atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Vai var apzinaati saakt ticeet?
ana75
Iesūtīts: 2009.08.17 11:55:09
Lieta ir ljoti nopietna- mans draugs kursh nesen kljuvis ljoti dzilji ticiigs veelas lai es arii kljuustu par taadu, savaadaak mums buushot gruuti saprasties un attieciibas neizdosies , jo ir dazjaadi dziives uzskati un veertiibas?

Es tieshaam miilu savu draugu un ar mieru dariit visu lai mes paliktu kopaa.

Jautaajums taads- vai kaadam no jums ir apzinaati izdevies kljuut par ticiigo? Vai var paleenaam tam pieveersties?

Jeb ticība Dievam visiem no jums naakusi no ieksheejaas sajuutas, taa spontaani?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.08.19 14:20:06
Ctulhu
Cik Tu paciestu, ja mājās Tevi kāds žāģē par primitīvu un svētulīgu?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 14:41:50
Ctulhu
Tu esi labs piemērs tam, cik stūrgalvīgs savā reliģiskajā pārliecībā var būt tāds bezdievis, un kalpo par labu ilustrāciju, kāpēc kristietēm nevajadzētu ar tādu jaunekli nekādas cerības saistīt. Paldies Tev par to!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 14:51:52
Ctulhu
Aivar, vai tad Tu pats neesi stuurgalviigs savaa religiskajaa paarlieciibaa?
Lūk! Tieši to arī norādu! Reliģiskā pārliecība, ja tāda ir, ir būtiska lieta, ko nevar tā vienkārši pakārt uz nagliņas. Pat Tu ar savu ticību, ka Dieva nav, uzrādi misionāra (un diezgan fanātiska ) pazīmes.

Un kas notiks, ja Tu iemiileesies kaadaa bezdievee? Re, ka pa šiem gadiem tā nav noticis. Laikam tāpēc, ka iemīlēšanās saistās ar personas personības iemīlēšanu, ne tikai ar sajūsmu par personas pričendāļiem.
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.08.19 15:06:45
Aivars
iemīlēšanās saistās ar personas personības iemīlēšanu, ne tikai ar sajūsmu par personas pričendāļiem

Hmm... Mana pieredze liecina, ka tieši dziļākajā būtībā cilvēka personība nemainās. Ticība jau tieši sanāks vairak kā personas `pričendālis`.
To liecina arī ana75 jautājums. Ja viņas drauga ticība radikāli būtu mainījusi viņa personas personību , tad taču šī pārmaiņa atstātu ietekmi uz ana75 mīlestību.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:09:48
Ctulhu
Bezdieves personību veido arī viņas bezdievība, tādējādi .. tukš numurs.

Bet par to tavu `tolerēšanu` atļauj pasmaidīt. Paanalizē pats savus izteikumus. Bet ne tu pirmais, ne pēdējais, kam patīk tukši plātīties ar savu bezaizspriedumainību un atvērtību visādiem viedokļiem. Visus tādus līdz šim sastaptos ir izdevies ātri vien sakacināt. Tā kā šitām pasakām par pretēju pasaulsuzskatu laimīgo saskaņu neticu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:11:08
Papucs
Oi, un kā vēl mainās!
Papucs
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:17:09
Aivars
Bezdieves personību veido arī viņas bezdievība, tādējādi .. tukš numurs
Oi, un kā vēl mainās!

Cik nu es vispār saprotu Evaņģēliju, tad gribētu teikt, ka Dievs Tev gan nepiekristu. Vai nu arī Tu nemaz neesi spējīgs pietiekoši dziļi skatīties, un runā tikai par kādu ārējo čaulu.
Un te nu tagad man jāsaka - Aivar, tukš numurs ...
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:21:55
Papucs
Nezinu, ko tu sauc par ārējo čaulu, un ko tu saproti ar dziļo skatīšanos. Varbūt paskaidrosi?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:26:10
masiks [212.93.96.2]
Es ieteiktu vispirms abiem aprunāties par savu pasaulsuzskatu. Bet nu neredzot abus, un neko vairāk nezinot, negribu minēt, ka ar saskaņas panākšanu šajā jautājumā, noteikti būs atrisinātas visas problēmas.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:31:26
Aivars
Varbūt paskaidrosi
Paskaidrošu. Visas tās personības pārmaiņas, ko tu minēsi kā piemēru, es uzskatīšu tikai par ārājās čaulas nevis personības pārmaiņām.
To jau teicu, ja ana75 vēl joprojām mīl savu draugu, tas nozīmē, ka viņš vēl joprojām ir tā pati nevis radikāli izmainīta personība. Ja viņas drauga personība sāks radikāli mainīties, tas nozīmēs, ka ar viņa ticību kaut kas nav kārtībā.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:33:29
un papildus... te taisās laulāties viens samērā pretēju uzskatu pāris. Ko viņiem iesaki? Šķirties un iet katram savu ceļu? Jo tu taču netici, ka viņi būs laimīgi?

Re, atkal neko vairāk nezinu par tiem pretējiem uzskatiem, bet ja tiešām tie ir tik atšķirīgi, laulībai nekūdītu, drīzāk aicinātu katram priekš sevis apzināt motivāciju laulībai. Gadās arī tā, ka cilvēki veido attiecības drīzāk lai pabēgtu no kaut kādām citām problēmām, ne tādēļ, ka gribētu pašas attiecības.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:35:42
Papucs
Vai nepamanīji, ka anai75 ir problēmas saistībā ar to, ka draugs pēdējā laikā ir izmainījies, un viņa vaicā ko darīt, jo saprot, ka vecais modelis nestrādā?
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.08.19 15:39:02
Aivars
Manuprāt Tu nepamanīji, ka anai75 ar veco modeli viss kartībā, tieši viņas draugs jau norādījis uz potenciālajām problēmām, ko precīzi un trāpīgi aplūkoja Доначка .

Tā kā viss iespējamais, ko varēja izsecināt no tēmas jautājuma, jau laikam izsecināts, es labāk pagaidīšu kādu papildus informāciju no autores.
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.08.19 15:45:42
Papucs
Donačka man liekas norādīja uz šo to citu, bet ne uz to, ka anai nav problēmas. Pats anas jautnājums liecina par to, ka viņai IR problēmas ar veco attiecību modeli, un viņa meklē atrisinājumu.

Ctulhu
Tad lasi visu iepriekš teikto vēlreiz, ko jau ieteicu iepriekš.

Nu ja kaads grib tos rituaalus piekopt, lai taccu piekopj, normaals dziivesbiedrs taccu vinjam netraucees.

Aha, ierunājās Ctulhu, kas noteikti atbalstītu, ja dzīvesbiedre būtu sātaniste (kas taču `cik viņš zinot esot normāla ticība), kas teiksim nakts vidū kapsētā kaķus upurētu un praktizētu regulāru piedzeršanās rituālu.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:52:27
masiks [212.93.96.2]
Ja ģimenes dibināšana ir pašmērķis, tā visticamāk ir kaut kāds mēģinājums aizbēgt no kādas problēmas, kaut vai vientulības, kā gadās ar dažu dāmu, kas grib bērnu, un tādēļ ielaižas pat ar vīrieti, ko nemaz neciena.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:54:23
Ctulhu
Kā pats parādi, tad Tev būtu problēmas pieņemt sievas sātanistes vai vudū piekritējas ticību. Tas arī bija jāpierāda.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.19 15:57:58
Ctulhu
Zini ar ko saruna no vārīšanās atšķiras?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.08.19 16:12:21
Manas 2as kapeikas diskusijā...

1) Īsā atbilde - Ticība ir Dieva Dāvana

Atbildot Jānim Kalniņam - NETICĪBA ir cilvēka izšķiršanās, bet ticība ir Diea Dāvana... Cilvēks nevar pats sev uzorganizēt to, kas nāk no Dieva, savukārt noraidīt Dieva dāvanu cilvēks var ikvienā mirklī!

Tādējādi - predestinācija mums šeit nav, jo Dievs grib, lai visi cilvēki tiktu pestīti, bet kā mēs zinām - ne visi cilvēki grib tapt pestīti - savu sirdi viņi nocietina neticībā...

Ļaunā cilvēka Griba nav simetriska... gribēt Dievišķas lietas tā nevar, bet noraidīt Dievišķas lietas - katrā mirklī un bez īpašas piepūles. Savukārt ticīgajiem tas ir tieši otrādi! Ticēt tas ir dabīgs viņa stāvoklis, savukārt ne-ticēt, tās būtu piepūle un tā īsti nemaz nevar...

Ticībā nāk no Dieva Vārda un tas ir Dieva Darbs! Mūsu pieņemšana jau ir ticības auglis, savukārt, ja mēs noraidām, tad tas ir mūsu grēcīgās dabas nopelns.

Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.08.19 16:19:14
masiks [212.93.96.2]
Varbūt Tev ir paveicies, ka Tev ir sakarīgs darbs, kolēģi, draugi, neslikti dzīvo un viss pārējais, bet neba visur un vienmēr tā ir. Cilvēki dara viskaut ko, lai izbēgtu no vientulības. Attiecības, iemīlēšanās, partneru maiņa utt., droši vien esi dzirdējis! Vai esi dzirdējis gadījumus par mammām ar pieciem bērniem un katram savs tētis? Vai esi dzirdējis par jaunām meitnēm, kur jauns draugs ar mēness fāžu maiņām. Vai esi dzirdējis par meitenēm, kuras sasniedzot 30 gadus ir trīs reizes precējušās? Un tas šobrīd nav nekas ārkārtējs, lai saliktu kauliņus kopā nevajag nekādu iemeslu.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.08.19 16:30:20
Ctulhu
Dzīvojam anti-intelektuālā laikā!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 34172