atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Atanāsija ticības apliecība
Pagris
Iesūtīts: 2010.05.24 20:33:49
Jautājums teologiem LELB mācītājiem. Nākama svētdiena ir Trīsvienības svētki, vienīgā reize Baznīcas gadā, kad ieteikts lietot Atanāsija ticības apliecību. Vienprātības grāmatas nodaļā "Trīs galvenie simboli" likts nosaukums "Atanāsija ticības apliecība, rakstīta pret ariāņiem." LELB mājas lapā sadaļā "Mēs ticam" ievietotajā ticības apliecības tulkojumā (redakcijā) lasām: "Pilnīgs Dievs un pilnīgs cilvēks, kuram ir saprātīga dvēsele un cilvēciska miesa, no dievišķības puses līdzīgs Tēvam, bet no cilvēciskās puses - zemāks par Tēvu." Vai būtu lietojama šī redakcija, vai tomēr pareizāk būtu lietot grāmatas "Augsburgas ticības apliecība šodien" pielikumā publicēto (Vienāds ar Tēvu saskaņā ar dievišķību), vai "Vienprātības grāmatā" (Vienāds ar Tēvu pēc dievišķības)?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.05.27 13:09:40
Pagris, man arii tas pac jautaajums - vai kristieshi nedriixt vairs uzdot jautaajumu "Kaapeec?"
Pagris
# Iesūtīts: 2010.05.27 21:22:28
vilksJošs Mulders Atvainojos par to, ka esmu neprecīzi izteicies. Pārrunāt, protams, vajag. Vienkārši gribēju atgādināt, ka Atanāsija vārdā nosauktā TA (un pirms tās arī Nīkajas), cik zinu, lielā mērā tika rakstītas tieši tāpēc, lai atspēkotu ariāņus.
in your shadow i can shine...
# Iesūtīts: 2010.05.27 22:12:22
ilgi domāju, kas ir Ananāsa ticības apliecība, līdz izlasīju pareizi
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.01 09:43:08
Lasot tēva Feldmaņa grāmatu par dievkalpojumu, acīs iekrita viens teikums. „Mēs neapliecinām trīs Dievus, bet gan vienu Personu tās trijos veidos.” Man radās jautājums, vai šeit ir modālisma iezīmes, vai redaktora kļūda. Varbūt kāds, kas pazina tuvāk R. F. varētu pakomentēt šo citātu.

[Roberts Feldmanis, Evaņģēliski luteriskā baznīca un dievkalpojums, Luterisma mantojuma fonds Rīga, 2009, 80.lpp]
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.01 12:03:58
Atanasija TA ir laba lieta, uzreiz pasaka, kurš ir kristietis - tas, kas tic Trīsvienībai, apliecinot Kristus patieso cilvēcību un dievišķību.
Memekija
# Iesūtīts: 2010.07.01 18:18:57
Ko superhiperpareizie luterāņi saka par pēdējo teikumu?
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 108 , pavisam kopa bijuši: 1794