atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Izaicinājums
Ingars
Iesūtīts: 2010.01.11 15:59:13
Iedomājaties situāciju - jūs uzzināt, ka draudzes mācītājs mēnešiem ilgi plānojis sava labākā drauga slepkavību, ko arī īstenojis, lai pēcāk iegūtu viņa sievu. Taču šobrīd viņš ir to grēku publiski nožēlojis un atgriezies tā, ka skaidrs, ka ja atgrieztos laikā, tad šo grēku noteikti neatkārtotu.

Kāda būtu jūsu reakcija? Tieši tāpat notika ar ķēniņu Dāvidu, bet Dievs viņu arī pēc tam turpināja svētīt, kaut arī pārmācīja, tomēr neatņēma viņam nedz svaidījumu, nedz svētību, nedz viņa troni.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.01.12 14:16:44
Kāda būtu jūsu reakcija?


Nerādītu viņam savu sievu...droš paliek nedroš
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.15 10:05:03
Aivars

Gribēju dzirdēt attieksmi pret tiem, kuri ir mainījušies

21 Tad Pēteris, piegājis pie Viņa, sacīja: "Kungs, cikkārt man būs piedot savam brālim, kas pret mani grēko? Vai ir diezgan septiņas reizes?"
22 Jēzus saka uz to: "Es tev nesaku septiņas reizes, bet septiņdesmit reiz septiņas.
23 Tāpēc Debesu valstība ir līdzīga ķēniņam, kas ar saviem kalpiem gribēja norēķināties.
24 Un, kad viņš iesāka norēķinu, viņam pieveda parādnieku, kas tam bija parādā desmit tūkstošu talentu.
25 Bet, kad tas nespēja samaksāt, tad kungs pavēlēja to pārdot ar sievu un bērniem un visu, kas tam bija, un samaksāt.
26 Tad kalps krita pie zemes un viņu gauži lūdza, sacīdams: cieties ar mani, es tev visu nomaksāšu.
27 Tad kungam palika kalpa žēl, un viņš to palaida un parādu tam arī atlaida.
28 Bet šis pats kalps, izgājis ārā, sastapa vienu no saviem darba biedriem, kas tam bija simts denāriju parādā; viņš to satvēra, žņaudza un sacīja: maksā, ko esi parādā!
29 Tad viņa darba biedrs krita tam pie kājām, lūdzās un sacīja: cieties ar mani, es tev samaksāšu.
30 Bet viņš negribēja un nogājis to iemeta cietumā, tiekāms tas savu parādu samaksā.
31 Kad nu viņa darba biedri to redzēja, tad tie ļoti noskuma, tie aizgāja un izstāstīja savam kungam visu, kas bija noticis.
32 Tad viņa kungs to pasauca un tam sacīja: tu nekrietnais kalps! Visu šo parādu es tev atlaidu, kad tu mani lūdzi.
33 Vai tad tev arīdzan nebija apžēloties par savu darba biedru, kā es par tevi esmu apžēlojies?
34 Un viņa kungs apskaitās un nodeva to mocītājiem, kamēr tas samaksā visu, ko viņš tam bija parādā.
35 Tā arī Mans Debesu Tēvs jums darīs, ja jūs ikviens savam brālim no sirds nepiedosit."

Lai atkal uzticētos, protams, ir vajadzīgs laiks un spēcīgi pierādījumi, taču tieši uz to mēs esam aicināti. Te nav runa par viltīgiem liekuļiem, bet cilvēkiem, kā Dāvids, kuri tiešām radikāli izmainās
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.15 10:12:37
Ingars
Dievs redz Dāvida sirdi un zina, ka viņš otru reizi nekad to nedarītu

dievs redzēja Dāvida sirdi arī pirmajā reizē, bet neko nedarīja, lai novērstu traģēdiju citā ģimenē? sak- nu ja jau tev tā sanāca, tad nožēlo grēkus un izliksimies, ka nekas nav bijis
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.01.15 11:08:37
pich007
Dievs darbojas caur cilvēkiem. Izlasi uzmanīgi šo visu notikumu un piedomā pie visiem teikumiem, ko izlasīsi, tad runā par traģēdijas novēršanu vai nenovēršanu.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.15 11:39:16
pich007

a kopš kura laika tu tik liels un gudrs kļuvis, ka vari dot Dievam padomus kur,, kad un kā iejaukties?
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.15 14:49:15
Ingars
ka vari dot Dievam padomus kur,, kad un kā iejaukties

nevienam es nekādu padomu nedodu. es tikai jautāju- kāpēc dievs neapturēja Dāvidu jau pirmajā reizē (jo sirdi un nodomus viņš redzēja)?
tāds bija viņa plāns attiecībā uz nogalinātā ģimeni? viņi bija kaut kā nopelnījuši traģēdiju?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.15 15:18:34
pich007

Dievs redz lietas labāk par tevi un mani - es visu nezinu un nevaru zināt
pich007
# Iesūtīts: 2010.01.15 16:18:45
Ingars

un tevi šāds jautājums neinteresē? tev ir tā unikālā iespēja pajautāt dievam. to vajadzētu izmantot
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2010.01.15 17:44:11
pich007
Atbilde ir - mēs esam radīti Dieva līdzīgi tādā ziņā, ka varam izvēlēties labo vai ļauno. Un mēs to darām. Ja Dievs apstādinātu mūsu rīcību, kad tā nav saskaņā ar Viņa gribu, tad viņš padarītu mūs par robotiem.
bitch
# Iesūtīts: 2010.01.16 15:30:05
Nu, pirmais viņa un Batsebas kopīgais bērns baigi ātri nomira - tas bija sods par Dāvida nodarījumu. Tomēr Batseba, ja nekļūdos, bija māte arī Salamanam
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.16 16:10:40
Ingars
Zini, šīs lietas nav tik plakātiski izrunājamas. Arī par to Dāvidu, palasi tālāk kā viņa ģimenē lietas kārtojās. Mainījies jau viņš ir, tikai ne tuvu perfekcijai. Ar to Batšebu viņš tā ieberzās, ka pēc tam ilgi maksāja. (Tā zīdaiņa nāve jau nebija visa beigas). Paskaties, kā pieķertais Dāvids pēc tam nespēj adekvāti reaģēt, kad viņa paša bērni viens otru izvaro, tad slepkavo, un vēl pēc ilgiem gadiem viņa harēmu pieguļ. Kā fāters viņš ir diezgan draņķīgs, acīmredzot pats vairs nespējot pastāvēt uz veselīgu autoritāti.
Iespējams, šodien tādu personu redzot, Tu arī viņu iemestu tajā pašā `liekuļu` kategorijā, jo lūk viņa ģimene neatbilst paraugģimenei, un `gan jau tas uzrāda viņa patieso garīgo sta`vokli`.
Tādējādi mani dara uzmanīgu sajūsmas pilni stāsti par to, kā viens `pieņēma Jēzu par savu personīgu Glābēju un dzīve par 180* pagriezās`. Varbūt ir jāmācās novērtēt arī to `liekuļu` 2 grādu atgriešanās?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.17 12:23:36
Gnidrologs

Es arī klusēju par to, ko nezinu. Un saku, ka pilnībā Dieva ceļus nezina pat svētie un bezgrēcīgie eņģeļi, jo Dievs ir bezgalīgs, vienmēr būt ko jaunu par Viņu atklāt - vienmēr. Be tir kādas pamatlietas, kas par Viņu ir pilnīgi skaidras, tā ka nav nekāda liekulība.

Aivars
Un tādas vai citādas nebūšanas var atrast ikvienam cilvēkam. Runa ir par to - cik ļoti mēs esam gatavi kādu nosodīt, bet, kad pašiem piemēro tos pašus mērus, tad ir cita dziesmiņa.

Bet notiks tā, kā ir rakstīts - ar kādu mēru tu otru mērosi, ar tādu tev taps atmērots, pēc kādas tiesas otru tiesāsi, ar tādu pašu pats tiksi tiesāts. Nedomā, ka uz kāda fona tu varēsi izskatīties labāks, jo katrs tiks vērtēts atsevišķi uz Dieva fona un tu tiksi salīdzināts ar pašu Jēzu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.17 18:32:25
Ingars
Vai tiešām es neizskatos labi?
Lūdzu neņem ļaunā, bet tas piemērs par slepkavīgo mācītāju, kas atgriezās liekas stipri plakans, un pārlieku paštaisnu pirkstu kratošo moralizētāju stilā, kam pašiem niez kādam `purnā iebāzt` cik šis ir nožēlojams liekulis.
Piedāvāšu nedaudz citu piemēru, kas, cik saprotu, no dzīves ņemts, un man pašam ir licis vairāk par šīm tēmām padomāt.
Situācija tāda - prostitūta-narkomāne ieklīst krīzes brīdī dievnamā un sadzird Dieva Vārdu. Kaut kas viņā notiek. Puņķos un asarās caur grēknožēlu piedzimst cilvēkbērna sirdī cerība. Ar Dieva palīgu, dāma pieliek punktu pagātnei un draudzē atrod jaunu dzīvi. Draudzes ļaudis sajūsmā plaukšķina, cik pārliecinoša un efektīga liecība ir šī atgriešanās. Dāma iesaistās draudzes kalpošanā, darbā ar citiem bēdubrāļiem. Saprotams, ka draudzes kalpošanā ir iesaistījušies arī daudzi kristīgi jaunieši, tai skaitā mācītāja dēls, kas draudzes acu priekšā uzaudzis kā priekšzīmīgs kristīgs jauneklis, ar atklātu un nevainīgu sirdi, priekšzīmīgu stāju utt, katras kristīgas sievasmātes sapnis. Un kaut kā, kopīgā misijas projektā darbojoties garīgi satuvinās izbijusī ***** ar nevainīgo mācītāja dēlu, un pa Salamana gudrībai netveramiem ceļiem, abu starpā dzimst simpātijas. Vienā brīdī abi paziņo, ka atraduši mūža mīlestību. Bet draudzē aktuāls kļūst jautājums, kā tā netiklā jākle, ar savu drausmīgo pagātni, uzdrīkstējusies tik forša un sakarīga puikas dzīvi sacūkot.
(Lūgtu atvainot par dramaturģijai nepieciešamo vulgaritāti, bet šī aina, manuprāt, nedaudz precīzāk attaino to dilemmu, kas saistās ar Kristus Žēlastības Evaņģēlija izaicinājumu, kristietim, kas alkst svētīgas dzīves un novēl to arī saviem mīļajiem)
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.18 12:23:25
Gnidrologs

Nekas tur neevolucionē. Runa var būt vienīgi par atklāsmes pilnīgumu vecajā un jaunajā derībā, bet pamats ir un paliek nemainīgs - Dieva Pestīšanas plāns cilvēkiem. tas ka tas tiek atrunāts dažādos aspektos nenozīmē, ka ir dažādas interpretācijas, jo galugalā visi aspekti norāda uz šo vienu pamatu, bet kas norāda uz ko citu, tas nav no kristīgās mācības.

Aivars
Nu, ja vien viņa tiešām ir atgriezusies un nepavedina jaunekli uz grēku, ja viņu attiecības notiek pēc kristīgiem principiem, tad nekas nav sacūkots. Jēzus ir tik spēcīgs, ka VIņš pagātni spēj pilnībā izdzēst un debesīs nekādai pagātnei vispār nebūs nozīmes. Sacūkota ir vienīgi pašu cilvēku patmīlība un paštaisnība. Ja jau tu gribi būt tik taisns, tad davaj - tiesāsim tevi pēc tā paša mēra, kā tu tiesā citus, jebšu pirmo akmeni lai met tas, kurš pats ir bez grēka. Ja gribi pēc bauslības, tad arī saņemsi - pa pilnu programmu. Jēzus teica - ja tava labā roka tevi apgrēcina, nocērt to un met to prom, un, ja tava labā acs tevi apgrēcina, tad izrauj to un met to prom. Kas neparāda citam žēlastību, tam pašam neparādīs žēlastību, kas otram nepiedod, tam pašam arī nepiedos, kas nedod otram iespēju laboties un pierādīt uzticību, tad arī tam pašam nekad nedos otru iespēju. Ir liecības, ka kāds kādu nosoda, bet pēc tam pats krīt tanī pašā grēkā.

Kā tev šķiet - cik no sava mūža zaudē katrs cilvēks, kuram tu kādu ļaunu vārdu esi pateicis?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.18 12:38:21
Ingars
Ir liecības, ka kāds kādu nosoda, bet pēc tam pats krīt tanī pašā grēkā.
Tieši pēc tā arī izskatās. Tu tik kareivīgi moralizē, ka spalvas vien put, Evaņģēliju pārvēršot jaunā Bauslībā. Bet žēlastībā ir kas daudz vairāk nekā saukļos pausta `kristīga pareizība`.
Tādēļ arī vaicāju, ko īsti Tu gribi dzirdēt? Argumentus, lai kādus kristiešus par liekuļiem varētu pasludināt, vai atbildes uz katu ko, kas tevi pašu īstenībā grauž?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.18 12:46:59
Aivars

Jau teicu, ko vēlos dzirdēt - jūsu attieksmi. Zinu, ka vienam otram uzkāpu uz varžacīm, bet varbūt reizēm vajag pacelt kādu nopietnu tēmu, kas liek aizdomāties par kaut ko. Nevēlos nevienu par liekuli pasludināt, bet lai mēs kopīgi saredzētu patiesību, ka reizēm tiešām esam liekuļi, jā arī es - es to nenoliedzu.
Un kur es tev evaņģēliju pāvēršu bauslībā? Tieši otrādi - evaņģēlijs pareizi uztverts, izmaina cilvēku. Protams, pestīšana tiek dota nejau šo pārmaiņu dēļ, taču pārmaiņas ir zīme, tās ir augļi, ko nes katrs dzīvs koks.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.01.18 14:48:53
Ingars
Nu, ja vien viņa tiešām ir atgriezusies un nepavedina jaunekli uz grēku, ja viņu attiecības notiek pēc kristīgiem principiem, tad nekas nav sacūkots.

Nu re, iekriti Arī tu uz bijušo prostitūtu skaties kā bīstamāku elementu (nekā mācītāja dēls), lai gan tika minētas liecības, ka viņa ir atgriezusies no grēka. Kas tev liek domāt, ka šis puisis ir tīrāks par to sievieti?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.18 15:20:25
Mārtiņš

nekur neiekritu, es jau diskusiju sākumā teicu, ka runa ir par tiem, kuri patiesi atgriezušies, nevis par liekuļiem. Zini, par bīstamiem elementiem runājot - nereti gadās tā, ka bijušie cietumnieki kļūst par normāliem cilvēkiem, bet tjipa normālie sadara tādas cūcības, ka tu netiec gudrs - kā gan viņš/viņa spēj ko tādu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.18 15:26:38
Ingars
Re, Mārtiņš uztvēra uzreiz, ko Tu arī pēc viņa norādes joprojām īsti nesaproti. Un iemesls nav tas, ka Tu dumjš vai Bībeli nelasījis, bet esi ļoti jauns cilvēks un jauns kristietis, bet briedums nenāk tikai ar izlasītiem tekstiem, bet palēnām ar pieredzi. Vienkārši šo tēmu varētu arī mierīgi slēgt, jo šis jautājums nav `izdiskutējams` tā kā Tu šobrīd to esi iedomājies. Ir lietas, kas atklājas pašas ticības ceļam turpinoties ilgstošākā periodā
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.18 16:02:26
Aivars

Varbūt paskaidro, ja tev ir tādi argumenti, ko es saku nepareizi? Vēlreiz atkārtoju diskusijas tēmu - kāda ir jūsu attieksme pret cilvēkiem, kuri ATGRIEZUŠIES no smagiem grēkiem un kalpo draudzē? Bet kāpēc mēs vienmēr cenšamies izvairīties no tēmām, kas izrauj no komfortablā un ērtā paštaisnības dīvāna?
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 6 , pavisam kopa bijuši: 36874