atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kam būtu jānotiek, lai sāktu ticēt Dievam?
piiich
Iesūtīts: 2010.03.20 14:53:41
Kādi būtu tie iemesli, lai neticīgs cilvēks pievērstos ticībai? Vai tas būtu kāds iekšējs pārdzīvojums, atklāsme? Varbūt redzot/piedzīvojot kādu brīnumu, kas aprakstīts Bībelē (miroņu celšanās, staigāšana pa ūdens virsmu utt)?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>
AutorsZiņas teksts
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.20 14:56:17
Jautājums vairāk adresēts ateistiem, un šoreiz ar domu- kā būtu, ja būtu. Ja vienīgais, ko vari atbildēt- tā nekad nebūtu, tad labāk nekomentē.
Arī kristieši var padalīties ar komentāriem- kam būtu jānotiek, lai pārliecināts skeptiķis pievērstos ticībai?
B.o.C. [81.198.235.50]
# Iesūtīts: 2010.03.20 15:19:08
piiich Kāpēc Tu apriori pieņem, ka tikai ticīgs cilvēks=kristietis?
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.03.20 15:51:27
kā kuro reizi. cits nobriest iekšēji, ta nemanāmi un pamazām, sirdī spītīgus/nocietinātus nereti atgriež pārdzīvojumi/ciešanas, bet piem. tādu Vassulu Rīdenu burtiski aiz rokas izrāva no viņas mietpilsoniskās eksistences, jo tāda bija Kunga griba tieši attiecībā uz viņu.

brīnumi uzrunā, ja cilvēks ir pietiekami vienkāršs un pazemīgs. labi augļi/darbi plus apstiprinošs brīnums/zīme - tur patiešām nav nekā ,ko nevarētu aptvert katrs... (bet paradokss un izņēmums - uz augsti mācītajiem bieži neiedarbojas - pārāk augstu vērtē paši sevi, paši savu gudrību)
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.20 16:51:10
B.o.C. [81.198.235.50]
Kāpēc Tu apriori pieņem, ka tikai ticīgs cilvēks=kristietis?

nekur to neesmu apgalvojis.

-Jona-
brīnumi uzrunā

kādi ir šie brīnumi, kas varētu uzrunāt, piemēram, mani?
B.o.C. [81.198.235.50]
# Iesūtīts: 2010.03.20 16:57:01
piiich tas izriet no Tava jautājuma formulējuma un paskaidrojuma. Ticība Allāham vai Jahvem, tavuprāt, nav uzskatāma par ticību?
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.20 16:59:16
B.o.C. [81.198.235.50]

redzi, šis ir kristiešu forums, tāpēc arī jautājums formulēts par ticību Dievam. es saprotu, ka ticīgs var nozīmēt arī ticību Allāham, Budam vai Laimai.
Bet domu taču tu saprati?
Papucs
# Iesūtīts: 2010.03.20 17:43:21
piiich
Ar mani notika daži brīnumi, bet ne uzreiz noticēju Dievam, kaut gan sapratu, ka tās nebija nejaušības.
Fakts, ka noticis kaut kas, kas nav nejaušība, rada aizdomas bet nepārliecina. Laikam pārliecina tikai apzināta sastapšanās, bet tās nenejaušības tomēr vedina uz apzinātu sastapšanos.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.03.20 18:15:37
piiich
ir patiesaam miljons veidu, kaa cilveeks nonaak liidz Dievam. un tavs gadijums arii bus individuals. Dievs kaut kur piemin neesiet kaa muulji kuriem jaliek iemaukti mute, lai naktu pie Dieva. Dievs velas katru cilveku sev pieverst, jo Vins vel labu cilveekam, un redz lietas n omuzibas perspektivas sadraudzibaa ar cilveku. Bet kaa jau teicu miljoniem ir liecibu par to kaa cilveki pieversusies Dievam, un katra ir atskiriga. cits caur ticibu, cits caur brinumu, cits caur lielam bedam un ciesanam, cits caur personigu sastapsanos, cits caur draugiem, cits caur citu paraugu, cits caur milestibas paragu utt...
meitene
# Labojis meitene: 2010.03.20 22:51:52
Svētais
Bet kaa jau teicu miljoniem ir liecibu par to kaa cilveki pieversusies Dievam, un katra ir atskiriga. cits caur ticibu, cits caur brinumu, cits caur lielam bedam un ciesanam, cits caur personigu sastapsanos, cits caur draugiem, cits caur citu paraugu, cits caur milestibas paragu utt...

Tas ir tā ļoti vispārīgi.
Ja drīkstu, es vēlētos jau uzdotajam jautājumam pievienot jautājumu kristiešiem, kādi jau bija jūsu iemesli, kad pievērsāties ticībai. Ja nav iebildumu, jautājums mazliet personisks
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.20 23:02:45
piiich

Principā atbildi no netīcīgā pozīcijas nevari saņemt, to var atbildēt tikai post-factum.

meitene
Ja drīkstu, es vēlētos jau uzdotajam jautājumam pievienot jautājumu kristiešiem, kādi jau bija jūsu iemesli, kad pievērsāties ticībai.

Dieva žēlastība
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2010.03.21 00:17:30
piiich
Nekādi brīnumi neticīgo nepadarīs par ticīgu - lai arī miroņi celtos augšā un kāds staigātu pa ūdens virsu. Par ticīgu cilvēku padara Dieva vārds un Svētais Gars. Ja vien Tevī rastos patiesa vēlēšanās sastapt savu Radītāju, Viņu iepazīt un veidot savu dzīvi saskaņā ar Viņa plānu Tavā dzīvē, tad lasi Bībeli un lūdz, lai Viņš caur savu vārdu Tev atklājas.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.21 00:38:38
Ir rakstīts - klauvējiet, tad jūs atradīsiet.
Ja tevi nodarbina domas par šiem jautājumiem, tad man šķiet, ka tas ir Svētā Gara aicinājums tev, klauvējiens pie tava gara.

Dievs nav uzmācīgs, Viņš ar varu ne pie viena iekšā nelaužas. Dievs klauvē pie sirds maigi un pacietīgi, Tēva mīlestībā, kā mīļi runājoties ar savu mazo bērniņu, kurš pats vēl nesaprot, kas tam īsti nāk par labu. Viņš nerauj ar varu bērnam no rokām no zemes paceltu cigaretes galu, bet cenšas bērnu uzmanīgi no tā atbrīvot un iedot tam kaut ko daudz labāku, piemērotāku, vērtīgāku, veselīgāku un garšīgāku...

Dievs tevi var uzrunāts savā Vārdā, lasot, piem., Jauno Derību. Viņš var caur kādu cilvēku tev izdarīt vai pateikt tieši to, kas tev tai brīdī ir vajadzīgs un par ko tu Dievam esi lūdzis vai jautājis.

Vislabākais ceļš - runāt ar Dievu, teikt Viņam savas domas un jautājumus un varbūt arī vajadzības. Dievs neklusē. Viņš atbild. Bet parasti ne tādā veidā, kādu pieprasa ateisti - eksperimentāli pārbaudāmu un pierādāmu. Dievs ir bezgalīgs savā izdomā un pieejā, kas var būt katru reizi cita, un tomēr pārliecinoša.
masiks=>at [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.03.21 00:48:24
Sniegpulkstenītes balss
Dievs neklusē. Viņš atbild. Bet parasti ne tādā veidā, kādu pieprasa ateisti - eksperimentāli pārbaudāmu un pierādāmu

Vot interesanti - kapēc tā?Kāds iemesls?
masiks=>at [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.03.21 00:53:25
piiich
Kādi būtu tie iemesli, lai neticīgs cilvēks pievērstos ticībai?
2 iemesli.
1) Dievs visnotaļ pašpersoniski tiekas ar masiku, izlabo pretrunīgās savas būtības vietas, saliek visu pa plauktiņiem. Ticība gan tur nesanāk - sanāk zināšanas un draudzība. Ja, protams Dievs uz draudzību ir spējīgs. Ibo parasti uzsver mīlestību un tā... (reāli neiespējams variants)
2) vecuma demence. Nekas nav vajadzīgs. Vienkārši jānogaida, ij iestāsies pati. Ar visu ticību. (pats reālākais scenārijs.)
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.21 01:28:19
masiks=>at [159.148.73.94]
Dieva draudzība ir pat ļoti reāla lieta!
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.03.21 02:09:38
Sniegpulkstenītes balss
draugi neprasa lai vinju pieluudz, neprasa lai vinju priekshaa metas celjos un dzied slavas dziesmas. Dievs var draudzeeties tikai pats ar sevi. Kamaa arii veelu vinjam necereetu veiksmi un atsauciibu.
Betānija
# Iesūtīts: 2010.03.21 03:56:08
Slavēts Jēzus Kristus!

Daudz ir atkarīgs no ta kur tiek stadīts/aug "ciltskoks", vai augliga zeme pie ūdeņiem (ticīga gimene kura mīl Dievu: ludzas, lasa svētos rakstus, gave, nožēlo grekus, pieņem euharistiju (ik svetdienas un svetku dienas apmekle un pieņem Jēzu baznīcā (kopiga lūgšana ģimenē, baznīcā, svetceļojumos, jo vairak lūdzēju lūdzas no sirds jo par tik pavairojas jusu lūgsana) kadi ir jūsu vecvecaki (vai ir bijusi nenozeloti grēki, jo tos var iemantot pecnacēji lidz radisies gimene kads kurs gimeni "atpestīs" ar Dieva zelastības palīdzību caur paklausību, mīlestību, ciešanām upurējot to Dievam ka gandarījumu)

Ja gimenē neviens nelūdzas ir jāpasūta par viniem svētas Mises, jalūdzas par viniem, javeltī viņi Marijas Bezvainīgajai Sirdij un Jēzus Vissvētakajai Sirdij, jalūdzas Nemitigas palidzības DievMātei par miļotās personas atgriešanos, japaaicina priesteri uz maju lai iesvēti māju, izveidot mājās altari, lugšanu vietu kur visiem būtu ērti un netraucēti klusuma pielūgt Dievu, Želsirdīgā Jēzus Svētbilde, DievMātes Svētbilde, Svētas ģimenes Svētbilde, Ercenģeļa Michaela svetbilde, jadod dzert svēto ūdeni, lietot pie ēdiena svētīto sāli, eļļu, velams pasūtīt svēto Misi par ciltskoka dziedināšanu, par mirušajiem piektdienas, lūgšanas: Kunga enģelis (pulkst 12:00 Zelsirdīgajam Jēzum 15:00 (īpaši no 15-16 žēlsirdības stunda, Rožukronis Kunga Jēzus Kristus un Marijas dzīves apcerēšana - vislabakais eksorcisms - pret ļaunajiem gariem kas ir saistijuši dvēseli) Lūģšana Sv.ercenģelim Michaelam) Krustina nēsašana, (atbrīvoties no amuletiem, grāmatam, žurnaliem, filmam kur manifestē ļaunums) milestības pilna atieksme pret atbrīvojamo - noko neuzspiest tikai lūgt piekrišanu palīdzēt - pazemīgi un ar mīlestību, mums ļaunuma priekšā ir janokrīt ceļos lai to uzveiktu jo ļaunums kļūst vajš un aizmūk kad kāds pazemīgs un mīlestības pilns nak pie dvēseles kura ir ļauna sasaistīta - tikai ar pazemību un milestību, lūdzot - paaicinot uz baznīcu un uzslavējot par katru labu paveiktu lietu lasot priekšā svētos rakstus ipaši kalna sprediķi, līdzības - lai cilveka mostas cerība, greku nozēla un dzīves jēga ... tam ka pēc naves tikai sakas patiesa dzīve kur katrs sanems to ko darijis, kas labu labu kas ļaunu ļaunu ...
piiich
# Labojis piiich: 2010.03.21 09:17:51
Svētais, Sniegpulkstenītes balss, Mārtiņš

Nedomāju, ka jūsu uzskaitītie piemēri liktu pārliecinātam skeptiķim sākt pielūgt Dievu. Mans jautājums nebija ar domu, kad cilvēks pats sāk interesēties par Dievu, lēnām to sāk pielūgt utt.
Bet kādiem ārējiem apstākļiem būtu jānotiek, lai kas tāds notiktu? Bībelē ir minēti daudzi brīnumi, ko ateists nespētu izskaidrot ar fizikas un bioloģijas likumiem, un tas varētu kādu pievērst ticībai. Vai mūsdienās šādi brīnumi notiek?

lēnprātīgais
Nekādi brīnumi neticīgo nepadarīs par ticīgu - lai arī miroņi celtos augšā un kāds staigātu pa ūdens virsu
kāpēc ne? agrāk tas nostrādāja. kur problēma mūsdienās atkārtot šos trikus un pievērst cilvēkus ticībai?
arī tas triks, kad ar dažiem maizes gabaliņiem un zivīm tiek pabaroti tūkstošiem cilvēku. mūsdienās tas būtu ļoti vērtīgi, un redzot to, ļoti daudzi cilvēki noticētu Dievam.

Betānija
tu jautājumu izlasīji? vai tiešām uzskati, ka tevis uzskaitītie rituāli pievērsīs skeptiķi ticībai? un vispār- vai nu par tēmu, vai neraksti neko
meitene
# Iesūtīts: 2010.03.21 10:13:26
piiich
kāpēc ne? agrāk tas nostrādāja. kur problēma mūsdienās atkārtot šos trikus un pievērst cilvēkus ticībai?
arī tas triks, kad ar dažiem maizes gabaliņiem un zivīm tiek pabaroti tūkstošiem cilvēku. mūsdienās tas būtu ļoti vērtīgi, un redzot to, ļoti daudzi cilvēki noticētu Dievam.


Piekrītu, ka ar dažiem cilvēkiem tas nostrādātu, bet tomēr, ja cilvēks ir galīgs skeptiķis, vai viņš nesāktu domāt, ka jāsāk meklēt ārsta palīdzība?
piiich
# Iesūtīts: 2010.03.21 10:49:36
meitene

atkarībā no situācijas. ja Dievs izdomātu ar skeptiķi parunāties divatā vai arī kādā nomaļā ieliņā parādīties, tad- varbūt.

bet ja tūkstošiem cilvēku tiek pabaroti ar minimālu daudzumu pārtikas (un tas tiek atspoguļots medijos) vai daudzu cilvēku acu priekšā kāds bez trikiem pastaigājas pa ūdens virsmu- tad tas ir objektīvs novērojums, un skeptiķim nerastos aizdomas, ka viņam rādās vai prāts aizmiglojies
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 30 . 31 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 100 , pavisam kopa bijuši: 349543