atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kas tas ir "pielūgt"?
EzītisMiglā
Iesūtīts: 2010.04.28 09:51:17
Dievs grib, lai cilvēks viņu pielūgtu.
Kā jūs to saprotiet, ko tas nozīmē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.28 13:34:47
Ctulhu
tikai jautaajums: kad pasaakums notiek aatraak - pie ``halyavas`` ( konsultacijaam) vai pie patstaaviigas darbiibas.
Vai, cits jautājums, kad notiek ātrāk, bakstoties pašam, vai kad paprasa zinošākam? Ja vēl problēma nopietna, tipa, vēzis jāārstē...

Ja nav tik nopietni, tad zinošākais var arī pateikt tikai tik, cik vajadzīgs, lai cilvēks pats tālāk attīstītos.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.04.28 13:39:49
Ctulhu
a) piem, kad viss fundamentālais ir zināms. Vai, kad resursi izbeidzās, piem, smadzenēs vairs nav vietas. Vai, kad sākam jau pētīt, kāda ir gigaljonā PI zīme aiz komata. Vai kad vienkārši apnīk.
a1) viss ir viens variantā robeža pārkāpjas automātiski. Kad iluzorā "būtne" saprot, ka ir tikai "Brahmas sapņa" daļa, jeb, dziļāk skatoties, pats Brahma vai vēl vairāk, tad arī šis sapņu tēls pazūd. No otras puses, kaut kur visu laiku rodās jauni tēli.
b) intereses trūkums. Apziņa, ka tālākais ir tikai spēlīte. Tagad mums pētīšanā dzinulis ir lielā mērā vajadzība, tas, ka ir visādas problēmas. Piem, tas pats vēža pētnieks tāpēc strādā ar lielāku interesi kā "optimālās sviesta kārtas uz sviestmaizes" pētītājs, vai PI gigaljonās zīmes meklētājs.
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2010.04.28 13:41:59
Ctulhu
nafig pa celjam remonts jeb konsulteesana?
Attīstība, nevis remonts. Attīstībai konsultēšana ir vajadzīga.

Kaads veezis??
OK, vēža nav. Tas bij tikai piemērs, ka ir svarīgākas un ne tik svarīgas problēmas.
Tad vienalga, jautājums - kāpēc attīstīties? Lai labāk kontrolētu vidi vai prieka pēc?

tikai jautaajums: kad pasaakums notiek aatraak
Hmm... padomāju par šo ... man sanāk, ka jēga no tā ātruma ir tikai tad, ja draud neatgriezeniskas sekas, briesmas, nāve, utml. Vai arī - vismaz grūti labojamas.
Citos gadījumos ātrums nemaz nav svarīgs, svarīgi ir tikai, ka process notiek un attīstība neapstājas.
incognito
# Labojis incognito: 2010.04.28 14:41:44
Tā kā rezumējot - mēs nesaprotam, kāpēc Bībelē aprakstītajam Dievam vajag, lai cilvēks viņu pielūgtu. Teorija, ka Dieva pielūgsme nepieciešama pašam cilvēkam, lai tas būtu laimīgs, man liekas, neatbilst novērojumiem.
Teorija, ka Dievi pārtiek no pielūgsmē izdalītās cilvēku enerģijas, un līdz ar to cilvēku pielūgsme viņiem ir izdzīvošanas jautājums, ir jauka, bet grūti pierādāma.

Ā, nu un vēl Svētā teorija, ka cilvēks, iepazīstot Dievu, dabiski vēlas viņu pielūgt. Bet tas man kaut kā nesienas kopā ar Bībelē aprakstītajiem draudiem visiem tiem, kas tā nerīkojas.

Vēl protams ir iespēja, ka nekāda Dieva nemaz nav, bet visu to padarīšanu ar pielūgšanu ir izdomājuši veikli ļautiņi kā līdzekli manipulēt ar citiem ļautiņiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.28 14:47:51
Tur jau tā lieta, ka es tikai rezumēju. Ai kudnt meik sač šit ap.

Mierini sevi ar sho domu!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.28 14:49:04
incognito, Dievam to nevajag... To vajag cilveekam... savukaart noveerojumi jau ir tikai tevis subjektiivi proceseets noveerotaas infas interpetaacija!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.28 14:59:48
incognito
Teorija, ka Dieva pielūgsme nepieciešama pašam cilvēkam, lai tas būtu laimīgs, man liekas, neatbilst novērojumiem.

Esmu redzējis ticīgos, kas vismaz izskatījās laimīgi. Viņi arī teica, ka esot laimīgi.

ka nekāda Dieva nemaz nav bet visu to padarīšanu ar pielūgšanu ir izdomājuši veikli ļautiņi
... vai arī Dieva nav, bet dvēseles, egregori, gari u.c. vienalga ir. Vai kā budismā....
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.04.28 15:05:46
Reku incognito komentu augstaak teica, ka sii teorija neatbilst noveerojumiem. Es arii saku, ka neatbilst.

Nu par ateistu spēju novērot garīgus procesus es i divi kapeiki nedotu

Aga, bet mani dati/noveerojumi sakriit ar incognito ...

Nu a manējie ar vieniem 2 miljardiem kristiešu pasaulē

incognito
# Iesūtīts: 2010.04.28 15:11:06
Es kaut kur atceros lasījis pētījumu par laimi, kur bija norādīts, ka laimīgākie cilvēki esot budisti t.i. acīmredzot, atzīst sevi par laimīgiem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.28 15:12:31
Nu, starp manis satiktiem cilvēkiem laimīgie ticīgie izskatījās visumā laimīgāki nekā laimīgie neticīgie.
Bet tas tā subjektīvi. Ij cilvēku pamaz statistikai
incognito
# Labojis incognito: 2010.04.28 15:13:42
EzītisMiglā
Esmu redzējis ticīgos, kas vismaz izskatījās laimīgi. Viņi arī teica, ka esot laimīgi.

Nē, nu tad vajadzētu būt izteiktai atšķirībai starp kristīgām nācijām un pārējiem. Bet, piemēram, augstākais pašnāvību skaits Eiropā ir, ja nemaldos, visai kristīgajai Lietuvai.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_ra.. te
Mēs esam 5 vietā, hi ho, bet pagāniskā Japāna, kurai pašnāvība ir sena kultūras sastāvdaļa - 6.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.28 15:31:01
Ctulhu
Vai tad budisti emocijas neapvalda vēl labāk?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.04.28 15:36:27
vēl jau bija indiāņi kā paraugs emociju apvaldīšanai
Mazais
# Iesūtīts: 2010.04.28 18:01:11
Lūgšana nav tikai lūgums, lai saņemtu, bet arī piedāvājums, lai dotu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 67 , pavisam kopa bijuši: 13701