atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību brīvticība un brīvmācītājs
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.08.02 14:37:29
Kas ir brīvticība un kas ir brīvmācītājs? No kā viņi ir brīvi?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.08.02 18:55:20
Aivars Ā.. cik neinteresnti... tālāk par formālo loģiku savā domāšanā tā kā vajadzētu tikt... . Bet nevienam nav aizliegts iestrēgt arī vidusslaikos.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.02 18:58:27
*Duksis
Bet tu taču melo! Nepārtraukti! (Izejot no tavas loģikas). Tā lūk, vecozēn.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.08.02 19:00:11
Aivars Meloju, bet ceru, mani meli ir samērā tuvu patiesībai, ir visumā kvalitatīvi.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.02 21:58:20
*Duksis

Viskaitīgākie ir meli, kuros ir liela daļa patiesības. Pančatatvā par to ir pat vesels stāsts.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.08.02 22:14:53
Merlins

Varbūt nedaudz precīzāki meli: "Paši bīstamākie meli - nedaudz sagrozīta patiesība." (Lihtenbergs, jau pieminētais)
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.02 22:21:44
Un kā ar to kontrolšāvienu?
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.08.02 22:27:33
Merlins

de la Divina Misericordia....
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.03 09:11:55
Aivars

"Grozies kā gribi, draudzes robežas ir pakārtotas Kristum, ne partijām un struktūrām."

Nekur jau nav teikts, ka baznīcas struktūras neietilpst Dieva namturībā. Ja ir draudze, tad struktūras ir neizbēgamas. Pat apustuļu pulciņā Pēteris bija priekšnieks, Jūda kasieris utt.

"traģēdija, ja reiz LELB ordinēts mācītājs, acīmredzot savas ticības ceļa garumā, nav īsti ticis skaidrībā, kur ir un kur nav Dieva Vārds"

Tā gan. Tomēr Tavā pozīcijā es reizēm nomanu līdzīgus motīvus kā vienā filmā ar Maiklu Duglasu. Kāds afroamerikānis aplaupa un nogalina balto sievieti un tiesā tiek attaisnots, jo izrādās, ka vainīgs ir nevis viņš, bet sabiedrība, un ka sieviete pati vainīga, tādēļ, ka balta.
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.08.03 12:52:07
Merlins
Protams, pat ģimene ir sava veida struktūra, un arī Baznīcai kaut kā ir jāorganizējas. Bet problēmas sākas, kad strukūras pārvēršas par pašpietiekamu sistēmu, par `aparātu`, kas pastāv pats uz savas partijas disciplīnas un uz kā rēķina kaut kādas kliķes var, it kā piesedzoties ar `visiem` , ziepes vārīt. Kad savu nolikumu uzstādam par obligātu arī kaimiņu klosterim, pretējā gadījumā to anatemizējot, tad jau tas būs tālu no Dieva namturības. Diemžēl ne jau viens Luters Reformācijas laikā aparāta reakciju izbaudīja. Taču tai pat laikā, jo pašpietiekamāka sistēma kļūst, jo vairāk to mēģina apspēlēt.

Par to `attaisnošanu` runājot, izejot no tā, ka, ja reiz man nav dots otra grēkus tiesāt, es nevaru arī nevienu attaisnot. Domāju, par to, ko pats esi darījis, jāatbild jau tā kā tā būs vien pašiem, vai tas būtu Tu vai es, vai bijušais LELB mācītājs. Tāpat jau aizrādījumus mēs ņemam vērā tikai no tiem, kas mums kaut ko nozīmē. To laikam uzrāda arī cita izbijuša LELB gana, tagad pareizticīgā, pavasarī lasītā ne visai smakljūtīgā dalīšanās savu draiskulību pieredzē, kur tomēr manījās, ka miesīga dēla pļauka bija diezgan spēcīgi likusi atminēties, ar kuru galu pienāktos domāt, kaut gan pirms tam cilvēks pats kareivīgi moralizējis par ģimenes vērtībām. Domāju, ka arī mūsu moralizēšana ir kā mušas sīkšana dažā gadījumā, ja vien kāds mūs netur par pietiekoši nozīmīgiem cilvēkiem savā dzīvē. Tādēļ šad tad pazemīgi jāatzīst, ka citiem to izdosies labāk, un jāmēģina iemantot draugi mūžīgai dzīvībai vēl tuvumā esošo grēcinieku vidū. Varbūt, tā tēma drīzāk ir citam forumam, kur jau kādreiz dalītas pārdomas par bīstamību, kas rodas ilgtermiņā cilvēciskas saites aizvietojot ar sterili administratīvām.
Bet sirsnīgs paldies par aizrādījumu, kādā veidā manis sacītais var tikt pārprasts!
Kundali
# Iesūtīts: 2009.08.03 23:29:58
Kāds no šeitan lasošajiem - aizejiet uz rītdienas Valtera Korāļa pasākumu Rīgā 18.00 Kongresu bibliotēkā, man nav laika, jo pie Olitas 18.30 vadīšu jogas kursus:
http://www.ticu.lv/?p=4917
????? [84.237.204.198]
# Iesūtīts: 2009.08.04 00:06:58
Kundali

A kādā ziņā tas ir Korāļa pasākums? Pēc reklāmas spriežot, ne viņš tur uzstājas, ne viņš to organizē.
????? [84.237.204.198]
# Iesūtīts: 2009.08.04 00:08:22
Aivars

"cita izbijuša LELB gana, tagad pareizticīgā" - nebij gans, ķesteris vien bij.

bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.04 00:15:00
?????
Bet brīvmākslinieks to reklamē. Atkal kārtējais pierādījums, ka viņš ir klauns, es pat teiktu reliģiskā prostitūta. Joga, budisms, dievturība utt..., ka tikai "brīvi" ticēt.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.04 01:18:36
????? [84.237.204.198]
Nu... man ķesteris ar ko citu saistās, bet ne par to runa. Mani vairāk šai sakarā interesēja visai zīmīgā nianse komunikācijas sakarā.
bitukas
Tu tā uzreiz `pa skarbo`. Jēdziens reliģiskā **** gan vairāk saistās ar dažu senu auglības kultu priesterienēm. Man gribētos teikt `pieviltais`.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.04 08:08:42
Valters taču gana atklāti pateica, kāpēc rīkojas tā, kā rīkojas: "Rakt es negribu un diedelēt kauns", tādēļ pelnu sev iztiku kā varu. Ar reliģiju tur ir tik daudz sakara, ka tā ir amatniecības joma, kurā viņš cenšas piedāvāt "nišu produktu", kā to sauc tautsaimniecībā. Visi audzē cūkas, vistas vai liellopus, bet viņš mēģina būtu pirmais, kas audzē strausus.

"Pieviltais" - tas ir pareizi. Tā plašāk skatoties, kā no putna lidojuma uz kopīgo perspektīvu. Vai kā no gaisa balona.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 08:21:27
He, interesanta tēze

Brīvmācītājs pakļaujas tikai Jēzum, nevis cilvēku iestādītām organizatoriskām struktūrām, kas sevi dēvē par baznīcām.

Un kā mums būtum zināt, kuras ir cilvēku iestādītas organizatoriskas struktūras, bet kuras Dieva ieceltas?

Pēc bibliskā parauga mēs redzam, ka ir apustuļi, pravieši, mācītāji, bīskapi, diakoni - normāla hierarhija. Un tas tādēļ, lai būtu kontrole pār to, kas notiek draudzēs. Nelaime tad, ja hierarhijas augšgals ir "sapuvis". Bet principā, ja garīgie līderi staigā ar Dievu, tad tāda hierarhija ir no paša Dieva iecelta un tādi brīvmācītāji ir vienkārši velna apsēsti herētiķi, ķeceri un šķeltnieki, kuri grib mācīt nebibliskas mācības, ko viņu pašu prāti izfunkrtierējuši aiz neko darīt.

Nu lūk - tāpēc jau Pāvils iecēla tur bīskapus, tur mācītājus un visiem (lasam pastorālās vēstules) stingri piekodināja nopietni sekot līdzi un kontrolēt kas tiek mācīts draudzēm un kāda prakse tiek piekopta, lai būtu kārtība. Un, tā kā mēs esam Kristus miesa, bet savā starpā locekļi, tad katram loceklim ir sava vieta draudzē.
Ingars
# Labojis Ingars: 2009.08.04 08:38:32
a_masiks
Pāvils bija Kristus apustulis, kas nozīmē to, ka Viņš saņēmis tiešas atklāsmes no Dieva. Tāpēc tas jāsaprot nevis kā Pāvila darbs, bet gan kā Dieva darbs caur Pāvilu

Gal. 2:20 Līdz ar Kristu esmu krustā sists, bet nu nedzīvoju es, bet manī dzīvo Kristus; bet, cik es tagad dzīvoju miesā, es dzīvoju ticībā uz Dieva Dēlu, kas mani ir mīlējis un nodevies par mani.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:20:58
Vispār, piekrītu, Tev, Aivar - pareizāk pieviltais, jo reliģiskās ***** arī par velti deva
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:33:33
masiks [212.93.96.2]
Nē nav starpība - Dieva Vārdā ir tas pats, kas Paša Dieva kārtība. Ja tu esi ķēniņš un sūti savu sūtni (apustuli), tad tas, ko sūtnis izpilda, ir tikai tava griba, ja vien tas sūtnis ir uzticīgs
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.04 09:57:05
masiks [212.93.96.2]

Protams
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 47 , pavisam kopa bijuši: 14865