atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Īpašumtiesības un bauslība
a_masiks
Iesūtīts: 2009.11.27 10:19:43
Te pans Kleksis ierosināja uz pārdomām: latvija nonākusi krīzē, tiek anulētas/samazinātas iedzīvotājiem daudz iespējas un tiesības. Tiek samazināti vai naulēti sociālie pabalsti, bezmaksas veselības aprūpe, izglītības iespējas, bezdarba pabalsti, pensijas. Tas itkā ir loģiski un pamatoti - valstij krīze, naudas nav, ir iestājušies CITI spēles noteikumi, kurus nu iedzīvotājiem ir jāpieņem kā objektīvu situāciju. Tai pat laikā.... vai valdošās elites un latvijas sīko oligarhiņu tiesības un iespējas būtu tās, kurām tomēr būtu jāpaliek nemainīgām? Tb - izmaiņas skar tikai tautu, a uz tautas baroniem CITI spēles noteikumi neattiecas?
Nu, tas domāts salīdzinājumā - tautai tiek samazināta veselības aizsardzība un aprūpe. Jo nav līdzekļu. Baroniem (pagaidām) netiek samazinātas īpašumtiesības uz viņu (nav noslēpums - diezgan nelikumīgi vai negodīgi) iegūtajiem īpašumiem.
AutorsZiņas teksts
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.27 10:30:06
kādā sakarā te jāpin iekšā bauslība??? vai tev kāds tavu dzīvību grib atņemt? un pat tā patiesībā nepieder tev, bet Dievam, kuru tu nepazīsti.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.27 10:50:27
a_masiks
nu un? katrs izklaidējās kā māk un grib. ko tagad darīsim? spridzināsim tiltus?
sica. [78.84.156.114]
# Iesūtīts: 2009.11.27 10:52:01
Nodoklju nodoklis - maksajam nodokli par katru samaksato nodokli (25% no maksata nodoklja)

vai

Satiekas Vācijas, Polijas un Latvijas premjerministri.
Vācijas: - pie mums cilvēki saņem algā 2000 euro, 200 samaksā nodokļos. Kā viņi iztiek ar atlikušajiem 1800 - ne sevišķi saprotams.
Polijas: - pie mums cilvēki saņem algā 500 euro, 200 samaksā nodokļos. Kā viņi iztiek ar atlikušajiem 300 arī nav saprotams.
Latvijas: - pie mums reņģēd.., piedošanu - cilvēki, algā saņem 400 euro, 450 samaksā nodokļos, no kurienes viņi papildus ņem tos 50 - nekādi nestādos priekšā, bet kad uzzināšu - obligāti apliksim ar PVN nodokli.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.27 11:13:40
Pārdomām pati Bauslība

2. Mozus 22:20 Nevienu svešinieku nedz apspied, nedz izmanto, jo jūs paši bijāt svešinieki Ēģiptes zemē.
21 Neviena atraitne un neviens bārenis lai netiek apspiests.
22 Ja tu tos apspiedīsi, tad tie kliegdami kliegs uz Mani, un Es uzklausīšu viņu saucienus.
23 Tad Manas dusmas iedegsies, un Es jūs nokaušu ar zobenu, un jūsu sievas kļūs par atraitnēm un jūsu bērni par bāriem.
24 Ja tu aizdod naudu kādam, kas ir no Manas tautas un kas pie tevis ir nabags, tad nekļūsti kā kāds rāvējs un neņem no tā sev augļus.
25 Ja tu ņem sava tuvāka drēbes par ķīlu, tad atdod viņam tās pirms saule norietējusi,
26 jo tas ir viņa vienīgais apsegs, viņa ap-ģērbs, tanī viņš būtu gulējis; un, kad viņš brēks uz Mani, tad Es to paklausīšu, jo Es esmu žēlsirdīgs.


5. Mozus 24:6 Neviens lai neņem ķīlā ne roku dzirnavas, ne arī virsējo dzirnu akmeni, jo tāds ir ņēmis ķīlā dzīvību.
7 Ja kādu pieķer, kas cilvēku zog no saviem brāļiem, no Israēla bērniem, un izturas pret to varmācīgi un pārdod, tad šis zaglis lai mirst, un tev to ļaunumu būs izdeldēt no sava vidus.
...
10 Kad tu kaut ko aizdod savam tuvākam uz parāda, tad tev nebūs iet viņa namā, lai ņemtu kādu ķīlu.
11 Tu paliec ārā stāvot, un lai tas vīrs, kuram tu uz parāda aizdod, pats iznes tev ārā ķīlu.
12 Taču, ja viņš ir nabags, tad tev nebūs ar viņa ķīlu apgulties,
13 bet atdodams atdod viņam ķīlu, kad saule riet, ka tas apsedzas ar savu apmetni un tevi svētī. Tas tev būs par taisnību Tā Kunga, tava Dieva, priekšā.
14 Neapspied trūcīgu algādzi un nabagu, vai nu viņš ir no taviem brāļiem, vai no taviem svešiniekiem, kas vien atrodas tavā zemē un tavos vārtos.
15 Vēl tanī pašā dienā dod viņam viņa algu, iekāms vēl saule nav norietējusi, jo viņš ir nabags un viņa dvēsele gaida uz to; ka tad viņš nesauc uz To Kungu par tevi un ka tas tad tev nekļūst par grēku.
16 Tēviem nebūs tapt nonāvētiem dēlu dēļ, un dēliem nebūs tapt nonāvētiem tēvu dēļ, bet ikviens lai mirst pats par saviem grēkiem.
17 Nepārgrozi svešinieka un bāreņa tiesu un neņem ķīlā atraitnes drēbes.
18 Piemini, ka tu esi bijis vergs Ēģiptē un ka Tas Kungs, tavs Dievs, tevi no turienes ir atpestījis; tādēļ es tev pavēlu visu šo darīt.
19 Kad tu labību pļausi savā tīrumā un aizmirsīsi kūlīti tīrumā, tad tev nebūs atgriezties, lai to paņemtu, bet lai tas paliek svešiniekam, bārenim un atraitnei, lai Tas Kungs, tavs Dievs, tevi svētī katrā tavā roku darbā.
20 Kad tu savu olīvkoku nopurināsi, tad otrreiz zarus nepārmeklē; lai tas paliek svešiniekam, bārenim un atraitnei.
21 Un, kad tu lasīsi ogas savā vīna dārzā, tev nebūs tās vēlreiz lasīt, bet lai tās paliek svešiniekam, bārenim un atraitnei.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.27 11:17:37
a_masiks
runājot par sociālo taisnīgumu, tad manuprāt ikvienam normālam kristietim ir jāatbalsta trūkumcietēji, vai viņiem ir jāiet aplaupīt laupītājus? par to es šaubos.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.27 11:30:42
masiks [212.93.96.2]
nosponsorēt būs švaki. Tam vajadzētu 80 000 mēnesī. Bet šobrīd LV valdnieki sola ne vairāk kā 20 000, kas nozīmē, ka uz galviņu no pašu samaksātajiem nodokļiem atmet mazāk par 2 latiem mēnesī, jeb knapi to, ko pensionārs nomaksā par 10 latiem iepērkot maizi un zāles.
sica. [78.84.156.114]
# Iesūtīts: 2009.11.27 11:46:34
masiks [212.93.96.2]
ko tu tai bauskas slimnīcai piesējies? Lv ir vēl daudzas neskaitāmas slimnīcas, ko plānoja slēgt, bet kas tomēr pa maksu sniegs pakalpojumus, jo pēc pāris gandrži līķiem vai līķiem tomēr nolēma atstāt...
aaa a ko tu nesatraucies par ludzas slimnīcu, kurai ir vislabākais aprīkojums LV un visunikālākās operāciju zāles? To ar slēgs
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.27 11:55:51
masiks [212.93.96.2]
Tu esi kristietis? Tikai Latvijas iedzīvotājs, vai ne? Pie tam Rīgā . Vakar man tieši bija saruna ar vienu kristieti, kam ir mazs uzņēmums ar dažiem nodarbinātajiem. Sākoties nelāgas lietas, jo noteikti attiecīgās nozares uzņēmumi Rīgā, kuru kredītu segšanai ar Latvijas tirgu knapi pietiek, tiek lobēti, mēģinot nu visos iespējamos veidos nogremdēt pārējos.
Par tiem, kas šobrīd bezdarbnieki vēl atsevišķs stāsts. Bet kaut ka jau tiek mēģināts. Drīz arī mazs labdarības koncerts vienam mērķim būs.
sica. [78.84.156.114]
# Iesūtīts: 2009.11.27 11:58:50
masiks [212.93.96.2]
tas viss mūs neskar līdz brīdim, kamēr skar... un ko tu ierosini? Aiziet un novākt kādu no valdības? A kas mainīsies, iesēdīsīes krēslā Ruksis no TP vai kāds īpaši apdāvinātais no LPP.
tāpēc gudri var spriedeklēt tikai tikmēr, kamēr nav konstruktīva risinājuma...
neatbalstu slimnīcu (vismaz to ko slēdz) slēgšanu.....
sica. [78.84.156.114]
# Iesūtīts: 2009.11.27 12:18:28
masiks [212.93.96.2]
nu tam vajag likumisku pamatojumu, citādi valsts iegrābsies tiesas procesos uz pāris miljardiem gadu.... no noaugušā rupjā Klekša jau valsts par šo ideju naudu nepiedzīs.... būs tikai jāieviešs nodoklis par stulbu ideju paušanu
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.27 13:32:33
nē, nu man jau patīk - ateists masiks apelē pie kristiešu goda jūtām - bauslības.
Pagāns [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.11.27 13:32:38
Utopisti un demagogi. No tā ka ietupinās/novāks dažus "godīgos" politķus un miljonārus pa lielam nekas nemainīsies. Pamodelēsim situāciju. Ok nacionalizējam tavuprāt negodīgo cilvēku mantu (kas nacionalizēs? uz kā pamata?) viņu īpašumus. Dažu mēnešu laikā par tiem iegūtā nauda tiks apēsta un izk..ā.a. I ko tālāk? Peļķē kā sēdējām tā sēdēsim. Izmaiņām ir jānotiek sabiedrībā kopumā, nevis ar kaut kādām utopiskām, neīstenojamām revolucionārām idejām jāīsteno mistisks sociālais taisnīgums, kura rezultāts būs vēl graujošāks nekā pašŗeizējā situācija. Es atbalstu to, ka "zaglim ir jāsēž", taču ideja, ka nu tik sarīkosim Franču revolūciju un dzīvosim cepuri kuldami, ir aplama jau pašā saknē, jo izmaiņām jānotiek nevis "augšā", bet bāzes līmenī, tas ir, mūsos pašos.
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.11.27 13:42:35
masiks [212.93.96.2]
skaidrs. un ko tad tu ieraudzīji?
S.R.(katole)
# Labojis S.R.(katole): 2009.11.27 14:03:29
masiks [212.93.96.2]
man jau nedēļu pamatīgi sāp galva. tādēļ atturos viņu piepūlēt. jo šīs lietas es nevaru ļurināt tāpat vien, bez sirds klātbūtnes. jo tad man sāp arī vēl sirds un tas jau ir pa daudz.
nus, ja tevi patiešām interesē RKB viedoklis, tad laikam vislabāk to atspoguļos šis:
2009.gada 17.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas 91.gadadienas priekšvakarā Caritas in veritate – Mīlestība patiesībā – sasniegs arī latviski lasošo auditoriju.

Šī enciklika bija gaidīta jau vairākus gadus un tās publicēšanas dienā, 2009.gada 7.jūlijā, daudzās katoļu ziņu aģentūras steidzās iespējami plaši atspoguļot tās saturu. (Latviski līdz šim varējām lasīt vienīgi Vatikāna Radio latviešu redakcijas sagatavoto sintēzi: http://www.radiovaticana.org/let/Articolo.asp?c=301397).

Enciklika balstās jau gadsimtu ilgā sociālo encikliku tradīcijā. 1891.gadā pāvests Leons XIII ar Rerum Novarum devis atbildi uz ar nodarbinātību saistītiem jautājumiem. 1967.gadā Pāvils VI ar Populorum Progressio paplašināja sociālās doktrīnas apskatāmo tēmu loku, atzīmējot, ka sociālie jautājumi ir ieguvuši vispasaules nozīmi. Šīs enciklikas vadmotīvam – pilnvērtīgai cilvēka attīstībai, kura konkretizējas attīstības palīdzībā trešās pasaules valstīm – pievienojas arī Benedikts XVI. Sākotnēji bija paredzēts, ka viņa sociālā enciklika klajā nāks 2007.gadā, Populorum Progressio 40.gadadienas sakarā. Tomēr tas kļuva iespējams tikai pēc diviem gadiem, kā arī pēc globālas ekonomiskās un finanšu krīzes.

Enciklikas publicēšana G8 galotņu tikšanas priekšvakarā (08.-10. jūlijs, 2009, Akvilā, Itālijā) zināmā mērā paskaidro dokumenta saturu. Daudzi ir gaidījuši Katoliskās Baznīcas atbildi šodienas finanšu un ekonomiskajai krīzei, kuras sekas joprojām nav apjēgtas visā pilnībā. Benedikts XVI „nepaliek atbildi parādā”, tomēr tā nav tik strikta, kā daži to bija iedomājušies. Netiek dotas „receptes” kādai konkrētai rīcībai kā ekonomiski un politiski stūrēt un risināt radušos krīzes situāciju. „Baznīca nevar sniegt konkrētus tehniskus risinājumus un nekādā gadījumā nevēlas ‘iejaukties valstu politikā’.”(CiV 9, PP 13). Daudz vairāk, Benedikts XVI pievēršas ekonomiskās krīzes mentālajiem iemesliem un aicina ne vien uz ekonomiskās un finanšu politikas maiņu, bet arī atgādina, ka „krīze uzliek par pienākumu pārskatīt mūsu virzību” (CiV 21).

u.tt....
S.R.(katole)
# Iesūtīts: 2009.12.02 09:55:29
vo prikols, izrādās bauskas slimnīcai naudiņas kontā bija(ir) nedaudz vairāk kā pus miljons ... a kad Zeltiņam vaicā - kā tad tā? viņš mierīgi atbild, a vai tad kāds man vispār prasīja, ir nauda vai nava!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 182 , pavisam kopa bijuši: 15824