atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai Jēzus tika sists krustā?
pich_
Iesūtīts: 2010.06.30 10:20:41
Šajā rakstā kāds Bībeles pētnieks ir izpētījis Rakstus, un apgalvo, ka tajos nekur nav minēta Jēzus sišana krustā.

Tiek pieņemts, ka agrāk nāves sodi tika izpildīti pienaglojot "vainīgo" pie staba. Citur esmu redzējis versijas arī par parastu koku izmantošanu šim procesam.

Es ļoti labi saprotu, ka kristiešiem nav būtisks pats soda izpildes process, bet gan ideja, kas ar to tiek pasniegta. Bet tomēr tas liek nedaudz aizdomāties- cik daudz senie teksti varētu būt "izpušķoti", un cik daudz mēs zinām, kas toreiz notika patiesībā (?)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:10:55
S.R.(katole)

uz leju
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:13:59
pich_
pamato Rakstos.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:19:54
pich_ kā tev šķiet, pie staba ar cik naglām var piesist rokas?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:22:14
pich_ kā tev šķiet Spartaku piesita krustaa vai stabaa? Vai Spartaks uzdarbojaas pirms vai peec Kristus?
pich_
# Labojis pich_: 2010.06.30 14:23:29
Jošs Mulders
kā tev šķiet, pie staba ar cik naglām var piesist rokas?
no vienas līdz n naglām

Vai Spartaks uzdarbojaas pirms vai peec Kristus?
nezinu
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:24:57
pich_
nu vot, nezini a runā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:25:55
tajā brīdī Jēzus pats īsti Dievs nebija ? Tb - daļa no trīsvienības?

Shis darbojas kaareiz pret modaalismu Tas ir tad, ja Dievs ir unipersonaals, tad shitais ir nonsenss... Veel jau ir versija, ka Kristus citee 22 psalmu, kas kaareiz saakaas ar shaadiem (vai stipri liidzigiem) vaardiem, bet iekshaa apbriinojami referenceejas uz caurdurtaam rokaam u.c. kristus naaves lieciibaam, kad patieshaam veel krustaa sishana kaa soda meers neexisteeja Tobish versija taada ir, ka Kristus pat pie Krusta apkaarteejiem (paarsvaraa rakstus un psalmus zinoshiem juudiem) citee Dieva Vaardu veelreiz noraadot uz sevi kaa Mesiju!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:26:12
no vienas līdz n naglām

nezinu

Logjika?
pich_
# Labojis pich_: 2010.06.30 14:26:24
S.R.(katole)

es par Spartaku nerunāju
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.06.30 14:27:07
Par Krustaa Sishanu... pat wikipeedija der

http://en.wikipedia.org/wiki/Crucifixion jau 4-6 gs pirms kristus to lietoja persijaa u.c.

Krustaa sishanas meerkjis bij ilgstosha un mokpilna naave... Ja cilveeku piekabina krustaa ar rokaam virs galvas, vinjsh nosmok relatiivi aatri (arii mokoshi, bet ne tik ilgi)...

Chista veesturiski visticamaak ka Kristu piesita T veida krustaa jeb T ar (astiiti) aukshaa, kur parasti izvietoja "pantu" par ko shamais tur karaajas...

Taakaa ja saaktu piesieties pie taavai Kristu piesita krustaa kas ir + formaa kur attieciibas pret horizontaalo koku ir 1:2, tad visticamaak ka nee...

Bet "Simple Stabs" ir ljoooti mazticams jo
1) Pashi Kristieshi liecina, ka bij + vai T veida krusts
2) Raksti liecina, ka kristum bij naglU (daudzskaitlis) reetas, kas ir nelogjiski 1am stabam
3) Raksti liecina, ka kristum apsuudziibas deeli lika virs galvas nevis virs rokaam... kas arii atbilst krustam driizaak...

Bet pashaa dziljaakajaa buutiibaa, krusta formai noziime ir tik cik pashi tai to pieshkjiram...
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:28:44
Jošs Mulders

tu izlasīji manis doto rakstu?
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:34:30
S.R.(katole)

es tev neteicu- nezinu

pamatot Rakstos? nezinu, vai varu iztēloties mirušu cilvēku, kam galva nav pavērsta uz leju. ko tu gribēji ar šo pateikt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:37:43
pich_ Savaa laikaa ar Jehovas Lieciniekiem esmu striideejies... es visus shos argumentus zinu... un jaa pa diognaali rakstu izlasiiju - taa pati baida... Piesieshanaas vaardam "stauros" kura noziime "var" buut "vienkaarshs stabs"!
Kaa no taa izriet, ka taapeec Kristu sita pie staba nevis krusta, autors iisti nepaskaidro... jo lingvistikaa un valodaa vaarda noziimi nosaka kontexts...
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:40:14
Jošs Mulders
jā, man arī likās dīvaini, no kā minētais zinātnieks secina, ka obligātais tulkojums ir stabs nevis krusts.
nē nu ja tā padomā, tad arī krusts ir 2 stabi, tā ka melots nav.

bet starp "var būt arī tas" un "noteikti jātulko tikai tā" ir ļooooti liela starpība. bet zinātniekam aizmirsies pamatot savu viedokli.
pich_
# Labojis pich_: 2010.06.30 14:42:43
Jošs Mulders

gribu tikai norādīt, ka es neapgalvoju, ka tas bija stabs. izlasīju vienu rakstu, un gribēju par to padiskutēt, vai esiet dzirdējuši citas versijas par šo tēmu.

Kaa no taa izriet, ka taapeec Kristu sita pie staba nevis krusta, autors iisti nepaskaidro
šo es arī pamanīju. vēl tika teikts, ka latīņu crux vēl obligāti nenozīmē krusts. bet tik pat labi tas to arī varētu nozīmēt...
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:44:47
pich_
to, mans draugs, ka šādu jautājumu apspriešana man šķiet neauglīga esam. uzskatamības dēļ varu teikt, runājot par galvas stāvokli Jēzum pie Krusta esot, tā dēļ izcelās lieli strīdi un domstarpības ar tālejošām sekām. lūk pie kā tas noved - pie nevajadzīgām domstarpībām un šķelšanās. vēl jo vairāk tādēļ, ka pamatot savu viedokli tā arī neviens nespēj . es tā domāju es tā iztēlojos - tas nav arguments.
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:48:19
S.R.(katole)

skaidrs, ka neviens no mums nebija klāt un neredzēja.

vienīgais žēl gan, ka Dieva vārds- Bībele visu skaidri nenoliek pa plauktiņiem, lai diskusijas nemaz nerastos. Dievam taču vajadzēja zināt, ka piekasīgie cilvēki ķidās Bībeli, un dēļ neskaidrībām būs šķelšanās- varēja uzrakstīt Bible for dummies un nebūtu vajadzīgas interpretācijas
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:50:43
pich_
žēl gan, ka Dieva vārds- Bībele visu skaidri nenoliek pa plauktiņiem, lai diskusijas nemaz nerastos.
Kāpēc tu domā, ka Dievam nepatīk, ka cilvēki izmanto prātu un diskutē par lietām?

Bībele gluži viennozīmīgi atbild uz visiem Būtiskajiem jautājumiem - pārējos cilvēki var izspriest paši atkarībā no saprašanas.

Priekšmeta precīza forma un izmērs, pie kura Jēzu pienagloja, noteikti nepieder pie dzīvības un nāves jautājumiem.
pich_
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:52:32
vilks
Bībele gluži viennozīmīgi atbild uz visiem Būtiskajiem jautājumiem

nūū... vari šo apgalvot liekot roku uz sirds?
vilks
# Iesūtīts: 2010.06.30 14:53:01
pich_
Jā.
Citādi tak es nebūtu kristiete.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 194 , pavisam kopa bijuši: 9132