atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību Tomēr neliek mieru viens jautājums
Ingars
Iesūtīts: 2009.08.13 17:51:06
Par Svētā Gara kristību. Jau bijušas divas diskusijas šajā forumā, bet vēl neesmu sapratis, kas tas ira. Ja es to neesmu saņēmis, tad es skaitos otrās šķiras kristietis vai kā? Un vai tas nozīmē, ka tikmēr man nav nekāda dāvana kalpošanai, bet jālūdz un jāgaida? Un kā vispār var zināt - esmu vai neesmu kristīts Svētajā Garā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 10:46:38
incognito Paldies par pēdējo komentāru
incognito
# Labojis incognito: 2009.10.15 10:51:40
Svētais
Tev Svētais nav man jāpateicas.... man vienkārši ir interesanti. Jo es saprotu, ka Mulders, kopā ar luterāņu baznīcas teoloģisko domu atbalsta ideju, ka ir vienas kristības, kurās cilvēks, tiekot apslacīts ar ūdeni trīsvienības vārdā, saņem visus iespējamos apsolījumus, t.sk. Sv. Garu, pestīšanu un tā tālāk.
Bet kā tad viņš skaidro to vietu Ap.d.8 nodaļā, kur skaidri rakstīts par kristītiem cilvēkiem, kas Garu tomēr nav vēl saņēmuši?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 10:55:06
Cik es atceros, pestīšanu dod kristība un ticība.

Ticiiba UZ KO?
Un Ticiiba ir KAS? Sekas vai Ceelonis? KAM?

Mans, protams, subjektīvais iespaids ir, ka Jēzus savās mācībās daudz vairāk uzsver ticības nozīmi. Rakstos ir aprakstīts vismaz viens gadījums, kad pestīšana sasniegta arī bez kristības, tikai ar ticību vien, tas protams, par to vienu laupītāju, kas tika sists krustā kopā ar Jēzu.

Ticiibas noziimi UZ KO? Kas ir shiis ticiibas Objekts? Ticiiba NLO?
Redzi, taa kaa tu iisti neesi sapratis to kas ir Kristiiba, tad arii nespeej ieraudziit sho jautaajumu par Laupiitaaju!

Kristiiba ir Dieva Aposliijums cilveekiem - FAKTISKI Tas ir tas pats, ko Kristus teica Laupiitaajam - Patiesi Patiesi tev saku, shodien tu buusi ar mani Paradiizee... Tas bij personiigs Kristus apsoliijums konkreetam Laupiitaajam... Vinjsh sanjeema sho apsoliijumu un TICEEJA Shim apsoliijuma un tapa pestiits.
Bet shodien Kristus ir iestaadiijis Kristiibu - kas ir tieshi taads pats apsoliijums - veel vairaak, tas ir apsoliijums, ka mees sanjemam greeku piedoshanu un Sveeto Garu - Tas ir tieshi taa pati "pestiishanas pakete" kuru sanjeema Laupiitaajs, tas pats apsoliijums... un Ticiiba uz sho Apsoliijumu arii "sasleedz" pestiishanas puzli muuzhiibaa!
Ticiibas Objekts Kristietiiba iisteniibaa ir tieshi shis Kristiibaas dotais apsoliijums - Pat Sveetais te visu laiku kladzina - Ja tu ticeesi, ka tavi greeki Kristuu piedoti, tad tu tapsi pestiits... Be tieshi tas ir tas, ko mees sanjemam caur sho Kristiibu Uudeni - Sho Pestiishanu! Tachu... smiekliigi ir tas, ka Sveetais pats tam nemaz netic... Vinjsh visiem maaca, ka, ja mees ticam uz sho greeku piedoshanu, mees topam pestiiti - un tuuliit naakamaa mirklii vinjsh noliedz, ka vinjam shii greeku piedoshana tiek dota Kristiibaa... Kristiiba shai zinjaa ljoti labi manifestee pasha Sveetaa neticiibu un tad vinjsh iet un spriezh par Beerninju, par kuriem Kristus saka, ka vinji tic, un kurus Kristus liek par ticiibas augstaako piemeeru, vinjsh spriezh par sho Beerninju ticiibas neiespeejamiibu!

Tas ir interesanti, ka tu, Mulder, citās diskusijās ļoti daudz runā par Brīvo Gribu un uzsver, cik Dievam tā ir svarīga, bet te to noliedz.
Briivaa Griba ir svariiga dziivajiem. Mironjiem nekaadas Briivaas Gribas nav... viss ko vinji var dariit ir - puut un smirdeet. Kaameer Dziiviibas Gars vinju beigtajaas miesaas nav iemaajojis un dariijis vinjus speejiigus buut Briivas Gribas agjentiem, tikmeer vinji ir un paliek puustoshi smirdoshi mironji... lai arii sevi iedomaajas par smarzhiigu ziedu daarzu... no Dieva Viedoklja - mironis! Un Dievs sho savu Zheelastiibu paraada vispirms muus atdziivinot... un TAD tu vispaar vari saakt domaat par kaut kaadu Gribas Briiviibu... kaameer taa tev nav atjaunota, tu to pats nevari sev atguut... taapat kaa tu nevari pats sevi piedzemdinaat vai atdziivinaat, ja esi beigts!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 10:55:32
"Baptizo" ( kristīt) grieķu vārds "pagremdēt" tiek lietots ar nozīmi pagremdēties kaut kur iekšā. Šajā izpratnē ir uzskaitītas Bībelē vairāk par divām apskatāmajām kristībām Ūdens Kristību un Svētā Gara kristību. Piem., kad Jēzum vaicāja šo zemāk uzrakstīto jautājumu, Jēzus atbild ar pretjautājumu "VAI", tādējādi nostādīdams atbildi ar izvēles iespējamību, ko vēlāk apstiprina, ka tomēr tā notikšot. Šajos konkrētajos piemēros var redzēt, ka Jēzus runā par "kristību" tajās ciešanās un vajāšanās, kas stāv Viņam priekšā, un ko piedzīvos viņa mācekļi. ( absolūti neaizskarot nevienu citu kristības veidu)

Marka 10:38 Bet Jēzus tiem sacīja: "Jūs nezināt, ko jūs lūdzat. Vai jūs varat dzert to biķeri, ko Es dzeru, vai tapt kristīti ar to kristību, ar ko Es topu kristīts?"


Marka 10:39 Bet tie uz Viņu sacīja: "Varam." Bet Jēzus tiem sacīja: "Jūs gan to biķeri dzersit, ko Es dzeru, un tapsit kristīti ar to kristību, ar ko Es topu kristīts.


Lūk. 12:50 Bet Man jātop kristītam ar vienu kristību, un kā Man ir bail, kamēr tā būs pabeigta.

Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 10:56:34
incognito Tur jau tā lieta . Es par pēdējo tavu komentāru . Šīs Rakstu vietas un daudzas citas nav iespējams apiet ne ar kādiem teoļoģiskiem argumentiem
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.15 11:04:16
Bet kā tad viņš skaidro to vietu Ap.d.8 nodaļā, kur skaidri rakstīts par kristītiem cilvēkiem, kas Garu tomēr nav vēl saņēmuši?

Tieshi otraadi shii Rakstu Vieta apstiprina tieshi to, kas ir rakstiits Apustulju Darbu 2:38

Ap.d. 2:38 Bet Pēteris tiem atbildēja: "Atgriezieties no grēkiem un liecieties kristīties ikviens Jēzus Kristus Vārdā, lai jūs dabūtu grēku piedošanu un saņemtu Svētā Gara dāvanu.

Tagad jautaajums... Vai Samarieshi sanjeema Sveeto Garu? Vai Shis caur Peeteri izteitkais APsoliijums piepildiijaas?

Te tu ieraugi neko citu, kaa tieshi to, ko Peeteris apstiprina... Ikviens, kas ir Kristiits ar Kristus paveeleeto Kristiibu, ar IISTO Kristiibu... sanjem greeku piedoshanu un Sveeto Garu! Tieshi tas notika sheit... Samarieshi bij Kristiiti... un sanjeema LJOTI UZSKATAAMI Sveeto Garu... Lai taadi kaa tu un Sveetais saaktu ticeet... ka shii Kristiiba patieshaam naak ar tiem apsoliijumiem, ko taa apsola!

Bet Sveetais NETIC... pat ja vinjam priekshaa ir uzrakstiits...
Vinjsh nespeej ieraudziit sho moneetu... Kristiiba-GreekuPiedoshana-SvetaisGars ! Vinjsh nedz redz nedz tic shai Kristus daavaatajai zheelastiibai, shim "Dzhentelmenja Pestiishanas Komplektam", ko Dievs ir devis caur Jeezu Kristu! Sveetais noniecina Kristus Kristiibu... lai arii tic, ka Sveeto Garu vinjsh kaut kaa var dabuut... bet nespeej ticeet, ka vinjsh to vareetu dabuut caur sho Kristus Kristiibu - caru parastu uudeni! Vinjam gribaas mistiku, uguni un duumus Bet Dievs... dod pestiishanu uudenii... kam pievienots Dieva Vaards
Iistena ticiiba - sveetiigi, kas neredz bet tic. UN atkal... tie redzeedami neredzees un dzirdeedami nedzirdees...

Protams, es neesmu naivs... ja pats Dieva Vaards nespeej Sveetajaa ticiibu modinaat... tad ko tur var Mulders... bet es arii ticu, ka Dieva Vaards ir speeciigs... un agri vai veelu Sveetaa neticiibu salauziis... un tad vinjsh ieraudziis KO Dievs dod Kristiibaa... un tad Sveetais skrieshus vien aizskries savus beernus "novakcineet" pret Greeku!

Un Dievs caur sho Kristiibu un Sveeto Garu arvien paraadiija vairaakkart, ka vinjsh patieshaam piepilda Efezieshu 2 nodaljaa doto apsoliijumu - APvienot visus par vienu ganaampulku, noaardot ienaida sienu... kas bij starp Juudiem un Samarieshiem... kas bij starp Juudiem un Pagaaniem...

Sheit mees redzam, ka Kristus Kristiiba apvieno Sveetajaa Garaa Juudus un Samariju... Tuuliit peec tam Ap. D. 10 nodaljaa tieshi taapat paraada kaa shii Kristiiba Sveetajaa Garaa apvieno Izraeeli un Pagaanus!
Bet visi Apustulju Darbi iesaakaas ar to, ka Kristus izlej savu Garu paar visiem saviem maacekljiem... Tas kas VD bij pieejams tikai dazhiem, shodien top daavaats visiem... KAA? Nekaa savaadaak kaa caur Kristus Kristiibu! Taa ir shii Kristiiba, kas naak ar Sveeto Garu... naak paarlaiciigi, paari jebkuraam cilveeku konstrukcijaam!
incognito
# Iesūtīts: 2009.10.15 11:12:39
Mulders
Briivaa Griba ir svariiga dziivajiem. Mironjiem nekaadas Briivaas Gribas nav...
Nu.. visi mēs kādreiz nomirsim. Bet līdz tam laikam mums ir brīva griba, vai tad ne?

Par kristību -
daudz vārdu, bet būtība - ka ūdens kristība ir tikai ceļa sākums, nevis beigas, jau paliek.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.15 11:26:48
Nu.. visi mēs kādreiz nomirsim. Bet līdz tam laikam mums ir brīva griba, vai tad ne?

Briiva no kaa?

Redz, neticiigo griba ir briiva tikai laiciigaas lietaas... ne gariigaas... attieciibaas ar Dievu vinjiem nekaads briiviiba nav, vinji nevar Dievam ticeet, nevar Dievu miileet... skat Romieshu 3:10-20 tur ir Dieva diagnoze par cilveeka staavokli pirms Dievs nav par vinju apzheelojies! Vai skat Rom 8 - Miesas cilveeki nevar uz Dievu ticeet jo tie to nespeej. Kristus vaardi Jaanja 10 Neviens nevar naakt pie Kristus, ja Teevs nevelk. Saproti ko Kristus saka - NEVAR cilveeks pie Kristus nonaakt bez Dieva pirmaas iniciatiivas... taa ir Dieva zheelastiiba, nevis vinja pienaakums!

Peec tam, kad Dievs Kristuu cilveeku atmodina caur savu Vaardu... tad cilveeks var saakt patieshaam buut Briivas Gribas agjents...


daudz vārdu, bet būtība - ka ūdens kristība ir tikai ceļa sākums, nevis beigas, jau paliek.

Nav taadas "Uudens Kristiibas" vai "Svetaa Gara Kristiibas" tie ir maaxligii ieviesti Harizmaatu termini, kur viens attiecas uz pashu rituaala aareejo izpildiijumu, bet otrs uz Kristiibu efektu... Taa ir viena un taa pati Kristiiba... Kristus paveeleeja tieshi vienu Kristiibu, shai Krisiibai klaat ir Kristus Apsoliijums!

Kristiiba ir kaa augsne, kuraa tiek iestaadiits nedziivs grauds... un Dievs ir apsoliijis, ka shii augsne dod shim graudam visu, lai tas piedzimtu par jaunu staadu, par dziivu staadu! Pestiishanai buutiski ir shii staada dziiviiba...

Sveetais ir uzkjeeries uz elementaaru sofistiku... vinjsh noshkjir medus lipiigumu no medus salduma, ieguustot divus medus... lipiigo un saldo Vinjsh ir noshkjiiris Kristiibu pashu rituaalu no Kristiibu apsoliijumiem... bet taas ir vienas moneetas abas puses... neatkariigi kuru tu moneetas pusi uzmetiisi ar seju uz augshu, otra buus turpat otraa pusee, kad apgrieziisi moneetu!

Tas buutu taapat, kaa es pateiktu, ka ir Divi Evangjeeliji - viens ir Burtu Evangjeelijs, ko mees varam lasiit Rakstos, un otrs ir Sveetaa Gara Evangjeelijs, kad Sveetais Gars naak paar tiem, kas Dieva Vaardam tic... Tachu ir tak pat eziitim skaidrs, ka, lai Dieva Vaards muusos nonaaktu - muusos kas ir laiciigas buutnes - mums vajag materaialu shii vaarda neseeju - vai tas ir papiirs un tinte un fotoni, vai taa ir gaisa molekulu vibraacija kad Vaards tiek sludinaats... Shaadi mees sanjemam Vaardu!
Taa mees varam nodaliit - Gaisa Molekulu Evangjeelijs, Papiira un Tintes Evangjeelijs...
Kristiibaa tieshi shis pats Evangjeelijs un Apsoliijums muusos nonaak ar sho Uudeni... Bet shaaja briidii nezkaapeec Sveetajam shkjiet logjiski - nodaliit Dieva Vaarda un Sveetaa Gara neseeju no pasha Sveetaa Gara un APsoliijuma... Nu absurds... absurds absurds... un piedod, man galvaa ir jaaizveido kaut kaads akrobaatisks triks, lai es speetu pienjemt, ka pa pasauli staigaa cilveeki kuri tieshaam taa domaa un taa tic... man jaabriinaas, kaa vinjus veikalaa neapchakaree vai autobuss uz celja nenotriec!

Visur Rakstos tu redzeesi sho paari - Rituaals un Efekts... Cilveeka Kristiishana Uudenii un Sveetaa Gara sanjemshana, jeb otraadi Sveetaa Gara sanjemshana un Kristiishana Uudenii...

Tas protams, ka paarlaiciiga lieta laikaa "jauc galvu", bet ja mees saprotam, ka Kristiiba ir Dieva Daavaata daavana mums muusu pestiishanai un muuzhiigajai dziivoshanai, tad ir skaidrs, ka taa pati ir Dievishkja Daavana - paarlaiciiga!

Tieshi taapat kaa Sveetais Vakareediens... ka mees shodien peec 2000 gadiem joprojaam varam buut daliibnieki Vakarinjaam, kuras ir sen jau izbeigushaas no laiciigaa skatupunkta, bet kuras ir on-going muuzhiibaa, transcendeejot laiku un telpu.
Tieshi taapat Kristiibaa ir shii laiciigaa trascendence... Viena Kristiiba, Viens Dievs, Viens Gars, Viena Ticiiba! Efezieshu 4 nodaljaa Paavils vaardu "Viens" pasaka 7 reizes ar dazhaadiem vaardiem... Ja Sveetais Nespeej ieraudziit ka vaards "Viens" shajaa rakstu vietaa ir galvenais vaards... tad... nu tad neko... pret taadu aklumu esmu bezspeeciigs!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 11:37:01
masiks [212.93.96.2] garīgās arī neticīgajam ir brīva griba, tāpēc tu esi tas kas izvēlas.tev dota šī vara un atbildība, kā tu to pielieto.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.15 11:38:03
diezvai, neesmu redzējis nevienu ticīgo, kurš izlēcis ārā pa logu, būtu brīvs izvēlēties krist uz augšu.

A daudz tu esi redzeejis ticiigos lecam aaraa pa logu? Ij kaa vispaar var taa vienkaarshi redzeet ko kursh grib!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 11:46:35
Un lai jums buutu pilniiga paarlieciiba, ka Luteraanji ir jukushi...

Varu pateikt, ka Luterismaa Absoluuciju, jeb Greeksuudzi var gan saukt par Sakramentu gan var Nesaukt.
Gadiijumos, kad to nesauc, tad var teikt, ka Absoluucija ir vienkaarhi Kristiibas turpinaajums... Absoluucija vienkaarshi atgaadina un pasludina to pashu patiesiibu, kas cilveekam ir daavaata Kristiibaa...

Taa maacitiaajs Mulderam, kad Mulders ir greeku satriekts un meklee sho piedoshanu, var vienkaarshi noraadiit uz pasha Muldera Kristiibu... sakot - tur toreiz tajaa Uudenii tu sanjeemi tieshi to, ko tu shodien meklee... tas tev IR joprojaam... un nav atnjemts un nekad netiks atnjemts

Harizmaatam ikdienaa sava ticiiba ir jaabalsta briinumos, aareejaas ziimees, labklaajiibaa, veseliibaa... vinja ticiibai nav kur piekjerties, kaa vien shajaas paardabiskajaas (kaa vinji to saka) lietaas... Vinji nedriixt ne mirkli atrauties no savas maaciibas, jo citaadi vinji pazaudee fokusu un kriit... jo ticiibai nav kur piekjerties... un tad Harizmaats sadeg... un kriit izmisumaa...

Bet Luteraanis var buut droshss... jo vinjam vinja Kristiiba vienmeer ir liidzi... un tajaa Luteraanis vienmeer var smelties speeku, jo taa ir taa nebeidzamaa Dievishkjaa zheelastiiba kas par mums burtiski ir tapusi izlieta... veel tad, kad daudzi no mums churaaja pamperos!
incognito
# Labojis incognito: 2009.10.15 11:50:53
Par brīvo gribu - šajā kontekstā tas manuprāt nozīmē, ka cilvēks pats pieņem lēmumus un pēc tam bauda šo lēmumu sekas.

Par kristību rituālu un sv.Garu - nu jā, bet Ap.d. 8.nod. mēs skaidri redzam, ka Sv.Gara saņemšana ir rezultāts roku uzlikšanai, nevis kristībām, vai tad ne?
"Bet apustuļi, Jeruzālemē dzirdējuši, ka Samarija pieņēmusi Dieva vārdu, sūtīja pie tiem Pēteri un Jāni, kas, tur nonākuši, lūdza par viņiem Dievu, lai tie saņemtu Svēto Garu, jo tas vēl ne pār vienu no viņiem nebija nācis, bet viņi bija tikai kristīti Kunga Jēzus Vārdā.
Tad viņi uzlika tiem rokas, un tie dabūja Svēto Garu."


Līdz ar to teikt, ka tas būtu pilnīgi harizmātu pašizdomāts koncepts tomēr nevar.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 11:51:09
Laikam jau pēc tā, ko šis "kurš" dara... tu taču neteiksi, ka nāvīgi negribi šeit tusēt, bet, vot kāds ļauns sadists tev to liek pret tavu gribu darīt?

Var buut un var nebuut!
Domaa baigi daudzi savaa darbaa tieshaam GRIB to darbu dariit, ko ir spiesti dariit, jo eest ta GRIB!
Cilveeki dara daudz ko taadu, ko NEGRIB, taapeec, ka tas dod iespeeju dariit kaut ko citu ko civleeks GRIB!

Savukaart no taa, ka kaads ticiigais buutu izleecis pa logu (neticu, ka masiks shaadus fenomenus ir daudz noveerojis) tu pat peec savas definiicijas vari secinaat, ak vinjsh gribeeja izleekt pa logu... Kas ir logjiski, vinjsh negribeeja lidot debesiis!
Parasti, cilveeki, kas grib lidot debesiis kaut kaa organizeejas par pilotiem, kosmonautiem vai cirka akrobaatiem!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 11:53:03
masiks [212.93.96.2] tieši tā, tu izvēlies to, ko tu izvēlies. Un to arī nopļausi.

Jāņa 8:32-34 un jūs atzīsit patiesību, un patiesība darīs jūs brīvus."
33 Tie Viņam atbildēja: "Mēs esam Ābrahāma dzimums un nekad neesam bijuši neviena cilvēka vergi. Kā tad Tu saki: jūs būsit brīvi?"
Jēzus viņiem atbildēja: "Patiesi, patiesi Es jums saku: ikviens, kas grēku dara, ir grēka vergs.

Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.15 11:56:25
incognito Svēto Garu parasti saņem caur roku uzlikšanu, un tā notiek šī Kristība Svētajā garā. Bet ir gadījumi, kad arī bez roku uzlikšanas.

Ap.d.2:2 un piepeši no debesīm nāca rūkoņa, it kā stiprs vējš pūstu, un piepildīja visu namu, kur tie sēdēja,
3 un viņiem parādījās it kā uguns mēles, kas sadalījās un nolaidās uz ikvienu no tiem,
4 un visi tika piepildīti ar Svēto Garu un sāka runāt citās mēlēs, kā Gars tiem deva izrunāt.

Ap.d.10:44 Pēterim vēl runājot, Svētais Gars nāca pār visiem, kas šos vārdus dzirdēja.
45 Un ticīgie apgraizītie, kas Pēterim bija līdzi, izbijās, ka Svētā Gara dāvana bija izlieta arī pār pagāniem,
46 jo viņi tos dzirdēja mēlēs runājam un Dievu teicam. Tad Pēteris atbildēja:
47 "Kas gan varētu liegt ūdeni šo ļaužu kristīšanai, kas dabūjuši Svēto Garu tāpat kā mēs?"
incognito
# Iesūtīts: 2009.10.15 11:57:47
Harizmaatam ikdienaa sava ticiiba ir jaabalsta briinumos, aareejaas ziimees, labklaajiibaa, veseliibaa... vinja ticiibai nav kur piekjerties,

Bet Luteraanis var buut droshss... jo vinjam vinja Kristiiba vienmeer ir liidzi...


Nu, Mulder, tas nu drusku ir straw man.
Svētais
# Labojis Svētais: 2009.10.15 11:59:46
incognito Tā nav patiesība par harizmātiem ( vismaz par mani ne, lai gan sevi nepieskaitu pie tādiem, tomēr runāju mēlēs), jo īstens ticīgais savu ticibu balsta Dieva Vārdā, un Viņa aspolījumos, nevis ārējās zīmēs labklajiibaa, veselliibaa un briinumos.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 12:02:00
Par brīvo gribu - šajā kontekstā tas manuprāt nozīmē, ka cilvēks pats pieņem lēmumus un pēc tam bauda šo lēmumu sekas.


Narkomaans Lomkaas ir briivas gribas agjents tavuprat? Ilji tas nav VINJSH kas pienjem leemumu apzagt tantinju naudinjas ieguushanai?

Par kristību rituālu un sv.Garu - nu jā, bet Ap.d. 8.nod. mēs skaidri redzam, ka Sv.Gara saņemšana ir rezultāts roku uzlikšanai, nevis kristībām, vai tad ne?
Atkal garaam... Tu zaudee kontextu... Taa ir manupraat visu hereezhu maate - nespeeja lasiit kontextaa. Tur tiek uzsveerts, ka tas notiek Samarijaa... Un aceries Kristus vaardus Jaanja 4 nodaljaa - "Bet pestiishana naak no Juudiem"... Sheit shie vaardi saliimeejas kopaa... Samarijai bij svariigi saprast, ka ne vinju kalnaa ne vinju viduu Mesija bij naacis, bet no Juudiem... un sheit taa teikt shai zajavai tiek pielikts skaists trekns punkts... Dievs Jaunajaa Deriibaa biezhi daudzus savus apsoliijumus apstiprina ar liidzejoshaam aareejaam ziimeem... lai lauztu aizspriedumus, neticiibu un neuzticiibu... lai sakaartotu visu pa plauktinjiem...

Tieshi tas pats ir ar Korneelija Namu... Aceries, pirms tam Peeteris Sanjem Viiziju - kas liek saprast, ka Pagaani nav turami nost no Dieva Daavanaam...
Kad Peeteris sludina Dieva Vaardu Korneelijam... vinji sanjem sho Dieva Daavanu... un Tad Peeterim beidzot PIELEC pasham savas viizijas jeega... Dievs taa teikt visai stuurgalviigo un arii aizspriedumaino Peeteri taa teikt noliek fakta priekshaa... un Peeteris, protams, to saprot... un izpilda visu ko Kristus ir paveeleejis pie tiem, par kuriem Dievs ir skaidri un gaishi pateicis - Shos Tev Buus Pienjemt manaa Vaardaa... Veelaak Peeteris preciizi tieshi taa sho visu skaidro saviem Juudu biedriem naakamajaa nodaljaa!!!

Tas ir tieshi tas pats kas notika ar Filipu un Galminieku... Galminieks prasa... vai es varu tapt Kristiits... un Filips pajautaa - bet vai tu esi kvalificeets - ja tici, tad var! Ticiiba ir Sveetaa Gara viena no daavanaam, taapat kaa Meelees Runaashana... Filips rod Galminiekaa apstiprinaajumu - ka vinjsh ir kvalificeejies Dieva valstiiabi - un vinjsh sanjem Kristiibu! Kaa Vecajaa Deriibaa apgraiziishana bij objektiiva konverteeshanaas par Izraeela dalju... taa Kristiiba Jaunajaa Deriibaa ir objektiiva pierakstiishanaas Debesu Draudzee!!! Kljuushana par Debesu Pilsoni ar visaam no taam izrietoshajaam privileegjijaam UN pienaakumiem, kas ir Dieva Pilsonjiem!

Taalaak... Shii prasiiba - "Vai tu kvalficieejies Dieva Valstiibai" ir svariiga... Vienaa vietaa to prasa no cilveek, citaa vietaa Dievs pats skaidri un nepaarprotami noraada - Jaa SHie man der... Veel kaadaa vietaa... Kristus par kaadiem cilveekiem saka - Ja kaads netop kaa viens no shiem mazajiem, neredzeet tam Dieva Valstiibu!

Dieva Valstiibai VISLABAAK kvalificeejas beerni, ziidainji, ar kuru muti Dievs sev sagaadaajis slavu! Kristus skaidri un gaishi pasaka - ka shie ir visaugstaakie, vislabaakie Dieva Valstiiabs pilsonji... vinji ir Dieva Valstiibas VIP

UN tagad pajautaa... vai Sveetais shiem - par kuriem pats Kristus ir teicis - Shiem Pieder Debesu Valstiiba - Kristiitu?

Un tu redzeesi KRASU atshkjiriibu starp Peeteri un Sveeto... Peeteris, kad Dievs vinjam paraadiija, ak Korneelija nams kvalificeejas Dieva Valstiibai - nekaveejoties vinjus kristiija! Sveetais, kad Kristus ir pateicis par beerniem, ka tie ne tikai kvalificeejas, bet ir shiis kvalifikaacijas PARAUGS - vakar njem un raksta, ka beerni nespeej ticeet, nevar ticeet, pats Kristus ir ierobezjois vinjus un veel citus zaimus...

Atkal... mums ir pretstts tam ko Sveetais Sludina un ko sludina Kristus un vinja Apustulji!

Jo tuvaak maldus pietuvina Dieva Vaardam, jo skaidraak Dieva Vaarda shii zobeniskaa divpusgrieziiba paraadaas!

Un Sveetais perfekti paraada kaa vinjsh aiz visaadaam pieklaajiigaam fraazeem meegjina nosleept to, ka netic Dieva Vaardam, bet publiski sevi par Kristus kalpu grib saukt...

Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.15 12:02:33
Nu, Mulder, tas nu drusku ir straw man.

Es ceru!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.15 12:06:55
jo īstens ticīgais savu ticibu balsta Dieva Vārdā, un Viņa aspolījumos, nevis ārējās zīmēs labklajiibaa, veselliibaa un briinumos.

Tad vai tu tici Apustlju Darbu 2:38 teiktajaa par Kristiibu?
Vai tu tici 1 Peetera 3:20-21 teiktajaa par Kristiibu?
Vai tu tici Efezieshu 4 teitkajaa par Kristiibu!
Vai tu tici Mateja 18:6 par beernu ticiibu un vinju atbilstiibu DIeva Valstiibai?
Vai tu tici Efezieshu 5:25-26 teiktaajaa par Kristiibu?
Vai tu pildi Mateja 28:19-20 doto paveeli...

Tur pat ir skaidri pateikts pat riiciibas seciiba Tas taa... tev, kam ljoti svariiga ir seciiba. Un tie Ir Kristsu vaardi, paveele... kuru nevari tu izgroziit kaa gribi, atshkjiibaa no Apustulju riiciibas, kura shad tad citiem apustuljiem bij pat jaanosoda...
Ja tu saaksi piesieties paarlaiciigu lietu laiciigai seciibai, tad shii viena rakstu Vieta visu tavu maaciibu ielidina miskastee

Tu jau vari teikt JAA TICU, bet tad kad runaajam par to, tad izraadaas, ka netici... Taakaa... viens no jums melo... vai nu Dievs vai Tu

Un Protams... Cik es zinu, tad Kristiibaa vienmeer tiek uzliktas rokas kristaamajiem! Taakaa... jautaajums... vai tu shaubies, ka vinji sanjem to, ko pats Kristus ir apsoliijis par sho Kristiibu?

Tu joprojaam neesi atbildeejis uz ljoti vienkaarshu jautaajumu - Cik Kristiibas Kristus paveeleeja, Cik Kristiibas Kristus iestaadiija un vai Apustulji sho paveeli pildiija?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 32621