atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Ticīgie ateisti
Merlins
Iesūtīts: 2010.03.04 00:05:10
Nīderlandes protestantu baznīca, kas izveidojās, apvienojoties luterāņu un reformātu baznīcām, ir nolēmusi neturpināt disciplinārlietu un neko neuzsākt pret mācītāju, kurš sevi pasludinājis par ateistu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Alfrēds [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2010.03.04 11:32:48
tb palasoties
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.03.04 11:34:13
Alfrēds [85.15.232.34]
Nebūs, nebūs - katram tur būs sava mājiņa!

http://www.raptureready.com/photo/mansions/mansions.html
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.04 11:34:38
droši vien draudzei pat nebija ne jausmas, ka šis mācītājs patiesībā netic Dievam.
un kā tad sanāk- grēku izsūdzēšana strādā, jeb draudzei tagad jāiet pie mācītāja, kurš tic Dievam un tam jāizsūdz visi grēki?
kā ar vakarēdienu?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.04 11:36:20
pich007
Nu, ja mācītājs ir spējīgs draudzei sniegt kautkādu morālu pienesumu, garīgu mierinājumu - viņš nav par velti kancelē kāpis. Un tad būtu gluži vienaldzīgi - tic jamais Dievam, vai netic.
Savukārt, ja mācītājs ir destruktīva persona, da vēl musina uz vardarbību un nekārtībām - pofig ka viņš tic Dievam- tādu ar sūnainu koku prom no kanceles un baznīcas.
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.04 11:40:12
masiks [212.93.96.2]

es ne par to. jā- kā psihologs viņs var būt arī labs, bet kā ticīgie uztver grēku izpirkšanu?
ja pieņemam, ka mācītājs ir kā tilts starp ticīgo un Dievu, tad šajā gadījumā grēku nožēla netika nodota uz augšu.
no otras puses- ja tika, tad kāda jēga no mācītāja?

un kā tur paliek ar to vakarēdienu, ja mācītājs neticīgs?
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.04 11:43:17
Mulders, "amilo, tb ja tu brauc vienaa autobusaa ar prostituutu, tad tas ir ekvivalents tam kaa ar vinju guleet?"
Vai prostitūtas atbildība ir vienāda ar mācītāja atbildību? Vai Baznīcas atbildība ir vienāda ar bordeļa atbildību. Man šķiet, ka nepiemērotas kategorijas esi izvēlējies savam salīdzinājumam.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:19:49
pich007, nē nu cilvēka mērķis darot savu profesionālo darbu... droši vien nodrošināt sevi un savus bērnus, ja vēl viņu motivē doma "darīt pasauli labāku", bet, protams, es nevaru telepsiohanalizēt man nepazīstamu cilvēku!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:20:58
Alfrēds, toč kāda sajūta bij Elijam... kad šķita ka vis Izraēlis ir pazudis grēkos! Tā kā scenārijs nav nemaz ne tik neiespējams, ka visapkārt mutuļo Sodoma un Gomora, un tu viens ar pliku pakaļu stāvi pūļa priekšā, kas grib tevi un tavus viesus uzvilkt!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:24:23
Vai prostitūtas atbildība ir vienāda ar mācītāja atbildību? Vai Baznīcas atbildība ir vienāda ar bordeļa atbildību. Man šķiet, ka nepiemērotas kategorijas esi izvēlējies savam salīdzinājumam.

Ļoti pat piemēroti, kāreiz tu uzskati, ka šāda institūcija PLFā ir kaut ka`da prostitūta... un ka tāpēc, ka tajā pašā PLFā (autobusā) atrodas arī LELB, tad no tā izriet, ka abi pārguļ?
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:25:37
Jošs Mulders

tā arī neesmu saņēmis atbildi- vai šādā gadījumā grēku izsūdzēšana ir bezjēdzīga?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.04 12:28:05
pich007, nē nav...

Mācītājs pasludina Dieva grēku piedošanu. Dieva apsolījuma īstums nemainās no tā, ka tas, kurš to pasludina, pac tam netic!

Teixim, ja es neticētu Ņūtona likumam nekādīgi neatceltu izglītības kvalitāti ko iegūtu bērns, kuram es šos likumus mācītu mehānikas jomā!

Protams, ja es zinātu ka mans mācītājs pats ir neticīgs, es tīri sirdsapziņas dēļ pie viņa neietu, bet tas nekādīgi nemaina Dieva Vārda kvalitāti un iedarbību!
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:31:13
Mulders, ja Tev ir jātiek uz pārdaugavu, vai Tu mēģināsi uz turieni tikt ar autobusu, kas brauc uz Juglu? Vai tev nav tiesību izdomāt ar kādu autobusu braukt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:33:37
Mulders, ja Tev ir jātiek uz pārdaugavu, vai Tu mēģināsi uz turieni tikt ar autobusu, kas brauc uz Juglu? Vai tev nav tiesību izdomāt ar kādu autobusu braukt?

Eeee... manupraat tu putro autobusu un to, kas tajā brauc....

Ir PLF.. kas nekur nebrauc, bet tā ir liela liela organizācija, kurā iekšā sēž mazas organizācijas - visādi LELBi un tamlīdzīgi... Tās visas nav identiskas... Tas nozīmē, ka no tā, ka tu zini vienu PLF locekli tu nevari spriest par citiem tā pat!

Jo tad jautājums, kāpēc tu domā, ka tamdēļ, ka Nīderlāndes Baznīca ir atkritusi, tad LELB ir atkritis, kāpēc tu nespried otrādi, ka varbūt tāpēc, ka LELB nav atkritis arī Nīderlandes Baznīcai ir cerība?
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:33:45
tātad kristieši arī man varētu izsūdzēt grēkus, un viss bumbās?
ja nē- kāpēc? jo man uz durvīm nav šiltīte- "mācītājs"?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:40:01
Varu vēl iedomāties vienu tādu mācītāju, kas netic Dievam, bet kā ar draudzi? Tāda draudze, kas netic Dievam, arī ir iespējama?

Piem, tāds funktieris: "kristīgā ticība ir ļoti kruto, bet paša Dieva nav. Dievs ir izdomāts, laika gaitā radies egregors, kas darbojās, un dod visādus labumus, tāpēc mēs tam pieslienamies". OK, tas būtu mācītājs - ezotēriķis un draudze - ezotēriķi.

Bet ateistiem kā? Kā psihotetrapija? Iedomāsimies, ka ir tāds Jēzus Arhetips, geštalts, vai tamlīdzīgi? Zinām, ka Dieva kā SB nav, bet, piem, tēvreize labi nomierina nervus? Tā kaut kā?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:40:11
tātad kristieši arī man varētu izsūdzēt grēkus, un viss bumbās?
ja nē- kāpēc? jo man uz durvīm nav šiltīte- "mācītājs"?


A tu neesi maacītājs! Šīltīte nepadara par mācītājU! Tu pat nezini kas IR Absolūcija Tā kā... brīvs!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:41:54
Jošs Mulders
Ir PLF.. kas nekur nebrauc, bet tā ir liela liela organizācija, kurā iekšā sēž mazas organizācijas - visādi LELBi un tamlīdzīgi... Tās visas nav identiskas... Tas nozīmē, ka no tā, ka tu zini vienu PLF locekli tu nevari spriest par citiem tā pat!
Ā, tad principā tur tajā PLF var iestāties dajebkurš, kas formāli pasludina sevi par luterāni? Kaut vai Ctulhu, ja viņam ienāks prātā tā pajokot?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:43:05
Jošs Mulders
bet ja masiks izmācās visus tur vajadzīgos kursus un saņem diplomu? Tad Mulders iet sūdzēt grēkus pie masika un viss kārtībā?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:43:25
Ā, tad principā tur tajā PLF var iestāties dajebkurš, kas formāli pasludina sevi par luterāni? Kaut vai Ctulhu, ja viņam ienāks prātā tā pajokot?

Gandrīz tā... šī iemesla dēļ man arī PLF nepatīk, un tieši tādu mazticīgo dēļ kā armilo LELB no turienes vajadzētu retināties, jo daudzi tiek apgrēcināti.. Arī Kristus laikā daudzi apgrēcinājās, kad viņš ar grēciniekiem un maukām pie viena galda sēdēja!
pich007
# Iesūtīts: 2010.03.04 12:44:20
Jošs Mulders

skaidrs- tātad galvenais ir teoloģiskā izglītība un beigās pateikt "visi grēki ir piedoti Dieva Tēva, Dēla un Svētā Gara vārdā".
pat ja tu tam netici, tas piepildās, pareizi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 40 , pavisam kopa bijuši: 1568