atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Kāpēc Dievs pieļāva citas reliģijas?
pich007
Iesūtīts: 2009.12.29 14:29:07
ja ticam bībelei, tad no Noasa šķirsta izkāpa neliela grupiņa ļaužu. viņi visi bija uzticīgi dievam, un savu ticību (tas tā kā būtu loģiski) nodeva saviem bērniem un bērnu bērniem.
laika gaitā cilvēku skaits krasi pieauga, un liela daļa sāka novērsties no dieva- aborigēni, maiji, indiāņi, ķīnieši utt, sāka pielūgt savus dievus, un galīgi aizmirsa par Israēla dievu, ko viņu senči (Noasa pēcteči) bija pielūguši.
kas vēl ļaunāk- lai arī pasaules rašanās veidu un kārtību tiem vajadzēja zināt, katra kultūra izgudroja savu variantu.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 .
AutorsZiņas teksts
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.01 21:20:43
dažādās kristiešu konfesijas varētu apvienoties piem. kāda ārēja (visiem saistoša) ienaidnieka parādīšanās gadījumā. Tā teikt - visi zem viena karoga
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.01 21:22:21
Nu, Ļedjajeva kungs un daži citi jau runā par Eiropas islamizēšanās briesmām un šajā sakarā cenšas radīt sajūtu ka būtu nepieciešams apvienoties.
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.01 21:26:39
nu, runāt jau var visu ko. Es nedomāju ļaunā meklēšanu, bet gan parādīšanos
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.01 21:30:07
Kas meklē, tas atrod.. arī ļauno
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.01 21:36:01
Vot neraža, kāpēc tie sāka ar to bābeles torni krāmēties...
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.01 21:40:05
Es tikai mēģināju ierosināt paskatīties tā, kā visa šī nejēdzīgā konfesiju sašķeltība itin glauni varētu iederēties Dieva loģikā
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.01 21:41:47
JK lūgšana katrā ziņā bija - Lai viņi ir viens
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.02 13:31:58
Nerunīgais
Es tikai mēģināju ierosināt paskatīties tā, kā visa šī nejēdzīgā konfesiju sašķeltība itin glauni varētu iederēties Dieva loģikā

Ja mēs pieņemam, ka eksistē Dievs un ka Viņš ir visvarens, tad skaidrs, ka Dieva plānā iederas gan grēkā krišana, gan konfesiju sašķeltība.
Es to iztēlojos tā, ka plāns ir bijis radīt kautcik sakarīgas domājošas būtnes. Pēc radīšanas cilvēki vēl tādi nebija, jo, nepazīstot labu un ļaunu, viņi bija līdzīgi dzīvniekiem. Tāpēc Dieva plānā ietilpa grēkā krišana, kad cilvēki iemantoja izvēli un - arī ne vienmēr patīkamās izvēles sekas, atbildību par savu rīcību.
Jēzus misija manuprāt bija uzlikt izteiktu uzsvaru uz pozitīvu motivāciju, tas ir - cilvēkam vajadzētu rīkoties nevis bailēs no soda vai cerot uz atalgojumu, bet gan mīlestības dēļ.
Domāju, ka Vienīgās Patiesās Mācības neesamība arī ir minētā plāna sastāvdaļa, proti funktieris ir, ka cilvēkiem jādomā pašiem, nevis akli jāpaļaujas uz ārējām autoritātēm.
Protams, vienmēr ir cilvēki, kas uzskata, ka cilvēkam nevis jādomā pašam, bet visā jāpaļaujas uz Dievu, amputējot savu prātu, tādā veidā cenšoties nonākt stāvoklī pirms grēkā krišanas. Bet man liekas, tas vairs nav iespējams.
incognito
# Iesūtīts: 2010.01.02 16:40:16
Ja dažādu reliģiju pārvarēšana ir pedagoģisks līdzeklis, resp. tāds, kura mērķis ir kādu pamācīt, novest pareizajā pusē, tad, man liekas, trūkst pietiekami skaidru indikāciju, kura puse ir pareizā. Es saprotu, kristiešiem liekas acīmredzami, ka tieši kristietība (un viņu iecienītā konfesija) ir tās pareizās, bet no ārpuses skatoties tas nav tik viennozīmīgi redzams.
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.02 19:26:50
Piekrītu. Varbūt pagaidam, līdz kāds vēl iemet savus postus par šo tēmu. jo liekas, ka reliģiju ,,pareizību,, vajadzētu iesākt jaunu tēmu.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 19 , pavisam kopa bijuši: 10957