atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai mēs rūpīgi pārdomājam, kādu garīgo barību uzņemam?
Guntars
Iesūtīts: 2007.05.29 19:15:33
Tikko izlasīju rakstu „Lūgšana kā "sirds un prāta pacelšana uz Dievu"”. Arī man bija iespēja piedalīties tēva Lorensa vadītajā publiskā lekcijā "Kristīgā meditācija un starpreliģiju dialogs". Noklausījies lekciju, nodomāju, ka plakātu par šāda lekcijas norisi pie Lutera Akadēmijas ziņojuma dēļa paslepus piespraudis kāds RKB censonis. Taču tagad tēva Lorensa vizīte visai pozitīvā gaismā atspoguļota arī „Svētdienas Rītā” un www.lelb.lv.
Piekrītu, ka Svēto Rakstu vārdu pārdomāšana ir patiesi svētīga nodarbe; vai nu to sauktu par meditāciju, vai arī kādā citā vārdā. Taču tas, ko sludināja tēvs Lorenss nekādi nav apzīmējams ar vārdu kristīgs. [Vai arī būtu jāprecizē vārda „kristīgs” nozīme un lietojums.]
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.06.03 11:15:56
Kārli sj, atzīsties, ka tu pievienojies Lorensa maldīgajam uzstādījumam - "Lai tiktu pestīts, NEKĀDĀ ZIŅĀ nav jābūt kristietim, NEKĀDĀ ZIŅĀ nav jātop kristītam un nav jāpieder Baznīcai . Būt par kristieti un, protams, arī tikt pestīts, var arī par Kristu neko pat nezinot.”
-un viss taps skaidrs...
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.06.03 13:42:28
Pilnīgi piekrītu Guntaram.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.03 22:23:39
ctulhu, nee sapraatiigu buutni tu vari izpeetiit tikai peec pashas sapraatiigaas buutnes iniciatiivas... Ja shii izdomaa uz tavu jautaajumu neatbildeet, tad tava versija par iemesliem buus tikai pliks mineejums... iisteniibu nevareesi uzmineet!
Mirga
# Iesūtīts: 2007.06.03 22:38:55
Ctulhu - Un ja arī izveidotos zināms `sarunu biedra` modelis, `izziņas robežas` nepazūd šajā konkrētā gadījumā.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.04 15:19:09
Ctulhu, iebrauc auzās jau vēl pat pirms pirmā punkta.
Man nav jāprot paredzēt nākotne, lai es varētu uz tevis uzlikt "ignore" un tu mani nespēsi nekādīgi izpētīt, ja es to negribēšu. Bet ja gribēšu, tad 3gadīgais kaimiņu puika par mani zinās vairāk nekā vispasaules Zinātnieku koncils par tēmu "Mulders", jo tā ir mana brīva iniciatīva ar sevi iepazīstināt.
Redz varu pateikt analoģiju...
Tu vari pētīt klinti visai precīzi, tā nekur neaizbēgs un tur visa pētniecības iniciatīva ir tavā pusē. Pētīt dzīvnieku ir grūtāk, tev ir pret viņu jāievēro kāds respekts, jārēķinās ar viņa paradumiem, tamdēļ dzīvnieka teritorijā tev nāksies mazleit iespringt, tur iniciatīva sadalās starp jums abiem, protams, vairums ir tev. Kad pētī sev līdzvērtīgu būtni, tad iniciatīvas sadalījums ir 50/50 un arī rezultāts tev būs 50/50 atkarībā no tā vai pētāmais objekts - Mulders - grib tevi iepazīstināt ar sevi vai nē.
Savukārt attiecībā ar Dievu situācija ir apmēram kā skudra, kas grib pētīt cilvēku... tur pilnīgi visa iniciatīva ir Dieva rokās, un tamdēļ arī +Jānis un visi Kristīgie filosofi vienmēr ir teikuši, par Dievu tu vari zināt tikai tik cik pats Dievs tev atklāj... tavas pūles un iniciatīva izpētīt Dievu ir lietderīgas un darbīgas tikai tik daudz cik Dievs pats pēts savas brīvas gribas tev atklāsies.
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.06.06 23:27:49
Kārlis sj: "Manupraat, nav jeegas runaat pa taadu `subjektiivo pestiishanu`"

Jautājums: tātad, vai pilnīgi visi indivīdi taps pestīti un nonāks paradīzē?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 10:56:07
Kristofers , kaapeec vispaar taadi jautaajumi ir jaauzdod? Man pietiek, ka es ljoti ceru, ka visi tiks pestiiti.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 10:57:15
Kārlis sj, a ko tad Kristus cepās par tādiem kas tomēr netaps pestīti un būs mūžīgā ugunī?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:00:34
Kuram tad vinjsh pateica personiigi, ka cepsies muuzhigaja ugunii?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:02:39
Kārlis sj, nū personīgi šķiet nevienam (laigan par Jūdu viņš izteicās post factum)... Taču no viņa teksta izriet visai skaidr, ka ne VISI taps pestīti, bet būs gan pestītie gan tie kas paliks ārpus Jeruzālemes... un tur būs zobu griešana un kaukšana!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:07:40
Mulders, nuu - to var arii tik `fizikaali` neuztvert. Nevari iedomaaties, ka veests varetu buut cita?
Last King of Scotland [87.118.100.187]
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:07:49
Kuram tad vinjsh pateica personiigi, ka cepsies muuzhigaja ugunii?

Tev, ja neatgriezīsies no grēka maldiem. Tur nelīdz ne mūka ugunsnedrošais apģērbs, ne mitrums, ko satur smadzeņpods.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:26:16
Kārlis sj, es samērā pastulbs... ja Kristus saka, ka daudzi paliks ārpusē, tad tā arī saprotu. Ja Kristus teic, ka būs cilvēki ko viņš noraidīs nedziestošā ugunī, tad es tam ticu. Mani tas neiepriecina, bet es ņemu Kristus vārdus tādi kādi tie ir...
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:38:35
Mulders , vari tam ticeet, tikai shii ticiiba neko par katru personiigi nepasaka, kur vinjsh nonaaks. UN ceret, ka visi tiks pestiti, arii varu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:50:25
Protams, ka man nav dots tiesāt. Man pavēlēts ir sludināt un brīdināt kā to Kristus darīja. Un Kristus nemeloja ar savu brīdinājumu, ja neticēs viņam, tad būs ziepes. VD parāda tomēr ka Dieva brīdinājumus IR vērts ņemt vērā... jo Dievs nebaida ar neesošiem bubuļiem.
Un jā, drīxti cerēt ka Dievs izglābs Visus... bet tu nevari savu ceriibu ziimeet par faktu uz citiem...
Vecais labais - Kas tic un top kristiits, tas taps izglaabts, bet kas neic, tas taps pazudinaats. Ticiibu mees neredzam, tamdeelj mees neredzam kas taps pazudinaats un kas taps izglaabts!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:52:31
Kārlis sj, pietam par elli tie ir ne tikai brīdinājumi bet arī pravietojumi. Tātad no Dieva viedokļa jau esošs noticis fakts. Tādējādi visai skumji bet cerība, ka visi taps izglābti, ir visai vāja un nepamatota! Galu galā pravietojumi ar to ir pravietojumi, ka tie piepildās.
Un vienu neizglābto mēs zinām - Jūda Iskariots.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:56:25
Mulders , ceriiba vaaja vai ne vaaja, bet man taa ir, bet par Iskariotu es neko nezinu.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.06.07 11:58:31
Kārlis sj nu tamdēļ es tev saku, lai tu zinātu... Jūda Iskariots ir pazudis dēļ savas neticības!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 12:00:37
Mulders , sory, man shoriit seers ausiis - komuniceeju ar visaugstaako uz citas frekvences
Jānis Ginters
# Iesūtīts: 2007.06.07 13:20:48
Beidzot noklausījos tēva Lorensa lekcijas audioierakstu. Sekojošā saitē var noklausīties fragmentu, kura kontekstā viņš runā par nekristīto pestīšanu... (Mp3, 3,56 Mb 12:22 min. )
http://www.iclub.lv/ginters/Freem.mp3
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 144 , pavisam kopa bijuši: 5125