev diploms svarīgāks par prasmēm. man piespiedu kārtā ir nācies iedziļināties māju uzbūves jautājumos un esmu arī plānus zīmējusi - tb priekštats ir.

un ja tava Dieva Vaarda izpratne kvalificee tevi par kompetentu Kristus maaciibaa, tad mana pashdarbnieciskaa Mediciinas Enciklopeedijas lasiishana kvalificee mani kaa aarstu!

ja man ir veselības problēmas es labāk izvēlos lūgt pēc dziednāšanas nekā skriet pie diplomētajiem ārstiem, lai kļūtu par medicīnas spēļu kauliņu. Tāpat arī studējot Vārdu es labāk prasu Autoram ko Viņš gribējis ar konkrēto vietu pateikt nevis studēju kādu cilvēku interpretējumus lai dabūtu papīreli kas man liktu domāt ka es tagad ļoti kompetenta.


Varbuut... izlasiiju to, ka tu negribi atziit savu maldiishanos taapeec, ka tad izraadiitos, ka Mudleram bij taisniiba, bet tas shkjiet nujau tev ir tabu... tobish Mulders var viegli tevi vadiit, ja es gribu, lai tu ej pa labi, man tikai jaapasaka, lai tu ej pa kreisi un tu iesi pa labi, neskatoties ne uz ko, jo tavaa pasaulee shkjiet taisniiba ir preteejais tam, ko saka Mulders
Redzi? Bet es savos izteikumos vismazāk par Mulderu domāju (neesi atstājis ieklausīšanās vērta personāža iespaidu, sorry) un vispār nekur nenoliedzu Krists dievišķumu vai to ka Dievs būtu trīsvienīgs. Bet tā kā tas ko es teicu laikam nebija Tev sagremojams tad interpretēji to kā manu Kristus noliegšanu un jau dizagnozi uzstādīji un sajūsmā speciālu tēmu atvēri.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 17:52:16
indriķis
Nekad neesmu nedz lasījusi nedz dzirdējusi Ekmani un Heigenu. patiesībā vispār ļoti maz kristīgu literatūru esmu lasījusi un klausījusies teoloģiskos spriedelējumus - mani interesē reālas pieredzes (liecības, ko Dievs ir darījis) un tam ar veltu savu laiku.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.14 17:58:07
Gnidrologs
Tur nesapratīsi, kas grēks un kas nav. VD it kā ir atcelta, it kā nav atcelta.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.14 18:02:43
Gnidrologs
daudzi tā apgalvo, jo:
Bet Onans, zinādams, ka tie nebūs viņa pēcnācēji, pie sava brāļa sievas iedams, izkaisīja zemē, lai nerastos pēcnācēji viņa brālim.
10 Bet Tam Kungam nepatika, ko tas darīja, un Viņš lika mirt arī viņam.

manuprāt tai rakstu vietā Dievs sadusmojās nevis par onanēšanu bet par to ka viņš atteicās brāļa dzimtu turpināt, kā ir noteikts:

Kad brāļi kopā dzīvo un viens no viņiem nomirst un tam dēla nav, tad tā mirušā sieva lai nekļūst par sievu kādam citam, svešam vīram, bet lai viņas vīra brālis iet pie viņas un ņem sev par sievu un tai dara, kas vīra brālim pienākas. 6 Un pirmdzimtajam, ko viņa dzemdēs, viņam būs dot sava nomirušā brāļa vārdu, lai tā vārds netop izdzēsts no Israēla vidus.
7 Bet, ja šis vīrs nevēlas ņemt sava brāļa sievu, tad lai viņa brāļa sieva iet pie vecajiem vārtos un lai tiem saka: mans vīra brālis liedzas atkal uzcelt savam brālim vārdu Israēlā, viņš negrib darīt, kas vīra brālim pienākas.

Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.14 18:02:58
Adonika
patiesībā vispār ļoti maz kristīgu literatūru esmu lasījusi un klausījusies teoloģiskos spriedelējumus - mani interesē reālas pieredzes (liecības, ko Dievs ir darījis) un tam ar veltu savu laiku.

Ir daudz teoloģisku rakstu un apcerējumu, kas liecina par reālu pieredzi un to skaidro caur Rakstiem. Nereti tas palīdz labāk saprast savu pieredzi.
tik tā pa starpu [80.70.23.187]
# Iesūtīts: 2010.07.14 18:06:54
Senbaznīcā, mēdza sacīt- visur, kur Jēzus nosaukts par Dieva Dēlu ir pateikts tiešā textā- Viņš ir Dievs. Sunim dzimst suns, govij govs, cilvēkam cilvēks, bet ja Dievam... pieļaut, ka kaut kas mazāks nozīmē zaimot. Termins Dēls nerunā par ģimenes attiecībām, bet par būtību- no Tēva, kas pēc būtības Dievs nāk Dēls, kas pēc būtības tas pats Dievs.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.14 18:08:12
Mārtiņš
Nesen bibliotēkā pamanīju grāmatu par Akvīnas Tomu - tā ar saucās. Paņēmu jo gribējās palasīt par viņa dzīvi utt. Ir lasīta Brāļa Lavrensa grāmta kas patīk. Un man dziļi nācās vilties - grāmata bija tikai par to kā atsevišķi izteikumi un rīcības saskaņā ar interpretāciju pamatoja un nostiprināja katoļu mācību un patiesībā nekas cits bez doktorīnas apspriešanas un spriedelēšanas par to tur nebija.

Ir daudz teoloģisku rakstu un apcerējumu, kas liecina par reālu pieredzi un to skaidro caur Rakstiem.
tas nedaudzais, kas lasīts tādi ar bija. Bet nu piedēvēt man ietekmēšanos no kāda mācības ir nevietā. Man gana raiba un bagātīga pieredze ir bijusi lai nevajadzētu tukšas teorijas krāt.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.14 18:13:41
Adonika
Nesen bibliotēkā pamanīju grāmatu par Akvīnas Tomu - tā ar saucās.

Jāprasa bibliotēkā pēc paša Akvīnieša garadarbiem. Grāmatas "par..." mēdz būt tādas, pliki informatīvas vai izklaidējošas, un tās parasti nepretendē uz teoloģiju.
godwit
# Labojis godwit: 2010.07.14 19:22:05
Adonika
Ja pareizi saprotu, tad tu esi Jaunās Paaudzes teoloģijas pārstāve. Tava jaunā draudze ir Dieva Upe, kuru ir padzinis Ļedjajevs no JP sastāva (interesanti par ko?). Ja tā ir taisnība, tad tagad ir labāk saprotama tava ticības apliecība. Bet, ja es kļūdos, tad saki, ka tā nav.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.07.14 20:10:17
Gnidrologs
salīdzinājums trāpīgs, precīzi noformulēja izjūtas. gan jau viņš sniegs atbildi no savas pareizās teoloģijas.

godwit
kaut ko pareizi izraki, bet pa lielam kļūdies. Es neesmu JP teoloģijas piekritēja un man vispār ir ļoti aptuvena nojausma par JP. Es desmit gadus biju draudzē, kas atdalījās no baptistiem - tas, protams, nenozīmē, ka tur bija baptistu teoloģija (kāda jēga tad atdalīties un ja var runāt par jebkādu teoloģiskās izpratnes ietekmi man tad tikai no turienes, jo tur es garīgi izaugu pēc tam, kad biju atdzimusi no augšienes. Tur pamatā ietekme bija arī no TACF pirmsākumos, tad Rodnija Howard-Brown kādu brīdi un pēc tam Rika Džoinera (Morning Star) un citiem no pravietiskā gala. Tagad vairāk kā pusotru gadu esmu DU draudzē, kas labu laiku pirms manas uzrašanās tur atdalījās no JP un loģiski, ka ne jau lai turpinātu viņu teoloģiju. Un atdalījās paši nevis tika padzīti. Iemesls bija pamatā tas, ka cilvēki bija noguruši no politikas utt., ar ko JP tai laikā ļoti aizrāvās (un ļoti daudzas draudzes atdalījās no JP gan LV gan Krievijā - arī tās, kur mācītāji bija Ļedjajeva radinieki). Un vēl mācītājs ar vēl vadītājiem bija pabijis Toronto ietekmētajos dievkalpojumos (deviņdesmitajos Toronto Lidostas draudzē sākās atmoda, ar kuru aizsākās tā saucamā Tēva svētības kustība) un savukārt pats no tiem ietekmējās, pret ko JP ir ļoti kategoriski noskaņota (JP var vilkt ļoti stipras paralēles ar katoļiem sektantiskuma ziņā). Un viena no lietām, ko es savā draudzē vērtēju ļoti augstu ir tas, ka tajā prioritāte ir Dieva slavēšana nevis gudra spriedelēšana par Viņu un svētrunas nav stundām garas.

tava ticības apliecība
mana ticības apliecība ir evaņģēlijs. Kur izlasīt pats zini.
incognito
# Labojis incognito: 2010.07.14 20:15:35
Nu laikam jau ir tā, ka cilvēki dalās teorētiķos un praktiķos. Vieni, kā tādi rūnīti runči, ļoti labi zina, kā TO vajag darīt, bet paši nespēj. Otriem varbūt teorētiskā puse nav pilnīgi skaidra, bet viņi dara un viss notiek.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.14 22:48:20
Adonika
Paldies, ka padalījies ar sava ticības ceļa gaitām. Es neko nekomentēšu, jo uzskatu, ka Tev ir tiesības būt tur kur esi, un pieaugt atziņā tā kā Svētais Gars tevi vada. Patiešām aizraujošs ir Tavs dedzīgums, un man ir prieks par tādu māsu Kristū. Tikai vienas lietas Tev trūkst, lai Tavs evaņģēlija pasludinājums būtu pilnīgs – tās ir zināšanas Baznīcas vēsturē. To arī no sirds iesaku Tev apgūt.
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.15 07:35:08
Man no šīs diskusijas radās sajūta, ka, neapšaubāmi, kļūdaina teoloģija ir ļoti riskanta (jo, piemēram, kristoloģija nav kas abstrakts, bet gan no tās izriet pavisam konkrēti secinājumi par pestīšanu), tomēr arī, koncentrējoties uz pareizo teoloģiju, ir ļoti svarīgi, lai tā nekļūtu par elku un neaizstātos Dievam priekšā.

Par tēmu - Muldera un citu citētajiem Bībeles pantiem jau nu tā kā vajadzētu būt pietiekošiem, lai konstatētu Kristus nepārtrauktu dievišķību.
skats no malas [94.101.239.37]
# Iesūtīts: 2010.07.15 12:54:02
Luterāņi no reformētajiem(kalvinisti u.c.) galvenokārt atšķiras ar to, ka luterāņu kristoloģijā akcents ir uz Jēzus Kristus dievišķo un cilvēcisko dabu vienību, bet savukārt reformāti akcentē šo dabu izšķiršanu un līdz ar to ir dažādas konsekvences gan teoloģijā, gan praksē, piemēram, sakramentu izpratnē.

P.S. protams luterāņi nav vienīgie, kas akcentē šādu kristoloģiju.
Kasitis
# Iesūtīts: 2010.07.16 00:08:54
Kā ilgus gadus bijis JP un diezgan labi zinot PV un dažas citas harizmātu draudzes varu apgalvot, ka Adonikas apgalvojumi (ka Jēzus zemes dzīves laikā nebija Dievs) nav officāla harizmātu mācība.

Viennozīmīgi lielāka daļa harizmātu uzskata (tie, kuriem ir viedoklis par šo jautājumu), ka Jēzus zemes dzīves laikā bija vienlaicīgi 100% cilvēks un 100% Dievs.

Jo tikai cilvēks varēja izpirkt cilvēkus un tikai Dievs varēja paņemt uz sevi VISU cilvēku VISUS grēkus.

Adonika, tas, ka Jēzus kļuva par cilvēku, nenozīmē, ka Viņš pārstāja būt par Dievu.
Kā gan Dievs var pārstāt būt par Dievu? Kā cilvēks var pārstāt būt par cilvēku?
Jā, Jēzus savā zemes dzīvē patiešām bija aprobežojis sevi līdz cilvēka veidolam, tomēr Viņš nevienā brīdī nepārstāja būt arī Dievs.

Es domāju, ka Tev par šo jautājumu vajadzētu parunāt ar savu mācītāju...

Pārējiem vēlos atzīmēt, ka Adonika jau nenoliedz Jēzus dievišķību kā tādu, bet gan tikai kļūdaini interpretē viņa zemes dzīves periodu.

Gan jau ilgāk padomājot viņa nāks pie pareizās atziņas.

Ņemiet vērā, ka harizmātiem trūkst strukturētas teoloģijas/mācības un pašam aizurbties līdz patiesībai nav tik viegli un var aizņemt kādu laiku...
Donachka
# Iesūtīts: 2010.07.16 09:01:17
Kasitis
Ņemiet vērā, ka harizmātiem trūkst strukturētas teoloģijas/mācības un pašam aizurbties līdz patiesībai nav tik viegli un var aizņemt kādu laiku...
Tieshi taa! Un kas meklee, tas atrod! Protams, ja grib meklet....
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.07.16 09:05:05
Ne jau velti godwit ieteica padziļināt baznīcas vēstures zināšanas.
Absolūtais vairākums ticības mācības jautājumu, par kuru lauž šķēpus jaunajās draudzēs, ir atrisināts sen sen atpakaļ.

Ir arī labi un apsveicami, ja harizmāti mēģina atraisīties no viena otra savu dibinātāju kultiskajām ietekmēm un ieklausīties baznīcas liecībā cauri gadsimtiem, neatkārtojot prasto un maldīgo sektantu mitoloģiju par to, ka visu laiku (ar maziem mazītiņiem pārtraukumiem), viss ir bijis tikai slikti.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 73 , pavisam kopa bijuši: 35945