atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Pareizu un nepareizu atklāsmju noteikšanas kritēriji kristietībā (un ne tikai)
Mods-1
Iesūtīts: 2009.11.09 12:12:34
Šīs diskusijas kontekstā radās jautājums, kurš īsti neiederējās tēmā, bet tomēr Gnidrologam šķita gana svarīgs. Pārvietoju to uz šejieni.

Gnidrologs
Kurš nosaka kuras atklāsmes ir ``pareizas``, kuras nē? Kādā veidā pravieši tika atzīti par tādiem, ja nebija svēto rakstu ar kuriem saskaņot šo pareizību? Pat vairāk, jaunās atklāsmes bija pretrunā ar vecajām un bija pamats jauniem svētajiem rakstiem. JK taču arī vecajie žīdi ķengāja par viltus pravieti un nemiera cēlāju.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.09 16:05:05
Mulders
Nu jā. Un ir cilvēki, kas uzskata, ka Kristus joprojām turpina atklāties kristiešiem un nav iemesla, kāpēc Raksti atkal nevarētu tikt drusku pakoriģēti, papildināti vai norādīta pareizā interpretācija.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.09 16:39:32
Nu jā. Un ir cilvēki, kas uzskata, ka Kristus joprojām turpina atklāties kristiešiem un nav iemesla, kāpēc Raksti atkal nevarētu tikt drusku pakoriģēti, papildināti vai norādīta pareizā interpretācija.

Nuja bet lai sho "nav iemesla..." pasludinaatu, ir jaatcelj ieprieksh pasludinaatais... ko arii dara visaadi doktrinaalaas attiistiibas aizstaavji! Taapeec jau RKB nekur nespruka, bet naacaas Tradiiciju, kas ir mainiiga kaa zekjes, pasludinaat par taadu pashu autoritaati kaa Dieva Vaards... vinji vismaz godiigi... pateica, blakus Rakstiem mums ir veel cita aarpus Rakstiem esosha autoritaate! Vismaz redzi skaidri ko shie dara... A shitie pat tik daudz nespeej skaidri pateikt, meegjina Rakstus pielociit muusdienu "atklaasmeem"... to aazha kaaju jau nevar nosleept! Cilveeks vienmeer gribeejis sevi ielikt par centru, Kristu pasuutiit bekot un tad sevi pashpasludinaat par Dievu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.09 16:42:26
masiks, visa Kristietiiba kaareiz staav uz Kristus aughsamcelshanaas liecinieku lieciibaam... Protams, ka nedz tu nedz es nevaram noveerot 2000 gadus vecus notikumus... Taapeec jau tie nav jaapasludina par nenotikushiem!

Tas veel par to, ka tu meegjini atkal savus patiesiibas kriteerijus uzmaukt pashai patiesiibai kaa zekjiiti... Te ir vienkaarshi, take it or leave it... Prosto pienjem, ka Kristieshiem nav saistoshi tavi subjektiivie kriteeriji kaut kaadu patiesiibu noveerteeshanai! Tavu realitaati diktee tavi uzskati... lai taa buutu... Mees realtiaati redzam savaadaak! Tev tas nepatiik... deal with it, jo nekur mees netaisamies iet prom!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.09 16:52:03
masiks, nu muusu pasaules uzskats jau dzilji un sen paredz nekrikshkaanju existenci un reglamentee dziivi vinju viduu... To ka juus buusiet liidz pasaules galam, mees zinaam... un ar to reekjinaamies ikdienaa!

BTW ar to nereekjinaas visaadas jaunaas paaudzes, kuras meegjina taisiit Kristiigos Kaliaafus... ceriibaa, ka neticiigie kaut kur izkuupees un ar vinjiem nebuus kopaa jaasadziivo shai pasaulee!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.11.09 16:55:51
hmm.... evolūcijas procesu arī šī paša iemesla dēļ nevar novērot... taču, tas nezkāpēc, netraucē dažam labam izteikt cietas zajavas par tā nenotikšanu...

Nu redzi... saliidzinaat Veesturi ar Fiziku buus drusku nekorekti. Proatms, ja tu Evoluuciju uzskati par unikaalu vienreizeeju pagaatnes notikumu, kas vairs nenotiek un nekad nenotiks... tad tas ir cita saruna... Cik man naacies dzirdeet, tad evolucionisti uzstaaj, ka evoluucija ir notikusies, notiek un notiksies visu laiku, taatad shis process buutu jaabuut noveerojamam tagad... vai pat LHC ir gatavs pameeriit vienu otru BigBang procesu.. taakaa, ja GRIB tad fizikaalus notikumus var atkaartot jeb uzzinaat kaa shos noveerot un infereet... Taa pati matemaatika derees arii... galu galaa evoluucija tach nelec aarpus fizikas... taatad tai buutu jaabuut "izreekjinaamai" kaa viss fizikaa liidz shim godiigi...
Veestures notikumi... nepadodas nekaadai fizikai un izreekjinaamiibai... Veesturi mees noveerojam pavisam savaadaak un infereejam peec pavisam citiem kriteerijiem... jo Veesture nepeta mateeriju, taa peeta notikumus cilveeku dziivees... un tie retie reporti par mironju augshaamcelshanos mums ir zinaami tikai no shaadaam cilveeku lieciibaam... nekaa savaadaak par tiem uzzinaat nevar... nedz peetot mateeriju nedz kosmiskos starojumus!

Bet evoluucijai buutu jaabuut tepat... jo taa tachu ir mateerijas iipashiiba... taatad... pie laba mateerijas iipashiibu modelja (kaa kvantu fizika, kas uz doto momentu ir vispreciizaakaa mateerijas matemaatiski modeleejoshaa sisteema) vareetu to reproduceet uz datora... Tik... nesanaak!

Taapeec dziivojam izejot no taa ko var izreekjinaat ar shiem modeljiem un kas sakriit ar noveerojumiem tagad... Veesturi nereekjina, to pieraksta/atstaasta!
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.09 16:56:21
Redz, es pacietīgi noskatījos to Jonas ielinkoto video. Nu, viss tur ir - Jaunavas Marijas atkārtota parādīšanās 4 bērniem, brīnumi, dziedināšanas, pareģojumi - piemēram par to, ka pēc tā laika pāvesta, Jāņa XXIII, būs vēl tikai 3 pāvesti (nav piepildījies, pašreizējais ir jau ceturtais). Aicinājumi atgriezties no grēkiem un pieņemt komūniju. Visādas labas lietas. Nu kā var neticēt?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.11.09 17:01:23
incognito... nuja... un Raksti saka ljoti vienkaarshu kriteeriju par Pravieshiem - Ja Dieva Vaardaa sludinaatais nepiepildaas - uz naglinjas taadus pravietojumus un nav ko shamos njemt pieree!

Velns... piemeeram... VAR dazhreiz sho to paredzeet... galu galaa nav jau muljkjis un ja pat ekonomisti muusu speej paredzeet kaut ko, tad Velns jo vairaak speej ko lielu paredzeet... Tas kur vinjam nav ieskats ir pashaa Dieva plaanaa... luuk un Dievam ir metode atseedinaat shitaadus Pravieshus... shie pravieto peec lokaalaam paziimeem (es arii varu paredzeet ka 1aa janvaarii daudziem cilveekiem buus gruuti ap duushu) bet taa kaa vinjiem nav ieskats Dieva Plaanaa... un Dievs vinjus nesuuta, tad vinji aplauzhas tur kur Dievs manifestee pats savus plaanus!

Dievs pats saka - liidzko Praviesha teiktais nepiepildaas... nahren shamo! Liidz ar to Dieva Pravietis ir tas, kuru pats Dievs informee par saviem plaaniem un taapeec vinju sludinaatais ir patiess...

Tas Fatimas fokuss joprojaam bij un palika Fokuss... Kas interesanti... taas Marijas visur saaka reegoties tuuliit peec tam kad Vatikaans pienjeema Mariaanisko nevainiigaas ienjemshanas dogmu... Tas taapat kaa pie ziilnieceem... kad cilveeks atljauj visaadiem gariem sevi chakareet... tad arii cilveeks dabon redzeet visaadas "multenes"...

Taa nu... katrs dabon peec savas ticiibas...

Daudzi pasaulee visaadi viltus pravieshi naak... vinjsh tev labpraat pateiks 99 lietas, kam ikviens no mums piekritiis... un 1u lietu pateiks kaadu fufeli... un taapeec ka tie 99 bij patiesi, tu arii to 1% noriisi nemaz nesagremojis... jo tas straadaa psihologjiski - vai tad taads taisns, gudrs Dieva viirs var runaat muljkjiibas? Nee tachu... as es esmu, kas nesaprot... taapeec tam jaatic! Un notic... un taa karote darvas sabojaa visu kuucinju
incognito
# Labojis incognito: 2009.11.09 17:44:22
Mulders
un Raksti saka ljoti vienkaarshu kriteeriju par Pravieshiem - Ja Dieva Vaardaa sludinaatais nepiepildaas - uz naglinjas taadus pravietojumus un nav ko shamos njemt pieree!

Hmm. Es gan nebūtu tik kritisks. Galu galā, bieži nepiepildās arī Evaņģēlijos apsolītais, piemēram, ka ja trīs kristieši būs vienisprātis kādas lietas dēļ, tad Dievs to viņiem dos.
Nu un Jonas (VD pravieša) draudi tak arī nepiepildījās - Dievs apžēlojās. Tomēr Jonu mēs skaitām par īstu pravieti.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.11.09 19:00:18
incognito
Man par Jonas pravietojumu atmiņā palicis nosacījums, ka lielais Dieva sods pār viņiem nāks, ja viņi nenožēlos savus grēkus un neatgriezīsies no saviem ļaunajiem darbiem`, bet ja to darīs, tad soda nebūs. Viņi atgriezās un sods nebija. Kur Tu saredzi Jonas pravietojuma kļūdu?
incognito
# Labojis incognito: 2009.11.09 19:08:01
lēnprātīgais
Jona iesāka staigāt pa pilsētu un paveica veselas dienas gājumu, viņš sludināja un teica: "Vēl tikai četrdesmit dienas, tad Ninive tiks galīgi nopostīta!"
Tad Ninives ļaudīs radās ticība Dievam, viņi izsludināja gavēni, un liels un mazs uzvilka mugurā maisu.
Un, kad tas kļuva zināms Ninives ķēniņam, viņš uzcēlās no sava troņa, novilka savu purpuru, ietērpa savu miesu maisa drānās, sajozās un apsēdās pelnos.
(...)
Un, kad Dievs redzēja viņu darbus, redzēja, ka viņi atgriezušies no sava ļaunā ceļa, tad Viņam kļuva žēl tā ļaunuma, ko Viņš bija teicies viņiem nodarīt, un Viņš viņiem to nenodarīja.

(Jonas 3)

Izskatās, ka Tas Kungs vienkārši pārdomāja.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.11.09 19:59:25
incognito

Nezinu, kāpēc tika nosaukti tikai trīs nākamie pāvesti, varbut tulkojuma īpatnība (tie trīs būšot līdz laiku beigām, bet tagad jau esam tiešiu iekšā), bet varbūt tāpē ka Jānis Pāvils I sabija amatā tikai mēnesi un kā pāvests neko nepaspēja, nezinu.
Zinu tikai, ka Bībelē pašā ir nopietnākas pretrunas, ja skrupulozi salīdzina evanģēlijus pēc burta (bet ne Garā!).

Aicinājumi atgriezties no grēkiem un pieņemt komūniju. Visādas labas lietas. Nu kā var neticēt?

nu lūk, pēc Gara tātad viss kārtībā. pagrūti iedomāties ragaino, kurš liktu klausīt Jēzu, vilktu uz grēksūdzi un trīcētu un drebētu, lai tik ticīgie sv.komūniju nenoraida.



nepiepildās arī Evaņģēlijos apsolītais, piemēram, ka ja trīs kristieši būs vienisprātis kādas lietas dēļ, tad Dievs to viņiem dos.

te Jēzus runā uz mācekļiem, resp., kuri patiesi atstājuši visu un nu pilnībā seko Kungam. Pat krietniem draudžu ganiem no tā bieži patālu, nerunājot nemaz par visiem tiem, kas Jēzu atceras tikai svētdienā.

19 Atkal Es jums saku: ja divi no jums virs zemes ir vienā prātā kaut kādas lietas dēļ, ko tie grib lūgt, tad Mans Debesu Tēvs to tiem dos.
/Mt.18/
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.10 10:07:11
Mulders
>>Un vai šodien vārdi nav jāapstiprina ar darbiem?

>Shodien nav! Shodien Vaardi ir kaa saciits veestulee - Reizi pa visaam reizeem nodoti (jaunais tulkojums, btw preciizaaks shai zinjaa nekaa vecais... paarbaudaams origjinaalaa u.c. tulkojumos)

Rakstos ir viss nepiecieshamais pestiishanai un ticiibai! To apstiprina arii Paavils... Doktriina ir fixeeta... vairs nemainiisies liidz pasaules galam, jo kaa teica Kristus - "Viss ir piepildiits"... Kristus Darbs ir padariits... pestiishana ir notikusi... Gaidaam Adventi... Dziivojam saskanjaa ar Jaunaas Deriibas apsoliijumiem!


Es apmēram zinu, kā tu šito domā, bet esi uzmanīgs, šis tevis rakstītais teksts pats par sevi bez darbiem (liecībām) ir tukši vārdi. Darbi ir ticības apliecinājums, Pāvils kaut kur to raksta, tu droši vien zināsi kur meklēt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.10 10:15:11
Mārtiņš, es apzinos, ka rakstu riskanti... taču es to varu rakstīt, jo esmu rakstījis arī par sevi liecinādams - neklausiet nevienam Muldear vārdam, bet klausiet tikai tam uz ko Mulders norāda - Kristu - kā viņš ir mācījis rakstos. Mani darbi ir niecība... bet viņa darbi gan sedz viņa Vārdus un viņa Vārdi dod dzīvību, tur es aicinu ikvienu doties... Un savā ziņā varbūt tas ir labi, ka mani darbi ir čiks... tie nekad nespēs aizslieties priekšā Dieva darbiem... Tomēr mēs ikdienā novērojam bieži gadījumus, kad cilvēki ieraudzījuši citu cilvēku darbus degungalā aiz tiem vairs neredz to kalnu, ko Kristus ir sastrādājis... un paliek pie šī kalna nepiegājuši!

Es nekad neesmu pretendējis uz jaunu mācību ieviešanu... ja pretendētu, tad droši vien mēģinātu manus potenciālos mācekļus impresēt ar kādiem darbiem... Jā, ja es gribētu Dieva Vārdam ko klāt pieliktu, man nāktos ar viņu pazīmēties arī darbos... Bet tā kā mans mērķis nav neko jaunu izgudrot, bet tikai norādīt uz jau sen pasludināto... uz tiem Vārdiem un Darbiem ko darījuši Kristus un viņa Apustuļi... tad maniem darbiem patiešām nozīme ir nekāda... Es esmu parasts ceļa rādītājs šajā dzīves krustojumā... kas šeit nonāk, tie var šo ceļazīmi redzēt un vērot uz kurieni tā norāda... iet tur vai neiet, to es nevienu nevaru piespiest... Es visādā ziņā tikai pievienojos Marijas teiktajam, kad viņa teica - "Kā viņš teiks, tā dariet..." - no sevis piebildīšu... "... bet ja es runāju ko pret Dieva Vārdu un jums to lieku par ticības doktrīnu, tad bēdziet no manis tālu... neatskatīdamies"
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 105 , pavisam kopa bijuši: 11422