atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Luterānis par katoli?
ifigeenija
Iesūtīts: 2007.07.04 01:11:43
Būtisks jautājums.
Ko darīt luterānim - kristītam un iesvētītam šajā ticībā - ja ir vēlme stāties likumīgā laulībā ar cilvēku, kurš ir katolis un savu ticību mainīt nevēlas? Katoliskā baznīca, atšķirībā no Luteriskās, nepieņem dažādu konfesiju pārstāvju laulības. Tas nozīmē - mainīt ticību? Taču mācītājs Uldis Rožkalns, savulaik diskutējot par šādu tēmu, paudis kategorisku nostāju: ticību nevar/ nav iespējams mainīt; var vienoties par kopīgu laulību norises vietu, pēcāk izvēloties apmeklēt vienu vai katrs savu baznīcu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.28 23:52:38
kaut.. Esmu sastapusi šādus: es nu gan tā nemūžam nedarīšu! Never say never! Tiem tieši tā mēdz gadīties... Tad tik skaties, ka neizej pie musulmaņa - pazīstu pāris meitenes no stingras kristiešu ģimenes, kam tā gadījās...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.28 23:56:06
es jau ar rakstīju tieši to pašu domāju, bet tad jāsāk domāt, Kam es ticu un ar ko kļūstu par vienu miesu??? tas tā pēc rakstiem skatoties!!!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.29 10:21:23
Didzi!
Tomēr tas nav īsti pareizi - principā nelaulāt ar citas konfesijas pārstāvi, bez tam mūsu Baznīcas kārtība to nemaz nepieprasa, mēs nevaram laulāt tik vien ar nekristīto. Galvenais iemesls ir tas, ka mums laulība nav sakraments, līdz ar to katoļu baznīcā šī laulība netiks uzskatīta par likumīgu. Bet katoļi gan laulā ar citu konfesiju ticīgajiem, tā, ka te problērmai nevajadzētu būt.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.29 14:08:39
Jā, man kāda izbijusi katoliete stāstīja, kāpēc viņa ir kļuvusi par luterāni - viņas vīru katoļu priesteris salaulāja ar kādu dāmīti, jo pirms tam viņi neesot laulājušies RKB... Sakraments? Nē - jeresj pogannaja !
Andis Atvars [84.237.134.114]
# Iesūtīts: 2007.07.29 21:53:41
Jāni Kalniņ! Lai gan mūsu Baznīcas kārtība to nemaz nepieprasa, lai luterāni nelaulātu ar citas konfesijai piederošu, taču atbalstu Didža praksi- tas ir vienīgi pašu laulāto labā. No sašķeltas garīgās kopības nekādi stiprie laulības dzīves pamati neiznāks...
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.29 22:23:47
Tad jau sanāk, ka kāds tikai lai varētu apprecēties tiek piespiests konvertēties... Vai viņa pārliecība tik viegli mainās? Vai tas nav tikai formāls akts? Protams, es te nerunāju par nominālajiem kristiešiem.
jānis
# Labojis jānis: 2007.07.29 23:11:18
Ja cilvēks mīlestības dēļ maina konfesiju, tad tas ir Kristietis, kurš sludina evaņģēliju vis tiešākā veidā. Tas nav viegli. Mana sieva bija spēcīgāka - viņa mainīja konfesiju. Tas nebija Luterāņa-Katoļa gadījums. Bet kāda tur starpība.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.30 00:07:43
Andis Atvars ,
Te būs daži argumenti pādomām:
1) Lielākā daļa man zināmo gadījumu (izņemot tādus, kā Jāņa, viņam ir patiesi fantastiska sieva!) laulību kandidātiem piederība pie kādas konfesijas ir vēsturiski-ģimenisku apstākļu sakritības rezultāts un ne teoloģiska pārliecība. Tādēļ, manuprāt, likt viņiem pārdomāti apzināties konfesionālo piederību ir visai svētīgi un kādos gadījumos tas tiešām nes augļus, bet lielākoties, baidos, konfesijas maiņa notiek, izdabājot mācītājam "mīļā miera labad". Ja šīs bailes ir nepamatotas, brīnišķīgi!
2) Tagad mazliet eļļas indriķa ugunī: Joprojām esmu pie pārliecības, ka neviena konfesija nevar pretendēt uz ABSOLŪTI PATIESU UN PILNĪGU ticības doktrīnu. Esmu luterānis, jo tā vislabāk atrodu ceļu pie Kristus. Ja kāds iemanto pestīšanu Kristū citā ceļā, lai Dievs viņu svētī! Tādējādi konfesijas maiņas jēgpilnums ir arī diskutējama lieta...
murza [84.237.165.191]
# Iesūtīts: 2007.07.30 22:52:32
Katoli - vai tu esi tas pats katolis, kas savulaik zvana?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.31 13:23:10
Jāni Kalniņ - pestīšanu iemanto Kristū , tas jau ir tas punkts, bet kā iemantot pestīšanu Kristū bez Evaņģēlija uzklausīšanas, tāpēc jau katoļi nav ieteicamākā konfesija. Es nenoliedzu, ka katoļos var tapt pestīts, bet grūti šai reliģijā aizrakt līdz Kristum cauri Marijas un svēto kulta reliģiozitātei. Tava atziņa par patiesas doktrīnas neiespējamību vairāk ir liberālisma un relatīvisma šaubu laikmeta produkts un nedara cieņu luterāņu mācītājam. Paskaties uz vienu pusi no luterāņiem un tu redzēsi Kristus Sakramentu žēlastības noliegšanu, paskaties uz otru pusi no luterāņiem un tu redzēsi svēto kulta u.c. nebiblisku darbu reliģiozitāti, pat ja Sakramenti netiek noliegti. Objektīvi sanāk, ka luteriskā doktrīna ir visprecīzāk Rakstu atklāsmi atspoguļojušā, par ko vari pārliecināties lasot Konkordijas grāmatas jaukos un precīzos kristīgās mācības formulējumus. Es nenoliedzu, ka fragmentāri labas kristīgas lietas var lasīt pie visām konfesijām, bet ja uz to skatās kopumā, tad luterāni rullē , protams, ne jau tie daži rietumu ķecerīši, kas dēvē sevi par ``luterāniem``. Mēs varētu punktu pa punktam salīdzināt luterāņu un citu konfesiju mācību un luteriskā sevi apliecinātu par neizsmeļamu Evaņģēlija dārgumu krātuvi.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.31 15:35:42
indriķis ,
Es jau domāju - kur Tu tik ilgi palicis!
Vai Tu spried par RKB pēs lasītām un dzirdētām teorijām vai pēc personīgās pieredzes? Man ,redz, ir iznācis nokalusīties daudzas mises sava ērģeļbūvētāja darba dēļ gan Latvijā, gan arī citās valstīs. Varu teikt, ka tas ,ko sprediķo dzirdēju, bija tīrākais Evaņģļijs. Protams, ir arī savādāk, bet, runājot par Mariju, lozungs ir: Caur Mariju pie Kristus. Par tā nepiecišamību varam arī pakasīt aiz auss, bet noliegt Kristocentrismy RKB gan nebūtu visai korekti. Tas ož mazliet pēc tāda gailēna lēkāšanas.
Bet citādi Tev piekrītu, tāpēc arī man luterisms ir vistuvākais, jo tajā visvienkāršāk atrodu ceļu pie Kristus, tajā pašā laikā neieslīgstot sektantiskajā vienpusībā un tendenciozitātē.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.31 15:52:10
Es lielākoties esmu dzirdējis nožēlojamus RKB sprediķus bez kāda Evaņģēlija un lasījis RKB pašu pieņemtās maldīgās dogmas (piemēram 1.un 2. Vatikāna koncilu lēmumi) , tomēr piekrītu, ka citviet Evaņģēlijs kādās Romas katoļu baznīcās ir sadzirdams skaidri ,tāpēc es nenoliedzu pestīšanas iespēju RKB. Es pat uzdrošinātos apgalvot, ka dažviet Rietumos katoļi ir evaņģēliskāki par dažīem "evaņģēliskajiem". Formāli RKB ir kristocentriska, bet kā jau es teicu, jāpapūlas, lai līdz tam centram tiktu cauri citu -centrismu džungļiem.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.31 22:16:09
Nu, nožēlojamus sprediķus var dzirdēt visur, tas vēl nav rādītājs. Oficiālie dokumenti, tā , protams, cita lieta.
Bet šeit runa ir par konvertēšanos parādību kā tādu un tai nepieciešamo motivāciju vai pamudinājumu. Diskutējot turpmāk, pie tās arī pieturēsimies!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.31 22:16:10
Nu, nožēlojamus sprediķus var dzirdēt visur, tas vēl nav rādītājs. Oficiālie dokumenti, tā , protams, cita lieta.
Bet šeit runa ir par konvertēšanos parādību kā tādu un tai nepieciešamo motivāciju vai pamudinājumu. Diskutējot turpmāk, pie tās arī pieturēsimies!
Uldis
# Labojis Uldis: 2007.08.01 00:25:09
Mani pārsteidz, kā šeit visi diskutē par katoļiem un luterāņiem tā, it kā runa būtu par divām atšķirīgām reliģijām. Vai tiešām tā ir?
Mulders. Mani aizrāva šie tavi vārdi: "tā laulību tiesa patiesi viņiem ir prikolīgs pasākums, kad šamo sāk ķidāt, tad nabaga katoļi jūtās kā jāņogas sulu spiedē, jo pati šīs tiesas ideja un tas kā tiek pieņemti lēmumi ir pilnīgs čau un tik nekonsekvents, ka tam ticēt var patiesi tikai tie, kas Fatimas parādības par tīru rubli ņem!"
Tev tā runājot, sāku atcerēties, ka reiz stāvēju šādas tiesas priekšā. Tikai tā nebija RKB.
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.01 01:30:55
O, nemaz nezināju, ka Mulders ir tiesājis Uldi- būs jāuzmanās!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.08.01 16:19:45
Jānis Kalniņš ,ir laba ikviena motivācija un pamudinājums katoļu konvertēšanai uz luterāņiem , vai tas būtu laulību dēļ, vai tāpēc, ka jaunajā dzīvesvietā izpalikusi katoļu baznīca, vai tāpēc, ka katolis sapratis, ka viņa pestīšanai skaidrs Evaņģēlijs ir nepieciešams un noderīgāks par katoļu reliģiozitāti.
Savukārt luterāņa palikšana par katoli apliecina, ka tādā luterisma formā kaut kas nav kārtībā ar saturu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.01 16:23:53
Uldis, runa ir par RKB laulības tiesas teoloģisko izpildījumu!
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.08.01 18:32:54
Piekrītu, ka tādā Skandināvijā un Vācijā tīrāku evaņģēliju var dzirdēt katoļu Baznīcā, nevis "luteriskajās" "tautas Baznīcās". Man liberālas ķecerības mācoša un bibliskus kristiešus vājājoša valstsbaznīca vairāk asociējas ar Bābeli - lielo netikli no Jāņa atklāsmes grāmatas.
Balss
# Iesūtīts: 2007.08.01 19:25:29
Nu reiz gandrīz vai jāpiekrīt Kristoferam...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 74 , pavisam kopa bijuši: 2738