atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Dvēseles rašanās Rakstos
EzītisMiglā
Iesūtīts: 2009.10.23 09:47:31
Vai/kur Rakstos teikts, ka Dievs dvēseli rada kopā ar miesas rašanos?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:47:55
Tieši Rakstos, nevis Rakstu komentāros!
Brīvā meža govs!
# Labojis parasta govs:)): 2009.10.23 09:51:20
EzītisMiglā
šķiet, kaut kur psalmos ir skaidri teikts, TU(DIEVS) mani pazini vēl pirms es biju mātes miesās. u.tt. visas mana mūža dienas ir TAVĀ priekšā.
praktiski tas varētu nozīmēt, ka cilvēka dvēsele tiek savienota ar miesu viņa ieņemšanas brīdī.
bet te atkal tāda divdomīga situācija, nevis dvēsele glabājās atsevišķi kādā Dievam zināmā noliktavā bet Dievs iespējams šo dvēseli rada kopā ar miesu, bet savu ieceri - tas ir konkrēto cilvi zin un pazīst teorētiski, tādu, kāds viņš ir projektā iecerēts.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:04:37
Brīvā meža govs!
Savienota ar miesu, tas jā. Taču tas nenozīmē, ka dvēsele rodas īsi pirms miesas rašanās. It kā Dievs sekotu, kad kaut kur radīsies miesa - vai nu saplūstot dzimumšūnām, vai kaut kad vēlāk, un tad rada dvēseli šai miesai.

"Pirms Es tevi radīju mātes miesās, Es tevi jau pazinu", tātad šeit ir eksistence pirms fiziskā ķermeņa, pie kam uzsvērts, ka tas būtiskākais jau eksistē.

"Tu mani veidoji un piešķīri man ķermeni manas mātes miesās " - tātad "mani", jeb "es" ir kas tāds, kam var piešķirt ķermeni, "es" ir tā svarīgākā daļa, pati būtība.

Tieši par dvēseles radīšanas laiku, kad tā radīta, nekas nav teikts.
parasta govs:))
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:06:11
masiks [212.93.96.2]
es ar šo gribēju atbalstīt kristietības nostāju, cilvēks vienreiz dzimst un pēc tam nāve. ja dvēseles kaut kur glabājās, tad varam aizdomāties līdz pārdzimšanai, kas nemaz nebūtu tik neloģiski.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:06:53
Brīvā meža govs!
nevis dvēsele glabājās atsevišķi kādā Dievam zināmā noliktavā bet Dievs iespējams šo dvēseli rada kopā ar miesu
bet tieši tas nav teikts. Tikpat labi dvēsele var dzīvot nevis noliktāvā, bet kaut kādā citā veidā, bez šāda veida fiziska ķermeņa.
Arī, paradīzē taču būs cita, garīga miesa. Miesa, kuru izmantos tā pati dvēsele.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:09:17
parasta govs
cilvēks vienreiz dzimst un pēc tam nāve
Pareizi, cilvēks ir tas, kuram ir cilvēka ķermenis, konkrēts cilvēka ķermenis. Otrreiz tāds cilvēks vairs nedzims.

ja dvēseles kaut kur glabājās, tad varam aizdomāties līdz pārdzimšanai, kas nemaz nebūtu tik neloģiski.
var jau apstāties pie priekšeksistences, tas ir, dvēsele kaut kur eksistē, tad vienreiz te piedzimst, un tad tiesa. Pārdzimšana obligāti no tā neseko.
parasta govs:))
# Labojis parasta govs:)): 2009.10.23 10:10:37
EzītisMiglā
jā. domāt mēs varam visādi. bet es pieturos pie kristīgās mācības un tās atziņas lielākoties pieņemu bez īpašām apcerēm. nu, ir man tāds niķis, domāt, bet tas notiek visai reti.
es atvainojos, šodien tāda nenopietna. labāk mazliet pastrādāšu.
priekšeksistences iespējams nav pretrunā ar Kristīgo mācību, to varētu formulēt kā Dievišķo nodomu mūsu radīšanai.
parasta govs:))
# Labojis parasta govs:)): 2009.10.23 10:17:10
masiks [212.93.96.2]
nevelti dzimumakts dažādās reliģijās ir dievišķots. kaut kāds knifs jau tur ir. te nu mēs varam aiziet līdz bezkaunībai, vai Dievs piedalās dzimumaktā? oi,oi,oi.
bet tas jau ir papuča lauciņš.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:23:22
masiks [212.93.96.2]
Dievs jau by default uzmanīgi seko līdzi vsam un visur.
Bet tas, ka dvēsele tiek piešķirta apaugļošanās brīdī, šķiet ka Bībelē nav teikts, tāpat kā tas, kad dvēsele tiek radīta (un vai vispār tiek radīta?).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:24:05
EM, Rakstos jeedziens "Dveesel" ir plashi lietots...

Divi klasiskie ir taadi
1. Tas ko mees saprotam ar jeedzienu "Persona"
2. Tas ko biezhi saprot ar jeedzienu Gars - dazhreiz tie ir intercheindzhabli!

Raksti maaca, ka Dveesle/Persona rodaas kad Dievs miesai pieshkjir dziiviibu! Taatad... ne agraak kaa pirms ienjemshanas briizha!

parasta govs:))
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:25:06
masiks [212.93.96.2]
ateistiem šķiet nav par ko satraukties, Ctulhu nekādi sev nav spējis konstatēt dvēseli. Dievs viņu nebūs "piefiksējis"?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:29:21
Mulders
Raksti maaca, ka Dveesle/Persona rodaas kad Dievs miesai pieshkjir dziiviibu!
Kuros punktos? Mēs te pāris citējām, un nekas tur tāds tieši teikts nebija. Drīzāk jau otrādi, ka dvēsele jau eksistē pirms miesas.

"Pirms Es tevi radīju mātes miesās, Es tevi jau pazinu" - jau pirms radīšanas pazina.

"Tu mani veidoji un piešķīri man ķermeni manas mātes miesās " - piešķīri man ķermeni, nozīmē ES un ķermeņa nodalīšanu. Ir ES, un tam ES tiek piešķirts ķermenis. Tas skan līdzīgi kā "tu man uzšuji uzvalku", tāpat nodalās ES un uzvalks.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:32:42
Kuros punktos? Mēs te pāris citējām, un nekas tur tāds tieši teikts nebija. Drīzāk jau otrādi, ka dvēsele jau eksistē pirms miesas.

1 Moz 1:7 Un Dievs Tas Kungs radīja cilvēku no zemes pīšļiem un iedvesa viņa nāsīs dzīvības dvašu; tā cilvēks tapa par dzīvu dvēseli.
izlog.S.R [95.68.33.16]
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:35:15
Mulders
tas neko nepierāda, kas ir dzīvības dvaša? vai tā radās pēc mālu samīcīšanas cilvēka formā vai eksistēja jau iepriekš?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.23 10:37:44
S.R. Dziiviibas dvasha, protams, existee pirms radiishanas... jo taa naak no pasha Dieva... taa ir dalja Dievishkjaas dziiviibas - Gars! Tikai taa nedziivs maals var tapt par dziivu lietu... un shai gadiijumaa par dziivu dveeseli! Taatad cilveeka dveesele rodaas kopaa ar miesu!

Cilveeks IR Dveesele+Miesa+Gars... Ja kaadu no shiim daljaam norauj nost, tas nav pilniigs cilveeks! Taapeec arii peec augshaamcelshanaas dveeseles atguus jaunu miesu... Cilveeks Tiks atjaunots pilniibaa...
Tas ir gnosticisma ietekme, kas maaca, ka Dveesele ir kaut kas labs, bet Miesa ir kaut kaads trauceeklis no kaa jaatiek valaja... Dieva Radiitais Civleeks ir duaala buutne... fiziska un gariiga vienlaiciigi, mums ir dota privileegjija buut divaas pasaulees vienlaiciigi... Mees esam duaalas buutnes...

Kristus kad augshaamceelaas vinjsh bij Patiess Cilveeks - pilniiba - un vinjsh bij gan miesa, gan dveesele, gan Gars!

izlog.S.R [95.68.33.16]
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:40:39
Mulders
nu redzi, tātad tas būtiskais, kas ir nepieciešams, lai noformētos cilvēks iepriekš atrodas pie Dieva. par to jau mēs arī runājam.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.23 10:42:40
nu redzi, tātad tas būtiskais, kas ir nepieciešams, lai noformētos cilvēks iepriekš atrodas pie Dieva. par to jau mēs arī runājam.

Nee juus runaajat par Dveeseli!
Neputro to ar Garu!

Dveeslee ir kaa jau teicu - persona - tas EGO - tas kas ir ES! Tas unikaalais kas tevi atshkir no visaam visuma buutneem!
Gars ir tas draiveris, kas tevi padara par dziivu un savieno ar Dievu!

Man ar tevi ir viens Gars - Dieva Gars - bet dazhaadas dveeseles
izlog.S.R [95.68.33.16]
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:48:29
Mulders
labi. dvēsele manuprāt veidojas un nobriest cilvēkā pamazām. es to pat nosauktu par cilvēka dabisko dabu,kas laika gaitā veidojas tāpat kā dzīvniekiem. nu tur tipa - temperaments, intelekts, spējas u.tt. Gars, tā ir Dzīvība, kuru mums piešķir Dievs un par kuru patiesībā laikam runā EM.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:48:40
Mulders
Tikpat labi tā "dzīvības dvaša" var būt Dvēsele! Nevis ir fizisks ķermenis, tam uzpūš Garu, un uzpūšanas rezultātā rodas Dvēsele.
Te var skaidrot arī ar Dvēseles iemiesošanos ķermenī.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.23 10:52:13
EziitisMiglaa... teicu jau... jeedzienui Gars un Dveesele dazhreiz ir intercheindzhabli... taapee tev dereetu apskaidrot par ko bazars iet... par kuru Dveeseles aspektu tu runaa... par to kas ir "Persona" jeb par to kas ir "Gars" ???

Tb vai tu runaa par DB draiveriem, DB struktuuru (tabulas, relaacijas), DB datiem vai DB hardwari?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 128 , pavisam kopa bijuši: 14731