atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību kāpēc Dievam patīkamāks nokauts upuris?
pich007
Iesūtīts: 2009.12.21 16:27:31
1 Mozus grāmata
4. nodaļa:

2 Un vēl viņa dzemdēja tā brāli Ābelu. Un Ābels kļuva avju gans, bet Kains kļuva zemes kopējs.
3 Pēc kāda laika Kains nesa no zemes augļiem upuri Tam Kungam,
4 un arī Ābels nesa upuri no avju pirmdzimušiem un no viņu taukiem. Un Tas Kungs uzlūkoja Ābelu un viņa upuri.
5 Bet Kainu un viņa upuri Dievs neuzlūkoja. Tad Kains iededzās bardzībā, un viņa vaigs raudzījās nikni.

no šī stāsta var secināt, ka Dievam labāk patīk nokauti jēri, bet augļu un dārzeņu "upuris" tam ir vienaldzīgs. dēļ tā Kains kļūst greizsirdīgs un nogalina Ābelu. ja Dievs abus upurus novērtētu vienādi, Kaina agresijai nebūtu nekāds iemesls.

ko tieši Bībele grib ar to pateikt?
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:01:52
incognito
no tevis var saprast, ka tu neatzīsti vienu kopīgo dievu, bet gan daudzus- katram savu. tā ir?
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:08:04
Mana teorija ir, ka pat ja Dievs eksistē, tad neizbēgami katrs viņu uztver caur savas apziņas prizmu. Kā teica, liekas, Spinoza, trijstūriem Dievs būtu bezgalīgs trijstūris.
Tas nozīmē to, ka nevarētu būt kopīgais Dievs, tikai to, ka ir neskaitāmi daudz priekšstatu, kāds viņš ir. Un neviens no šiem priekšstatiem nav pilnīgi adekvāts, kaut vai tāpēc ka tie ir tikai apraksti.
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:10:26
incognito
un kā tad ar pasaules radīšanu? katra cilvēka apziņā tika radīta pasaule, pa kuru tagad staigājam? man gan liekas, ka kristieši svēti tic, ka dievs ir tur- ārā, nevis tikai savos prātos
incognito
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:14:23
pich007
Nē nu redzi, fiška jau ir iekš tam, ka pat ja Dievs ir tur - ārā, tik un tā mēs viņu uztveram un izprotam tikai ar savu prātu un uztveri.
Tāpēc ir svarīgi turēt uztveri tīru un nepiesārņotu -
Miesas spīdeklis ir acs; ja nu tava acs ir skaidra, tad visa tava miesa būs gaiša.
Bet, ja tava acs ir nevesela, tad visa tava miesa būs tumša. Ja tad gaišums, kas tevī, ir tumsība, cik liela būs tumsa.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:16:22
incognito
Tas nozīmē to, ka nevarētu būt kopīgais Dievs
vai, varbūt, varētu būt dažādi viena kopīgā Dieva tuvinājumi?
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:18:46
incognito
pat ja Dievs ir tur - ārā, tik un tā mēs viņu uztveram un izprotam tikai ar savu prātu un uztveri.

ai... nu tad jau tu neko jaunu nepateici
vai tad mēs kaut ko varētu uztvert bez prāta un uztveres?

atgriežamies pie tēmas par asins noliešanu lopiņam un tā nozīmi. mans jautājums- vai tiešām kristieši tic, ka dievs neredz cilvēka patiesos nodomus, grēku nožēlošanu utt bez asins izliešanas?
incognito
# Labojis incognito: 2009.12.22 10:20:43
EzītisMiglā
Nezinu.
Visādā ziņā, jau a-masiks vienā diskusijā reiz norādīja, ka Dievs vienmēr atrodas ārpus cilvēces zināšanu apgabala.
Ja senāk Viņa goda tronis stāvēja uz cietās debesu velves, tad tagad, kad mēs zinām, ka nekādas velves nav, Mulders, runājot par Dievu, min, ka Viņš atrodas ārpus laika un ka jebkura Viņa doma rada realitāti un vēl visādus no SciFi nākušus konceptus.
pich007
# Labojis pich007: 2009.12.22 10:28:48
incognito
Dievs vienmēr atrodas ārpus cilvēces zināšanu apgabala

nav vienmēr- ar Kainu, Mozu, Noa un citiem bībeles personāžiem šis runājis kā vīrs ar vīru. Ar Ādamu kopā pastaigājās pa Ēdeni...
protams, ja vien tagad nesāksies diskusijas par to, ka augstāk minētie vīri arī bijuši "ārpus cilvēces zināšanu apgabala".
nu riktīga putra ar to reliģiju- katrs saka savu, bet viena kopīgā "patiesā" viedokļa nav...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:44:38
pich007, redzi Biibele kad runaa par kaadu lietu, tad ir jaalasa visa, nevis 3 panti! Tas nav vieniigais kas par sho gadiijumu Biibelee ir teikts! Bet skaties!

Ebr 11:4 Ticībā Ābels ir nesis Dievam labāku upuri nekā Kains; tās dēļ par viņu ir liecināts, ka viņš ir taisns, kā Dievs par viņa dāvanām ir liecinājis; tās dēļ viņš vēl runā, kaut arī miris.

1 Jāņa 3:11 Jo šī ir tā vēsts, ko esat dzirdējuši no sākuma, ka mums būs citam citu mīlēt,
12 ne kā Kains, kas bija no ļaunā un nokāva savu brāli, bet kādēļ viņš to nokāva? Tāpēc ka viņa darbi bija ļauni un viņa brāļa darbi taisni.

Taapat lasi tajaa pashaa nodaljaa kur tu citee taalaak 5 un 6 pantu!

Dievs noraidiija Kaina upuri taapeec, ka Kaina sirds bij ljauna un vinjaa nebij ticiibas atshkjiriibaa no Aabela... Aareeji tu redzi tikai darbu aareejo, ljoti labi tu pich007 raadi kaa pasauliigais cilveeks spriezh, bet Dievs neskata cilveeku peec aareejaa, bet gan peec sirds staavoklja... un Shii rakstu vieta ir ljoti pat ziimiiga, kas paraada, ka labi darbi un pareizi izdariiti aareeji rituaali Dievam netuvina... Dievs noraidiis tevi ar visiem taviem upuriem un labajiem darbiem, ja tu pats buusi ljauns sirdii!
Kains, protams, sprieda taapat kaa tu... kljuva greizsirdiigs etc... bet paskaties uz shii pashas nodaljas 6o pantu, tur arii Dievs pasaka... hulji tu nervozee... tu pats ljauns, ja tevii sirdii ljaunums tad tu esi greekam tuvu... un taa arii bij Dievs redzeeja Kainaa taas ljaunaas paarmainjas, kuras tu skatoties uz kaina darbiem nemaz neredzi!

Te arii ir tas lielais nosleepums, ko nespeej daudzi no shiis pasaules saprast... kaa tas naakas, ka Dievs attiecas pret cilveeku kardinaali atshkjiriigi no taa kaa cilveeks manifesteejas aareeji! Shis gadiijums paraada, ka aareejaa izpausme un ieksheejaa kvalitaate var nesakrist... un Dievam ir po fenji visi tie upuri, vinjam vajag taisnu cilveeku!

51 psalms
17 Kungs, atdari man manas lūpas, lai mana mute teic Tavu slavu!
18 Jo Tev nepatīk kaujamie upuri, un, ja es Tev dotu dedzināmo upuri, Tu to negribētu.
19 Upuri, kas patīk Dievam, ir satriekts gars; salauztu un sagrauztu sirdi Tu, Dievs, nenoraidīsi.
pich007
# Labojis pich007: 2009.12.22 10:55:22
Jošs Mulders
Ābels ir nesis Dievam labāku upuri nekā Kains
tas apliecina manu iepriekš teikto, ka dievam nokauts jērs ir patīkamāks kā kartupeļi. dievam patīkama ir asins noliešana grēku atlaišanai

Tāpēc ka viņa darbi bija ļauni un viņa brāļa darbi taisni.
nemanīju, kuri tieši Kaina darbi bija ļauni un kāpēc dievs nepieņēma viņa upuri.

un Dievam ir po fenji visi tie upuri
nu tad kristiešiem pašiem neliekas bezjēdzīga upurēšana kā tāda, ja jau dievs redz cauri? un nē- tur nav minēts, ka upurēšana ir domāta tam, ka pēc tam to lopu var izbarot ģimenei...

Jo Tev nepatīk kaujamie upuri, un, ja es Tev dotu dedzināmo upuri, Tu to negribētu
kā tas iet kopā ar "20 Un Noa uzcēla Tam Kungam altāri un ņēma no ikviena šķīsta lopa un no ikviena šķīsta putna un upurēja dedzināmo upuri uz altāra.
21 Kad Tas Kungs oda patīkamo smaržu , Viņš sacīja Savā sirdī: Es turpmāk vairs nenolādēšu zemi cilvēka dēļ, jo cilvēka sirds tieksmes ir ļaunas no mazām dienām, un Es arī turpmāk vairs neiznīcināšu visu dzīvo, kā Es to esmu darījis."


Mulder, tu pats esi ticis skaidrībā- dievam patīk vai nepatīk upuri?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.22 10:59:53
tas apliecina manu iepriekš teikto, ka dievam nokauts jērs ir patīkamāks kā kartupeļi. dievam patīkama ir asins noliešana grēku atlaišanai

Tu vienu vaardinju citaataa izlaidi! "Ābels ir nesis Dievam labāku upuri nekā Kains " Uzmini kuru?

nemanīju, kuri tieši Kaina darbi bija ļauni un kāpēc dievs nepieņēma viņa upuri.
Un kursh vainiigs, ka tu nemaniiji?? Raksti atklaaj atshkjiriibu... darba kvalitaati nosaka pasha dariitaaja kvalitaate!

nu tad kristiešiem pašiem neliekas bezjēdzīga upurēšana kā tāda, ja jau dievs redz cauri? un nē- tur nav minēts, ka upurēšana ir domāta tam, ka pēc tam to lopu var izbarot ģimenei...
A kristieshi arii neupuree lopus!

varbūt vajag tikt skaidrībā- patīk vai nē?
Luuk tev arii interesants uzdevums, lasi cauri Rakstus... par to arii daudz Jesaja raksta Buus tev labs uzdevums... Pameegjini objektiivi izveerteet, nevis ar cherry picking nodarboties... Zinu ka ateistiem tas ir ljoti gruuts intelektuaals uzdevums, bet tas tevi labi nodarbinaatu! Es vienkaarshi zinu, kas un kaa Dievam ir upuris, bet tu pagaidaam esi tajaa pashaa uzskatu sisteemaa kuraa bij Kains un shobriid ir Islaams, ka upuris ir pielabinaashanaas, "kukulis" jeb bartera dariijums... Taa tas nav, taapeec tev uzdevums uzzinaat kas Dievam IR upuris, kursh vinjam patiik!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:03:14
Jošs Mulders
upuris ir pielabinaashanaas, "kukulis" jeb bartera dariijums...
bet jūs jau neko tālāk par barteri neesat tikuši. Tipa, jūs pieņemat Jēzu, darat visu, kā viņš liek, un jums par to - laba dzīve paradīzē.
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.22 11:11:56
Jošs Mulders
Tu vienu vaardinju citaataa izlaidi! "Ābels ir nesis Dievam labāku upuri nekā Kains " Uzmini kuru?
ticībā. vai tu gribi teikt, ka ticībā Kaina kartupeļi būtu labāki, par Ābela jēriem, ja viņš būtu neticīgs? un ko nozīmē "ticībā", ja jau dievs ar abiem kungiem brīvā valodā sarunājās? kam ir jātic?

A kristieshi arii neupuree lopus!
es nerunāju par mūsdienām, bet gan par bībeles citātiem. un ja tev tā labāk patīk- ticīgajiem...

Es vienkaarshi zinu, kas un kaa Dievam ir upuris
nu tad saki kā ir, nevis atgaiņājies ar standartfrāzēm no sērijas "izlasi visu bībeli"

lūk- divi citāti no vienas un tās pašas bībeles, kur vienā vietā dievam patīk zvēru upurēšana, kamēr citā apgalvots, ka tas nav nepieciešams.
kā ir- patīk tad vai nē?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2009.12.22 23:15:15
izteikšos vienreiz, īsi.... un par tēmu -
Veco Derību jāskata kā pedagogu Jaunajai. Visa Vecās Derības upurēšanas prakse skaidra kļūst tad, kad parādās J.K. kā Dieva Jērs, kas ,,aiznes pasaules grēkus,,. Kamēr nav laiki piepildījušies, tikmēr Dievs runā ar cilvēkiem viņiem saprotamajā valodā. Tur arī visa fiška.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 89 , pavisam kopa bijuši: 7749