atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Luterānis par katoli?
ifigeenija
Iesūtīts: 2007.07.04 01:11:43
Būtisks jautājums.
Ko darīt luterānim - kristītam un iesvētītam šajā ticībā - ja ir vēlme stāties likumīgā laulībā ar cilvēku, kurš ir katolis un savu ticību mainīt nevēlas? Katoliskā baznīca, atšķirībā no Luteriskās, nepieņem dažādu konfesiju pārstāvju laulības. Tas nozīmē - mainīt ticību? Taču mācītājs Uldis Rožkalns, savulaik diskutējot par šādu tēmu, paudis kategorisku nostāju: ticību nevar/ nav iespējams mainīt; var vienoties par kopīgu laulību norises vietu, pēcāk izvēloties apmeklēt vienu vai katrs savu baznīcu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.08.02 13:48:25
Kristofers ,
Skandināvijā baznīcās vispār Evaņģēlijs ir dzirdams tikai izņēmuma kārtā, parasti tur skan politika, socioloģija vai morāle. Zviedrijā ik gadus uz katoļiem konvertējas ap 100 000 un no Zviedrijas baznīcas stājas laukā viens pēc otra! Toties viņiem ir ļoooti labas mācītāju algas!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.03 13:01:42
Skandināvijā baznīcās vispār Evaņģēlijs ir dzirdams tikai izņēmuma kārtā, parasti tur skan politika, socioloģija vai morāle.Zviedrijā ik gadus uz katoļiem konvertējas ap 100 000 un no Zviedrijas baznīcas stājas laukā viens pēc otra!
Nav brīnums, ka mums KLB negribās slīkt līdzi šai PLF purvā!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.08.03 21:46:43
indriķis, izstāsti man, kam tā lēnā domāšana - kā tad PLF varētu jūs noslīcināt tajā purvā? Vai PLF ģenerāsekretāram, vai kādam citam tur augšā ir tāda vara pāri visām dalībniecēm baznīcām, kas sagrābj un pavēl līdzināties Zviedrijas baznīcai?
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.04 10:56:53
Tā nu gluži nav, ka visa Zviedrijas baznīca ir norakstāma - ir tur stipra opozīcija tām novirzām, kādas vērojamas viņu Baznīcā.
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.04 12:04:52
Nu jā, visur kur nav stipra Baznīca zeļ sektas... tāda nu ir tā īstenība...
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.04 12:27:45
Nē, pretestība tam ir arī Zviedrijas baznīcas iekšienē.
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.04 18:18:56
Tāda iekšējā pretestība var tikai piebremzēt negatīvos procesus, bet nevar izmainīt virzienu...Kad bankai kredīta ņēmējs nevar atdot naudiņu, tad tiek skatīt, ko ar tādu fruktu lai dara. Ja ir cerība atgūt parādu, tad ļauj tam vēl vicināt spārniņus, ja nē, tad nekāda spārnu vicināšana vairs netiek pieļauta- bankrots. Vai tā iekšējā opozīcija velk ārā no purva Zviedrijas baznīcu, jeb pati grimst līdzi purvā?...
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.08.04 19:24:32
Katrā ziņā bibliski kristieši iekš ZLB ir kauju pazaudējuši, cerības kādā sinodē kaut ko mainīt līdzinās nullei, tā ka atliek vien skatīties, ko Sv. Raksti saka ko šādā baznīcā esošiem kristiešiem darīt.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.05 22:20:47
Lēnprātīgais, dalība (altāra un kanceles kopība) herētiskā sadraudzībā (PLF) padara herēzē līdzdalīgas visas dalibnieces baznīcas.
Balss, tāpat , atrašanās herētiskā zviedru tautas "baznīcā" padara par herētiķiem tās locekļus nu gluži tāpat kā hipotētiskus katoļus, kas pieder ariāņu sadraudzībai padara par ariāņiem. Protams, konservatīviem luterāņiem ZB ir tiesības pieprasīt no zviedru bīskapiem atgriešanos no maldiem, bet ja tie nepaklausa - herēze ir jāpamet, citādi tie ņem līdzdalību viņu ļaunajos darbos un pārtrauc būt konservatīvie.
Balss
# Labojis Balss: 2007.08.05 23:47:42
indriķis Palasi, ko par šiem jautājumiem jau ir rakstījis Mulders - kad viņš ir savā draudzē, kur tiek sludināts evaņģēlijs un pareizi pārvaldīti sakramenti, tu viņu nevari iebāzt herētiķu maisā tāpēc vien, ka kāds kaut kur tajā rajonā tāds ir.
Tev vispār pastāvīgs galvenais meldiņš ir - aiziet, atdalīties, nošķelties. Tas, tavuprāt, ir vislabākais, ja ne vienīgais iespējamais risinājums. Ne dialogs, sarunas, pārliecināšana. Ko tu, piemēram, aizgājis, vairs vari ietekmēt LELB? Tikai maisīt gaisu Forumā, neko vairāk. Būtu palicis, būtu varējis bīdīt savas idejas!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.06 00:42:34
Ak, naivā Balss , mana aiziešana, atdalīšanās , nošķelšanās ir saskaņā ar Svētajiem Rakstiem, baznīctēviem, luteriskām ticības apliecībām, tavas ideju bīdīšanas atziņas vien cilvēku mācību baltiem diegiem šūtas. Neizskatās, ka jūsējie dialogi un sarunas kādus herētiķus būtu pārliecinājuši, bet veselīgāk domājošie jūsu starpā turpat pie mūsu idejām vien nonāk, jo tās nav mūsu idejas, vien skaidra kristīga mācība par baznīcu un sadraudzību. Galu galā, kuram patiesam kristietim gribas būt garīgā sadraudzībā ar herētiķiem?
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.08.06 01:10:15
Paldies, Indriķi, par paskaidrojumu, bet man tas šķiet pārāk teorētisks. Tas ir kaut kas tāds, par ko var strīdēties pie kafijas tases, kad nekā labāka nav ko darīt. Man vairāk interesē praktiskas lietas: vai tas nozīmē, ka es, palikdams LELB draudzē(PLF līdzdalībnice) eju pazušanā? Vai es esmu zaudējis pestīšanu? Vai man ir atņemts Svētais Gars un kamēr esmu saistīts ar LELB, man nav cerību to atgūt?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.06 01:28:28
lēnprātīgais, man savukārt ir jo stipra pārliecība par to, ka ļoti samocīti teorētiska, zaimojoša un Kristum pretišķīga ir kopības ar herētiķiem aizstāvēšana.
Kā es varu zināt, ka tu esi un paliksi patiesā Kristus ticības apliecībā ar cerību uz dvēseles pestīšanu? Varbūt zviedru un citas tamlīdzīgas "jauno laiku" herēzes tev šķitīs pārliecinošākas (varbūt tā ir jau tagad un tu līdz ar M. Plāti kurni par arhibīskapa arhaiskajiem aizspriedumiem pret zināmām lietām) un tu sekosi tām , pazaudējot Svēto Garu un pazudinot savu dvēseli.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.08.06 01:42:28
indriķis, ir jau starpība izvēlēties sev draugus no visa piedāvājuma, kāds pasaulē pastāv, vai nošķirties no saviem brāļiem, ar kuriem esi kopā audzis.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.06 15:35:26
l ēnprātīgais , ar brālīgumu kā ir tā ir - citi ir brāļi, bet citi viltusbrāļi.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.06 21:23:53
Un ir vēl citi arī - paštaisnie brāļi... Ak, brāli Indriķi... lai Dievs apklāj tevi savā žēlastībā un piedošanā...
indriķis
# Iesūtīts: 2007.08.08 19:33:38
Jā , ja nosoda herēzes, tad paštaisnie brāļi , jo īsti kristīgi esot ar herētiķiem draudzēties pie viena dievgalda. Atkal neštimmē kopā!
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.08 19:41:23
indriķis Mēs ar herētiķiem pie viena dievgalda neejam.
Tu ar mums kopā arī nē. Tad jau laikam to herētīķu šai saulē ir makten daudz!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.08 21:24:00
Kā tad neejat, atbrauks māsu draudzes "mācītāja" no Zviedrijas vai "bīskape" no Vācijas - viņu netikvien pie dievgalda, bet pat kancelē un altārī laidīsiet.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.08.08 22:43:00
>Kā tad neejat, atbrauks māsu draudzes "mācītāja" no Zviedrijas vai
>"bīskape" no Vācijas - viņu netikvien pie dievgalda, bet pat kancelē un
>altārī laidīsiet.

Uztaisi tak vienreiz reality check sev.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 34399