atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc Dievs saudzē velnu?
piiich
Iesūtīts: 2010.03.30 11:51:44
Vienā no manām diskusijām aizgāja runas līdz tam, ka velns vēl joprojām pastaigājas starp mums, dara savas nelietības, bet Dievs viņu līdz galam nesoda.
Divas reizes tas esot darīts, bet ellē velns tik un tā nav ieslēgts.
Mana versija ir tāda- Dievam ir izdevīgi neieslēgt velnu ellē, jo pretējā gadījumā uz zemes parādītos līdzīgi apstākļi kā paradīzē, un tad kristiešiem pazustu motivācija tiekties uz šiem nākotnes labākajiem apstākļiem.
esot nolikta tiesas diena, kad velns tiks pavisam sodīts, bet to var neņemt vērā, jo tik pat labi tas var notikt pēc bezgalīgi ilga laika.

jautājums- kāpēc Dievs nesoda velnu, ja viņš to var izdarīt un kam tas ir izdevīgi?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:51:53
hop
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.30 11:58:12
piiich
Vai tu tici, ka Dievs ir reāls un ir atklājies mums Bībelē?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:05:45
Mārtiņš
Pretjautājums, atgriežoties pie tēmas - vai tu tici, ka Sātans ir reāls, dzīvs un atklājiem mums Bībelē?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:05:46
Ctulhu
Es gribu uzzināt, vai piiich interesē šis jautājums (1) pēc būtības (realitātē) vai (2) pasaku tēlu apspriešana. Ja (2), tad aicinu uzreiz šo tēmu izdzēst, jo tā neatbilst sadaļai "Par ticību".
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:09:24
Mārtiņš
kurai sadaļai tad tēma atbilst?
un kāda ir tava atbilde uz tēmas jautājumu?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:09:37
Mārtiņš
Takā apspriežamās personas mēs te nevaram uzaicināt liecināt pašām par sevi - tad neredzu starpību ko mēs apspriežam. Būtība īsti no tā nemainās.
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:14:57
Mārtiņš
Vai tu tici, ka Dievs ir reāls
Jā, es ticu, ka tev viņš ir reāls

un ir atklājies mums Bībelē?
protams- jo tas ir rakstīts Bībelē

kāda ir tava atbilde uz uzdoto jautājumu?
incognito
# Labojis incognito: 2010.03.30 12:17:59
Man liekas, uz šo jautājumu iespējamas dažādas atbildes, atkarībā no cilvēka izpratnes. Man loģisks liekas pieņēmums, ka Velns ir nepieciešama pasaules sastāvdaļa. Tas ir saistīts ar labā un ļaunā atzīšanu. Labo var atzīt tikai tad, ja ir iepazīta alternatīva.

Samurajs, vārdā Nobusige, atnāca pie Hakuina un jautāja:
- Vai tiešām pastāv paradīze un elle?
- Kas tu esi? - apjautājās Hakuins.
- Es esmu samurajs, - karotājs atbildēja.
- Tu esot samurajs! - izsaucās Hakuins. – Kāds gan valdnieks gribētu tevi par savu sargu? Tev taču ģīmis kā ubagam.
Nobusige pārskaitās un ķērās pie zobena, bet Hakuins turpināja:
- Un tev ir pat zobens! Taču tas droši vien ir daudz par trulu, lai nocirstu man galvu.
Kad Nobusige bija izrāvis zobenu, Hakuins noteica:
- Te atveras elles vārti.
To izdzirdis, samurajs atlika zobenu makstī un paklanījās.
- Te atveras paradīzes vārti, - sacīja Hakuins.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:20:50
Tev ir mazliet holivudizeets priekshstats par to kas ir Velns un kas vispaar ir "Gars"...



Velnu Dievs neizniicina, jo, ja viņš to tagad darītu, tad bojā aizietu ļoti daudzi cilvēki...

Velns ir Gars, tas ir kā vēzis, kas ietiecas cilvēku dvēselēs... Jebkurš šāviens pa Velnu trāpīs šajās dvēselēs... Iznīcināt Velnu nozīmētu arī iznīcināt tos cilvēkus, kas kaut nedaudz ir saskarsmē ar Velna darbiem... tātad grēku!

Jo Dievs necimperlējas ar grēku un tā izmēru... jo grēks dzemdē grēku, arī mazs grēks izdzemdē lielu grēku, nevar nocirst vēzim tikai pašus lielākos centrus, jo metastāzes vienalga paliek un organismu kauj nost... Tādējādi, tas kas ir jādara un ko Dievs dara, ir dāvā cilvēkiem imunitāti pret šo Velnu un grēku - Jēzū Kristū, tieši tam, lai, tad kad pienāks Velna "izravēšanas laiks" cilvēki paliktu dzīvi...

Taču šobrīd acīmredzot Dievs vēl neuzskata, ka ir piemērots brīdis, lai to izveiktu... jo, paskaties apkārt, un ieraudzīsi cik ļoti daudz cilvēki savu ES saista ar savu grēku, viņu grēks ir viņu identitāte... Ja Dievs nokautu šo grēku, viņš nokautu šos cilvēkus...

Tāpēc Dievs cīnās un ar smalku skalpeli griež velnu no mums ārā pa kontūrām! Lai mūs tad, kā tādu novelceni var izlīmēt ārā no Velna, nenogalinot mūsu unikālo ES! Un rezultātā būs kā toč novelcenēs... uz galda paliks "velna ļerpatiņa" bet Dievam rokā būs skaista smuka bildīte - īsts dzīvs pilnvērtīgs cilvēks, kuram Velns nav vajadzīgs, lai viņš būtu laimīgs un pilnvērtīgs!
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:24:04
Jošs Mulders
ticams skaidrojums , es tik tālu nebiju aizdomājies
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:25:48
Jošs Mulders
lai arī neprecīzi, bet gandrīz pateici tieši to, ko es pac par veelu domāju, vismaz šī topika kontextā.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:26:39
bāc... pēdējā laikā kaukā daudz gramatisko kļūdu...

veelu->vellu.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:28:32
Ctulhu
Tad jau projekts `paradiize` ir lemts neveiksmei - ja jau nepieciesama sastaavdalja ir velns...

Tikai tad, ja Paradīzi iedomājas šādi:
http://www.jehovahswitnesstruth.com/paradise%20on%20earth%203.jpg

Domāju ka Velns ir, kā teiktu Ezītis , mācību procesa sastāvdaļa. Paradīzē mācību process ir beidzies.
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:31:30
Ctulhu
par paradīzi- citur
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.30 12:33:18
Jošs Mulders
Dievs velnu neiznīcina, jo ir jau par vēlu. kā tu saki- ciestu daudz cilvēku.
kāpēc viņš to laicīgi neizdarīja (kamēr bija maz cilvēku), lai izvairītos no vispasaules ļaunuma?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:33:44
incognito
lai būtu reference uz sātanu - viņam pašam personīgi nav jābūt klātesošam. Ja Velns ir mācību procesa sastāvdaļa, tad atmiņas un iemaņas cīņai ar Velnu būs klātesošas paradīzē. Tb, paradīzes labums un cilvēku labā rīcība būs laba nevis pati par sevi, bet laba salīdzinot ar atmiņām par Velnu.
Attiecīgi - "projekts paradīze" bez velna nekādi neiztiek.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:35:45
piiich

Dievs velnu neiznīcina, jo ir jau par vēlu. kā tu saki- ciestu daudz cilvēku.
kāpēc viņš to laicīgi neizdarīja, lai izvairītos no vispasaules ļaunuma?


atbilde slēpjas citā jautājumā: kas kristietībā tiek personificēts ar Sātana tēlu? Mulders gandrīz precīzi atbildēja, ja kas...
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:37:08
Ctulhu
Lucifers sabojaajaas kaadu briidi npirms cilveeku taisiisjanas

Dievam to vajadzēja pamanīt. kāpēc viņš nerīkojās savlaicīgi?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:37:30
Ctulhu
Peec biibeles mitologijas, skjiet, Lucifers sabojaajaas kaadu briidi npirms cilveeku taisiisjanas vispaar...

strīdīgs jautājums. Ibo sabojāšanās iemesls bija Dieva lēmums uzticēt cilvēkiem pārvaldīt Zemi un lopiņus.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.30 12:39:33
masiks [212.93.96.2]
references (atmiņas) ir viens, bet aktīvs mentāls faktors, kas ir pastāvīgi klātesošs, ir kas cits, vai tad ne?
Par paradīzi laikam labāk neizplūdīsim; anyway tā ir tēma, par ko man patīk runāt un domāt apofātiskā veidā.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 50 , pavisam kopa bijuši: 655