atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību kāpēc Dievam patīkamāks nokauts upuris?
pich007
Iesūtīts: 2009.12.21 16:27:31
1 Mozus grāmata
4. nodaļa:

2 Un vēl viņa dzemdēja tā brāli Ābelu. Un Ābels kļuva avju gans, bet Kains kļuva zemes kopējs.
3 Pēc kāda laika Kains nesa no zemes augļiem upuri Tam Kungam,
4 un arī Ābels nesa upuri no avju pirmdzimušiem un no viņu taukiem. Un Tas Kungs uzlūkoja Ābelu un viņa upuri.
5 Bet Kainu un viņa upuri Dievs neuzlūkoja. Tad Kains iededzās bardzībā, un viņa vaigs raudzījās nikni.

no šī stāsta var secināt, ka Dievam labāk patīk nokauti jēri, bet augļu un dārzeņu "upuris" tam ir vienaldzīgs. dēļ tā Kains kļūst greizsirdīgs un nogalina Ābelu. ja Dievs abus upurus novērtētu vienādi, Kaina agresijai nebūtu nekāds iemesls.

ko tieši Bībele grib ar to pateikt?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.21 16:29:26
vēl viens piemērs, kāpēc dievam patīkams ir tieši nokauts upuris:
20 Un Noa uzcēla Tam Kungam altāri un ņēma no ikviena šķīsta lopa un no ikviena šķīsta putna un upurēja dedzināmo upuri uz altāra.
21 Kad Tas Kungs oda patīkamo smaržu , Viņš sacīja Savā sirdī: Es turpmāk vairs nenolādēšu zemi cilvēka dēļ, jo cilvēka sirds tieksmes ir ļaunas no mazām dienām, un Es arī turpmāk vairs neiznīcināšu visu dzīvo, kā Es to esmu darījis.

kāpēc dzīva zvēra nokaušanai un upurēšanai ir liela vērtība, bet zemkopja lolojumam nav nekāda?
kas ar to ir domāts?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.12.21 16:57:20
Bez asins izliešanas nav grēka piedošanas!
pich007
# Labojis pich007: 2009.12.21 17:13:13
Jānis Kalniņš

tātad dievam ir patīkami, ka tiek nogalināti upurēti zvēri? nu ok... jocīgi, bet pieņemsim.
un kāpēc viņš šo savu vājību nevarēja laikus Kainam pateikt? kam bija vajadzīga ignorēšana, kad Kains nesa savus upurus- augļus?
ja jau dievs ar Kainu brīvā valodā sarunājās, nebija vienkārši pateikt, ka labāk ir nest nogalinātus zvērus, nevis dārzeņus?
izskatās, ka dievs apzināti provocēja Kainu uz agresiju (mans viedoklis).
ticīgajiem ir cits variants?
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:07:26
pich007, "ticīgajiem ir cits variants?"
Ir cits variants. Dievs uzlūko upura pienesēja sirdi, nevis pašu upuri.
lasu un domāju [78.84.240.81]
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:10:31
Jānis Kalniņš Bez asins izliešanas nav grēka piedošanas! Diezgan nekristīgi sanāk
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:15:05
armilo
Dievs uzlūko upura pienesēja sirdi, nevis pašu upuri

bez upura tas nav iespējams? un tam obligāti jābūt ar asinīm?
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:32:48
pich007, Ja nav vietnieciskā upura par grēkiem, tad jāmirst grēcīgā cilvēka paša dvēselei. Vienkārši un loģiski. Asinis liecina par dzīvību. Tātad, upurim ir jāatdod sava dzīvība par upurētāja dzīvību.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:40:09
Ctulhu, Jefta sirds bija neapdomīgi stulba, jo viņš deva pašizdomātu solījumu Dievam, upurēt savu meitu, ja Dievs dos viņam uzvaru karā. Tad nu solījuma un sava goda dēļ pašam bija jāpilda tas, ko solījis. Tā nebija Dieva pavēle. Drīzāk - nelietīga, Dieva vārda piesaukšana.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:44:02
Ctulhu, Dievs, ja tā var teikt, pats ir Likums. Dzīvības Likums iziet no viņa paša būtības.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:45:45
Ctulhu, ja Dievs būtu asi reaģējis uz mūsu un visu cilvēku grēkiem, tad mēs šeit vairs nesarunātos.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:47:03
masik, aļoo, mēs dzīvojam kritīgajā laikmetā. Ko tas nozīmē, gan jau pats zini
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 19:57:36
Ctulhu, ja vēlies uzzināt, ko spēj Dievs, tad vērsies pats pie Viņa lūgšanā. Advents ir piemērots laiks, lai sagaidītu atbildes uz Taviem lielajiem jautājumiem.

Onāns netika sodīts par mazturbēšanu, bet par to, ka atteicās sagādāt brālim dzimumu. Viņš dzimumaktu gan veica, bet sēklu izlēja zemē.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 20:00:44
masik, es Tavu viedokli izprotu, un netiesāju.
pich007
# Labojis pich007: 2009.12.21 20:14:38
Ctulhu
parasta saruna, taada pati, kaa te ar Tevi, dievam nav iespeejama?

ir! vismaz bībele par to liecina (dieva saruna ar kainu)
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.21 20:18:33
prieks par modro foruma moderatoru, kurš dažreiz pamanās nedaudz rediģēt manu tēmu virsrakstu tekstus...

paldies
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.21 20:20:42
Ctulhu

ticīgais tev pateiktu, ka dievs uz tevi uzmetis lūpu, jo tu viņam netici. tāpēc ar tevi nerunā...

bet atgriezīsimies pie tēmas par upurēšanu un šīs darbības jēgu
lasu un domāju [78.84.240.81]
# Iesūtīts: 2009.12.21 20:41:34
masiks [212.93.96.2] Jā, masik vienreiz par to ir samaksāts. Tik nesaprotu, kāpēc vēl šodien ir nepieciešama šī ņemšanās ap asinīm(vīnu) un miesu (maizi). Man ar vien vairāk sāk likties, ka šīm lietām sāk piešķirt mistisku nozīmi. Ja cilvēks lūdz Dievu, ja izsūdz grēkus, ja sirds ir atvērta Dievam, kas var traucēt šo sadraudzību? Tas, ka ordinēts mācītājs man atlaiž grēkus? Tas, ka tikai ar viņa rokām un lasīto vārdu drīkst tikt iestādīts vakarēdiens, kuram nu jau tiek piešķirta kāda mistiska nozīme, ka bez tā vairs nevar iztikt?
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.21 20:43:21
vai tiešām neviens nevar izskaidrot, kāpēc dievs Kainam nevarēja pateikt, ka labāk ir upurēt dzīvniekus, nevis dārzeņus? kam bija vajadzīga šāda klusēšana?
ko dievs gribēja panākt?
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 21:39:48
pich007, stāsts par Kainu un Ābelu, nav stāsts par dzīvnieku un dārzeņu upurēšanu, bet gan par pateicības upura pareizu pienešanu, proti, pazemībā un ticībā. Kains, būdams pirmdzimtais, bija svēti pārliecināts par savu taisnumu, un šķita sev ļoti svarīgs esam, kamēr Ābels, būdams neievērots, savu upuri pienesa pilnīgi apzinoties savu niecību un atkarību. Ābelam bija svarīga Dieva žēlastība, bet Kainam tā nebija vajadzīga, jo viņam viss jau bija, ko vien varēja vēlēties – Vārds, pirmdzimtība, priestera amats, laicīgā vara, vecāku svētība utml.
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.21 21:49:07
Ctulhu, "parasta saruna, taada pati, kaa te ar Tevi, dievam nav iespeejama?"
Ir iespējama, bet Tu to nedzirdi dēļ dažādu ārēju apstākļu iedarbības. Labāk to darīt ir vientuļā un klusā vietā. Man vislabāk patīk lūgties nakts laikā, tad ir ideāls klusums. Mēģini pats, tad jau redzēs. Lūgšana pati Tevi mācīs.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 18 , pavisam kopa bijuši: 1620