atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Dziljsh Texts
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.03.22 11:58:11
“The greater the man, the greater his evil inclination” (Sukkah 52b).
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.03.22 14:25:34
mašara
Nu Tev ir "atvēziens"! Bet Muldera tēma tiešām ir interesanta. Ko un kāpēc mēs saucam par lielu un ko tā vārdā esam gatavi attaisnot? Bija viens no Krievijas cariem (aikam Ivans Bargais ), kurš to vien darīja kā "bujaņil" un tad nožēloja, piem., cēla klosterus un atkal tos postīja.

Uzgūgļojot tekstu no kurienes citāts ir ņemts, var redzēt, ka rabīni-sholāri ar šo tēmu ņēmušies . Izrādās atkal sievietes viņus novedušas pie evil inclination
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.22 19:29:12
inklinācijas izmērs jau nu diez vai no vīra auguma atkarīgs.
Vērotājs
# Iesūtīts: 2010.03.22 21:05:32
incognito
Bet no deguna garuma?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.23 09:09:17
Vērotājs
Varbūt, no deguna izliekuma leņķa?
Tas Pats
# Iesūtīts: 2010.07.05 23:12:08
Jo lielāks indivīds, jo lielāka viņa tieksme stīvēties ar pašu Dievu?
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.07.06 21:22:08
Ļauns cilvēks reliģiskā izpratnē ir grēcīgs cilvēks. "Lielam" cilvēkam ir lielākas iespējas darīt gan ļaunu, gan... arī labu. Vai "salīdzinoši lielāki resursi", nekā citiem līdzcilvēkiem, atraisa to īpašniekā nelāgas tieksmes? Neņemos sniegt uz šo jautājumu viennozīmīgu atbildi, bet bībelē vienā vietā ir teikts, ka nav nekā cietāka par bagātnieka sirdi (cietsirdīgāka par bagātnieku). Kā gan lai nošķir taisno un pareizo rīcību no grēcīgas? Judaisms aicina palūkoties uz šo problēmu caur paškontroles prizmu. Tikai no tāda var sagaidīt taisnu rīcību, kas spēj pats sevi kontrolēt, neļaujas emociju uzplūdiem, neiet pats savu kaislību pavadā. Ar vienu vārdu sakot,- valda pats pār savu sirdi. Tālāk angliski. Aicinu pievērst arī uzmanību kā judaismā tapušas idejas pārceļo uz kristietību.

“What is the difference between the righteous and the wicked? The wicked are under control of their heart while the righteous have their heart under their control,” says the Talmud. While the Messiah said, “that which cometh out of the man, that defileth the man. For from within, out of the heart of men, proceed evil thoughts, adulteries, fornications, murders, thefts, covetousness, wickedness, deceit, lasciviousness, an evil eye, blasphemy, pride, foolishness: all these evil things come from within, and defile the man,” Mark 7:20-23.

*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.07.07 08:31:38
Gnidrologs

No kurienes nāk kontrole?

Jautājums vietā. ... . Kas gan dara cilvēku stipru? Sirds? Prāts? Patiesība? Piemērām, filozofs-stoiķis un darbu apvienošanas kārtībā arī Romas imperators, Marks Aurēlijs ir sajūsmināts pats par sava prātiņa perējumu: "Kāds spēks ir cilvēkā, kad tad vienmēr rīkojas pēc Dieva gribas un, visā ir viņam paklausīgs!". Tiesa, citā vietā viņš pats bubina ko līdzīgu sekojošajam: kas gan tu, cilvēciņ, esi? Prāts. Tad arī rīkojies atbilstoši saprātam un nesarūgtini pats sevi.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 178 , pavisam kopa bijuši: 7838