atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību zīmes un brīnumi šodien
Ingars
Iesūtīts: 2010.02.23 12:19:25
15 Un Viņš tiem sacīja: "Eita pa visu pasauli un pasludiniet evaņģēliju visai radībai.
16 Kas tic un top kristīts, tas tiks izglābts, bet, kas netic, tiks pazudināts.
17 Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi: Manā Vārdā tie ļaunus garus izdzīs, jaunām mēlēm runās,
18 tie ar rokām pacels čūskas, un, kad tie dzers nāvīgas zāles, tad tās tiem nekaitēs. Neveseliem viņi rokas uzliks, un tie kļūs veseli."
19 Un Tas Kungs, kad Viņš ar tiem bija runājis, ir uzņemts debesīs un sēž pie Dieva labās rokas.
20 Un tie izgāja un mācīja visās malās, un Tas Kungs tiem darbā palīdzēja un vārdu apstiprināja ar līdzejošām zīmēm.
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 12:20:54
Kā redzam - nav teikts, ka šīs lietas beigsies līdz ar apustuļu laika beigām, bet tomēr ir cilvēki, kuri to apgalvo. kāpēc?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 12:28:59
Ctulhu

Redz, daži labi arī pieļāvuši šo muļķīgo kļūdu un sajaukuši Dieva prātu ar savām iedomām. Ir jāsaprot, ka šie brīnumi notiek kur, kā, kad un caur ko Dievs vēlas, bet ne uz cilvēka pasūtījuma. Un ja vajadzīgs - Dievs spēs arī tādas lietas caur kristiešiem darīt
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 12:36:51
Ctulhu

Nav meli, vienkārši nevajag skaidrot atseviškus pantus ārpus konteksta - šīs lietas notiek, taču pēc Dieva prāta, nevis pēc cilvēku prāta.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 12:48:30
Ctulhu

Konteksts ir ar visu bībeli, jo mērķis nav zīmes un brīnumi, bet gan, lai cilvēki kļūtu ticīgi, Dievs nekad nedarīs brīnumu, kur tas tikai baros kāda lepnību vai tikai tukšas ziņkāres apmierināšanai, turklāt, lai kristieši iemācītos strādāt komandā un būtu pazemīgi, Svētais Gars nedod vienam cilvēkam visas spējas

29 Vai tad visi ir apustuļi? Vai visi ir pravieši? Vai visi ir mācītāji? Vai visi ir brīnumu darītāji?
30 Vai visiem ir dāvanas dziedināt? Vai visi runā mēlēs? Vai visi tās var iztulkot?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.23 13:10:36
Nu tad punkti#17 un #18 ir meli: Tb kristiesja statuss tomeer negarantee no saindeesanaas. Bet tur teikts: `` Bet šīs zīmes ticīgiem ies līdzi ``, nevis ka dievs reizeem peec savas veeleesanaas var ticiigajiem pieskirt siis speejas.

Pievērs uzmanību izcēlumam: šīs zīmes ticīgajiem ies līdzi. Tur nav teikts, ka ticīgie to darīs utt. Ir tā ka Ingars saka - tas notiek pēc Dieva prāta nevis cilvēka iegribas.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 13:24:27
Ctulhu

Nav nekāds uzmetiens, vienkārši ir jābūt kontaktā ar Dievu un jādara pēc Viņa prāta, jo, ievēro - 20 Un tie izgāja un mācīja visās malās, un Tas Kungs tiem darbā palīdzēja un vārdu apstiprināja ar līdzejošām zīmēm. Tātad - Dievs, nevis cilvēki to dara un Dievam ir kāds noteikts mērķis katru reizi, kad Viņš tos brīnumus dara un arī tad, kad Viņš tos nedara. Tomēr šīs lietas notiek un tās notiek Dievam par godu un cilvēkiem par svētību.

liepa
Tatad principa tu saubies, vai Dieva prats varetu tev laut nemt rokaa kobru?

Nē es nešaubos

Nu labi, ej tu caur mezu, iedzel tev odze. Ko dari, gaidi ko Dievs izlems?

Lūgtu Dievu un meklētu mediķu palīdzību, Dievs nedara brīnumus pēc pasūtījuma, jo VIņš nav nekāds cirka klauns, tāpat arī stāv rakstīts - tev nebūs Dievu Savu Kungu kārdināt. Jēzus spēja gan pārvērst akmeni par maizi, gan arī nolaisties no tempļa jumta, bet Viņš to nedarīja, jo velns Viņu mudināja ar nepareiziem motīviem
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 13:27:13
liepa

ka to konkreti jasaprot? Tacu ne jau ka indigas cuskas ies lidzi ticigajiem, vai ne?

viens piemērs iz apustuļa Pāvila pieredzes

1 Izglābušies mēs uzzinājām, ka sala saucas Melite.
2 Iezemieši mums parādīja neparastu laipnību. Tie, uzkūruši uguni, mūs visus uzņēma pie sevis, jo bija sācis līt lietus un bija auksts.
3 Kad Pāvils bija salasījis kādu žagaru nastiņu un nolicis pie uguns, odze, aiz karstuma izlīdusi, aptinās ap viņa roku.
4 Iezemieši, redzēdami dzīvnieku pie viņa rokas karājamies, sacīja viens otram: "Tiešām šis cilvēks ir slepkava, no jūras viņš izglābies, bet atriebējs liktenis viņam neļauj dzīvot."
5 Bet viņš rāpuli nokratīja ugunī, necietis nekāda ļaunuma.
6 Viņi gaidīja, ka viņš uztūks vai piepeši pakritīs un nomirs. Bet, ilgi gaidījuši un redzēdami, ka viņam nekas ļauns nenotika, viņi mainīja savas domas un sacīja, ka viņš esot dievs.
alala [81.198.232.76]
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:11:30
šis teksts (Marka ev. 16: 14-20) nav atrodams pašos senākos rokrakstos - tātad vēlāka dobavka! (par to raksta arī jaunais JD tulkojums latviski zemsvītras piezīmē)
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:15:41
alala [81.198.232.76]
tā jau nu gan nav teikts. Ir teiks ka lielā daļā manuskriptu tas nav. Tas, ka daļa pārrakstot kaut ko izlaida nenozīmē ka tie kas neizlaida ir kļūdījušies.
alala [81.198.232.76]
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:22:05
Adonika fantazēt gan nevajag. ne tikai nav rokrakstos, kas senāki par 4.gadsimtu, bet arī baznīctēvi (Origens, Aleksandrijas Klements) apstiprina šo faktu, turklāt pazīstams tā vietā ir t.s. īsais Marka ev. noslēgums, ko var izlasīt jaunā latviešu JD tulkojuma atsaucē.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:33:22
ka to konkreti jasaprot? Tacu ne jau ka indigas cuskas ies lidzi ticigajiem, vai ne?

Domā, liepa, domā taču.

Tas nozīmē, ka par ticīgajiem mēs redzēsim un dzirdēsim liecības, ka ar viņiem nav noticis nekas ļauns situācijās, kad tam tā vajadzētu būt. Tās ir liecības.
Turpretī tas neapsola, ka ticīgie vienmēr tiks pasargāti no pasaules ļaunuma, un vēl vairāk ne, ka ticīgie ir aicināti pārbaudīt šīs liecības.
Ir vietas, kur Dievs saka, ka konkrēti rīkojoties būs atbilstošs rezultāts, bet šī vieta nav tāda.
Tālāk, ja ticīgs cilvēks pārbauda, vai tas tā notiek (ņem rokās indīgu čūsku bez speciālām iemaņām), tad tas nozīmē, ka īstenībā ar viņa ticību ir porblēmas, respektīvi, viņš netic, jo pārbauda. Ja mēs ticam - pārbaude nav nepieciešama, bet gan tikai post factum varam konstatēt, ka (pat negaidīti!) ir piepildījies kāds apsolījums.
alala [81.198.232.76]
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:36:21
liepa nevis nepareizāks, bet krietni vēlāk pēc apustuļiem, kurā redzama jau konkrēta Nīkajas ticības apliecības ietekme.
tad var uzdot nākamo jautājumu - kas vēl nenāk no apustuļu un viņiem pietuvinātām personām, bet ir vēlāko paaudžu kristiešu "sadzejojums"?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:37:33
liepa

Ko tad ar Dieva palidzibu nepietiek? Mediki jau musdienigs cilveku izgudrojums, principa baznica loti cinijas pret medicinu, gadsimtiem nelaudama likus secet un mediciniskas zinasanas sadi iegut.

Redz, cilvēki bieži mēdz jaukt kristiešu viedokli ar Dieva viedokli. Dievs darbojas arī caur mediķiem.

Doma, tev si metode nepalidzetu, kad tev odze iekostu?

Ja prasu konkreti, tad ludzu necite man kartejos bibeles pantus, pastasti saviem vardiem, ka tas musdienu kristiesu dzive konkreti notiek.


Tie nav vienkārši kārtējie bībeles panti, bet reāli vēsturiski fakti un tā nav nekāda metode, šodien Dievs darbojas tādā pat veidā, kā toreiz.

Nu ja butu akmeni par maizi parvertis, kas tur slikts butu? Butu cilvekiem ko est, vai tas ir slikti?

Slikta nebūtu pati darbība, bet gan motīvi, ar kādiem velns Jēzu kārdināja. Arī tu šobrīd centies līdzīgi - sēt šaubas un neuzticību pret Dievu, es vēlreiz saku - Viņš nav cirka klauns, nedz burvju mākslinieks. Jēzus darīja šos brīnumus, bet tikai tad, kad tas bija pēc Dieva prāta, vēlāk arī lasam, ka farizeji Viņam prasīja zīmes un arī Herods prasīja brīnumu, bet Jēzus tieši tad nekādus brīnumus nerādīja un ir paskaidrojums kādēļ - jo viņi tik un tā neticētu vai arī dzītos tikai pēc zīmēm, nevis pēc Dieva.

incognito

"Patiesi, patiesi Es jums saku: ja jūs Tēvam ko lūgsit, Viņš jums to dos Manā Vārdā," pretēji Ingara teiktajam saka Dieva Vārds.

Kas tur ir pretējs manis teiktajam? Vai es teicu, ka Tēvs mums ko nedos, ja lūgsim Viņu...kā vārdā? JĒZUS vārdā - opā, kas te no tā izriet? No tā izriet, ka nekas netiks dots tāpēc vien, ka mēs kaut ko gribam, bet gan tikai tad, kad tas būs saskaņā ar Dieva gribu. Zīmes un brīnumi ir saskaņā ar Dieva gribu tad, kad tiem ir konkrēts mērķis un pareizs mērķis, bet uz nepareiziem mērķiem Dievs brīnumus netēmē

alala [81.198.232.76]
šis teksts (Marka ev. 16: 14-20) nav atrodams pašos senākos rokrakstos - tātad vēlāka dobavka! (par to raksta arī jaunais JD tulkojums latviski zemsvītras piezīmē)

Nu un?
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:38:17
Viela pārdomām visiem. Vairumam cilvēku dzīvē ir gadījušās situācijas, kurās ir paveicies izsprukt sveika vai bez smagam sekām, kur it kā vajadzētu notikt kam ļoti nelāgam, pat nāves gadījumam. Ja šīs situācijas statistiski izpēta, var konstatēt, ka neizskaidrojama izglābšanās ir biežākas nekā tam varbūtiski vajadzētu notikt. Dzīvē nepiepildās matemātiski varbūtiskākie scenāriji. Man ir bijuši tādi gadījumi un uzskatu to liecību Dieva brīnumiem šodien.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:42:54
liepa

Luk te tu baigi kludies, ja neticesi, tad nenemsi rokaa indigu cusku... Nemsi tikai tad, ja ticesi 100%, ka tev nekas nenotiks.

Velns ar Jēzu kārdināja pārbaudīt savas spējas, bet Jēzus darīja brīnumus tikai un vienīgi sludinot evaņģēliju, nekad Viņš tos nedarīja, lai pārliecinātos par savām spējām. Ja tu zini, ka spēj kaut ko, tad tev priekš sevis nav vajadzīgs to darīt, ja dotajā brīdī tam nav nekāda jēdzīga pielietojuma
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:43:14
liepa
Luk te tu baigi kludies, ja neticesi, tad nenemsi rokaa indigu cusku... Nemsi tikai tad, ja ticesi 100%, ka tev nekas nenotiks.

Muļķības tu raksti. Ticība nemēdz pārbaudīt, ticība mēdz darīt pēc nepieciešamības. Proti, ja ieraugi indīgu čūsku, ticīgs (pa īstam) neņems to rokās, lai dižotos vai pārbaudītu, ka nekas ļauns nenotiks, vai tāpat vien. Savukārt, ja ieraudzīs, ka čūska apdraud citu cilvēku (un nav laika pasākt kaut ko speciālu), tad grābs to ciet nedomājot - un nekas vairāk kā paļāvība uz Dievu tad neatliek. Tā ir ticība.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:44:18
liepa
as laikam ir taisniba, tikai ar vienu loti butisku piebildi, tas cilvekiem gadas neatkarigi no taa kam vins tic.

Ja, Dievs sargā visus, arī neticīgos.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.02.23 14:50:00
Ctulhu
Pareizi. Tas ir taapeec, ka cilveekam ir smadzenes, sapraats. Zinaasanas.

Runa ir par situācijām, kad zināšanas vairs neko nelīdz, kaut vai nav izmantotas iepriekš, lai novērstu šādus gadījumus.
Piem., ļoti daudzi cilvēki ir cietuši nopietnās autoavārijās bez smagām sekām, neskatoties uz drošības prasību neievērošanu (piem., nepiesprādzējušies).
Man nav statistiski pētījumi, bet ir personīgi novērojumi. Nav laika izvērsti rakstīt.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 16:22:13
incognito

Ingar, tas ko tu saki, ir ka Dievs dos brīnumu tikai tad, ja tas, ko lūgs cilvēks, saskanēs ar Dieva plāniem. Jēzus nevienā vietā šo ierobežojumu nemin.
Vienīgais ierobežojums, ko ir minējis Jēzus, ir ticības daudzums.


Un atkal - Dieva Vārds ir viens vesels, nevis atsevišķi panti. Ja sāksim bībeli pēc pantiem ārpus konteksta interpretēt, tad arī notiek tā, ka rodas sektas, kur augstākajā mērā triumfē cilvēku stulbums. Bet redz - kā jau tu pats teici, ka ierobežojums ir ticības daudzums, jautājums tikai - kādas ticības? Vai tās ticības, kas balstās uz "es gribu" vai arī tādas ticības "Dievs grib". Stāv rakstīts, ka Dievs klausa mūs, ja ko lūdzam pēc VIņa prāta (1.Jāņa 5:14). Tomēr gadās, ka pat kristieši ne vienmēr visās lietās zina Dieva prātu un tie ir tie gadījumi, kad dziedināšanas vai citi brīnumi vienkārši nenotiek, kaut arī itkā ir visi priekšnosacījumi, tomēr mums ir paļāvība uz Dievu, ka Viņš nekad nedarīs neko, kas mums kaitētu, bet no Viņa nāk tikai labas un derīgas lietas. Tā pat arī ar dziedināšanām un brīnumiem - nepareizā laikā un vietā tie var būt pat ar postošām sekām vai arī tiktu palaistas garām kādas svarīgākas svētības.

liepa

Jo kristiesi parsvara to tik vien dara, ka tulko Dieva vardus un stasta, ko Dievs ar to vai sito tekstu ir domajis.

Tāpēc ir svarīgi visu salīdzināt ar to, ko saka Svētie Raksti, kas ir nekļūdīga Dieva atklāsme. Un nekur Svētie Raksti nav nosodījuši ārstus un zinātniekus, nosodīta tiek vienīgi okultisma iejaukšana medicīnā un zinātnē.

Un ar viniem kopaa vinam iznak daudz labak neka vienam pasam, vai ne?

Dabīgā veidā caur mediķiem vai pārdabīgā veidā caur lūgšanām - vienalga tas ir tikai Dieva nopelns. Viss notiek tādā veidā, kā pēc Dieva prāta konkrētā situācijā būtu vislabāk.

Tev ja kads iedod est, kad esi izsalcis, vai ari izarste no cuskas kodiena, ari motivu prasi? Kas ja cilveks to dara velna kardinajumam palaujoties?? Vai ari naudas kardinajumam palaujoties?

Runājot par konkrētu situāciju - labāk nomirt badā un nokļūt debesu valstībā, nekā krāpjoties dzīvot pārticīgi un nonākt ellē. Motīvs vienmēr ir svarīgs, jo ar barību var barot un barību var izmantot, kā ēsmu, palīdzot var kādu izglābt un palīdzot var iegūt uzticību, kuru vēlāk nelietīgi izmantot un izraisīt traģēdiju - spried nu pati, cik motīvi ir svarīgi vai nesvarīgi

Nu ko Pavils tur ar tiem mezoniem darijis mes nevaram saukt par realiem vesturiskiem faktiem. Tad jebkura cilveka stasts ir reals vesturisks fakts.

Nu tā jau ir atsevišķa diskusija - par bībeles autoritāti

Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.23 16:33:27
incognito

Tas tad nozīmē, ka Dievu lūgt nav nekādas jēgas, jo Viņš tāpat darīs kā Viņš grib, vai tu lūdz vai nelūdz.

Redz, te parādās attiecību būtība - Dievs zina, ko mums vajag, pirms mēs Viņu lūdzam, taču Viņš zina arī to, ka mums vajadzīgas attiecības ar Viņu, tāpēc arī vajadzīga lūgšana. Līdzīgi, kā cilvēku ģimenē - vecāki varētu vienkārši visu atstāt savās vietās, ko bērniem vajag, tomēr mīlestība nozīmē ko vairāk, nekā vienkārši iedot, tā nozīmē arī attiecības, Dievs arī vēlas, lai mēs pieaugtu un nobriestu, ja mēs vienkārši visu saņemtu bez lūgšanām, būtu tā, ka cilvēki paliek maliņā kā pasīvi vērotāji, bet Dievs grib mūs aktīvi iesaistīt Savos plānos2 Jūs iekārojat, un jums nav; jūs slepkavojat un skaužat un nevarat iegūt; jūs cīnāties un karojat. Jums nav, tāpēc ka jūs nelūdzat Dievu.
3 Jūs lūdzat un nedabūjat, tāpēc ka ar ļaunām sirdīm lūdzat, lai to šķiestu savās kārībās.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 349590