atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Par intuīciju
Pārdomātājs
Iesūtīts: 2007.07.25 09:45:37
Cik mēs varam paļauties uz savu intuīciju? Lidotāji stāsta, ka mākoņos un vētrā ir bīstami lidot pēc sajūtām: var gadīties, ka tad, kad tev pēc izjūtas liekas, ka tu celies augšup, tu patiesībā krīti. Vienīgais drošais orientieris vētrā ir mēraparāti.
Ja mūsu dzīvi skar vētra - draudīga diagnoze, pievilta draudzība, izgaisis sapnis, neziņa, kurp iet, tad drošākais rādītājs vajadzētu būt nevis mūsu sajūtas, bet Dieva vārds. Kā mums tas izdodas?
Psalms 32:8 "Es tevi mācīšu un rādīšu ceļu, pa kuru tev jāstaigā, Es pār tevi turēšu nomodā Savu aci."
AutorsZiņas teksts
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2007.07.25 09:46:25
Tomēr arī intuīcijai bieži izrādās taisnība - arī caur to Dievs mūs var vadīt. Kā atšķirt, kur Dieva vadība, kur mūsu pašu domas?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.25 10:47:05
Tas pats Dieva Vārds, ja saskan, tad labi, ja nesaskan, tad ir disonanse!
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.25 14:51:27
Mulders, bet nav tachu visas it ka mazaas dzives situacijas aprakstitas Dieva vardaa, un mums biezi ir jarikojas spontani, nemeklejot "recepti" Bibelee. Ka noprast un atskirt - kur mana intuicija, kur Dieva prats?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.25 16:11:31
Balss, nevis vai IR vai NAV dieva vaardaa bet vai saskan vai nesaskan. Dieva Vaards klusee par gurkju eeshanu, tad es pienjemu, ka tas NAV pretrunaa tam.
Mums ir arii sirdsapzinja, bik sabojaata, bet ir! Nu un peedeejais patveerums - ticiiba un paljaaviiba uz Kristu, ja visi strikji truukst!
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2007.07.25 16:36:40
Nedēļu atpakaļ - es no viena punkta Rīgā aizbraucu uz otru punktu bez kartes tikai vienu reizi nomaldījos. Praksē - ja dvēselē ir Patiess miers - tad intuīcija ved pareizi pa Patiesību. Ja dvēselē rodas lepnība - tad intuīcija automātiski sāk vadīt haotiski - un gars sāk maldīties Patiesībā. No savas pieredzes varu teikt, ka intuīcijai var sākt sekot, kad esi sasniedzis vismaz tādu apgaismību, ka ir saprasts, ka Patiesība ir Viena un Dievs ir Viens un to ka mēs dzīvojam Viņā. Tiem, kuriem ir Dievs - tiem ir draugs - kurš nepamet bēdās - vada to un ir līdzās. Ja rodas gribēšana - tad var lūgt Viņam palīdzību. Drošais orientieris ir 10 baušļi - tie rāda kā ir pareizi jādzīvo. Un baušļus jācenšas pildīt - tad ies labi - dzīve bez ciešanām. Ja visa tauta centīsies baušļus pildīt - tad ciešanas tautā pazudīs, bet tas ir jāizdara visiem vienlaicīgi kopā - DARBS, kura rezultāts ir dzīve bez ciešanām, tad neradīsies jautājumi, kam sekot, jo tad visi zinās, ka vislabākais ir sekot Dievam.
Andis Atvars [84.237.167.181]
# Iesūtīts: 2007.07.28 17:13:34
Intuīcija = sirdsapziņa = pieredze = atklāsme. Vai izteiksme ir pareiza?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.28 22:39:02
Kā mēs zinām Dievs ir radījis cilvēku un Dievs ielicis cilvēkā intuīciju, bet ja intuīcija sāk dominēt pār visu citu, kas nāk no Dieva, tad ir ne-labi...
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.29 02:42:57
Intuitīvie spriedumi parasti izrādās pareizi, nepieviļ, bet ne vienmēr. Piemēram, psihologi saka, ka cilvēks iepazīstoties intuitīvi jau pirmajā mirklī no neverbālās informācijas zemapziņā izveido zināmu slēdzienu par otru cilvēku - vai tas otrs ir uz mana viļņa, vai tam var uzticēties u.t.t. Vai tā jau ir tiesāšana, ko mums ir teikts nedarīt?
Andis Atvars [84.237.134.114]
# Iesūtīts: 2007.07.29 22:16:55
Neatrisinot vienādojumu intuīcija = sirdsapziņa = pieredze = atklāsme .šaubos vai diskusija būs auglīga. Kas ir intuīcija?
vilks
# Iesūtīts: 2007.07.31 08:36:39
Nu tad atrisini šo vienādību, mīļais Andi,un paskaidro, ko Tu ar to domā. Es domāju,ka tās 4 lietas nav pilnīgi viens un tas pats,un neesmu manījusi šai diskusijā nevienu,kurš tā domātu.
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.07.31 13:48:31
Nu protams ka nepārklājas, tikai mazāk vai vairāk saskaras. Liekas, tas, ka tās saskaras, foruma dalībniekus nedaudz samulsināja un arī Tevi- mīļais vilks. Manā izpratnē intuīcija ir kas līdzīgs atklāsmei- neredzamās pasaules ietekme. Atklāsmes gadījumā cilvēks tiek ievests, iecelts neradzamajā pasaulē un viņš pats redz, dzird, saož sajūt, bet intuīcijas gadījumā atklāsme nonāk pa tiešo smadzenēs. Problēma, kas ir šīs atklāsmes autors. Tas arī nosaka vai intuīcija bijusi pareiza vai nē. Intuīcijas gadījumā nevar palīdzēt pieredze, jo ir divi vienlīdz iespējami varianti. Sirdsapziņa nosaka intuīcijas izpildi, bet ne pašu intuīciju. Protams, īss mana viedokļa izklāsts, ko var papildināt un apstrīdēt....
Balss
# Labojis Balss: 2007.08.04 23:27:20
Andis Atvars Problēma, kas ir šīs atklāsmes autors. Kā tu to domā? Vai tu domā, ka intuīcijas avots varētu būt nelabais ? Man liekas, ka intuīcija ir pieredzes apstrāde zemapziņā, kuru ietekmē ne mūsu pašu gudrība vien... Kā saprast, kur intuitīvie spriedumu nāk no manas pieredzes un kur tie ir Dieva Gara iedvesmoti?
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.05 13:48:46
Balss! Ja spriedums nāk no pieredzes, tad tā ir pieredze, bet ne intuīcija. Vai intuīcijas avots var būt nelabais? Bet kapēc gan nē? Protams viņš nespēj tā vienkārši pienākt nepamanīts, tādēļ jāuzmanās trīs gadījumos: kad esi noguris, izsalcis un dusmīgs. Šajos gadījumos intuīcija reti kad būs patiesa. Vēl intuīciju nevar stimulēt, jo tad jau tā kļust par pesteļošanos.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.05 21:37:02
Andis Atvars tādēļ jāuzmanās trīs gadījumos: kad esi noguris, izsalcis un dusmīgs. Šie ir tie gadījumi, kad nelabajam ir vieglāk tikt cauri mūsu aizsargsistēmai visādās situācijās, ar jebkuru kārdinājumu. Intuīcija ir tā vārdā nenosaucamā zināšana par kaut ko - t.s. sestais prāts... Es nedomāju buršanos un līšanu ezotērikā, bet gan TO zināšanu, kas atnāk pati no sevis... Bet kā saprast, kas īsti ir tās avots?
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.05 21:56:34
Kristietim jau nav problēmas lūgt atbildi Dievam. Man ir bijusi sarežģīta situācija, kad jūties ne cepts ne vārīts, bet tad atnāk risinājums un tu jūties uzreiz kolosāli labi. Protams es šo problēmu jau biju uzticējis Jēzum.
Arnis Lū [80.233.178.4]
# Iesūtīts: 2008.01.06 23:18:59
Intuīcija ir sajūtu intiliģence, patiesa intiliģence, tāpat kā ir patiesa mīlestība. Intuīcija nekad nebūs pret sirdsapziņu. Intuīcija varētu būt arī Dieva Gara pieskāriens - kad tevī pēc kāda lēmuma pieņemšanas, kuram pārāk daudz nezināmo, lai tas 100% pareizs būtu, iestājas miers. Dievs ir mīlestība. Mīlestība kā zināms ir lielākais spēks uz pasaules. Vai intuīcijas pamats nav Dieva mīlestībā uz mums, ja esam tai atvērti. "Tiem, kas mīl Dievu visas lietas nāk par labu", ja sekojam šiem Dieva vārdiem mīlestībā, pateicībā pieņemot visas lietas, kas dzīvē nāk, vai neesam jau uz tāda kā patstāvīgās intuīcijas viļņa. "Ja jums trūkst gudrības, tad lūdziet un Dievs jums to dos", vai tā jau nebūs tā pati dievišķā gudrība, mīlestībā uz cilvēku atklāta - intuīcija.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.01.07 18:57:44
Mazliet no teorētiskās puses.
Cilvēkam ir trīs daļas:
miesa, dvēsele un gars.
Katrai ir savas funkcijas un darbības sfēra.
Miesa elpo, ēd, guļ.
Dvēseles pārraudzībā ir prāts, griba un jūtas.
Gara sfēra ir intuīcija , dievbijība un sirdsapziņa.

Varbūt šis palīdz tālāk domu šķetināt
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.07 20:14:05
nuu patiesībā intuīcija nāk arī no miesas prāta un nekad tu nevari būt pilnībā pārliecināta vai tavas sajūtas ir no Dieva vai no miesas, tāpēc vienīgā absolūtā mēraukla ir un paliek Dieva vārds

piemērs par lidmašīnas pilotu ļoti uzskatāmi attēlo patiesību par intuīciju - tā var būt patiesa un var arī nebūt, tjipa 50 pret 50. Ja kādu kristieti apmierina šāda laimes spēle, lai jau veicas.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.01.07 21:04:57
jā jā, kā tad 21. gadsimta. Kas tad bij indiāņiem?
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 57 , pavisam kopa bijuši: 34836