atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par ticību "Pēc mūsu tēla un līdzības". Kas tie "mēs"?
Noasveidīgais
Iesūtīts: 2007.05.22 12:07:31
Esmu dzirdējis, ka šo vietu saprot kā norādi uz Dieva Trīsvienību.
Nupat kādā lekcijā dzirdēju ebrejisku skaidrojumu:
Dievs nupat ir sestajā radīšanas dienā radījis visus dzīvos radījumus - putnus, lopus, rāpuļus (arī zīdītājus! ). Un tad Viņš pēkšņi saka: "Radīsim cilvēku pēc mūsu tēla un līdzības!" Ar ko Dievs sarunājas? Ebreji saka - ar dzīvnieku pasauli!

Ideja tāda:
Cilvēks nes sevī mērkaķa līdzību (ādi, kauli, spalvas) un Dieva līdzību (gars, apziņa, dvēsele).

Otrajā pantā tiek uzsvērts, ka cilvēks nes Dieva līdzību - jo tas ir svarīgākais vēstījumā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.23 10:41:17
Mulders , faktiski Tu jau labi visu apraksti, ko Dievam neklaatos dariit. Citiem vaardiem sakot, Dievs tieshi nedara to, ko cilveeks var dariit. Tieshi tas arii traucee Dievam to dariit. Ja mees pieljautu taadu iespeeju, ka Dievs riikojas taapat kaa mees, tad paskatoties uz pasauli buutu par sho Dievu jaajautaa - kas tas taads, kas par visu sho bezjeedziibu ir atbildiigs? Tad no fascineejoshaas radiibas taa momentaa kljuutu par tizlo radiibu. Taa buutu Dieva naave vistieshaakajaa noziimee. Buutu jaameklee jauns Dievs aiz shii `DNS dieva`.
Dzelzs Felix [80.70.23.9]
# Iesūtīts: 2007.05.23 10:46:21
Pa lielam es tev Mulder piekrītu. Taču kā ir ar Augšāmcelšanos? Tas taču nav novērojams, atkārtojams fakc un process? Ir iespējami arī "dīvaini" mums ne visai izskaidrojami izņēmumi?
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.23 10:56:18
Noasveidīgais! Cilvēkā taču ir ūdens, zelts un citi Mendeļējeva tabulas elemeti... tātad cilvēks ir "vienots" ar visu...

Zini ja Asīzes Francis būtu dzīvojis mūsdienaš drošvien jūs labi saprastos ... jo viņam taču visi dzīvnieki un pat nāve bija māsas un brāļi!

Un visbeidzot pēdējā doma: Cilvēks, manuprāt, ir radīts tas labākais no visa, kas ir. Gan no radītā, gan no Dieva tēla un līdzības.
diletants
# Iesūtīts: 2007.05.23 10:59:40
Kā kādreiz ir rakstītijis K.Poppers, arī zinātnē ir kādas aksiomas, bāzes tēzes, kuras nepierāda, bet pieņem par patiesām. Kā var saprast, tad evolūcijas teorijai par šādu bāzes tēzi izraudzīts laika posms, kas tuvojās bezgalībai un kurā iespējama dzīvības rašanās, attīstīšanās, pielāgošanās videi.
Ir skaidrs, ka šobrīd bioloģijā dominē evolūcijas teorija- to pieminēt rakstā, publikācijā, referātā ir gandrīz kā labais tonis. Arī teoloģijā ir virzieni, kas mēģina radīšanu apvienot ar evolūciju. Tomēr atkal atceroties Poppera rakstīto, no vienas teorijas līdz otrai var vairāki simti gadu aizritēt- piemērs par Ņūtona mehāniku un kvantu fiziku.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:05:33
Dzelzs Felix, redzi tāpat kā Dievs var paņemt un atomus salikt rindiņā tā izviedojot proteīnu sintēzes shēmu, tad tas pats Dievs var atdzīvināt mirušos. Viņš ir dzīvības devējs.
Protams, es nevaru atbildēt KĀ (kādas tehnoloģijas, metodes u.c. prikolus) DIevs tieši lika kopā atomus. Kā arī es nevaru pateikt KĀ tieši Dievs piecēla mironi.
Taču vienu es droši varu teikt, tas, kas DNS ierakstīja informāciju bij saprātīgs aģents. Es nezinu kā, kad un kur viņš to izdarīja, es tikai skaidri zinu, ka random process to nevar izdarīt principā. Pats random process pēc definīcijas ir - nesaprātīgs un bezmērķīgs. Kā jau teicu, random process informāciju iznīcina. Dabā darbojošies dabīgie naturālie spēki sagrauj sakārtotu infiormāciju. Vienīgais zināmais fenomens, kas informāciju un matēriju spēj sakārtot semantiskās shēmās ir saprāts.
Es te nestrīdēšos par DNS front-loading, bet neviens man nespēs pierādīt, ka pirmais DNS radās random procesu rezultātā. Ja Dievs to vadīja, tas vairs nav random process, tas ir Inteligent Design. Tur ir mērķis tur ir plāns. Vadīts "random" nav random! Mērķtiecīgs "selection" nav "natural-selection".
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:25:48
Mulders , tieshi tur, manupraat, ir tava probleema, ka domaa kaa programmeetaajs. Nevar shajaa liimenii izmantot `lego liceeja` pieredzi un skatu uz pasauli. Sheit ir jaatsakaas no linearas un algoritmiskas domaashanas kaardinaajuma, bet jaapaskataas uz visu kopumaa. Shii lego pasaule jau ir dziiva - ljauj vinjai buut dziivai un atbriivo to no `agjentu vardarbibas`.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:29:04
Kārlis sj, vienkārši jautājums tu esi Deists? Vai arī vienkārši netici ka Dievs caur Jēzu Kristu ir šo pasauli (tai skaitā DNS) radījis?
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:46:09
Mulders - atkal, kaapeec izsleedz iespeeju, ka Dievs veel arvien rada un tai pashaa laikaa atomus negruuzta?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.23 22:19:32
Jūs runājat par to, vai Dievs radīja pasauli, jeb par to, kā Viņš to izdarīja?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.25 14:08:26
Noasveidīgais, nu es centos runāt par "VAI"...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.25 17:34:48
Uldis apvainojies? Dusmiigs? Greecinieks...
koments [84.237.161.125]
# Iesūtīts: 2007.05.25 17:55:59
Mulder , sekulārie izmanto t.s. "tradicionālos" - glauda, glauda pa spalviņai, šie murrā murrā un tad vienreiz krikš - jaunā pasaules kārtība. Kristietības sektām jāturas kopā.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.25 17:58:55
Kārlis sj. Es tev došu citu sektas definīciju, kas noteikti ir daudz precīzāka un arī vienkāršāka un saprotamāka. Sektantiem (vārda īstajā nozīmē) ir raksturīgs humora trūkums. Ja kāds uzdrošinās laist vaļu skaļiem smiekliem, tad tas ir sātana gars. Smiekli tādaprāt ir no velnišķīgā. Nu, kaut kā tā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.25 21:29:08
Uldis Netaisi savu bilžu galeriju! Saliec savus teikumiņus smuki vienā čupiņā! (Tā es bērniem mācu neizmētāt zeķītes...)
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.25 22:08:49
Balss, Uldis vienkārši nezin ko redaktors dzēsīs, ko nē. Un tā vismaz kas paliks neizdzēsts- visu jau nedzēsīs. Jābrīnās, kā man tas neienāca prātā.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:06:56
Uldi,

neaizmirsti, ka Tu šeit esi viesis!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:17:47
es ar esmu viesis... lūdzu apkalpojiet mani kā pieklājas un laipni ... ja!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:23:47
Jā, tieši tāpēc nevajag aizmirst, ka bez redaktoriem pastāv arī Lielais Redaktors, kurš redz mūsu darbus. Jūsu mēģinājumi musināt mūsu cilvēkus pierāda jūsu patiesos nolūkus, par ko jūs arī atbildat Dieva priekšā.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:30:06
Noasveidīgais. Vai tu esi tas laipnais namatēvs? Piedod, bet kaut kā nemanīju. Šķita, ka biju nonācis kautuvē. Tev tiešām nāksies atbildēt par visiem saviem vārdiem, kurus tu te esi daudz sarunājis.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:30:26
Jā... Noasveidīgais un arī redz mūsu domas un nodomus...
noasveidīgais jautājums ne par tēmu: diez kāds Tu būtu bez savas "maskas"?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 13 , pavisam kopa bijuši: 10523