atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību vai ticību var iemācīt?
lācītis
Iesūtīts: 2009.08.09 18:34:18
Ja cilvēks audzis ticīgā ģimenē, rakstura īpašībās ietilps apzinīgusm, cenšanās klausīt autiritātei- vecākiem, vai nevar veidoties ticība, kas atgādina ko līdzīgu "es zinu, ka 2x2=4" un tādā pat veidā sacīt "es ticu" ?
Un ja šo "es ticu" saka jau 30 gadus. Vai tad tā jopojām var būt "iemācīta ticība"?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
esenif
# Iesūtīts: 2009.10.12 20:36:24
Ticību noteikti var iemācīt (tādu iemācīto ir gana daudz draudzēs, kuru ticība balstās uz to, ko saka mācītājs vai citas autoritātes nevis paša pārliecību), tik diez vai to var uzskatīt par teiksim dzīvu vai īstu ticību. Pēdējajai tomēr jābalstās uz personīgu piedzīvojumu.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.14 11:12:57
esenif Ko nozīmē personīgs piedzīvojums?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 11:28:43
Praktiski, ticība ir iemācīta lielākai daļai cilvēku. Tā ir "ticības ģeogrāfija", mēs labi redzam, kā ticība sadalās pa dažādiem pasaules reģioniem. Ticību iemāca tāpat kā kultūru un tradīcijas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 11:34:21
EzītisMiglā... tā gluži nav... Ticība formējas no ienākošās informācijas un caur jau esošo funktieri!

Jeb kā tu domā "iemācīt"?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 11:46:35
Mulders
Ticība formējas no ienākošās informācijas un caur jau esošo funktieri!
Praktiski, mazs bērns ir izaudzināts kaut kādā konkrētā vidē, kurā ir konkrētas tradīcijas, tai skaitā reliģiskās. Tās viņš pieņem par normu, daudz nedomājot. Tas funktieris jau tad arī rodās, no bērnu dienām, un pārējā informācija tad jau no tā funktiera filtrējas nost. Sevišķi jau nepārbaudāma informācija.
Protams, vienmēr ir cilvēki, kas domā paši, bet tādu ir ārkārtīgi maz.
Ja jau arī būtu kāda viena ticība pati pareizākā, tad demokrātiskā vidē tā izspiestu pārējās, bet tā nenotiek. Paņem kaut vai visus tos rietumus un amerikas, tad jau sen kristietībai vajadzēja tur izspiest zitus uzskatus, bet nekā!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 11:56:02
EzītisMiglā... nepareizi!

Tu izej no pieņēmuma, ka cilvēks dzirdot patiesību to
a) Atpazīst
b) Pieņem

Tā tas nenotiek... jo Cilvēkā nav šī "patiesības atpazīšanas" aparatūra, tā tieši tāpat ir jāformē caur ienākošo ifnromāciju. Pat ja atpazīst, ne vienmēr to grib pieņemt, jo patiesība implicē kādu rīcību... pakļaušanos vai atteikšanos kaut kam... Bet ja cilvēks savu identitāti ir veidojis caur aplamiem uzskatiem un pieņēmumiem, tad izvēlē kur ir "Sveša Patiesība" un "Mani Maldi" ne visi cilvēki izvēlās pirmo... Vai tu būtu ar mieru mainīt savu aci pret kādu nepazīstamu ierīci, par kuru visi fano, ka tā ir labāka par aci?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 12:28:10
Mulders
Cilvēkā nav šī "patiesības atpazīšanas" aparatūra
Vispār, pietiek jau atkal ar laimes meklēšanas aparatūru.

Vai tu būtu ar mieru mainīt savu aci pret kādu nepazīstamu ierīci, par kuru visi fano, ka tā ir labāka par aci?
Te var Ctulhu garā atbildēt, ka ja nodemonstrē un pierāda ar formulām, tad jā. Tak tu pats saki, ka:

Bet ja cilvēks savu identitāti ir veidojis caur aplamiem uzskatiem un pieņēmumiem
Mēs runājam par reliģisku ticību, par subjektīvām sajūtām. To aplamību nemaz tam cilvēkam nevar pierādīt. Katrs balstās uz saviem, tieši iemācītiem postulātiem, asiomām.
Tātad, cilvēkam nepaveicās, piedzimst viņš ne tajā vietā, ar savu vecāku un vides palīdzību saveido savu identitāti nepareizi, un - uz elli prom?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 12:42:27
EM, bet ja cilveeks balstaas aplamiibaas agri vai veelu pati Realitaate vinju aplauziis, jo Realitaate nelokaas liidzi cilveeku uzskatiem tik vienkaarshi. Taadeejaadi... lai kaa tur buutu ar Islaama patiesumu, vinju aplamie uzskati daudzus shahiidus ved naavee, radot postu gan vinjiem pashiem gan apkaarteejiem cilveekiem.
To nav gruuti ieraudziit... un domaajoshs cilveeks domaas, kaa tas taa naakaas... un agri vai veelu nonaaks pie to uzskatu paarskatiishanas, kuru deelj cilveeki shaadi sevi un citus dzen postaa!

Taadeejaadi... kaa jau teicu... apguut Patiesiibu var divos veidos Dieva veidaa un Empiiriski! Otrais ir ilgaaks un saapiigaaks process... Taadeejaadi, ticiiba patiesiibai izveertiisies par labklaajiibu ilgterminjaa, bet ticiiba aplamiibaam un bleenjaam ilgterminjaa noved nekurienee... neatkariigi no taa kur kursh dzimis!

Jautaajums ir - vai tu maacies... jeb joprojaam stuurgalviigi bliezies ar galvu sienaa vainojot visu pasauli, ka siena cieta!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 12:44:01
Tātad, cilvēkam nepaveicās, piedzimst viņš ne tajā vietā, ar savu vecāku un vides palīdzību saveido savu identitāti nepareizi, un - uz elli prom?

Ja tu uzskati, ka cilveeks ir veejaa metaata lapa... bezsmadzenju kunkulis, ko spaarda kaut kaada mistiskaa "aareejaa vide", tad... hmmm... tas nav cilveeks, bet dziivnieks!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 12:56:37
Mulders
ja cilveeks balstaas aplamiibaas agri vai veelu pati Realitaate vinju aplauziis

Abet ja tā Realitāte ir tikai pēc nāves pārbaudāma, tad visu mūžu nekādas aplaušanās nebūs.

lai kaa tur buutu ar Islaama patiesumu, vinju aplamie uzskati daudzus shahiidus ved naavee

... uz ko Ahmeds varbūt atbildētu, ka tie nav īstie islāmisti. Nu, apmēram kā tie, kas neļauj asinis pārliet un labāk mirst. Vai kas raganas dedzina, vai ... pameklējam googlē par visādiem riebīgiem fruktiem, kas sevi definē kā krietiešus...

...bezsmadzenju kunkulis,...
A kur tur smadzenes vispār šai gadījumā tā īpaši vajadzīgas? Runa tak ar ticību! Bet ticība "vienkārši ir", nevis "ir, tāpēc ka". Ja jau problēma būtu smadzenēs, tad viss jau sen būtu izrunāts un pierādīts, kā matemātikā. Tak mēs redzam pavisam citu bildi - neskaitāmus forumus un diskusijas, kur viss maļās pa riņķi un katrs paliek pie saviem uzskatiem, domādams, ka viņam vienīgam taisnība un brīnīdamies, kāpēc citi to neredz.
Pagaans [85.15.232.34]
# Iesūtīts: 2009.10.14 13:06:53
E.M. Žetons no manis.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 13:14:33

Abet ja tā Realitāte ir tikai pēc nāves pārbaudāma, tad visu mūžu nekādas aplaušanās nebūs.


Choto tu te fleitee... Izej aaraa un Realitaate tev fixi vien kaut ko gjiimii ieplivinaas... vai lapu vai celofaana maisinju Nemaz nav jaanomirst, lai uzzinaatu draudziibas, miilestiibas, naida u.c. lietu cenu!

A kur tur smadzenes vispār šai gadījumā tā īpaši vajadzīgas? Runa tak ar ticību! Bet ticība "vienkārši ir", nevis "ir, tāpēc ka".

Taa ir Akla ticiiba... Tas ir tavs uzskats, ka cilveeks ir tikai aareejo stihiju sheipota figuura. Mees Kristieshi uzskataam, ka ikviens cilveeks ir peec Dieva Teela un Liidziibas veidots... unikaals, autonoms, speejiigs ne tikai pretoties stihijaam bet taas pakljaut un pat kontroleet...

Kristieshu Ticiiba ir kaa gudra zinaatnieka redze, kas skatoties uz dazhiem grafika punktiem, kas ir empiiriska pieredze... lasot Rakstus... speej uzziimeet koherentu un sakariigu grafiku arii tur kur punktu nav... Taa nav plika "taa ir... " ticiiba! Kristieshu pasaules uzskatu veido gan ticiiba gan zinaashanas, kas nereti ir vienkaarshi apstprinaata ticiiba... Kaa Vilx jau te teica, vispirms naak ticiiba... pieraadiijumi pashi pieraadaas peec tam... Bet ja netici, tad neticeesi arii ja pieraadiijumi buus deguna galaa! Tieshi to ko teica Kristus - ja vinji netic Mozum, neticees arii ja mironji augshaamcelsies... Ticiiba reflektee cilveeka ieskheejo buutiibu... un ljauns cilveeks nespeej saskatiit speeku labajaa... Tie pashi Musulmanji piedoshanu, otra vaiga pagrieshanu etc. neuzskata par ko labu un konstruktiivu, bet tieshi par kaut ko ljaunu, sliktu un gljeevuliigu... Un nekaadi pieraadiijumi vinjiem nepaliidzees... vinji to vienkaarshi neredz...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 13:15:37
Ja jau problēma būtu smadzenēs, tad viss jau sen būtu izrunāts un pierādīts, kā matemātikā.

Cik ir taadi kas speej izsekot matemaatiskiem pieraadiijumiem. Un lai matemaatika darbotos, puseem ir jaavienojas par saakuma nosaciijumiem... Ja shaadas vienoshanaas nav... neko nevienam tu nepieraadiisi ar vai bez matemaatikas!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 13:57:16
Mulders
Izej aaraa un Realitaate tev fixi vien kaut ko gjiimii ieplivinaas...
Kura realitāte? Jahve, Jēzus, Allahs vai Krišna?
Es tak par Galveno Realitāti, tas ir par mūžīgu pēcnāves dzīvi, ar kuru salīdzinot te viss ir kā pārejošs mirklis!

Nemaz nav jaanomirst, lai uzzinaatu draudziibas, miilestiibas, naida u.c. lietu cenu!
I kāds tam sakars ar reliģiju? Tepat Ctulhu labi zin visas tās cenas.

Taa ir Akla ticiiba...
Tak visas viņas pamatos ir aklas. Jo uz jautājumu "kāpēc tu tici tie;si šiem postulātiem" jau nekādas jēdzīgas atbildes nava.

vispirms naak ticiiba... pieraadiijumi pashi pieraadaas peec tam...
Tikai tas notiek ne vien kristietībā, bet daudzās jo daudzās reliģijās.

Tie pashi Musulmanji piedoshanu, otra vaiga pagrieshanu etc. neuzskata par ko labu un konstruktiivu, bet tieshi par kaut ko ljaunu, sliktu un gljeevuliigu...
Pareizi, bet tā ir teorija, praksē jau kristieši rīkojas precīzi tāpat. Khmm... kurš te viens bija, kas bij gatavs mest jadronjo bumbu uz japāņiem?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 13:58:44
Mulders
Ja shaadas vienoshanaas nav... neko nevienam tu nepieraadiisi ar vai bez matemaatikas!
Jā, precīzi tas, ko es saku! Bet tādas vienošanās nemaz nevar būt, jo reāli tas nozīmē visām reliģijām vienoties ar to, ka "tās tur reliģijas Raksti ir vienīgie pareizie".
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 14:15:46
Kura realitāte? Jahve, Jēzus, Allahs vai Krišna?
Es tak par Galveno Realitāti, tas ir par mūžīgu pēcnāves dzīvi, ar kuru salīdzinot te viss ir kā pārejošs mirklis!


Mūžība iesākās tagad! Tas tu visu laiku centies skaldīt... bet tā ir viena un tā pati realitāte... vakar bij Leduslaikmets, šodien jau GlobālāSasilšana... bet realitāte viena un tā pati... Un tas kurš vāķī malku un siltenīšus šodien, tas varēs izdzīvot nākamajā Ledus Laikmetā... un var izrādīties, ka vēlāk ir par vēlu meklēt malku, kad jaunais laikmets jau būs iesācies!

I kāds tam sakars ar reliģiju? Tepat Ctulhu labi zin visas tās cenas.

Vistiešākais... jo to Dievs māca un grib no saviem cilvēkiem! Ctulhu dzīvo vidē, kura ir veidojusies gadu simtiem Kristīgā kontextā... tāpēc arī viņš, pat neticēdams šī labā avotam, to ir uzsūcis ar mātes pienu... Kas viņam dod cerību!

Tak visas viņas pamatos ir aklas. Jo uz jautājumu "kāpēc tu tici tie;si šiem postulātiem" jau nekādas jēdzīgas atbildes nava.
A atbildes jēdzīgumu nosaka kas?
Ticības aklumu nenosaka tavs prāta aklums pret šo atbildi... Tev atbilde nepatīk... nu un? Tāpēc jau ticība nekļūst akla... jo kā mēs labi redzam... Kristieši dzīvo well and kicking!

Tikai tas notiek ne vien kristietībā, bet daudzās jo daudzās reliģijās.
Jemot vērā, ka tu neesi izmēģinājis nevienu... baidos, ka tavs apgalvojums ir tīri teorētisks, nevis izrietošs no prakses!

Jā, precīzi tas, ko es saku! Bet tādas vienošanās nemaz nevar būt, jo reāli tas nozīmē visām reliģijām vienoties ar to, ka "tās tur reliģijas Raksti ir vienīgie pareizie".
Nu tad kāpēc tu sagaidi, ka Reliģija ir tas pats kas matemātika? Matemātika vispār savus postulātus nekādā vīzē neņem no realitātes... bet vienkārši s baldi... un pēc tam rezultātu dažreiz var uzmaukt realitātei... a dažreiz nevar!

Kristietība, vismaz, ir ļoti praktiska Reliģija... da kaut vai viena baušļa pilnīgu izpildīšanu iemācīties dzīves laikā jau būtu liels sasniegums!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 15:15:01
Mulders
Mūžība iesākās tagad! Tas tu visu laiku centies skaldīt...
Tagad vairs nebūs sevišķas atšķirības starp kāpuriem un taureņiem?

Jemot vērā, ka tu neesi izmēģinājis nevienu... baidos, ka tavs apgalvojums ir tīri teorētisks, nevis izrietošs no prakses!
Esmu runājis/klausījies/lasījis arī krišnaītu un islāmistu, vēl arī citus Mulderus. Visi runājat ļoti līdzīgi, praktiski vienu un to pašu. No kā secinu, ka jūtat vienādi.

Kristietība, vismaz, ir ļoti praktiska Reliģija... da kaut vai viena baušļa pilnīgu izpildīšanu iemācīties dzīves laikā jau būtu liels sasniegums!
Pa visu dzīvi tik niecīgs progress? Tikai viens bauslis, un varbūt? Kāds tur prakstiskums?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 15:29:15
Tagad vairs nebūs sevišķas atšķirības starp kāpuriem un taureņiem?

Bet arī pārēja starp taureni un kāpuru nav lēcienveidīga bet pakāpeniska. Plus gudrākie tārpi var ieraudzīt Taureņus lidojam virs galvām... var pat uzrāpties kādā augstā smilgā un mazliet priekšstatīt lidojuma brīvību...

Esmu runājis/klausījies/lasījis arī krišnaītu un islāmistu, vēl arī citus Mulderus. Visi runājat ļoti līdzīgi, praktiski vienu un to pašu. No kā secinu, ka jūtat vienādi.

Kā tai anekdotē - Nu stāsti arī tu!
Reāli tu varētu runāt tad, ja kādu no pasaules uzskatiem dzīvotu... A kā tu pats teici - reklāmas bukletus visi mēs mākam lasīt... tikai, tad kad tai bankā tas kredīta līgums ir parakstīts tikai tad tu pa īstam uzzini, kā IR īstenība un cik tas sakrīt ar bukletiņiem!

Pa visu dzīvi tik niecīgs progress? Tikai viens bauslis, un varbūt? Kāds tur prakstiskums?
Lūk šis ir vēl viens Kristietības koāns
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.14 15:33:59
Mulders
Reāli tu varētu runāt tad, ja kādu no pasaules uzskatiem dzīvotu...
Ta kāda starpība, vai es padodu kāda cilvēka vārdus tālāk pa ķēdi?

reklāmas bukletus visi mēs mākam lasīt...
tai skaitā kristīgos? Tas ir, tu iesaki man attiekties pret tavu sacīto kā pret reklāmu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.14 15:44:40
Ta kāda starpība, vai es padodu kāda cilvēka vārdus tālāk pa ķēdi?

Tāda ka tu neesi spējīgs šī padotā vārda patiesumu novērtēt... tādējādi teorētiski tu vari kļūt gan par patiesības ruporu gan par melkuli...

tai skaitā kristīgos? Tas ir, tu iesaki man attiekties pret tavu sacīto kā pret reklāmu?
Es 1000 + 1 reizi publiski un arī šai forumā esmu teicis - netici nevienam Muldear vārdam... Pārbaudi... Dzīvo Kristietību, un TAD spried par to! Es taču nevaru 100% būt drošs, gan par to, ka pac pareizi sapratu, gan pareizi pateicu, gan to ka tu pareizi uztvēri un uztvertais tevī izraisīja pareizo reakciju...
Es varu tikai parādīt ceļu, pa to iet nāksies tev pašam... un tur bez Muldera, kopā ar Dieva Vārdu, lai nav traucējoši trokšņojoši starpnieki kā Mulders, Svētais, Pāvests vai Ctulhu... Dieva Vārds un Ezītis Miglā...

Bet, ja tu klausi Mulderu un pieņem viņa sacīto... tad tomēr labāk pārbaudīt. Zin tāds teiciens - doverjai no proverjai!

Es neesmu tik naivs, lai nedomātu, ka manā Kristietības pasludinājumā iesprūk arī mans grēks... Tāpēc es Ctulhu teicu... Diev Vārds - Raksti - der kā kalibrējošā sistēma... kas neļauj aizplūst tālu prom no iesāktā kursa!

Reklāmas Bukletu uzdevums ir aizvest tevi līdz Bankai... tomēr es silti ieteiktu pašam iepazīties ar līgumiem... Jeb, ja gribās praksē, tad paņemt maziņu kredītiņu... paskatīties kā notiek serviss... kā notiek maxājumi, kā notiek ikdienas dzīve šādā kontextā!

Un nē... es tev nesaku parakstīties zem kaut kā, kas tev rada diskomfortu no sērijas - ai vēlāk sapratīsi, ai tas nav svarīgi... ja tomēr sirdsapziņa neļauj... nu nevajag... Kāreiz tie, kas Kristietībā ievilkti pret viņu pašu gribu, tomēr bez iekšēja pozitīva draiva... tas iekšējais kasīklis var izvērsties par visai bēdīgu iznākumu... un beigās mēs iegūstam apbižotu cilvēku, kurš dusmojas uz Kristietību nevis tāpēc, ka tā ir blēņas, bet tāpēc... ka darīja kaut ko bez ticības... bez pārliecības, ka tā ir pareizi...

Seko paša Dieva padomam - Visu pārbaudi, kas labs to paturi! Kristus Patiesība ir vienkārša!

UN tu taču aceries... tad kad beidzam locīt laiku un telpu, kad beidzam skaldīt matus un sākam runāt valodā, kas saucās "Agape", tad izrādās ka man, tev, masikam, Ctulhu ir daudz kas kopīgs un sapratne ir visai liela par šo Mīlestību!

Arī tas Kristus, ko es sludinu ir šīs Agapes augstākā izpausme... Iepazīsti viņu un tad izlem, vai Viņš ir tā vērts, lai viņā ieklausītos, lai viņa padomus ņemtu sev par dzīves vadlīnijām... vai viņš muļķības runāja, jeb viņa runātais tomēr ir konstruktīvs un pieņemams...

Ja nē... tad tas būtu vardarbība pret tevīm spiest tev viņam sekot...
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 921