atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ja jūs būtu kristietis, pie kādas denominācijas jūs piederētu?
incognito
Iesūtīts: 2010.05.27 09:10:51
Iedomāsimies, ka mēs dzīvojam tādā pasaulē, kur visiem jābūt kristiešiem.
(Jautājums pamatā nekristiešiem, bet arī kristieši drīkst piedalīties.)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
danar
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:21:11
Nonacu pie luteraniem..citur negribetu,vismaz pagaidam
Bet diezgan biezi ari iedomajos kas ar mani butu..ja nebutu kristiete
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:27:16
pich_

Protestants ir baigi plashais jeedziens... bet nu labi, nevar prasiit no nekrishkaanja buut expertam visaas protestantisma finesees
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:27:17
incognito

vispār jau pareizi būtu, ja būtu tikai viena vienīga denominācija...
tā pat mani nedaudz mulsina fakts, ka Bībelei ir daudz un dažādas versijas- kāpēc tā?
danar
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:27:33
incognito
Man noteikti...ar noslieci uz depresijuButu daudz jadzer gradigie...vai jalieto kas cits,lai varetu dzivot
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:29:07
Jošs Mulders

es zinu. no sākuma nezināju, kas ir denominācija. gūglē pameklēju un tur pateica, ka kristietība iedalās 4 daļās, no kurām viena ir protestanti. protestanti iedalās vēl sīkāk, un es skaitos luterānis...
kaut kā tā
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:32:03
incognito
Kristus dzīvo cilvēkā, nevis denominācijā vienā vai citā. Katrā denominācijā ir bērni Kristū un nobriedušie. Vispār tie, kas visvairāk visās jomās cenšas pieturēties Bībelei ir "vispareizākie" . Jo Jēzus ir Vārds. Tāpēc visi, kas pieturās savām doktrīnām, dogmām, kas neatbilst Bībeles patiesībai ir sektas . Kristus dzīvo ikvienā cilvēkā, kas ir piedzimis no augšienes, ar sirdi ticējis, ka Dievs Viņu uzmodinājis no miroņiem, un ar muti apliecinājis Jēzu par Kungu. Jautājums ir: cik lielā mērā katrs plūst Kristū savā dzīvē, jo arī ticīgs cilvēks var būt ļoti miesisks, pie kura viegli piedauzīties neticīgajam. Es nešķiroju kristiešus pēc denominācijām. Jo viens Kungs , viena ticība, viena kristība. Man nav svarīgi, kas kurai denominācijai pieder, ja šis cilvēks ir atzinis Jēzu par kungu, viņš ir mans brālis/māsa Kristū, kuru es mīlu un cienu. Cienu viņa atziņu, un viņa ceļu pa kādu viņš iet un iepazīst Kristu savā dzīvē. Tāpēc man nav būtiski, ja kāds min denomināciju no kuras nāk. Es to vispār neņemu vērā. Ja tev kaut kas liekas mulsinošs, tad dodies pie luterāņiem vai katoļiem, lai sāktu tur iepazīt Kristu. Taču vislabāk meklēt rakstos vai raksti to apstiprina vai nē, šāda veida izpausmes un pieredzes. Bet vispār Dieva ļaudis nav no šīs pasaules un ir citādāki, tas ir viennozīmīgi. ja viņi līdzinās nekristiešiem un neticīgajiem, tad Dievs to nav vēlējies. Jo ir teicis netopiet šia pasaulei līdzīgi. Piedod, ka tik gari
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:34:34
Pagaidām ne pie vienas...visi baigi pareizie
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:42:29
Svētais
Tāpēc visi, kas pieturās savām doktrīnām, dogmām, kas neatbilst Bībeles patiesībai ir sektas

kāpēc katrai konfesijai ir savas doktorīnas, dogmas un rituāli? un kas notiek, ja, piemēram, luterāņi nepilda visas darbības, kas noteiktas Bībelē?

kurš vispār ir pateicis, kuras dogmas un darbības ir īstās un pareizās- vai katrai konfesijai vajadzētu 100% visas pildīt, kas aprakstītas Bībelē?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:47:14
pich_
Katrai konfesijai savas, jo katrs ir pa savam sapratis Kristu konkrētās sfērās. Tā nu tas ir. Jaunā derība nepamatojas uz doktrīnu pildīšanu, bet uz personisku ticību Jēzum un attiecībām ar Viņu. Tā ir būtiska lieta, ko daudzas konfesijas nav ņēmušas vērā, un dragā savas doktrīnas. Ar pildīšanu ir tā, ka Dieva Vārds atklāj tev Dieva gribu, un ja tu to pildi, tad tas ir tev par labu, bet no tā tu neiegūsti nekādu lielāku labvēlību Dieva acīs, jo Dievs savu labvēlību ir jau devis un parādījis bez maksas Kristū. Mēs to tikai pieņemam caur ticību. Tā ir mums dota dāvana. Tā ir liela starpība!
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:49:29
Svētais

tad varbūt nemaz nav sektas? ir tikai grupiņas, kas pa savam ir sapratušas Bībeli un Kristu. tieši tā pat, kā luterāņi, katoļi, hariki utt
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:51:54
pich_
Savā ziņā jā. Teiksim tā, Dievs darbojas un vēlas atklāties cik vien iespējams. Katrs kas reprezentē Viņu ir paņēmis kaut ko no Viņa ( Bībeles), un cenšās to vislabākajā veida reprezentēt. Taču cilvēki ir nepilnīgi, un tas atspoguļojas viņu domu spriedumos utt..., ko viņi izpauž par Kristu. Taču tas netruacē Dievam glābt cilvēkus cik vien iespējasm, lai arī caur nepilnīgiem viņa bērniem. Protams, ka Dievs vēlētos, lai Viņu reprezentētu viņa bērni labāk, kā tas notiek šodien. Tācu mēs visi pieaugam un mācāmies kā to labāk izdarīt.
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 11:57:22
Svētais

droši vien tas, vai reliģiskā organizācija tiek uztverta par sektu vai nē, ir atkarīgs no tā, kurā grāvja pusē pats atrodies...

ko tu pats uzskati par sektu?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 12:01:31
pich_
ko tu pats uzskati par sektu?

Tradicionālā sektas definīcija ir “no vairākuma atšķēlies mazākums”. Piemēram, kristietība tās pirmsākumos tika uzskatīta par jūdaisma sektu un apustuli Pāvilu sauca par “nācariešu sektas vadoni” (Ap.d. 24:5).
Taču kādu laiku atpakaļ dzirdēju citu definīciju, kas kristietības kontekstā šķiet daudz atbilstošāka: “Sekta ir viss, kas kaut ko pieliek klāt Bībelei vai noņem no tās nost.” Sekta nav draudze, kuras mācība atšķiras no tradicionālajām dogmām; sekta ir draudze, kuras mācība pašos pamatos atšķiras no Bībeles. Labs kritērijs, pēc kura noteikt, vai kāda konkrētā kustība ir sekta, vai nav, ir paskatīties, uz ko tā liek galveno uzsvaru savā mācībā - uz saviem žurnāliem, savu Bībeles tulkojumu, savu atklāsmi (kas ir jālasa starp rindām, jo melns uz balta tā Bībelē nav lasāma) u.tml., vai uz pašu Bībeli, aicinot jebkuru pašu pārliecināties par to, kas rakstīts Dieva Vārdā.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 12:12:27
Par sektām runājot - visām denominācijām jau ir savi bzdingi, kas saistīts ar faktu, ka Bībele nesniedz nepretrunīgu pasaules ainu. Neizbēgami iznāk kaut ko uzsvērt un kaut ko noklusēt.

īsti tam negribētu piekrist. Drīzāk, tas, kas mums liekas pretrunīgs, patiesībā to mēs neiprotam līdz galam. Taču Bībele ir viengabalaina un tās autors ir viens. Man škiet, ka mēs neizprotam Dieva motivāciju bieži vien, tāpēc sajaucam visu vienā putrā, un mums liekas, ka Bībele ir pretrunīga , taču tā nav.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.05.27 12:15:00
es arī daļēji sagadīšanās pēc esmu luterāne, tikpat labi varēju būt katole - ja skatās no mammas vecāsmammas puses un ja es dzīvotu piem. Latgalē.
pie katoļiem man ļoti patīk, pat - pilnīgi apbur - kad priesteris pēc Sv.Mises staigā ar monstrances saulīti apkārt un vēl citas tml. lietas dievkalpojumos.

bet vispār jūtos ļoti atvieglota, ka Jēzus Pats šodien visu saliek pa vietām - tātad - tikai viens ganāms pulks un viens Gans. vispirms jau - vienotība ar citu konfesiju brāļiem/māsām garā, un tad arī viss pārējais - Jēzus Mīlestības Baznīca.


( incognito - katra nākamā tava profilbildīte uzjautrina arvien vairāk :D)
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 12:15:44
Svētais
Bībele ir pretrunīga , taču tā nav

par šo man tuvākajās dienās būs jauns topiks...

katrā ziņā- arī tavu vāļāšanos pa zemi "Svētā gara" iespaidā es uzskatu par sektas pazīmi.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 12:17:11
pich_
Es nevāļājos . Bet tu vari uzskatīt kā tu gribi .
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 12:20:22
Svētais

kāpēc tu neesi, piemēram, luterānis?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.27 12:23:50
pich_
tu vari par tādu būt, ja vēlies, kas tev liedz ? Man patīk ko Dieva Vārds saka un apsola. Ar ticību iemantot apsolījumus. Runāt mēlēs. Svētā Gara dāvanās plūst. Skaļi slavēt un pielūgt ar visiem iespējamiem instrumentiem utt. Katrs pēc savas atziņas kalpo Kristum, un saņem sev nepieciešamo garīgo barību. Es draudzējos ar luterāņiem, un to starpā man ir tuvi draugi. Man nav nekādu iebildumu pret tiem. Katrs Dievam kalpo kā saprot .
pich_
# Iesūtīts: 2010.05.27 12:27:23
Svētais

vai luterāņiem nevajadzētu runāt mēlēs, ja jau reiz Bībelē tas minēts? nav tā, ka netiek izpildīti visi Dieva norādījumi? kāpēc tiek pieļautas atkāpes no Rakstiem?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 135 , pavisam kopa bijuši: 4604