atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību cita opera, jeb - cita teoloģija
-Jona-
Iesūtīts: 2010.04.16 14:44:54
Sv.Rakstos jau atrunāta arī ne-kristiešu iespējamā pestīšana

- ikvienā tautā Viņam ir tīkams, kas Viņu bīstas un taisnīgi dzīvo,
- Sv.Gars izlejas arī pār pagāniem /Ap.d.10/
- dzīvais Dievs ir visvairāk ticīgo, bet arī - visu cilvēku Pestītājs /1.Tim.4/
utt.

papildināšu ar vēlākiem kristiešu avotiem. labākai izpratnei un lai daudzmaz vienuviet.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.19 18:08:19
-Jona-Ctulhu
Paldies! Jūs beidzot man acis atvērāt, kāds pataloģiski ļauns radījums ir funamentālists Ingars un citi! Sirsnīgs paldiesiņš! Nu viss beidzot pa plauktiem salikts, un pilnīga apskaidrība iestājas!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.04.19 18:17:19
Ingars nebūt nav ļauns, viņš vēl tikai pārāk jauns, bet Aivara komentārs gan tāds interesants... vai šeit nebūtu tiesības paust Baznīcas Svēto , kā arī citu lut. mācītāju viedokli?
bet būs mans paldiesiņš Aivaram , ja vien vinš sakarīgi izskaidros manis jau senāk aprādīto (bet no mācītiem ļaudīm tā arī neatbildēto) situaāciju:


Jona- : 2009.01.28 16:58:28

bez Kristus nav un nebūs neviena cita Glābēja. un laiku beigās nevarēs vis iepeldēt uz galā koncertu pie Jorkiem ar Lankasteru red rose pie atloka!
runa jau par to, kas svarīgāks - Vaigs, vai tomēr - Būtība/Mācība/Kodols/Ceļš.
un tas vis tiešākajā veidā atsaucas uz Evaņģēlija sludināšanu, jo ko gan dod sludināt, ja tavs Dievs jau pēc definīcijas netaisnīgs?
nu teiksim, šāds te Jēzus tēls ,budista/krišnaīta acīm skatoties:
"Mīļais bērns, Es nolieku tevi dzīvot zemē, kur gadusimtiem valdījusi šī ticība. tu augsi, iesakņosies tajā, bet ikpalaikam jūs apmeklēs citas ticības pārstāvji, kuri mācīs līdzīgas lietas tām, ko tu jau zināsi un par labām būsi atzinis...
viņu darbi bieži nesakritīs ar vārdiem, tu viņiem nenoticēsi un nepiesliesies...
un... (te Kunga Balss pieaug līdz pērkondimdošam kreščendo ...) ... par to tad Es tevi arī sitīšu sitīšu, līdz beigās arī nositīšu!!"
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.04.19 18:20:02
ak jā, varbūt a.cien. Aivars pie reizes varētu atbildēt, kas tad par briesmīgiem elles putniem ir šie tik nekrrrristīgie Vītoli?

lai arī Jonai ar Ctulhu pilnīgā apskaidrība iestājas..?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.19 18:43:03
-Jona-
Tev jau laikam labāk izdosies apskaidrību nest. Par elles putniem arī pirmo reizi dzirdu, bet iespējams, tu ko vairāk noskaidrosi te - http://www.newanimal.org/
Pēc tam tumsoņām izskaidrosi visās niansēs.
incognito
# Labojis incognito: 2010.04.19 20:04:54
Ingars
Budismam ir vairāki novirzieni, bet pamatā ir ideja, ka cilvēks var pats kļūt par dievu - nešķiet pazīstami?

Vai tad Bibelee ari nav teikts : jus esat Dievi? Man ir atminjaa, ka Jezus to citeja farizejiem, tas laikam no Psalmiem.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.04.19 21:02:13
Aivars

kuslas otmazkas, honey, pagalam kuslas!
no augsti mācītām/sukces/ordinēti/pareizām personām es tomēr vēlētos dzirdēt skaidras atbildes, nevis miglainus koklējumus par patoloģijām (rakstās ar o nevis a, starp citu).

tātad vēlreiz:
- tad minētie ne-kristieši Vītoli ir galu galā kas? liekuļi, elkdievji, nīdējami bezdievji?
- tad kādā īsti veidā pareizie sskripturčiki atgriež citticīgos? ar lamām un paļām viņu reliģijas virzienā, ar elles katlu draudiem? un cik tādā veidā ir atgriezti, ja nav noslēpums?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.19 21:07:00
-Jona-
Sauļuk, grūti ir saprast tavu jautājumu un tā aktualitāti. Tev tie Vītoli ir ko pāri nodarījuši, vai kā? Kāpēc tu tos cilvēkus gribi nolādēt?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.04.19 21:33:36
Aivars

es palūgtu bez demagoģijas, runa ir par šiem Ingara domugraudiem (man adresētiem):
" Stāv rakstīts - 1. Jāņa 5:12 Kam Dēls ir, tam ir dzīvība, kam Dieva Dēla nav, tam nav dzīvības.
Jeb vai tu domā, ka burvji, Jēzus noliedzēji, kristiešu slepkavas, netikļi, sātana pielūdzēji..uj piedod, izteikšos smalkjūtīgāk - citu reliģiju praktizētāji iemantos Deiva valstību?
Un tu to saprati, tā, ka tas nozīmē, ka neticīgie un citticīgie arī tiks debesīs?
"

es prasu tātad - kas, jūsuprāt, ir šie citas reliģijas (t.s. latviskās dzīvesziņas) praktizētāji Vītoli? vai tik grūti atbildēt?
kā arī jautāju par citticīgo atgriešanas metodēm, un, manuprāt, jautājums bija gana saprotami formulēts.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 12:35:56
-Jona-

hoho, daži gan gribētu paķert tikai pirmo vispārīgo (bet faktiski neko daudz neizsakošo) frāzi! pat ja tālāk tas max skaidri izklāstīts tuvāk , un proti:

2 Un, ja es pravietotu un ja es zinātu visus noslēpumus un atziņas dziļumus, un ja man būtu pilnīga ticība, ka varētu kalnus pārcelt, bet nebūtu mīlestības, tad es neesmu nekas.
3 Un, ja es visu savu mantu izdalītu nabagiem un nodotu savu miesu, lai mani sadedzina, bet man nebūtu mīlestības, tad tas man nelīdz nenieka.
/1.Kor.13/


Katrs cilvēks rīkojas pēc savas ticības un pārliecības. Viņš var liecināt, ka tic šim vai tam, bet viņa rīcība, vārdi un attieksme parādīs precīzi, kam tieši viņš tic. Reizēm cilvēks var liekuļot un rīkoties pareizi, bet tas var nebūt saskaņā ar viņa patieso ticību, tikai ārēja izrāde - tie ir tie darbi bez mīlestības, nu patiesībā te arī parādās, kam šāds cilvēks tic - viņš tic, ka ar meliem un liekulību var izpelnīties Dieva žēlastību, jo skaties uz farizejiem - no cilvēcīgā viedokļa viņiem nebija kur piekasīties. Stāv rakstīts - bez ticības nevar patikt, kā arī - ar sirds ticību panākama taisnība, ar mutes liecību pestīšana. Redzi - tu ar lielu blīkšķi izgāzies, jo Rakstos ir Dieva apsolījums, ka tas, kas tic saņems pestīšanu, bet ar darbiem neviens netop taisns Dieva acīs. Vienīgi ticībā mēs saņemam pestīšanu un Svēto Garu, un tikai tad mēs esam spējīgi mīlēt, taču tad jau esam pestīti, pirms esam spējīgi mīlēt. Bet tu runā gluži kā sātans, lai izšaubītu kristiešus no viņu ticības, padarot ticību par kaut kādu bauslības darbu. Protams - ticība izmaina cilvēku, nevar paturēt ticību un nemainīties, tas nav iespējams, taču pestīšana ir nevis pārmaiņu dēļ, bet gan ticības dēļ, kura nes pārmaiņas, jo pašas pārmaiņas zemes dzīves laikā nekad nebūs pilnīgas Dieva acīs, tās ir vienīgi redzama ticības zīme un augļi

Bet ja tu gribi sacīt, ka ar darbiem tiekam taisnoti - nosauc kaut vienu cilvēku, izņemot Jēzu, tikai vienu vienīgu, kura darbi būtu pilnīgi Dieva acīs. Nosauc kaut vienu cilvēku, kura mīlestība ir pilnīga Dieva acīs.

Bet vispār iesākumā bija runa par to, ka ārpus ticības nav pestīšanas, ka ar bauslības darbiem un pat ar cilvēcīko mīlestību nevar Dievam patikt, ja Viņam netic. Ja cilvēks Dievam netic vai tic kādam citam dievam, tad viņš Dievu nemīl, tātad viņš tā īsti nemīl arī citus cilvēkus. Bet, ja kāds Dievam tic, tad viņš Dievu mīl un DIevs viņu izmainīs - redzi - Dievs neprasa, lai ticība būtu atkal kārtējais darbs, ar ko nopelnīt pestīšanu. Tā ir katoļiem kaut kāda slimība, ka vajag meklēt kur vien un kā vien laupīt Pestītājam godu, lai savas kvalitātes stādītu līdzās Jēzus nopelnam. Dievs neprasa, lai mums būtu pilnīga ticība, liela ticība, Viņš prasa, lai mēs vienkārši ticētu un paļautos uz Viņu. Ja kas tic, ka Jēzus ir par viņa grēkiem nomiris un augšāmcēlies - vai tā ir maza ticība? Vai ar to nepietiek pestīšanai? vai tu cilvēk vēl domā, ka ar savu smirdīgo un kroplīgo paštaisnību un liekulīgo, tā saucamo "mīlestību" varēsi ko pielipināt Kristus nopelnam?

un kas tev liek domāt, ka tieši tu esi Dieva sakāmo iepazinis? citu reliģiju mazie bērni, kas pagaidām prot piesaukt tikai tēti, toties Viņu ir iepazinuši kā Mīlestību!
kāpēc domā, ka tas ir kas mazāks?? arī viņi reiz uzzinās Tēva Personvārdu, tikai vēlāk…
tev labpatīk domāt, ka svarīgāk pareizi krustu izmest/Trīsvienības formulu nodeklamēt? pareizi un pēc gostiem nokliegties Kungs, Kungs..?


Stāv rakstīts - kas netic, tas taps pazudināts un arī - kam Dēla nav, tam nav dzīvības. Bībele vairākās vietās liecina skaidri - kas zemes dzīves laikā netic Dievam un neticībā nomirst, tas nonāk ellē uz mūžīgiem laikiem. Ar maziem bērniem ir pavisam savādāk, bet ar pārējiem ir tā, kā stāv rakstīts.

Kas man ir svarīgāk? Man svarīgāk ir, lai cilvēki iepazītu Dievu caur Jēzu Kristu, kurš ir žēlīgs Dievs un pestī cilvēkus neatkarīgi no viņu darbiem. Jā, jā, tā stāv rakstīts

28 Jo mēs spriežam, ka cilvēks tiek taisnots ticībā, neatkarīgi no bauslības darbiem.

Un to, ka Pāvils šeit nerunā tikai par jūdu bauslības likumiem, bet arī par mīlestību, to Svēti Raksti apliecina caur jēzus vārdiem

36 "Mācītāj, kurš ir augstākais bauslis bauslībā?"
37 Bet Jēzus tam sacīja: "Tev būs Dievu, savu Kungu, mīlēt no visas sirds un no visas dvēseles, un no visa sava prāta.
38 Šis ir augstākais un pirmais bauslis.
39 Otrs tam līdzīgs ir: tev būs savu tuvāku mīlēt kā sevi pašu.
40 Šinīs abos baušļos ir saņemta kopā visa bauslība un pravieši."
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.04.20 14:20:57
Ingars

tik milzum gara atbilde... bet kur tad kārtejais uzknābiens JMarijai izpalika, aizmirsās?
bet nu labi... ja nu tomēr izlasi kādu no ieteiktajām liecībām, tad gan parunājam, ok?


es gribu, lai kāds maziņš medus pods
būtu mums visiem kopā dots...

Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:02:44
-Jona-

Sarkasms un ironizēšana laikam tagad modē pie kristiešiem. Runa jau nebij par Mariju, bet gan par to, kā mēs tiekam pestīti.

Ja Jēzus pieprasa mums noteiktus ticības standartus, tad uzreiz skaidrs, ka esam pazuduši, jo neviens cilvēks nespēj nedz pietiekami labi ticēt, nedz pietiekami labi mīlēt, taču tieši tāpēc ir teikts - topiet kā bērni, jo bērni ir pilnīgi bezpalīdzīgi, pilnīgi atkarīgi no Dieva, viņiem ir maza sapratne par to, ko nozīmē upurēties citu labā, tomēr tādiem pieder debesu valstība, jo viņiem nav nekā, kā tikai tas, ko Dievs iedod un tas Dievam patīk - kad cilvēks ir pilnībā atkarīgs no Viņa žēlastības, kad cilvēks necenšas ar saviem darbiem, savu mīlestību un savu ticības lielumu nopelnīt Dieva žēlastību - lūk tā ir ticība, kas vajadzīga pestīšanai - neatkarīgi no darbiem, neatkarīgi no mūsu mīlestības, neatkarīgi cik mēs esam uzticīgi, Dievs paliek uzticīgs
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 15:07:08
Patiesie kristieši mīl tāpēc, ka Dievs Viņus ir apžēlojis

Neīstie kristieši mīl tāpēc, lai nopelnītu Dieva žēlastību
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:38:29
Tad jau ``neīstie`` ir labāki, jo ``īstajiem`` vairs nav motivācijas darīt labu.

Tieši otrādāk, ja esi saņēmis Dieva mīlestību un apžēlošanu, tad labus darbus darīsi vairāk kā pirms tam, kad vēlējies ar labiem darbiem kaut ko nopelnīt no Dieva.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:46:16
Gnidrologs

Redz - tipiska grēcinieka domāšana, to sauc par "savtīgumu". Patiess kristietis ir tā izmainīts savā būtībā, ka viņš darītu labu arī tad, ja nevarētu atrast nevienu iemeslu, pat tad, ja viņam viss būtu, ko sirds kāro. Normāli cilvēki nemeklē savu labumu, nedz iemeslus, lai mīlētu
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:48:15
Gnidrologs
Pamatojums?

Ir mīlestība, ko esi saņēmis, un apzinies, nevis runga! Un kad tas notiek, tad labie darbi plūst no tavas dzīves daudz bagātīgāk...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:49:29
Pamatojums? Parasti cilvēka psiholoģija strādā tieši otrādi - ja viss tāpat ir sasniegts, tad iestājas apātija un nav stimula ko mainīt.

UN tavuprāt tas ir normāli? Manuprāt tā ir garīgas kroplības pazīme - kā izrādās visi cilvēki ir tādi, tikai Dievs var mūs izmainīt
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:50:59
Ingars
Mes grecinieki savukart daraam ljaunu pat, ja mums no taa nav nekaada labuma. Nu, piemeram, izzagt aklam ubagam cepuree sasviesto naudu, ko kristieshi sasviedushi. Vai no tiem 54 santimiem kaada liela jeega? Nee, bet patiikami.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:54:31
incognito

Runa jau nav par to - kristieši arī ir tādi paši grēcinieki, tikai viņi ārstējas. Atšķirība starp kristieti un nekristieti ir apmēram tāda, kā starp slimnieku, kurš neārstējas vai ārstējas pie kaktu dakteriem un starp slimnieku, kurš ārstējas pie kvalificētiem ārstiem slimnīcā
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:56:45
Ingars
Nu zini... kadreiz nomirst gan tie, kas arstejas pie kvalificetajiem arstiem, bet izveseljojas tie, kas iet pie vaardotaajam...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.20 16:58:56
incognito

Tā bija tikai līdzība, protams, ka nomirs gan vieni gan otri, tikai atšķirība tāda, ka kristieši būs "ietērpti" Kristū un tā tiks vērtēti Dieva priekšā, kamēr nekristieši tiks vērtēti pēc saviem darbiem
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 12558